Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, korakios είπε

Αυτο που λεει για το green pass ο φιλος,σ εμενα δεν ανεφερε κατι η κυρία..Μου ειπε μονο οτι στο 4all εχει 0,95€ το πρωτο 6μηνο κ μετα είναι 2€ αμα κ καλα χρειαστώ υδραυλικο ή κλειδαρά 2 φορές το χρονο μεχρι 100€..Τι νταβατζιλικια είναι αυτα?Αρα θα διαλέξω το Γ1..Κ ίσως πω στην ιδιοκτήτρια να βαλει κ νυχτερινό ρευμα..

Επεξ/σία από Πανος999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Αυτο που λεει για το green pass ο φιλος,σ εμενα δεν ανεφερε κατι η κυρία..Μου ειπε μονο οτι στο 4all εχει 0,95€ το πρωτο 6μηνο κ μετα είναι 2€ αμα κ καλα χρειαστώ υδραυλικο ή κλειδαρά 2 φορές το χρονο μεχρι 100€..Τι νταβατζιλικια είναι αυτα?Αρα θα διαλέξω το Γ1..Κ ίσως πω στην ιδιοκτήτρια να βαλει κ νυχτερινό ρευμα..

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά. Η δεν τα ήξερε καλά η υπάλληλος που μίλησες. Η χρέωση του green pass είναι δωρεάν για τους πρώτους μήνες και μετά, αν δεν το απενεργοποιησεις 0,95€ το μήνα. Για τις υπόλοιπες χρεώσεις όλα είναι προαιρετικά. Δηλαδή εσύ επιλέγεις όταν κάνεις το πρόγραμμα αν θα τα συμπεριλάβει ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά. Η δεν τα ήξερε καλά η υπάλληλος που μίλησες. Η χρέωση του green pass είναι δωρεάν για τους πρώτους μήνες και μετά, αν δεν το απενεργοποιησεις 0,95€ το μήνα. Για τις υπόλοιπες χρεώσεις όλα είναι προαιρετικά. Δηλαδή εσύ επιλέγεις όταν κάνεις το πρόγραμμα αν θα τα συμπεριλάβει ή όχι. 

Ναι μπορει να μην καταλαβα καλα..!Ωραια,οποτε θα τη ρωτησω αυριο αν κ στο Γ1 θα μπω κατα 99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι (επειδή και εγώ στο Γ1 είμαι), αν αξίζει να μείνουμε ΔΕΗ. Ξέρω ότι οι άλλοι πάροχοι δίνουν δώρα. Ίσως ξαναπαω ηρων να πάρω το 50αρι αλλά ζούμε σε μια εποχή που η ενέργεια είναι πολύ ρευστή. Κανένας (ειδικά σε ένα φόρουμ) δε θα σου πει με σιγουριά που να πας και τι να κάνεις. Θεωρώ αν υπήρχε ένας τέτοιος "καλός" πάροχος θα έμπαιναν οι περισσότεροι. Όπως τότε με το παλιό πρόγραμμα της ΔΕΗ (που η αλήθεια είναι ότι το τίμησε και δεν άλλαξε μονομερος τις χρεώσεις της). 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Το θέμα είναι (επειδή και εγώ στο Γ1 είμαι), αν αξίζει να μείνουμε ΔΕΗ. Ξέρω ότι οι άλλοι πάροχοι δίνουν δώρα. Ίσως ξαναπαω ηρων να πάρω το 50αρι αλλά ζούμε σε μια εποχή που η ενέργεια είναι πολύ ρευστή. Κανένας (ειδικά σε ένα φόρουμ) δε θα σου πει με σιγουριά που να πας και τι να κάνεις. Θεωρώ αν υπήρχε ένας τέτοιος "καλός" πάροχος θα έμπαιναν οι περισσότεροι. Όπως τότε με το παλιό πρόγραμμα της ΔΕΗ (που η αλήθεια είναι ότι το τίμησε και δεν άλλαξε μονομερος τις χρεώσεις της). Α

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου. Και εγώ πιστεύω ότι λίγο πολύ οι πάροχοι πλέον έχουν αν όχι ίδια, παρόμοια προγράμματα, που στο τέλος όπου κ να πας θα πληρώσεις τα ίδια.

Κ εγώ τώρα που λήγει το home online θα πάω στο Γ1 μόνο και μόνο επειδή την ΔΕΗ την εμπιστεύομαι περισσότερο σε σχέση με τους άλλους.

Όχι ότι δεν θα με κλέψει, αλλά για τους άλλους έχω ακούσει τα τέρατα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, bill999r said:

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου. Και εγώ πιστεύω ότι λίγο πολύ οι πάροχοι πλέον έχουν αν όχι ίδια, παρόμοια προγράμματα, που στο τέλος όπου κ να πας θα πληρώσεις τα ίδια.

Κ εγώ τώρα που λήγει το home online θα πάω στο Γ1 μόνο και μόνο επειδή την ΔΕΗ την εμπιστεύομαι περισσότερο σε σχέση με τους άλλους.

Όχι ότι δεν θα με κλέψει, αλλά για τους άλλους έχω ακούσει τα τέρατα.

Εμένα ο Ηρωνας που είπα ότι σκέφτομαι να ξαναγυρίσω για να πάρω το 50ρικο, ακόμα δε μου έχει εκδώσει τον τελικό λογαριασμό της προηγούμενης φοράς. Και μιλάμε ότι κλείνω μήνα. Ενώ η ΔΕΗ όταν έφευγα, σε 10 μέρες από τη μέρα που άλλαζα πάροχο είχε εκδώσει τον τελικό. Αυτά σκέφτομαι και δε ξέρω αν αξίζει. Θα τιμολογουν οποτε τους καπνίσει. Ήταν και ο λόγος που είχα φύγει από ηρων. Αντίθετα πχ η volterra ήταν τρομερή και άμεση στην τιμολόγηση. Περιμένω να διαβάσω για τα νέα τιμολόγια (λένε για αύριο) και θα κινηθώ ανάλογα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια νεα κατηγορια ανθρωπων ανθιζει!

Οι ενεργειακοί τουρίστες!

Τοσο σημαντικο να υπαρχουν επιλογες!

 

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που τελειωσε το my home online και αλλαξαμε σε Γ1,εχει νοημα να απενεργοποιησουμε τον μηνιαιο λογαριασμο?(εξωφλειται μεσω καρτας).Η' δεν εχει διαφορα στη συνολικη τετραμηνιαια χρεωση εναντι διμηνου λογαριασμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Πως απενεργοποιω το Green Pass παιδες?

Εχω δυο μηνακια που μπηκα στο 4all και απο εχθες που ζητησα να παρεμβει η ΔΕΗ στο συμβολαιο και του Φυσικου Αεριου μου να βλεπω τους λογαριασμους μου ..... Εξαφανιστηκαν τα παντα! Δεν εχω ουτε στο My dei προσβαση Ρευματος ενω παρακολουθουσα τα παντα για 3 χρονια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Δεν ανοίγαμε και εμείς μια εταιρία παροχής ηλεκτρικής ενέργειας να χεστουμε στο (κρατικό) χρήμα...;;;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Nabuko said:

Τους έκοψε η ΕΕ την οριζόντια επιδότηση, και τη φέρνουν από την πίσω πόρτα ως επίδομα (αντί να μαζέψουν τις εταιρείες ενέργειας). Θα πληρώνουν άλλοι το ρεύμα αλλων. Καμία σωτηρία...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, PedroG said:


Πως απενεργοποιω το Green Pass παιδες?

Με βάσει το ερώτημα που έκανα μέσω τηλεφώνου για να διακόψεις το Green Pass πας:

1) https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/pliromes-rythmiseis-revma/
2) Τέρμα κάτω πατάς το Χρειάζεστε βοήθεια; 
image.png.62e5fad3959f1af1d206531d8ebcc5df.png

3) Στην φόρμα που ανοίγει επιλέγεις το Διευκρινίσεις χρεώσεων πιστώσεων

4) Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σαν συνοδευτικό μήνυμα γράφεις
"Επιθυμώ να διακόψω την υπηρεσία Green Pass"

Μέσω τηλεφώνου δεν μπορούν να αιτηθούν εκ μέρους σου την διακοπή.

Επίσης πάλι με βάσει την απάντηση που έλαβα από αυτούς όταν έκανα την αίτηση διακοπής green pass, με τον παραπάνω τρόπο, μου είπαν:

Quote

 

"Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε η ημερομηνία ενεργοποίησης του myHome4all και κατ'επέκταση του GreenPass είναι 13/10/2023 και ισχύει για τέσσερις μήνες.

Παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε με νέο αίτημα για την απενεργοποίηση του λίγες ημέρες πριν το πέρας του διαστήματος αυτού."

 

Offtopic:

Spoiler

Και πες μου τώρα εσύ πως θα το κάνει αυτό ένας παππούς/γιαγιά μόνος του...
Σε φάση βρήκανε τρόπο να κλέβουν 12 ευρώ το χρόνο και να λες και ευχαριστώ γιατί έχεις green pass, κάτι που κατ' εμέ θα έπρεπε να το κάνει εξ αρχής η ίδια η ΔΕΗ και όχι να στο χρεώνει σαν υπηρεσία 🙄

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω... Όσοι κάνατε αίτηση για να πάτε από το παλιό Myhome Online που έληγε στο 4all ή στο Γ1, στο νέο πρόγραμμα μπήκατε την ίδια στιγμή που πατήσατε Ενεργοποίηση στο mydei; Ή χρειάστηκαν κάποιες μέρες για να γίνει η μετάβαση; Ρωτάω γιατί σε 5 μέρες λήγει και το δικό μου και πάω προς 4all και θέλω να ξέρω πότε να πατήσω κι εγώ τη μετάβαση, ώστε να μην με πάει στο Open για κάποιες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...