Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Greg29M είπε

Τώρα που εξαγόρασε η ΔΕΗ τον Κώτσο θα δούμε ραγδαία πτώση τιμών στο ρεύμα ; 😆

Αντί για τα 50αρικα των άλλων αυτοί θα δίνουν φριτέζα αέρος που είναι και της μόδας.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είμαι και εγώ στο πρόγραμμα της ΔΕΗ το enter home και λήγει τώρα. Βλέπω και διάβασα όλα τα παραπάνω σχόλια και όλοι λέτε για το My home 4 all ή το Γ1/Γ1Ν. Για ανανέωση του ίδιου του προγράμματος δεν συμφέρει? Μπαίνοντας εγώ στο site της ΔΕΗ πέρα ότι μου βγάζει να κάνω συμβόλαιο με τα νέα προγράμματα μου βγάζει παράλληλα να κάνω ανανέωση στο enter home καθώς επίσης μου βγάζει και την δυνατότητα να κάνω πρόγραμμα και με το online home. Εγώ σκεπτόμουν πάντως να κάνω ανανέωση. Ναι μεν πιο ακριβή κιλοβατόρα μα θα είναι σταθερή για 1 χρόνο και εν καιρό πολέμου δεν ξέρω που θα φτάσει το κυμαινόμενο. Μόνο εγώ το σκέφτομαι έτσι? Θέλω την γνώμη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους έκαναν μετάβαση από ένα πρόγραμμα σε ένα άλλο, έρχεται email ότι τα έγγραφα ελέγχθηκαν επιτυχώς και προωθηθηκε εντολή στο ΔΕΔΔΗΕ; Εσωτερικά δεν γίνεται η αλλαγή; Στο ebill βλέπω ότι άλλαξε το πρόγραμμα μου από open σε 4all. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, korakios said:

η aegean τι δουλειά έχει ?????

support και μετά myrae και εσύ

Quote

 

Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, σας ενημερώνουμε πως η μετάβαση από ένα πρόγραμμα σε myhome4all, αποτελεί ανανέωση και αποδίδει 2500 μίλια.

Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, siloresti είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είμαι και εγώ στο πρόγραμμα της ΔΕΗ το enter home και λήγει τώρα. Βλέπω και διάβασα όλα τα παραπάνω σχόλια και όλοι λέτε για το My home 4 all ή το Γ1/Γ1Ν. Για ανανέωση του ίδιου του προγράμματος δεν συμφέρει? Μπαίνοντας εγώ στο site της ΔΕΗ πέρα ότι μου βγάζει να κάνω συμβόλαιο με τα νέα προγράμματα μου βγάζει παράλληλα να κάνω ανανέωση στο enter home καθώς επίσης μου βγάζει και την δυνατότητα να κάνω πρόγραμμα και με το online home. Εγώ σκεπτόμουν πάντως να κάνω ανανέωση. Ναι μεν πιο ακριβή κιλοβατόρα μα θα είναι σταθερή για 1 χρόνο και εν καιρό πολέμου δεν ξέρω που θα φτάσει το κυμαινόμενο. Μόνο εγώ το σκέφτομαι έτσι? Θέλω την γνώμη σας

Αν κάνεις τώρα ανανέωση στο enter , θα πληρώνεις 0,29 την κιλοβατώρα και στο online 0,28.

Τα κυμαινόμενα της ΔΕΗ που παίρνουν και την επιδότηση κράτους, (4all, Γ1 , open) έχουν περίπου 0,145 την κιλοβατώρα. 

Υπάρχουν και εναλλακτικοί πάροχοι, αρκετά πιο φθηνοί. (Ακόμα με με σταθερά προγράμματα, μπορείς να μπεις στο άλλο θέμα με τους εναλλακτικούς παρόχους και να διαβάσεις αναλυτικά)

Βέβαια από 01.01.2024 αλλάζουν πάλι τα πράγματα, οπότε πρέπει να έχεις το νου σου στα μέσα Δεκεμβρίου για να κάνεις τα κουμάντα σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Σε όσους έκαναν μετάβαση από ένα πρόγραμμα σε ένα άλλο, έρχεται email ότι τα έγγραφα ελέγχθηκαν επιτυχώς και προωθηθηκε εντολή στο ΔΕΔΔΗΕ; Εσωτερικά δεν γίνεται η αλλαγή; Στο ebill βλέπω ότι άλλαξε το πρόγραμμα μου από open σε 4all. 

Τίποτα δεν έρχεται, απαράδεκτοι απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 26ska είπε

Τίποτα δεν έρχεται, απαράδεκτοι απλά.

Σε 2 παροχές ηρθε ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Εν τω μεταξύ καμία δεν ολοκληρώθηκε ηλεκτρονικά. Η μια κόλλησε στηβ τελευταία φάση της υποβολής και ενώ πατούσες ανανέωνε ξανά τη σελίδα, και η άλλη έβγαλε σφάλμα στο αποδεικτικό του αφμ. 
Δεν ολοκληρώσαμε τη διαδικασία και την επόμενη δεχτήκαμε κλήση ότι ολοκληρώθηκε το αίτημα. Σε εμένα προσωπικά ειπαν ότι έδωσαν έντοκη στο δεδδηε. Λέω για ποιο λόγο αυτό; Λέει για την αλλαγή ονόματος. Λέω ποια αλλαγή ονόματος. Εγώ αλλαγή στο πρόγραμμα εκανα από open σε 4all. Μου λέει μισό λεπτό. Ναι έχετε δίκιο. Έχει ολοκληρωθεί μου κεει η διαδικασία. 
Σημερα δέχτηκαν και οι 2 παροχές το μήνυμα ότι τα έγγραφα έγιναν αποδεκτά και σε 2 εργάσιμες μέρες θα υλοποιηθεί από τον δεδδηε. Ότι να ναι πραγματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Σε 2 παροχές ηρθε ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Εν τω μεταξύ καμία δεν ολοκληρώθηκε ηλεκτρονικά. Η μια κόλλησε στηβ τελευταία φάση της υποβολής και ενώ πατούσες ανανέωνε ξανά τη σελίδα, και η άλλη έβγαλε σφάλμα στο αποδεικτικό του αφμ. 
Δεν ολοκληρώσαμε τη διαδικασία και την επόμενη δεχτήκαμε κλήση ότι ολοκληρώθηκε το αίτημα. Σε εμένα προσωπικά ειπαν ότι έδωσαν έντοκη στο δεδδηε. Λέω για ποιο λόγο αυτό; Λέει για την αλλαγή ονόματος. Λέω ποια αλλαγή ονόματος. Εγώ αλλαγή στο πρόγραμμα εκανα από open σε 4all. Μου λέει μισό λεπτό. Ναι έχετε δίκιο. Έχει ολοκληρωθεί μου κεει η διαδικασία. 
Σημερα δέχτηκαν και οι 2 παροχές το μήνυμα ότι τα έγγραφα έγιναν αποδεκτά και σε 2 εργάσιμες μέρες θα υλοποιηθεί από τον δεδδηε. Ότι να ναι πραγματικά. 

το νου σας , κάποιοι άσχετοι υπάλληλοι βάζουν κόσμο να υπογράψει καταγγελία σύμβασης για αλλαγή προγράμματος

ο ΔΕΔΔΗΕ κανονικά δεν έχει καμία σχέση σε αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπερα.. Η οποια αλλαγη   υλοποιείται από τον Δεδδηε..

σιγά μη ρωτάμε το ΔΕΔΔΗΕ αν αλλάξουμε και πρόγραμμα στην ίδια εταιρία , πάει , καλό Πάσχα μετά ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, siloresti είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είμαι και εγώ στο πρόγραμμα της ΔΕΗ το enter home και λήγει τώρα. Βλέπω και διάβασα όλα τα παραπάνω σχόλια και όλοι λέτε για το My home 4 all ή το Γ1/Γ1Ν. Για ανανέωση του ίδιου του προγράμματος δεν συμφέρει? Μπαίνοντας εγώ στο site της ΔΕΗ πέρα ότι μου βγάζει να κάνω συμβόλαιο με τα νέα προγράμματα μου βγάζει παράλληλα να κάνω ανανέωση στο enter home καθώς επίσης μου βγάζει και την δυνατότητα να κάνω πρόγραμμα και με το online home. Εγώ σκεπτόμουν πάντως να κάνω ανανέωση. Ναι μεν πιο ακριβή κιλοβατόρα μα θα είναι σταθερή για 1 χρόνο και εν καιρό πολέμου δεν ξέρω που θα φτάσει το κυμαινόμενο. Μόνο εγώ το σκέφτομαι έτσι? Θέλω την γνώμη σας

Το σκέφτομαι εδω και μέρες, είμαι stand by να πηδήξω σε περίπτωση σπίθας στον περσικό. 

Με 500 kw το 4μηνο είναι 260€ το χρόνο παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου.

Αρκετοί πιστεύω οτι το έχουν σκεφτεί να κλείσουν σε ακριβότερο πρόγραμμα, για να προλάβουν τις εξελίξεις. Η διαφορά όμως είναι μεγάλη στη τιμή της κιλοβατώρας και μας λείπουν δύο παράμετροι, το ποσό της επιδότησης του κράτους στη κιλοβατώρα, και η κυμαινόμενη  τιμολόγηση της κιλοβατώρας  ( που θα εκτοξευθεί αν δημιουργηθεί πρόβλημα με πετρέλαιο.)

Είμαι στο οπεν εδώ και 20 μέρες περίπου ( μετά απο 2 χρόνια με το επιτυχημένο πρόγραμμα online )

Επεξ/σία από maqqis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, maqqis είπε

η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου.

Αρκετοί πιστεύω οτι το έχουν σκεφτεί να κλείσουν σε ακριβότερο πρόγραμμα, για να προλάβουν τις εξελίξεις. Η διαφορά όμως είναι μεγάλη στη τιμή της κιλοβατώρας και μας λείπουν δύο παράμετροι, το ποσό της επιδότησης του κράτους στη κιλοβατώρα, και η κυμαινόμενη  τιμολόγηση της κιλοβατώρας  ( που θα εκτοξευθεί αν δημιουργηθεί πρόβλημα με πετρέλαιο.)

Είμαι στο οπεν εδώ και 20 μέρες περίπου ( μετά απο 2 χρόνια με το επιτυχημένο πρόγραμμα online )

Από Ιανουάριο δεν θα υπάρχει επιδότηση στην κιλοβατώρα. Θα υπάρχει επίδομα ρεύματος, με τους όρους του επιδόματος θέρμανσης. Τα κριτήρια έχουν δημοσιευτεί, προσωρινά έστω . Δεν ξέρουμε επίσης αν το σταθερό θα παίρνει αυτό το επίδομα, αλλά σε κάθε περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν συμφέρει με την καμία, της ΔΕΗ τουλάχιστον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, marinna είπε

Από Ιανουάριο δεν θα υπάρχει επιδότηση στην κιλοβατώρα. Θα υπάρχει επίδομα ρεύματος, με τους όρους του επιδόματος θέρμανσης. Τα κριτήρια έχουν δημοσιευτεί, προσωρινά έστω . Δεν ξέρουμε επίσης αν το σταθερό θα παίρνει αυτό το επίδομα, αλλά σε κάθε περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν συμφέρει με την καμία, της ΔΕΗ τουλάχιστον 

Καλησπερα...

 

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2216417/ti-ishyei-gia-to-epidoma-thermanshs-me-hlektriko-r.html

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/oikonomia/epidoma-thermansis-ena-sta-dio-nikokiria-dikeoute-tin-epidotisi/

 

https://www.ot.gr/2023/11/05/energeia/ilektrismos/ilektriko-reyma-pos-tha-enisxythoun-eyalotoi-katanalotes-kai-polyteknoi/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα, ευάλωτοι καταναλωτές, έτσι όπως τα χουν κάνει σε σχέση με το ρεύμα,, είναι ακόμα και αυτοί που δεν είναι ευάλωτοι...καταναλωτές.

Αυτοί που φαίνονται στα χαρτιά, θα ενισχυθούν (και καλά), οι υπόλοιποι να πα να γαργαληθούν, αυτή είναι η λογική τους....αυτό ακριβώς-τιποτ' αλλο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...