Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως και αλλοι, ληγει το myhomeonline και κοιτουσα να παω στο myhome4all. Αποτι ειδα το μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι εαν περασεις τις 500 κιλοβατωρες μετα σε χτυπανε ανελλεητα και το greenpass που ειναι 1 ευρω το μηνα. Ξερετε εαν γινεται να ενεργοποιησουμε το myhome4all χωρις το greenpass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με πήραν σήμερα κι εμένα για το 4all καθώς λήγει το online σε 10 μέρες. 
Αυτό που μου έκανε απορία είναι αφού σου λένε θα πας αυτόματα στο open και σου προτείνουν το 4all γιατί να μην σε πηγαίνουν αυτόματα στο 4all;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, διαβάζω αρκετές ώρες το θέμα και έχει καεί το κεφάλι μου 🤯

Πριν 2 χρόνια είχαμε κάνει σύνδεση με myHome Enter σταθερή τιμή κιλοβατώρας αλλά τον προηγούμενα μήνα έληξε και τώρα το αντιλήφθηκα. Αυτή τη στιγμή (λογικά αυτόματα) είμαστε σε πρόγραμμα myHome Open, o λογαριασμός που ήρθε είναι:

image.png.ab7677844ced908ede68ae69370bf1ae.png

image.png.aa45edf0885b7dfda190d9eaa63715c0.png

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται τώρα, θα αλλάξει η τιμή για τους επόμενους μήνες? Με συμφέρει να αλλάξω και να πάω σε Γ1 Οικιακό;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, iCyd είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται τώρα,

θα αλλάξει η τιμή για τους επόμενους μήνες μέχρι τέλος του έτους , μετά άγνωστη η κατηγορία τιμολογίου που θα είναι το open . Υποθέτω θα βάλουν το Γ1 με ανα μήνα δημοσιευμένη τιμή και τα άλλα θα είναι παλιού τύπου κυμαινόμενα

4 λεπτά πριν, iCyd είπε

Με συμφέρει να αλλάξω και να πάω σε Γ1 Οικιακό;

καρφιτσωμένη ανάρτηση πάνω ψηλά , δες και τους πόντους του 4all

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη, πλεον καταργειται και στη ΔΕΗ, οτι ξεραμε ως σημερα. Απο το νεο ετος, ουτε Γ1, ουτε κανενα αλλο.

Ποτε θα ανακοινωσουν τιμες kwh για καθε προγραμμα;

Πως επιλεγουμε ποιο προγραμμα θελουμε; Με τηλεφωνο γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mindreader είπε

Δηλαδη, πλεον καταργειται και στη ΔΕΗ, οτι ξεραμε ως σημερα. Απο το νεο ετος, ουτε Γ1, ουτε κανενα αλλο.

Ποτε θα ανακοινωσουν τιμες kwh για καθε προγραμμα;

Πως επιλεγουμε ποιο προγραμμα θελουμε; Με τηλεφωνο γινεται;

Καλημερα... Στις επομενες 15-20 μερες θα ανακοινωθουν ολα... Θα δειξει πως θα γινει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πηραν τηλεφωνο για καινουριο συμβολαιο, επειδη το δικο μου ληγει μετα απο 2 χρονια. Ειχα προνομιακη τιμη κιλοβατωρας. Συνεχιζω με ΔΕΗ online ή παω καπου αλλου;

Κατι για 0,14 η κιλοβατωρα μου ειχε πει αν θυμαμαι καλα..

 

Τοσο καιρο ειχα 0,096/0,076 μερα/νυχτα αντιστοιχα. Δλδ τωρα η ΔΕΗ θα μου ερχεται διπλασια τιμη ή θα παιρνω την επιδοτηση απο το κρατος;

 

** Τωρα ειδα τα προγραμματα. 0,28 η κιλοβατωρα στο online; Και χωρις επιδοτηση; Τι στο καλο;; Προφανως και συμφερει το Γ1 οικιακο, παρολα τα 3.5 το μηνα παγιο, σωστα;;

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Με πηραν τηλεφωνο για καινουριο συμβολαιο, επειδη το δικο μου ληγει μετα απο 2 χρονια. Ειχα προνομιακη τιμη κιλοβατωρας. Συνεχιζω με ΔΕΗ online ή παω καπου αλλου;

Κατι για 0,14 η κιλοβατωρα μου ειχε πει αν θυμαμαι καλα..

 

Τοσο καιρο ειχα 0,096/0,076 μερα/νυχτα αντιστοιχα. Δλδ τωρα η ΔΕΗ θα μου ερχεται διπλασια τιμη ή θα παιρνω την επιδοτηση απο το κρατος;

 

** Τωρα ειδα τα προγραμματα. 0,28 η κιλοβατωρα στο online; Και χωρις επιδοτηση; Τι στο καλο;; Προφανως και συμφερει το Γ1 οικιακο, παρολα τα 3.5 το μηνα παγιο, σωστα;;

Σου είχε πει να μπεις στο 4all με 0,14 οι πρώτες 500 kWh εαν δε κανεις τίποτα πας στο open με σχεδόν ανάλογες χρεώσεις 

ολα αυτά βεβαια θα αλλάξουν από τον επόμενο μήνα που θα ανακοινωθούν τα νέα τιμολόγια για το νέο έτος οποτε βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, dimostr said:

Σου είχε πει να μπεις στο 4all με 0,14 οι πρώτες 500 kWh εαν δε κανεις τίποτα πας στο open με σχεδόν ανάλογες χρεώσεις 

ολα αυτά βεβαια θα αλλάξουν από τον επόμενο μήνα που θα ανακοινωθούν τα νέα τιμολόγια για το νέο έτος οποτε βλέπουμε 

Ναι αλλα σε 9 ημερες ληγει το προγραμμα μου. Βλεπω να την παταμε, και δεν ξερω εαν μπορουμε να κανουμε ακυρωση μετα..

Γενικα η πιο safe επιλογη ειναι το Γ1; Υπαρχει περιπτωση να σταματησουν οι επιδοτησεις;

Στις κιλοβατωρες ανα 4μηνο παιζω στις 1200-1800, αναλογα την εποχη.

Τωρα διαβασα και το sticky μηνυμα, ωραιες πληροφοριες.

Το myHome4All εχει ρητρα;

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Ναι αλλα σε 9 ημερες ληγει το προγραμμα μου. Βλεπω να την παταμε, και δεν ξερω εαν μπορουμε να κανουμε ακυρωση μετα..

Γενικα η πιο safe επιλογη ειναι το Γ1; Υπαρχει περιπτωση να σταματησουν οι επιδοτησεις;

Στις κιλοβατωρες ανα 4μηνο παιζω στις 1200-1800, αναλογα την εποχη.

Τωρα διαβασα και το sticky μηνυμα, ωραιες πληροφοριες.

Οι επιδοτήσεις με τ9 νέο έτος σταματάνε , υπάρχουν οι εναλλακτικοί πάροχοι που είναι φθηνοί αυτοί τηνστιγμη , 20 του μηνός θα ανακοινωθούν οι τιμές για το Δεκέμβριο , από το νέο έτος έρχεται νέα πραγματικότητα με τα νέα τιμολόγια , θα ξέρουμε από 1 Δεκεμβρίου 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, alfeios είπε

Εδω και 2 χρονια εχω το πρόγραμμα online της ΔΕΗ με διετη διαρκεια και τιμή αν kWh 0.096 €

Το πρόγραμμα λήγει στις 08/12/2023

Το προϊόν myHome Online που έχετε επιλέξει λήγει σε 24 μέρες.

Πότε μπορω να κανω αίτηση σε άλλον πάροχο για μεταφορα ;

Αν κανω αυριο αίτηση θα χρεωθω για την "προωρη" αποχώρηση ;

τι λετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...