Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mouxaxa είπε

Μόλις έγινε κάτι κουλό, 

Είχα δεχτεί τηλ να αλλάξω από το παλιό το ορθόδοξο το online επειδή έληγε και να παω στο 4all. 
Τελικώς το έκανα μονος μου απο το mydei. 
Με παιρνουν σήμερα από το 2130095907 και μου λενε θα μπειτε στο 4all ; Λέω το έχω κάνει ήδη. Α μου λέει οκ, δικαιούστε και 9 μήνες δωρεαν ANT1+ αξίας 49€ . Τους έδωσα το email μου και μου έστειλαν οντως κωδικό.
image.png.d433792b5ed3fa0f25b2ab64b0dc5c42.png 

Κανονισε να εχουν φροντισει μολις ληξει το 9μηνο και το εχεις ξεχασει να αρχισουν να τραβανε παγια απο τη καρτα που εχεις στη mydei

Επεξ/σία από Greg7vas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Greg7vas said:

Κανονισε να εχουν φροντισει μολις ληξει το 9μηνο και το εχεις ξεχασει να αρχισουν να τραβανε παγια απο τη καρτα που εχεις στη mydei

Spoiler

Tο ενεργοποίησα τώρα . Δεν έχει να κάνει το ANT1+ με την ΔΕΗ. Έφτιαξα λογαριασμό στον ΑΝΤ1+ και έβαλα τον κωδικό που μου έστειλαν σαν κουπόνι. Δήλωσα και άλλη κάρτα για την πληρωμή που ναι πρέπει να ακυρώσω πριν το περας του 9μήνου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2023 στις 1:13 ΜΜ, ATmega είπε

Έτσι όπως το έχω καταλάβει εγώ βάσει των τιμών του myHome4all και του Γ1 με συμφέρει το Γ1 γιατί μετά τις 500kwh η τιμή του Γ1 είναι πιο μικρή. Οι καταναλώσεις μου είναι περίπου 500-600/τετράμηνο και περίπου 1200-1400/ καλοκαιρινό τετράμηνο λόγω κλιματιστικων. 

Θεωρητικα μονο σε συμφερει τοτε αφού οι καταναλωσεις ειναι μικροτερες απο το οριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, θα ηθελα μια γνωμη. Σε 2 σπιτια, κυρια κατοικια σε επαρχια 5-7 μερες και διαμερισμα αθηνα με καταναλωση 2-3 μερες την εβδομαδα υπαρχει συμβολαιο myhome open. Με συμβουλεψαν επειδη εχει ακριβυνει το παγιο να το μετατρεψω σε myhome4all. Πιστευετε οτι αξιζει η αλλαγη η να τα κρατησω ως εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, therock είπε

Καλημερα παιδια, θα ηθελα μια γνωμη. Σε 2 σπιτια, κυρια κατοικια σε επαρχια 5-7 μερες και διαμερισμα αθηνα με καταναλωση 2-3 μερες την εβδομαδα υπαρχει συμβολαιο myhome open. Με συμβουλεψαν επειδη εχει ακριβυνει το παγιο να το μετατρεψω σε myhome4all. Πιστευετε οτι αξιζει η αλλαγη η να τα κρατησω ως εχει

Σύγκρινε:

image.png.287327c273784ff7897e134e2f1a691f.png

Αν είναι να αλλάξεις πας Γ1. Για μένα περίμενε και από 1/1/24 επιλέγεις τι θα ισχύει τότε.

Προσοχή: το 4all έχει και χρέωση green pass μετά από κάποιο διάστημα.

Επεξ/σία από EchiDNA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Σύγκρινε:

image.png.287327c273784ff7897e134e2f1a691f.png

Αν είναι να αλλάξεις πας Γ1. Για μένα περίμενε και από 1/1/24 επιλέγεις τι θα ισχύει τότε.

Προσοχή: το 4all έχει και χρέωση green pass μετά από κάποιο διάστημα.

Προσωπικά το αφησα στο οπεν, αν κ ισως θα ηταν καλυτερη ιδεα να παω στο Γ1 για την ώρα για να γλυτωσω 1/5 του σεντ και το 1.5€ το μηνα...

Περιμενουμε να δουμε τι θα ακολουθησει απο 1/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Προσωπικά το αφησα στο οπεν, αν κ ισως θα ηταν καλυτερη ιδεα να παω στο Γ1 για την ώρα για να γλυτωσω 1/5 του σεντ και το 1.5€ το μηνα...

Περιμενουμε να δουμε τι θα ακολουθησει απο 1/1

Το ίδιο κι εγώ. Λήγει σήμερα το online και θα το αφήσω για να δω από 1/1/24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διαφορα προγραμματα των παροχων που βλεπω αρκετα χαμηλοτερα απο τη ΔΕΗ, λενε τιποτα ή είναι "παγιδα"?

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/83951_reyma-oi-hreoseis-ton-promitheyton-energeias-gia-ton-dekembrio-aylaia-gia-tis

Λχ βλεπω Ηρων στα 0,07 και Πρωτεργια στα 0,09 εναντι της ΔΕΗ.

Το συμβολαιο με τη ΔΕΗ ληγει το Μαρτη. Καθομαι στα αυγα μου μεχρι τοτε να δουμε τι θα γινει και απο 1/1/2024 που θα επανελθουν οι ρητρες και τα νεα πολυχρωμα φειβολαν τιμολογια?

https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/generous-guarantee-home/

https://www.protergia.gr/spiti/oikiako-reuma-proionta/protergia-oikiako-value-plus/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sebu είπε

Τα διαφορα προγραμματα των παροχων που βλεπω αρκετα χαμηλοτερα απο τη ΔΕΗ, λενε τιποτα ή είναι "παγιδα"?

https://www.imerisia.gr/epiheiriseis/83951_reyma-oi-hreoseis-ton-promitheyton-energeias-gia-ton-dekembrio-aylaia-gia-tis

Λχ βλεπω Ηρων στα 0,07 και Πρωτεργια στα 0,09 εναντι της ΔΕΗ.

για άλλος πάροχους στο άλλο νήμα και κοιτάς το excel στην καρφιτσωμένη ανάρτηση και τις τελευταίες σελίδες με την όπισθεν , έχει όλες τις πληροφορίες που ρωτάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, korakios said:

για άλλος πάροχους στο άλλο νήμα και κοιτάς το excel στην καρφιτσωμένη ανάρτηση και τις τελευταίες σελίδες με την όπισθεν , έχει όλες τις πληροφορίες που ρωτάς

Το αλλο νημα εψαχνα δασκαλε που ειχα ποσταρει και πριν χρονια αλλα δεν το εβρισκα.

Τωρα που απαντησες το βρηκα στην υπογραφη σου 😋

Να εισαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Μια ερώτηση αν γνωρίζετε. Μεταβαίνοντας στο Γ1Ν μετά την λήξη του παλαιού My Home Online, διατηρείται η δυνατότητα υποβολής μετρήσεων online για ημερήσιο / νυχτερινό μέσω του mydei ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...