Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 26/10/2023 at 22:33, Mikalaras said:

Μετάνιωσα που πήγα στο 4all κιόλας, δεν είναι καν παροχή με πολλή κατανάλωση. Θα επανέλθω γιατί μπορεί να μην το τσεκάρουν και να μου πουν κι εμένα το ίδιο παραμύθι.

Μου απάντησαν σήμερα ότι το κατάργησαν. Αναμένω τον επόμενο λογαριασμό για επιβεβαίωση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, mindreader είπε

Το 4all ειναι μια π@@ρια και μιση!

Για εξηγα. Γιατι βλεπω ειναι το φθηνοτερο απο τα προγραμματα της ΔΕΗ και εχει και παγια εντολη εκπτωση 2%. Απλα το green pass 1 ευρω το μηνα αν φευγει μετα το τετραμηνο.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/10/2023 στις 11:32 ΠΜ, NewGascp είπε


- Αν δεν φύγεις σε πάνε στο ΔΕΗ myHome Open (που δεν είναι συμφέρων με την καμία).
 

Μπορείς να εξηγήσεις για ποιο λόγο δεν είναι συμφέρων;

Επεξ/σία από enterhere
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2023 στις 5:56 ΜΜ, dimostr είπε

Σε σχεση με τι ?

 

11 ώρες πριν, enterhere είπε

Μπορείς να εξηγήσεις για ποιο λόγο δεν είναι συμφέρων;

Για 11/2023 έχουμε :
ΔΕΗ myHome Open = 0,14748€/kWh + 5,0€ πάγιο
ΔΕΗ myHome 4All = 0,14000€/kWh + 3,5€ πάγιο
π.χ.
ΕLPEDISON Economy plus = 0,095€/kWh + 0,0€ πάγιο.
Δεν θα αναφέρω άλλες εταιρίες ούτε δώρα (+50€) που δίνουν κάποιες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ειλικρινά με αυτήν την ΔΕΗ όλο προβλήματα υπάρχουν. Στις 3 Οκτ. τελείωσε το My Home on line και πήγα στην Elpedison. Ενώ εξοφλήθηκαν όλοι οι λογαριασμοί ακόμα και ο έκτακτος, δεν μπορώ να ακυρώσω την πάγια εντολή. Τους έχω πάρει άπειρα τηλέφωνα και έχω στείλει και email, ο κάθε ένας υπαλληλάκος θα μου πεί κάτι διαφορετικό (άλλος να μπω στην εφαρμογή, άλλος να μιλήσω με την Τράπεζα, άλλος οτι η πάγια εντολή θα φαίνεται για διάστημα 12 μηνών και μετά θα καταργηθεί.) Όσοι σας έληξε το Home on line τι κάνατε με την δική σας πάγια εντολή; Δεν ξέρω, μιας και πλέον δεν ανήκω στην ΔΕΗ, εάν μπορώ να αλλάξω την κάρτα της πάγιας με άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Καλημέρα. Ειλικρινά με αυτήν την ΔΕΗ όλο προβλήματα υπάρχουν. Στις 3 Οκτ. τελείωσε το My Home on line και πήγα στην Elpedison. Ενώ εξοφλήθηκαν όλοι οι λογαριασμοί ακόμα και ο έκτακτος, δεν μπορώ να ακυρώσω την πάγια εντολή. Τους έχω πάρει άπειρα τηλέφωνα και έχω στείλει και email, ο κάθε ένας υπαλληλάκος θα μου πεί κάτι διαφορετικό (άλλος να μπω στην εφαρμογή, άλλος να μιλήσω με την Τράπεζα, άλλος οτι η πάγια εντολή θα φαίνεται για διάστημα 12 μηνών και μετά θα καταργηθεί.) Όσοι σας έληξε το Home on line τι κάνατε με την δική σας πάγια εντολή; Δεν ξέρω, μιας και πλέον δεν ανήκω στην ΔΕΗ, εάν μπορώ να αλλάξω την κάρτα της πάγιας με άλλη.

Δεν ασχολούμαι, γιατί τι θα με κάνουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, stelios120 said:

Δεν ξέρω, μιας και πλέον δεν ανήκω στην ΔΕΗ, εάν μπορώ να αλλάξω την κάρτα της πάγιας με άλλη.

Εμένα έληξε το online αλλά πήγα στο Γ1 και την άφησα όπως ήταν, δοκίμασε να αλλάξεις την κάρτα με άλλη και θα δεις.

Αν και όπως είπαν και παραπάνω δεν υπάρχει λόγος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios120 είπε

Καλημέρα. Ειλικρινά με αυτήν την ΔΕΗ όλο προβλήματα υπάρχουν. Στις 3 Οκτ. τελείωσε το My Home on line και πήγα στην Elpedison. Ενώ εξοφλήθηκαν όλοι οι λογαριασμοί ακόμα και ο έκτακτος, δεν μπορώ να ακυρώσω την πάγια εντολή. Τους έχω πάρει άπειρα τηλέφωνα και έχω στείλει και email, ο κάθε ένας υπαλληλάκος θα μου πεί κάτι διαφορετικό (άλλος να μπω στην εφαρμογή, άλλος να μιλήσω με την Τράπεζα, άλλος οτι η πάγια εντολή θα φαίνεται για διάστημα 12 μηνών και μετά θα καταργηθεί.) Όσοι σας έληξε το Home on line τι κάνατε με την δική σας πάγια εντολή; Δεν ξέρω, μιας και πλέον δεν ανήκω στην ΔΕΗ, εάν μπορώ να αλλάξω την κάρτα της πάγιας με άλλη.

Αφού δε βγαίνουν πλέον λογαριασμοί, για ποιο λόγο παιδεύεσαι για να την καταργήσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Εμένα έληξε το online αλλά πήγα στο Γ1 και την άφησα όπως ήταν, δοκίμασε να αλλάξεις την κάρτα με άλλη και θα δεις.

Αν και όπως είπαν και παραπάνω δεν υπάρχει λόγος.

Κι εγώ μόλις πήγα στο Γ1. Η πάγια δηλαδή παραμένει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηρανε κ μένα σημερα απο ΔΕΗ για να μπω στο 4all..

Να διαλέξω αυτό ή να τους πω να παω στο Γ1?

Αν ναι,γιατι?Αφου σε οτι τσεκαρα ειναι πιο φθηνα το 4all..Η γνωμη του @korakios θα μετρήσει διπλα,καθως πραγματικα με εσωσε που μπήκα στο προγραμμα αυτο που ημουν μέχρι τωρα..

Κ δε το λεω μεταφορικα,το λεω κυριολεκτικά γιατί αν μου ερχόντουσαν λογαριασμοι 600-700€ που ηρθαν σε γνωστους μου,δεν ξερω που θα ημουν τωρα!

Σ ευχαριστώ εδώ δημοσια!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πανος999 είπε

Να διαλέξω αυτό ή να τους πω να παω στο Γ1?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter-γ1γ1ν/?do=findComment&comment=60007192

Στις 22/10/2023 στις 11:48 ΠΜ, Kozanitis1 είπε

οι διαφορές ανάμεσα σε Γ1/Γ1Ν και 4All, για όποιον καταναλώνει έως 2.000kWh το τετράμηνο (συνολικές ή ημέρας για όσους έχουν νυκτερινό), είναι ασήμαντες. Για όποιον θέλει απλά να επιλέξει ένα πρόγραμμα και να "μην ασχοληθεί ξανά", ας επιλέξει το Γ1/Γ1Ν. Αν τώρα αν έχει πάγιες εντολές κλπ, μπορεί να δει το 4All, γλιτώνοντας "ψιλά" , 2% της χρέωσης προμήθειας.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...