Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, vaggy είπε

Όμως εδώ https://www.dei.gr/media/uomptx0y/myhome4all_112023_v2.pdf λέει για το 4all οι πρώτες 500   0,14, όλες οι υπόλοιπες 0,196

Ούτως ή άλλως αν με νυχτερινό μετράει μόνο αν ξεπεράσω τις 2000 ημέρας (ισχύει σίγουρα αυτό?) δεν έχω θέμα γιατί μόνο σαν σύνολο υπήρχε περίπτωση (κι αυτό δύσκολο)

Γιατί δεν στέλνεις ένα μέιλ να σου απαντήσουν γραπτώς, μετά πες μας εδώ για να ξέρουμε..

Νυκτερινό έχεις ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και εμενα ληγει home enter τις επομενες μερες

Σε λιγο περιεργη περιοδο αφου οτι κανουμε σε κανα μηνα μπορει να θελει παλι αλλαγη

Δεν βλεπω καποιο λογο για 4all η κατι με δεσμευση αφου ειναι κυμαινομενο 

Να ηταν κατι σταθερο να πεις οκ 

Τωρα Γ1 και μετα χρωματα κ ξυστ τα αρ..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις ρε παιδια που εχουμε υπογραψει φετος συμβολαιο θα μας αναγκασουν να αλλαξουμε στα χρωματιστα? αφου εχουμε υπογραψει 1 χρονο πως μπορουν να σε αναγκασουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KAPAKOSTAS είπε

εμεις ρε παιδια που εχουμε υπογραψει φετος συμβολαιο θα μας αναγκασουν να αλλαξουμε στα χρωματιστα? αφου εχουμε υπογραψει 1 χρονο πως μπορουν να σε αναγκασουν

Ετσι και αλλιως κυμαινομενα ειναι ολα αυτα εκτος το online enter που ειναι σταθερα τα οποια εχουν τιμη kw 28 λεπτα. Για αυτο καποιοι λενε μηπως συμφερει να πανε εκει πριν γινει ο κακος χαμος απο το νεο χρονο γιατι με τα open 4all Γ1 που ειναι κυμαινομενα ανετα μπορει να σε παει την kw 0.30+ λεπτα εχουν το δικαιωμα δηλαδη κανονικα ενω σε συμβολαιο με online enter δεν μπορουν μεχρι να ληξει. το θεμα ειναι απο 0.105 που ειχε το παλιο καλο enter με τα κυμαινομενα πηγαμε 60% πανω και με τα νεα enter online πας 180% πανω απο οτι πριν. Εχουν διχασει τον κοσμο τοσο πολυ που δεν ξερει τι πραγματικα να κανει. Και την ιδια στιγμη τρωνε με χρυσα κουταλια με τα υπερκερδη τους εις βαρος ολων των πολιτων της Ελλαδας που μονο ευκολα δεν τα βγαζουν περα εδω και χρονια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ετσι και αλλιως κυμαινομενα ειναι ολα αυτα εκτος το online enter που ειναι σταθερα τα οποια εχουν τιμη kw 28 λεπτα. Για αυτο καποιοι λενε μηπως συμφερει να πανε εκει πριν γινει ο κακος χαμος απο το νεο χρονο γιατι με τα open 4all Γ1 που ειναι κυμαινομενα ανετα μπορει να σε παει την kw 0.30+ λεπτα εχουν το δικαιωμα δηλαδη κανονικα ενω σε συμβολαιο με online enter δεν μπορουν μεχρι να ληξει. το θεμα ειναι απο 0.105 που ειχε το παλιο καλο enter με τα κυμαινομενα πηγαμε 60% πανω και με τα νεα enter online πας 180% πανω απο οτι πριν. Εχουν διχασει τον κοσμο τοσο πολυ που δεν ξερει τι πραγματικα να κανει. Και την ιδια στιγμη τρωνε με χρυσα κουταλια με τα υπερκερδη τους εις βαρος ολων των πολιτων της Ελλαδας που μονο ευκολα δεν τα βγαζουν περα εδω και χρονια.

και ξερεις τι θα λενε ααα εσεις διαλεξατε αυτο το χρωμα αρα δικη σας υπαιτιοτητα, ασχετο που σε ολα τα χρωματα οι τιμες θα πανε στο θεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KAPAKOSTAS είπε

και ξερεις τι θα λενε ααα εσεις διαλεξατε αυτο το χρωμα αρα δικη σας υπαιτιοτητα, ασχετο που σε ολα τα χρωματα οι τιμες θα πανε στο θεο.

Κλασικα οπως παντα. Να μην βοηθησουμε τη ΔΕΗ να αγορασει και ενα δευτερο κωτσοβολο? Με τα λεφτα του κοσμου γινονται μαγκες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kozanitis1 είπε

Υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσεις τις 2.000 ημερήσιες; Αν όχι πάνε στο Γ1Ν, ότι λέω στο sticky ;)

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ξεπεράσω τις 2.000 ημερήσιες.

Πήρα στη ΔΕΗ να ρωτήσω γιατί με είχαν πάρει τηλέφωνο από ένα συνεργάτη τους για τη μεταφορά και ε'ιχα πει θα το σκεφτώ. Τους ρωτάω αν μπορώ να φύγω από το 4all , μου λέει εχει 12μηνη δεσμευση, ναι αλλά είναι κυμαινόμενο λέω και ο συνεργάτης σας μου είπε ότι μπορώ όποτε θέλω. Ρωτάνε, μετά από λίγο μου λένε έχετε δίκιο. 

Μετά τους λέω στο τιμολόγιο του 4all έχετε οι πρώτες 500 με τη μειωμένη τιμή και όλες οι υπόλοιπες με αυξημένη, μου λέει αν ξεπεράσετε τις 500 ημερήσιες είναι όλες με την αυξημένη. Άκρη εδώ δεν έβγαλα. Τρέλλα! 🤪

Καπάκι με παίρνει ο συνεργάτης που με είχε πάρει για να μεταφερθώ σε νέο πρόγραμμα. Λέω έχω αποφασίσει 4all, μου επιβεβαίωσε αποδέσμευση όποτε θέλω και ότι μετράνε μόνο οι ημερήσιες, στο ερώτημα αν ξεπεραστουν οι 500 ημερήσιες τα μάσαγε. Ευτυχώς δεν πρόκειται να τις ξεπεράσω και δεν το συνέχισα.

Ζήτησα 4all να μπεί από μεθαύριο που λήξει το δικό μου και μου είπε (καινούριο αυτό είναι λέει) ότι θα λάβω και ένα κουπόνι για 9μηνη συνδρομή δωρεάν ΑΝΤ+ χωρίς δέσμευση λέει (θα δείξει).

Αυτά! αν κάποιος γνωρίζει τι τελικά γίνεται στο 4all αν ξεπεράσεις τις 500 ημερήσιες ανα μήνα, ας το γράψει εδώ

Επεξ/σία από vaggy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Μιλάμε για 500 την ημέρα ή τον μήνα; Την ημέρα μόνο σε κανένα μαγαζί κανείς τέτοια κατανάλωση.

Το τετραμηνο εννοει ο φιλος. Αν εχεις νυχτερινο δυσκολα να ξεπρασεις 500 ημερας το μηνα γιατι και 2000 να καψεις οι 400 τουλαχιστον θα ειναι σιγουρα νυχτερινες kw οποτε δεν περνας την κλιμακα των 500.

51 λεπτά πριν, vaggy είπε

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ξεπεράσω τις 2.000 ημερήσιες.

Πήρα στη ΔΕΗ να ρωτήσω γιατί με είχαν πάρει τηλέφωνο από ένα συνεργάτη τους για τη μεταφορά και ε'ιχα πει θα το σκεφτώ. Τους ρωτάω αν μπορώ να φύγω από το 4all , μου λέει εχει 12μηνη δεσμευση, ναι αλλά είναι κυμαινόμενο λέω και ο συνεργάτης σας μου είπε ότι μπορώ όποτε θέλω. Ρωτάνε, μετά από λίγο μου λένε έχετε δίκιο. 

Μετά τους λέω στο τιμολόγιο του 4all έχετε οι πρώτες 500 με τη μειωμένη τιμή και όλες οι υπόλοιπες με αυξημένη, μου λέει αν ξεπεράσετε τις 500 ημερήσιες είναι όλες με την αυξημένη. Άκρη εδώ δεν έβγαλα. Τρέλλα! 🤪

Καπάκι με παίρνει ο συνεργάτης που με είχε πάρει για να μεταφερθώ σε νέο πρόγραμμα. Λέω έχω αποφασίσει 4all, μου επιβεβαίωσε αποδέσμευση όποτε θέλω και ότι μετράνε μόνο οι ημερήσιες, στο ερώτημα αν ξεπεραστουν οι 500 ημερήσιες τα μάσαγε. Ευτυχώς δεν πρόκειται να τις ξεπεράσω και δεν το συνέχισα.

Ζήτησα 4all να μπεί από μεθαύριο που λήξει το δικό μου και μου είπε (καινούριο αυτό είναι λέει) ότι θα λάβω και ένα κουπόνι για 9μηνη συνδρομή δωρεάν ΑΝΤ+ χωρίς δέσμευση λέει (θα δείξει).

Αυτά! αν κάποιος γνωρίζει τι τελικά γίνεται στο 4all αν ξεπεράσεις τις 500 ημερήσιες ανα μήνα, ας το γράψει εδώ

Ναι η διακοπη ειναι χωρις penalty οποτε θελουμε δεν υπαρχει δεσμευση πουθενα εδω και λιγο καιρο. 

Η υψηλοτερη τιμη kw παει μετα τις 500. Δηλαδη αν καψεις 600kw μερας σε 1 μηνα θα πληρωσεις 500x0.14 και 100x0.196. Αν καψεις 400kw μερας και 200kw νυχτας σε 1 μηνα δηλαδη 600 θα πληρωσεις τις χαμηλοτερες τιμες που βλεπεις δεν περνας το 500+ δηλαδη ουτε στην ημερα ουτε στη νυχτα.

Screenshot-4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Λήγει το home online που εχω σε 5 μέρες. Προφανως το νεο home online δεν συμφερει σε τιποτα με τετοια τιμή Kwh. Πρέπει να κάνω ο ίδιος ανανεώση σε Γ1/Γ1Ν πριν λήξει το συμβολαιο; Ή θα με πάνε αυτοι αυτόματα σε κάποιο αν το αφήσω; Σκεφτομαι αν το αφήσω μην με πάνε στο home online ως ανανέωση μόνοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dhan21 είπε

Καλησπέρα. Λήγει το home online που εχω σε 5 μέρες. Προφανως το νεο home online δεν συμφερει σε τιποτα με τετοια τιμή Kwh. Πρέπει να κάνω ο ίδιος ανανεώση σε Γ1/Γ1Ν πριν λήξει το συμβολαιο; Ή θα με πάνε αυτοι αυτόματα σε κάποιο αν το αφήσω; Σκεφτομαι αν το αφήσω μην με πάνε στο home online ως ανανέωση μόνοι τους.

Αυτοματα θα πας σε home open μολις ληξει το προγραμμα σου. Αλλιως μεσω ebill μπορεις να μεταβεις σε Γ1Ν η σε 4All. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτοματα θα πας σε home open μολις ληξει το προγραμμα σου. Αλλιως μεσω ebill μπορεις να μεταβεις σε Γ1Ν η σε 4All. 

Λογικό ναι σε πάει στο κυμαινόμενο. Από ότι βλέπω δεν έχει κάποιες τρελές διαφορές το home open από το Γ1Ν ή το 4ll στις τιμές της Kwh. Αυτά ουσιαστικά είναι μέχρι αρχές του χρόνου που θα αλλάξουν πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dhan21 είπε

Λογικό ναι σε πάει στο κυμαινόμενο. Από ότι βλέπω δεν έχει κάποιες τρελές διαφορές το home open από το Γ1Ν ή το 4ll στις τιμές της Kwh. Αυτά ουσιαστικά είναι μέχρι αρχές του χρόνου που θα αλλάξουν πάλι;

Ειναι πολυ μικρες οι διαφορες το 4all εχει τις φθηνοτερες τιμες kw εχει και παγια εντολη εκπτωση αλλα εχει μεγαλυτερο παγιο. Το open συμφερει πανω απο 500kw ανα μηνα ημερησιες και το Γ1Ν κατι ενδιαμεσο. Διαφορες μερικων ευρω μεταξυ τους. Το μεγιστο το περνεις με το 4all με παγια εντολη + <500kw μερας/νυχτας το μηνα αυτη τη στιγμη. Απο του χρονου κατι για χρωματιστα τιμολογια λενε τα διαβασα ολα και χαθηκα στη μεταφραση. Δεν ξερω αλλα δεν σηκωνει να ανεβει αλλο η kw ειμαστε ηδη 70% πανω απο τα παλια καλα enter/online και απλα δεν βγαινει. 2000kw εκαιγα παλιοτερα και πληρωνα 380 και 1300 καιω τωρα και πληρωνω τα ιδια. Εχουν ξεφυγει τελειως με την αισχροκερδεια τους. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...