Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Προνομιούχος Enter προ διετίας κι εγώ.

Η σύμβαση μου λήγει 21/12.

Έχω τριφασικό ρεύμα και αντλία θερμότητας, η οποία λόγω ηλικιωμένων ανθρώπων στην οικογένεια, όταν ανάψει στα τέλη Νοεμβρίου, δεν κλείνει μέχρι να μπει Απρίλιος.

Από αυτά που διάβασα στην πρώτη σελίδα, μάλλον πάω σε Open.

Να περιμένω ανακοινώσεις από 1/1/2024 ή να πάω στο Open τον Δεκέμβρη;

Ή κάπου αλλού; 😁

Καταναλώσεις:

Εκκαθαριστικός ΔΕΗ (12μηνο)
21/9/22-20/1/23
2541 Kwh
Ημέρας 1844
Νύχτας 697

21/1/23-21/5/23
3404 Kwh
Ημέρας 2457
Νύχτας 947

22/5/23-19/9/23
1265 Kwh
Ημέρας 920
Νύχτας 345

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, GiOrGoSk21 είπε

Παιδιά να ρωτήσω... Όσοι κάνατε αίτηση για να πάτε από το παλιό Myhome Online που έληγε στο 4all ή στο Γ1, στο νέο πρόγραμμα μπήκατε την ίδια στιγμή που πατήσατε Ενεργοποίηση στο mydei; Ή χρειάστηκαν κάποιες μέρες για να γίνει η μετάβαση; Ρωτάω γιατί σε 5 μέρες λήγει και το δικό μου και πάω προς 4all και θέλω να ξέρω πότε να πατήσω κι εγώ τη μετάβαση, ώστε να μην με πάει στο Open για κάποιες μέρες.

Σε πάει αμέσως. Στο δεύτερο βήμα, μολις επιλέξεις ότι δε θέλεις κάποια έξτρα υπηρεσία και πατήσεις συνέχεια, ολοκληρώνει τη μετάβαση. 

Με συμβόλαιο που έληγε 28/10 (Σάββατο) δεν περίμενα να εκδοθεί ο λογαριασμός στις 27/10 και έκανα την αλλαγή 26/10. Στον λογαριασμό που εκδόθηκε κανονικά 27/10, έβαλε και την περίοδο της μιας μερας 26/10-27/10 με τις χρεώσεις του Γ1.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει πιθανότητα να δούμε χαμηλότερο κόστος kWh στα σταθερά τιμολόγια από 1/12;

Αξίζει να πάω τώρα στο Γ1/Γ1Ν με κατανάλωση 500kWh/μήνα; Τουλάχιστον προσωρινά μέχρι να δούμε τι θα γίνει..

Επεξ/σία από sectoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Παιδιά να ρωτήσω... Όσοι κάνατε αίτηση για να πάτε από το παλιό Myhome Online που έληγε στο 4all ή στο Γ1, στο νέο πρόγραμμα μπήκατε την ίδια στιγμή που πατήσατε Ενεργοποίηση στο mydei; Ή χρειάστηκαν κάποιες μέρες για να γίνει η μετάβαση; Ρωτάω γιατί σε 5 μέρες λήγει και το δικό μου και πάω προς 4all και θέλω να ξέρω πότε να πατήσω κι εγώ τη μετάβαση, ώστε να μην με πάει στο Open για κάποιες μέρες.

Μπαίνεις αμέσως, αλλά έχεις το παλιό τιμολόγιο, μέχρι την τελευταία μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panosntok είπε

Μπαίνεις αμέσως, αλλά έχεις το παλιό τιμολόγιο, μέχρι την τελευταία μέρα

Σε εμενα για μια ημερα, βαλανε το νεο τιμολογιο του Γ1 και δεν περιμεναν τη ληξη του myhomeonline.
Αναφερω το παραδειγμα πιο πανω και αναλυτικα.
Περίοδος Κατανάλωσης 27/09/2023 - 26/10/2023
Ημ/νία Έκδοσης 27/10/2023
Χρέωση Ενέργειας Ημέρας 
(299kWhx0,09600€/kWh)+(10kWhx0,15500€/kWh)
Χρέωση Ενέργειας Νύχτας 
(86kWhx0,07600€/kWh)+(3kWhx0,11400€/kWh)

Επεξ/σία από mikesss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, GiOrGoSk21 said:

Παιδιά να ρωτήσω... Όσοι κάνατε αίτηση για να πάτε από το παλιό Myhome Online που έληγε στο 4all ή στο Γ1, στο νέο πρόγραμμα μπήκατε την ίδια στιγμή που πατήσατε Ενεργοποίηση στο mydei; Ή χρειάστηκαν κάποιες μέρες για να γίνει η μετάβαση; Ρωτάω γιατί σε 5 μέρες λήγει και το δικό μου και πάω προς 4all και θέλω να ξέρω πότε να πατήσω κι εγώ τη μετάβαση, ώστε να μην με πάει στο Open για κάποιες μέρες.

Είναι kinder έκπληξη, κάποιοι λένε πως έγινε άμεσα, κάποιοι λένε πως πήρε κάποιες μέρες.

Εγώ προσωπικά όταν έληγε το δικό μου online έκανα τον κόπο και πήγα σε κατάστημα για να υπογράψω νέα σύμβαση, και έτσι ήμουν σίγουρος πως το πρόγραμμα άλλαξε την ίδια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αντιμετωπιζει κανεις αλλο προβλημα αναγνωσης των Λογαριασμων του στο MYDEI.GR?

ειμαι εδω και 15 μερες χωρις προσβαση στους λογαριασμους ενω μου ερχονται ειδοποιησεις για τα ωφελουμενα μεσω εμαιλ δεν μπορω να μπω στην καρτελα μου (δεν εμφανιζει περα απο το ονοματεπωνυμο μου απολυτως τιποτα) Υπαρχει καποιο σφαλμα μηχανογραφικο

Εχω απευθυνθει ηδη στο καταστημα της ΔΕΗ και υπεβαλλα γραπτο αιτημα να εχω προσβαση εδω και 7 μερες και εχω καλεσει πανω απο 10 φορες στο 800-900-1000.....

Το αποτελεσμα ειναι ο ενας να με στελνει στον αλλο!!!!!!

Δεν βλεπω να υπαρχει καμια εξελιξη και σωτηρια σκεφτομαι πολυ πολυ σοβαρα να αλλαξω παροχο σε ιδιωτη καθοτι δεν εχω ουδεμια ΠΡΟΣΒΑΣΗ στον προσωπικο λογαριασμο μου που λειουργει τα τελευταια 5 χρονια κανονικατοτα!!!!

Ολα ξεκινησαν οταν ζητησα να ενταχθει και το Φυσικο αεριο στο Mydei.gr και αλλαξα και ταυτοτητα προ 1 μηνα με τον καινουργιο κωδικο ( ενημερωσα αμεσως την ΔΕΗ για την αλλαγη αυτη)

 

myHome4All Green Pass ειναι το πργραμμα μου ερχονται κανονικα τα ποσα που πρεπει να πληρωσω αλλα οχι σε μορφη λογαριασμου σαν ειδοποιηση στο μαιλ και το προγραμμα του Φυσικου Αεριου ειναι το κυμαινομενο που εχω ενταχθει απο τις 5.9.23

Βλπεω μια απιστευτη προχειροτητα και ανοργανωσια στο κομματι μηχανογραφησης των λογαριασμων και αποστολης αφου δεν υπαρχει καμια Ενημερωση που δεν ειχα ποτε αλλοτε και σε καμια αλλη Υπηρεσια σαν χρηστης!

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mikesss said:

Σε εμενα για μια ημερα, βαλανε το νεο τιμολογιο του Γ1 και δεν περιμεναν τη ληξη του myhomeonline.
Αναφερω το παραδειγμα πιο πανω και αναλυτικα.
Περίοδος Κατανάλωσης 27/09/2023 - 26/10/2023
Ημ/νία Έκδοσης 27/10/2023
Χρέωση Ενέργειας Ημέρας 
(299kWhx0,09600€/kWh)+(10kWhx0,15500€/kWh)
Χρέωση Ενέργειας Νύχτας 
(86kWhx0,07600€/kWh)+(3kWhx0,11400€/kWh)

Μόνο που δεν έγραψες ποια ακριβώς ημερομηνία ενεργοποίησες στο mydei το Γ1, να υποθέσω 25/10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

Πείτε μου την γνώμη σας. Ενεργοποίησα το ΔΕΗ myHome 4all και μου πίστωσαν μόνο 2.500 Miles, ενώ στο site τους αναγράφουν ξεκάθαρα ότι η ενεργοποίηση του προϊόντος δίνει 5.000 miles. 

Είναι ή δεν είναι παραπλανητική η ενημέρωση που δίνουν στο site τους? 

 

image.png.895c497e3dd4ba7fdc0fd24457d27b45.png

 

image.png.a15c4a2d019e371b1c6d549356bae365.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, makisssss είπε

καλησπέρα 

Πείτε μου την γνώμη σας. Ενεργοποίησα το ΔΕΗ myHome 4all και μου πίστωσαν μόνο 2.500 Miles, ενώ στο site τους αναγράφουν ξεκάθαρα ότι η ενεργοποίηση του προϊόντος δίνει 5.000 miles. 

Είναι ή δεν είναι παραπλανητική η ενημέρωση που δίνουν στο site τους? 

 

image.png.895c497e3dd4ba7fdc0fd24457d27b45.png

 

image.png.a15c4a2d019e371b1c6d549356bae365.png

myrae

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mikesss είπε

Σε πάει αμέσως. Στο δεύτερο βήμα, μολις επιλέξεις ότι δε θέλεις κάποια έξτρα υπηρεσία και πατήσεις συνέχεια, ολοκληρώνει τη μετάβαση. 

Με συμβόλαιο που έληγε 28/10 (Σάββατο) δεν περίμενα να εκδοθεί ο λογαριασμός στις 27/10 και έκανα την αλλαγή 26/10. Στον λογαριασμό που εκδόθηκε κανονικά 27/10, έβαλε και την περίοδο της μιας μερας 26/10-27/10 με τις χρεώσεις του Γ1.

 

5 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Μόνο που δεν έγραψες ποια ακριβώς ημερομηνία ενεργοποίησες στο mydei το Γ1, να υποθέσω 25/10?

Το εγραψα σε προηγουμενο post μου. 26/10 εκανα την αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, mikesss said:

 

Το εγραψα σε προηγουμενο post μου. 26/10 εκανα την αλλαγη.

Τότε η μετάβαση στο Γ1 έγινε άμεσα την ίδια μέρα που έκανες την αλλαγή στο mydei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, PedroG είπε

Παιδια αντιμετωπιζει κανεις αλλο προβλημα αναγνωσης των Λογαριασμων του στο MYDEI.GR?

ειμαι εδω και 15 μερες χωρις προσβαση στους λογαριασμους ενω μου ερχονται ειδοποιησεις για τα ωφελουμενα μεσω εμαιλ δεν μπορω να μπω στην καρτελα μου (δεν εμφανιζει περα απο το ονοματεπωνυμο μου απολυτως τιποτα) Υπαρχει καποιο σφαλμα μηχανογραφικο

Εχω απευθυνθει ηδη στο καταστημα της ΔΕΗ και υπεβαλλα γραπτο αιτημα να εχω προσβαση εδω και 7 μερες και εχω καλεσει πανω απο 10 φορες στο 800-900-1000.....

Το αποτελεσμα ειναι ο ενας να με στελνει στον αλλο!!!!!!

Δεν βλεπω να υπαρχει καμια εξελιξη και σωτηρια σκεφτομαι πολυ πολυ σοβαρα να αλλαξω παροχο σε ιδιωτη καθοτι δεν εχω ουδεμια ΠΡΟΣΒΑΣΗ στον προσωπικο λογαριασμο μου που λειουργει τα τελευταια 5 χρονια κανονικατοτα!!!!

Ολα ξεκινησαν οταν ζητησα να ενταχθει και το Φυσικο αεριο στο Mydei.gr και αλλαξα και ταυτοτητα προ 1 μηνα με τον καινουργιο κωδικο ( ενημερωσα αμεσως την ΔΕΗ για την αλλαγη αυτη)

Μέσα στα στοιχεία του προφίλ, υπάρχει περασμένος ο αριθμός ταυτότητας ή είναι κενό;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Τότε η μετάβαση στο Γ1 έγινε άμεσα την ίδια μέρα που έκανες την αλλαγή στο mydei.

Μα αυτο εγραψα, οτι εγινε αμεσα. Δεν το αναφερω ως παραπονο. Απλα απαντησα σε ενα μελος που ρωτησε ποτε ενεργοποιειται η αλλαγη, αν γινεται αμεσα ή αν χρειαζεται καποιες μερες. Σε εμενα εγινε αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...