Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα παιδια.Για κοτ β υπαρχει καποιο προγραμμα αυτη τη στιγμη που να συμφερει?εληξε το παλιο καλο online.

επισης να απενεργοποιησω την αυτοματη πληρωμη καθως ηταν ορος για το online ή απαιτειται και στα επομενα προγραμματα της δεη?με ενδιαφερει κατι σταθερο 2ετιας αν υπαρχει

 

Επεξ/σία από gponiris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είπαν ότι θα ανεβάσουν τα κριτήρια για Κοτ Β ώστε να μπουν περισσότεροι ώστε να ελλατωθει η αύξηση του κόστους από το νέο χρόνο. Μένει να δούμε αν όντως ισχύει και πια θα είναι αυτά τα κριτήρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως το έχω καταλάβει εγώ βάσει των τιμών του myHome4all και του Γ1 με συμφέρει το Γ1 γιατί μετά τις 500kwh η τιμή του Γ1 είναι πιο μικρή. Οι καταναλώσεις μου είναι περίπου 500-600/τετράμηνο και περίπου 1200-1400/ καλοκαιρινό τετράμηνο λόγω κλιματιστικων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Είπαν ότι θα ανεβάσουν τα κριτήρια για Κοτ Β ώστε να μπουν περισσότεροι ώστε να ελλατωθει η αύξηση του κόστους από το νέο χρόνο. Μένει να δούμε αν όντως ισχύει και πια θα είναι αυτά τα κριτήρια. 

Πάντως για εφέτος δύσκολο να γίνει.. 

2 ώρες πριν, baspav είπε

Είμαι από τους τυχερούς που είχα κλείσει πριν 2 χρόνια το συμβόλαιο με τα 10λεπτά την κιλοβατώρα. Τελειώνει στις 23/11, με πήραν τηλέφωνο για ανανέωση και επειδή έχω χαθεί λίγο με τους εναλλακτικούς είπα για τον 1,5 μήνα που απομένει να κάνω το ΔΕΗ myHome 4All που μου πρότειναν. Αυτή τη στιγμή είναι 14λεπτά η κιλοβατώρα. Ελπίζω να έκανα καλά. 

Μου είπαν ότι μπορώ να αλλάξω χωρίς ρήτρα αρά αν βρω κάτι καλύτερο με το νέο έτος μπορώ να φύγω.

Να περιμένεις τις ανακοινώσεις που θα γίνουν το επόμενο διάστημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα κανω προβλεψη και ας μην ανηκω στους ειδημονες.

Εχω ομως καταλαβει πολυ καλα, σε τι χωρα ζω, ποιοι κυβερνουν, που το πανε κλπ

0,25 ευρω/kwh. Πανω κατω φυσικα, αναλογα με τα 'και καλα' προγραμματα της πλακας...

Τρως ενα καπελο 100% σε σχεση με το 2021, αλλα δυστυχε Ελληνα, νιωσε ευτυχης που 'διαλεγεις προγραμμα'....

  • Like 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μου ληγει το enter σε λιγες μερες.

Εχω μπερδευτει λιγο. 

Ποια η διαφορα  του 4all και του Γ1?

Εχω μικρη καταναλωση και μου ερχοταν γυρω στα 40-50ε

Tωρα ποιο απο τα 2 να επιλεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Greg7vas είπε

Και εμενα μου ληγει το enter σε λιγες μερες.

Εχω μπερδευτει λιγο. 

Ποια η διαφορα  του 4all και του Γ1?

Εχω μικρη καταναλωση και μου ερχοταν γυρω στα 40-50ε

Tωρα ποιο απο τα 2 να επιλεξω?

Γ1 κ από Γενάρη βλέπουμε που θα πάμε κ αν θα πάμε σε κάποιο σταθερό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, mindreader είπε

Εγω θα κανω προβλεψη και ας μην ανηκω στους ειδημονες.

Εχω ομως καταλαβει πολυ καλα, σε τι χωρα ζω, ποιοι κυβερνουν, που το πανε κλπ

0,25 ευρω/kwh. Πανω κατω φυσικα, αναλογα με τα 'και καλα' προγραμματα της πλακας...

Τρως ενα καπελο 100% σε σχεση με το 2021, αλλα δυστυχε Ελληνα, νιωσε ευτυχης που 'διαλεγεις προγραμμα'....

μ αυτο θελουν να κανουν αντι να ριχνεις το φταιξιμο σε αυτους που εχουν παει την δεη στον θεο θα λες πωωω διαλεξα λαθος προγραμμα κ μου ηρθε αυξημενο, μετακυληση ευθυνης στην κυβερνηση μαρκετινγκ που μας κυβερνα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, KAPAKOSTAS said:

μ αυτο θελουν να κανουν αντι να ριχνεις το φταιξιμο σε αυτους που εχουν παει την δεη στον θεο θα λες πωωω διαλεξα λαθος προγραμμα κ μου ηρθε αυξημενο, μετακυληση ευθυνης στην κυβερνηση μαρκετινγκ που μας κυβερνα

Φαση 'θολωνω τα νερα', αλλα η τσεπη δεν λεει ψεμματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, KAPAKOSTAS said:

μ αυτο θελουν να κανουν αντι να ριχνεις το φταιξιμο σε αυτους που εχουν παει την δεη στον θεο θα λες πωωω διαλεξα λαθος προγραμμα κ μου ηρθε αυξημενο, μετακυληση ευθυνης στην κυβερνηση μαρκετινγκ που μας κυβερνα

Ατομική ευθύνη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, tounion said:

Ατομική ευθύνη 

Ελεος σε αυτη την @@@χωρα με την παπατζα της ατομικης ευθυνης!

Το κρατος τα αφηνει ολα στον αυτοματο, για να μην πω τα δινει αλλου, και κατα τα λοιπα ο πολιτης πρεπει να κοψει τον απαυτο του με την ατομικη ευθυνη.

Ο τελευταιος που φταιει για το καζο με το ρευμα παντως, ειναι ο απλος πολιτης. Καθαρα κυβερνητικες και πολιτικες αποφασεις, για να μην στρουθοκαμηλιζουμε, αρκετα με τις ψευτιες. Αρκετα. Το οτι θα βογγηξουμε, ειναι θεμα επιλογων και αποφασεων ορισμενων. Και μην ξεχνατε να επενδυσετε στα χρηματιστηρια ενεργειας....

Επεξ/σία από mindreader
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έγινε κάτι κουλό, 

Είχα δεχτεί τηλ να αλλάξω από το παλιό το ορθόδοξο το online επειδή έληγε και να παω στο 4all. 
Τελικώς το έκανα μονος μου απο το mydei. 
Με παιρνουν σήμερα από το 2130095907 και μου λενε θα μπειτε στο 4all ; Λέω το έχω κάνει ήδη. Α μου λέει οκ, δικαιούστε και 9 μήνες δωρεαν ANT1+ αξίας 49€ . Τους έδωσα το email μου και μου έστειλαν οντως κωδικό.
image.png.d433792b5ed3fa0f25b2ab64b0dc5c42.png 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, mouxaxa said:

Μόλις έγινε κάτι κουλό, 

Είχα δεχτεί τηλ να αλλάξω από το παλιό το ορθόδοξο το online επειδή έληγε και να παω στο 4all. 
Τελικώς το έκανα μονος μου απο το mydei. 
Με παιρνουν σήμερα από το 2130095907 και μου λενε θα μπειτε στο 4all ; Λέω το έχω κάνει ήδη. Α μου λέει οκ, δικαιούστε και 9 μήνες δωρεαν ANT1+ αξίας 49€ . Τους έδωσα το email μου και μου έστειλαν οντως κωδικό.
image.png.d433792b5ed3fa0f25b2ab64b0dc5c42.png 

Ωπ ωραίο αυτό. Θα μπορούμε να φύγουμε από το 4all τη 1η Γενάρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...