Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, Nnoutas said:

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι στο σαιτ της τράπεζας δεν φαίνεται η πάγια εντολή για να μπορέσω να την απενεργοποιησω. Πότε δεν φαινόταν. 

ούτε εμένα υπάρχει στο site της τράπεζας. αποτι καταλαβαίνω δεν έχει κάποιο ρόλο η τράπεζα,  κρατάνε τα στοιχεία της κάρτας στο site της δεη και ενεργοποιοντας το κουμπί απλά κανουν αυτόματα τη πληρωμή όταν πρέπει. θα έπρεπε όμως να μας αφήνει να το απενεργοποιησουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, adok13 είπε

ούτε εμένα υπάρχει στο site της τράπεζας. αποτι καταλαβαίνω δεν έχει κάποιο ρόλο η τράπεζα,  κρατάνε τα στοιχεία της κάρτας στο site της δεη και ενεργοποιοντας το κουμπί απλά κανουν αυτόματα τη πληρωμή όταν πρέπει. θα έπρεπε όμως να μας αφήνει να το απενεργοποιησουμε.

Δεν καταλαβαίνω όμως το λόγο που δεν σε αφήνει να την ακυρώσεις εφόσον δεν έχεις την παροχή σε αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, aenaos15 said:

Σε μένα μια χαρά φαίνονται στη Πειραιως.

τη παγια την ειχες ενεργοποιησει απο το site της δεη h απο το web banking ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα, εχουμε εικονα το ποσο θα 'πονεσουμε' απο 1/1/2024; Χονδρικα ποσο καπελο μας ετοιμαζουν, ποσοστιαια; Τωρα 1-2% πανω κατω, δεν θα κολησουμε εκει, εδω μας βαρανε απο παντου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, aenaos15 said:

Σε μένα μια χαρά φαίνονται στη Πειραιως.

Προφανώς την έχεις βάλει από winbank, οι φίλοι που ρωτάνε όμως προφανώς την έχουν βάλει από το dei e-bill (mydei πλέον) μια και - αν δεν κάνω λάθος - μόνο έτσι θα μπορούσαν να έχουν το online.

45 minutes ago, mindreader said:

Τελικα, εχουμε εικονα το ποσο θα 'πονεσουμε' απο 1/1/2024; Χονδρικα ποσο καπελο μας ετοιμαζουν, ποσοστιαια; Τωρα 1-2% πανω κατω, δεν θα κολησουμε εκει, εδω μας βαρανε απο παντου!

Αυτό που ρωτάς δεν λέγεται χονδρικά, λέγεται με πολύ μεγάλη ακρίβεια, και δεν μπορεί να απαντηθεί ούτε χονδρικά.

Εναλλακτικά ρώτα ξανά Παρασκευή που θα είναι η καφετζού εδώ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 02/11/2023 at 17:57, Xvipes said:

Με βάσει το ερώτημα που έκανα μέσω τηλεφώνου για να διακόψεις το Green Pass πας:

1) https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/pliromes-rythmiseis-revma/
2) Τέρμα κάτω πατάς το Χρειάζεστε βοήθεια; 
image.png.62e5fad3959f1af1d206531d8ebcc5df.png

3) Στην φόρμα που ανοίγει επιλέγεις το Διευκρινίσεις χρεώσεων πιστώσεων

4) Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σαν συνοδευτικό μήνυμα γράφεις
"Επιθυμώ να διακόψω την υπηρεσία Green Pass"

Μέσω τηλεφώνου δεν μπορούν να αιτηθούν εκ μέρους σου την διακοπή.

Επίσης πάλι με βάσει την απάντηση που έλαβα από αυτούς όταν έκανα την αίτηση διακοπής green pass, με τον παραπάνω τρόπο, μου είπαν:

Offtopic:

  Reveal hidden contents

Και πες μου τώρα εσύ πως θα το κάνει αυτό ένας παππούς/γιαγιά μόνος του...
Σε φάση βρήκανε τρόπο να κλέβουν 12 ευρώ το χρόνο και να λες και ευχαριστώ γιατί έχεις green pass, κάτι που κατ' εμέ θα έπρεπε να το κάνει εξ αρχής η ίδια η ΔΕΗ και όχι να στο χρεώνει σαν υπηρεσία 🙄

 

 

Προς ενημέρωση, καθώς μεταφέρθηκα μόλις από το Online στο 4all (μετά από τηλεφωνική κλήση που δέχτηκα από ΔΕΗ, μιας και έληγε).

Στους όρους του greenpass, αναφέρεται στο β) πως:

ADekJXV.png

Οπότε θα περιμένω ένα μήνα (δλδ έως 5/12 στην περίπτωσή μου) και θα κάνω την αίτηση με τον τρόπο που έδωσες.

Θα ποστάρω εδώ τι θα μου γράψουνε. 👍

 

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, phanispal είπε

Γιατί πήγες στο 4All;

Το πιθανότερο, γιατί έχει την φθηνότερη κιλοβατώρα (μικρή διαφορά) μέχρι 500kwh σε σχέση με τα άλλα προγράμματα τις ΔΕΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, phanispal said:

Γιατί πήγες στο 4All;

Γιατί με την χαμηλή κατανάλωσή μου (κάτω από 500Kwh μέρας το μήνα) είναι πιο φθηνό από το Open, και πιο φθηνό από το Γ1Ν. Ειδικά αν ακυρώσω και το green pass.

Βέβαια, μιλάμε για πολύ μικρές διαφορές.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,αφου πήγα κι εγώ Elpedison για τα δώρα περιμένω λογαριασμό από ΔΕΗ.Λογικα ο επόμενος που θα μου έρθει θα είναι εκκαθαριστικός? έλαβα μήνυμα σήμερα από ΔΕΔΔΗΕ ότι ολοκληρώθηκε το αιτημα και δεν εχει εκδοθει ακομα λογαριασμος μου.(εχω στειλει ενδειξεις και ΔΕΔΔΗΕ αφου ηταν ανοικτο το παράθυρο τώρα)θα γίνει αυτόματα συμψηφισμός με την εγγύηση?Κι αν ναι σε περίπτωση που η εγγύηση υπερκαλύπτει το λογαριασμό πως θα πάρω πίσω το υπόλοιπο ποσό?

Η εγγύηση και η παροχή μέχρι πρότινος ήταν στο όνομά του πατέρα μου και έχω πάγια εντολή μέσω πιστωτικής κάρτας (εάν παίζει κάποιο ρόλο)

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dante80 είπε

Γιατί με την χαμηλή κατανάλωσή μου (κάτω από 500Kwh μέρας το μήνα) είναι πιο φθηνό από το Open, και πιο φθηνό από το Γ1Ν. Ειδικά αν ακυρώσω και το green pass.

Βέβαια, μιλάμε για πολύ μικρές διαφορές.

Κάτσε, κι εγώ παίζω ~1.500KWh/τετράμηνο, να μην πάω Γ1Ν σε μια βδομάδα που λήγει το παλιό-καλό myHome Online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, phanispal said:

Κάτσε, κι εγώ παίζω ~1.500KWh/τετράμηνο, να μην πάω Γ1Ν σε μια βδομάδα που λήγει το παλιό-καλό myHome Online;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/page/1580/#comment-60007192

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, phanispal είπε

Κάτσε, κι εγώ παίζω ~1.500KWh/τετράμηνο, να μην πάω Γ1Ν σε μια βδομάδα που λήγει το παλιό-καλό myHome Online;

phani πες μου λιγο γιατι σε ειχα ξαναρωτησει.....δεν σου βγαζει επιλογη μεσα απο το ebill να κανεις αλλαγη σε Γ1Ν?

Στο ρωταω γιατι το ειχες αναφερει.Εμενα μου βγαζει κανονικα παντως ολα τα προγραμματα κατα σειρα.....4Αll,Γ1Ν,Οnline,Enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...