Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, ant_ είπε

Ειδα και το Γ21 που υπαρχει στα κοινοχρηστα της οικοδομης

Απο 0.167  πηγε στα 0.219  για τον νοεμβριο

30% αυξηση

Καλα παμε

Άστα να πάνε. Στο αγροτικο ρεύμα ανεβήκαμε 65% στην τιμή kw. Δεν πάνε καλά αισχροκερδουν ανελέητα παντού και δεν νοιάζει κανέναν για τίποτα. Μετά αγοράζουν κωτσοβολο κτλ με τα δικά μας λεφτά. Άχρηστα λαμόγια. 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Βλέπω στο ebill της ΔΕΗ ότι ο τελικός λογαριασμός μου είναι πιστωτικός. (Προφανώς λόγω της εγγύησης) Μεταφέρθηκα πλέον elpedison.

Ακόμα δεν έχει εκδοθεί βέβαια, αλλά με ποιο τρόπο ζητάω το υπολοιπόμενο ποσό? Ο λογαριασμός είναι στο όνομα του πατέρα μου, αρά υποθέτω βάζω κάποιο δικό του iban?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, messinia3 said:

Καλημέρα,

Βλέπω στο ebill της ΔΕΗ ότι ο τελικός λογαριασμός μου είναι πιστωτικός. (Προφανώς λόγω της εγγύησης) Μεταφέρθηκα πλέον elpedison.

Ακόμα δεν έχει εκδοθεί βέβαια, αλλά με ποιο τρόπο ζητάω το υπολοιπόμενο ποσό? Ο λογαριασμός είναι στο όνομα του πατέρα μου, αρά υποθέτω βάζω κάποιο δικό του iban?

 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, power_1 είπε

Ενημερωνω υστερα απο επικοινωνεια με την γραμμη εξυπηρετησης της ΔΕΗ.

Απο τον Αυγουστο του 2022 μπορει να αποχωρησει κανεις απο οποιοδηποτε προγραμμα παροχων ηλεκτρικης ενεργειας (συμπεριλαμβανομενου κι της ΔΕΗ) χωρις να εχει να πληρωση ρητρα προωρης  αποχωρησης .

μπαρούφες σου είπαν (κλασσική περίπτωση υπαλλήλου της ΔΕΗ)

αυτό ισχύει για τα κυμαινόμενα , εσύ έχεις το online που είναι σταθερό

για το αν έχεις ρήτρα αποχώρησης ή όχι ,πάλι δε θα σου απαντήσω , κάνε εδώ αναζήτηση ή περίμενε μπας και φιλοτιμηθεί κάποιος να σου απαντήσει ....

2 λεπτά πριν, ChristosG82 είπε

Έκανα και ακύρωση στο συμβόλαιο για το ρεύμα, τους είπα τι εταιρεία είστε, σε πια εποχή είναι η ΔΕΗ.

δώσε επιπλέον πληροφορίες μιας και παίζει να γίνει μπέρδεμα

όταν λες ακύρωση εννοείς υπαναχώρηση ή έκανες καταγγελία σύμβασης ?

είχε ρεύμα πριν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Enter το οποίο λήγει σε λίγες μέρες (29/11), μέχρι πότε έχω περιθώριο για ενεργοποίηση του  Γ1/Γ1Ν Οικιακό? Γίνεται άμεσα με ένα κλικ ή έχει κόλλημα και τελικά  θα με πετάξει σε άλλο πρόγραμμα? Και μια ακόμη ερώτηση με πολλά σκέλη, με τις επιδοτήσεις τι γίνεται έχω μπερδευτεί, κάνεις για πετρέλαιο και δεν δικαιούσαι ρεύματος, θα υπάρξει και επιδότηση στην Kw, αν κάνεις ΚΟΤ χάνεις επιδότηση, έχω χαθεί!!? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, toni31 είπε

μέχρι πότε

όποτε θες

5 λεπτά πριν, toni31 είπε

Γίνεται άμεσα με ένα κλικ ή έχει κόλλημα και τελικά  θα με πετάξει σε άλλο πρόγραμμα?

προηγούμενες σελιδες

5 λεπτά πριν, toni31 είπε

Και μια ακόμη ερώτηση με πολλά σκέλη, με τις επιδοτήσεις τι γίνεται έχω μπερδευτεί, κάνεις για πετρέλαιο και δεν δικαιούσαι ρεύματος, θα υπάρξει και επιδότηση στην Kw, αν κάνεις ΚΟΤ χάνεις επιδότηση, έχω χαθεί!!? 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/758984-ερώτηση-επίδομα-θέρμανσης/?do=getNewComment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

μπαρούφες σου είπαν (κλασσική περίπτωση υπαλλήλου της ΔΕΗ)

αυτό ισχύει για τα κυμαινόμενα , εσύ έχεις το online που είναι σταθερό

για το αν έχεις ρήτρα αποχώρησης ή όχι ,πάλι δε θα σου απαντήσω , κάνε εδώ αναζήτηση ή περίμενε μπας και φιλοτιμηθεί κάποιος να σου απαντήσει ....

δώσε επιπλέον πληροφορίες μιας και παίζει να γίνει μπέρδεμα

όταν λες ακύρωση εννοείς υπαναχώρηση ή έκανες καταγγελία σύμβασης ?

είχε ρεύμα πριν ?

Όχι, ήθελα να πάω ρεύμα και αέριο στην ΔΕΗ, για το ρεύμα δεν ζητούσαν παράλογα πράγματα οπότε προχώρησε το αίτημα μου, μου  έστειλαν και τα δικαιολογητικά να τα συμπληρώσω, αλλά μετά από όσα έγιναν για το αέριο, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα να ακυρώσουν το αίτημα για το ρεύμα.

Στην τηλεφωνήτρια αυτό τις είπα, δηλαδή για το ρεύμα γιατί δεν ζητάνε στοιχεία του ιδιοκτήτη, και ζητάνε για το αέριο τόσες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ChristosG82 είπε

Όχι, ήθελα να πάω ρεύμα και αέριο στην ΔΕΗ,

δλδ είχε ρεύμα ή δεν είχε ρεύμα πριν η παροχή ? με συγχωρείς αλλά δεν κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, korakios είπε

δλδ είχε ρεύμα ή δεν είχε ρεύμα πριν η παροχή ? με συγχωρείς αλλά δεν κατάλαβα

Ρεύμα είχε, όπως είχα πει από όσο θυμάμαι, θα έκανα μεταφορά από elpedison σε ΔΕΗ. Στην elpedison το ρεύμα και το αέριο ήταν στο όνομα μου.

Αυτό τους είπα, μια μεταφορά θα γίνει, είναι στο όνομα μου, υπάρχει ενοικιαστήριο τι θέλουν τα στοιχεία από την ιδιοκτήτρια?

Επεξ/σία από ChristosG82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChristosG82 είπε

Ρεύμα είχε, όπως είχα πει από όσο θυμάμαι, θα έκανα μεταφορά από elpedison σε ΔΕΗ.

οκ , αλλού ήθελα να καταλήξω , αλλά δικό μου λάθος μιας και δεν πρόσεξα το

33 λεπτά πριν, ChristosG82 είπε

μου  έστειλαν και τα δικαιολογητικά να τα συμπληρώσω, αλλά μετά από όσα έγιναν για το αέριο, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα να ακυρώσουν το αίτημα για το ρεύμα.

απλά (τυπικά) , δεν έκανες κάποια ακύρωση μιας και ποτέ δεν έγινε αίτημα απο τη στιγμή που δεν έστειλες δικαιολογητικά  (εκεί μπερδεύτηκα αλλά έπρεπε να το διαβάσω καλύτερα)

όλα καλά , προσπέρασε :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ , αλλού ήθελα να καταλήξω , αλλά δικό μου λάθος μιας και δεν πρόσεξα το

απλά (τυπικά) , δεν έκανες κάποια ακύρωση μιας και ποτέ δεν έγινε αίτημα απο τη στιγμή που δεν έστειλες δικαιολογητικά  (εκεί μπερδεύτηκα αλλά έπρεπε να το διαβάσω καλύτερα)

όλα καλά , προσπέρασε :)

Βασικά, περισσότερο ήθελα να τους πω να πάνε να γ....., για αυτό τους πήρα τηλέφωνο για ακύρωση, αλλιώς απλά δεν θα έστελνα τα δικαιολογητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Τελικά εξερχόμενοι από τα online, enter κλπ οι ομοιοπαθείς με αντλίες θερμότητας (και συνεπώς μεγάλες καταναλώσεις συνήθως) πού πάμε, επιλέγουμε (με τα τωρινά δεδομένα) το open;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joe22 είπε

Καλημέρα.

Τελικά εξερχόμενοι από τα online, enter κλπ οι ομοιοπαθείς με αντλίες θερμότητας (και συνεπώς μεγάλες καταναλώσεις συνήθως) πού πάμε, επιλέγουμε (με τα τωρινά δεδομένα) το open;

Καλημέρα, για αρχή να θεωρήσω πως λόγω αντλίας έχεις νυκτερινό μετρητή, αν όχι βάζεις ΑΜΕΣΑ (δες sticky)

Αν θες να μείνεις στη ΔΕΗ, αφήνεις το Open

Αλλιώς τσέκαρε στο νήμα με τους εναλλακτικούς, έχει πακέτα με σχεδόν τη μισή τιμή από τα τιμολόγια της ΔΕΗ (έως τέλος 2023)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...