Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 minutes ago, dimostr said:

Μπορείς να το εξηγήσεις με κάποιο παράδειγμα ?

Έχει αλλάξει η μοναδιαία πάγια χρέωση στο δίκτυο διανομής, από 0,52€ ανά KVA το έτος πήγε 4,434€ ανά KVA το έτος, για κάθε KVA συμφωνημένης ισχύος πληρώνεις σκάρτα 4€ παραπάνω το χρόνο.

Παραδείγματα έχουν οι λογαριασμοί που παρέθεσε ο φίλος παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, phanispal είπε

Μεθαύριο Τετάρτη, αλλά αφού γίνεται ηλεκτρονικά, λέω να το κάνω αύριο ή και σήμερα.

Λες να είναι αργά;

Οχι δεν νομιζω να ειναι αργα.

Περιπου απο 1-3 μερες πιστευω ειναι κομπλε.Κι εγω 15-16 του μηνος ελεγα να το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, dimostr said:

Μπορείς να το εξηγήσεις με κάποιο παράδειγμα ?

Κοίτα 2 προηγούμενους λογαριασμούς σου και θα το καταλάβεις.. αν δεν το καταλάβεις ανέβασε τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις και θα στο εξηγήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tounion είπε

Κοίτα 2 προηγούμενους λογαριασμούς σου και θα το καταλάβεις.. αν δεν το καταλάβεις ανέβασε τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις και θα στο εξηγήσω 

Σε ευχαριστώ θα το δω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 15 μέρες λήγει το myhome online. Θα περάσω αυτόματα στο myhomeopen χωρίς να κάνω κάποια ενέργεια; Δεν μου έχει στείλει κάποια ενημέρωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά δεν παρακολουθώ το νήμα, τι συμφέρει περισσότερο στην ΔΕΗ αυτή την περίοδο για μεγάλες καταναλώσεις 2500+ το τετράμηνο, τώρα είμαι στο απλό Γ1 οικιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nikosaek2121 είπε

Καλησπέρα παιδιά δεν παρακολουθώ το νήμα, τι συμφέρει περισσότερο στην ΔΕΗ αυτή την περίοδο για μεγάλες καταναλώσεις 2500+ το τετράμηνο, τώρα είμαι στο απλό Γ1 οικιακό.

Εφοσον εχεις τετοιες καταναλωσεις το περισσοτερο που συμφερει στη ΔΕΗ ειναι να πας σε αλλο παροχο. Θα κερδισεις παρα πολλα συγκριτικα με το φθηνοτερο της ΔΕΗ αν και ολα τα ιδια χαλια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, nikosaek2121 είπε

Καλησπέρα παιδιά δεν παρακολουθώ το νήμα, τι συμφέρει περισσότερο στην ΔΕΗ αυτή την περίοδο για μεγάλες καταναλώσεις 2500+ το τετράμηνο, τώρα είμαι στο απλό Γ1 οικιακό.

Καλησπέρα.. Βασικά νυχτερινό ρεύμα έχεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, nikosaek2121 είπε

Καλησπέρα παιδιά δεν παρακολουθώ το νήμα, τι συμφέρει περισσότερο στην ΔΕΗ αυτή την περίοδο για μεγάλες καταναλώσεις 2500+ το τετράμηνο, τώρα είμαι στο απλό Γ1 οικιακό.

Δες το sticky μου, αν δεν έχεις νυκτερινό μετρητή βάζεις ΑΜΕΣΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεος λογαριασμος προγραμμα 4all. Εβαλαν και την νεα χρεωση 0.16500 και 0.12500 για νυχτερινο. Καλα θα παει αυτο. Αντε αντε στα παιδια πιστευω μπορουν και πιο ακριβα. Γιατι οχι να μην χρεωνουν την 1kw στα 5 ευρω? Αφου μπορουν ετσι? Δεν τους βαζει και κανεις χερι οποτε γιατι οχι.

Screenshot-2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 2 χρονια εχω το πρόγραμμα online της ΔΕΗ με διετη διαρκεια και τιμή αν kWh 0.096 €

Το πρόγραμμα λήγει στις 08/12/2023

Το προϊόν myHome Online που έχετε επιλέξει λήγει σε 24 μέρες.

Πότε μπορω να κανω αίτηση σε άλλον πάροχο για μεταφορα ;

Αν κανω αυριο αίτηση θα χρεωθω για την "προωρη" αποχώρηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Arkin said:

Νεος λογαριασμος προγραμμα 4all. Εβαλαν και την νεα χρεωση 0.16500 και 0.12500 για νυχτερινο. Καλα θα παει αυτο. Αντε αντε στα παιδια πιστευω μπορουν και πιο ακριβα. Γιατι οχι να μην χρεωνουν την 1kw στα 5 ευρω? Αφου μπορουν ετσι? Δεν τους βαζει και κανεις χερι οποτε γιατι οχι.

Screenshot-2.png

Ποσες φορες εχω ακουσει απο ανθρωπους ακριβό το ρεύμα ακριβα τα μακαρονια ακριβος ο τονος πραγματικες συζητησεις μεταξυ ανθρωπων και ταυτοχρονα τους βλεπεις με iphone καφεδακι καπουτσινο και τσιγαρακι στο στομα. Τι ποσοστο των Ελληνων ειναι ετσι? Οι μισοι? Το 1/4? Τα 3/4? 

Άρα ναι να πάει και 15€ η kw και όποιος δεν γουστάρει να έχει ρεύμα να ξηλωσει και το ρολόι. Αυτά είναι .. σε όποιον αρεσει

  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι πάει να πει αυτό; Και Porsche να έχω, το ρεύμα αντικειμενικά στη σύγχρονη εποχή των ΑΠΕ & της πράσινης ανάπτυξης είναι ακριβό (ειδικά αν έχεις την πανευρωπαϊκή εικόνα). Και να έχω χρήμα, δε συνεπάγεται πως πρέπει να τα δίνω στο ρεύμα. Αν θες να σε κοροϊδεύουν, είναι οκ, εμένα δε μου αρέσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, tounion είπε

Ποσες φορες εχω ακουσει απο ανθρωπους ακριβό το ρεύμα ακριβα τα μακαρονια ακριβος ο τονος πραγματικες συζητησεις μεταξυ ανθρωπων και ταυτοχρονα τους βλεπεις με iphone καφεδακι καπουτσινο και τσιγαρακι στο στομα. Τι ποσοστο των Ελληνων ειναι ετσι? Οι μισοι? Το 1/4? Τα 3/4? 

Άρα ναι να πάει και 15€ η kw και όποιος δεν γουστάρει να έχει ρεύμα να ξηλωσει και το ρολόι. Αυτά είναι .. σε όποιον αρεσει

Απλά να θυμίσω, φέτος η ΔΕΗ θα ξεπεράσει το ένα δισεκατομμύριο καθαρών κερδών. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, motoboots said:

Απλά να θυμίσω, φέτος η ΔΕΗ θα ξεπεράσει το ένα δισεκατομμύριο καθαρών κερδών. 

 

33 minutes ago, apapadop837 said:

Και τι πάει να πει αυτό; Και Porsche να έχω, το ρεύμα αντικειμενικά στη σύγχρονη εποχή των ΑΠΕ & της πράσινης ανάπτυξης είναι ακριβό (ειδικά αν έχεις την πανευρωπαϊκή εικόνα). Και να έχω χρήμα, δε συνεπάγεται πως πρέπει να τα δίνω στο ρεύμα. Αν θες να σε κοροϊδεύουν, είναι οκ, εμένα δε μου αρέσει.

Τι να κάνουμε φίλοι μου έτσι είναι η ελεύθερη αγορά .. άμα δεν βγαίνει.. δεν βγαίνει.. ιδιωτική εταιρία είναι και μπορεί να χρεώσει ότι θέλει... Καθίστε μην δείτε και επιπλέον χρέωση προετοιμασία λογαριασμού 0,50€ σε λίγο καιρό.

Επεξ/σία από tounion
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...