Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, Mikalaras είπε

Οι όροι στο 4all εμένα γράφουν:

σε σένα γιατί αλλάξανε οι όροι αν δεις στο site , έχει πριν απο μια ημερομηνία και μια μετά

εσένα είναι και 12 μήνες τζάμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχεις point. Τους ενημέρωσαν όταν είδαν ότι δεν το ξεχνάει ο κοσμάκης μάλλον, σου λέει στους 4 μήνες πιο εύκολα θα το ξεχάσουν...

Μετάνιωσα που πήγα στο 4all κιόλας, δεν είναι καν παροχή με πολλή κατανάλωση. Θα επανέλθω γιατί μπορεί να μην το τσεκάρουν και να μου πουν κι εμένα το ίδιο παραμύθι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Λήγει σε 2 εβδομάδες το myHome Enter που πληρωνα για 2 χρόνια σταθερή κιλοβατώρα (0,105) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν το my home 4all, ενώ αν δεν κάνω καμία ενέργεια θα μεταφερθώ αυτόματα στο open.

Από ότι είδα και από προηγούμενα μηνύματα το 4all μοιάζει με Γ1 και μάλλον συμφέρει το 4all αφού καταναλώνω σταθερά 150kwh το μήνα; Έχετε άποψη για open;  online και enter απορρίπτονται λόγω υψηλής kwh.

Tέλος τι παίζει με ρήτρα αναπροσαρμογής σε 4all; Αγχώνομαι αν δεν είναι σταθερή η kwh

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο λογαριασμός της ΔΕΗ έβγαινε τόσα χρόνια στο όνομα του πατέρα μου ωστόσο θέλησε η μητέρα μου να την πάρει στο όνομα της κάναμε αίτηση αλλαγής ονόματος και μας είπαν ότι θα υπάρχει και μια παραπάνω χρέωση που θα είναι η εγγύηση τώρα,ρωτάω δεν θα επιστροφή η εγγύηση που είχαμε πληρώσει όταν ήταν στο άλλο όνομα;

(η εγγύηση μέχρι σήμερα ήταν 35€)

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έχουν και κοτΑ

Επεξ/σία από GreekGames
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GreekGames είπε

Ο λογαριασμός της ΔΕΗ έβγαινε τόσα χρόνια στο όνομα του πατέρα μου ωστόσο θέλησε η μητέρα μου να την πάρει στο όνομα της κάναμε αίτηση αλλαγής ονόματος και μας είπαν ότι θα υπάρχει και μια παραπάνω χρέωση που θα είναι η εγγύηση τώρα,ρωτάω δεν θα επιστροφή η εγγύηση που είχαμε πληρώσει όταν ήταν στο άλλο όνομα;

(η εγγύηση μέχρι σήμερα ήταν 35€)

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έχουν και κοτΑ

Έχει εγγύηση.. Θα πάρεις πίσω την παλιά εγγύηση που έχει καταβληθεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, takoulou είπε

Έχει εγγύηση.. Θα πάρεις πίσω την παλιά εγγύηση που έχει καταβληθεί.. 

α ωραία.Μηπως ξέρουμε πόση είναι η εγγύηση στην ΔΕΗ τώρα γιατί τότε ήταν 35€ αλλά νομίζω τώρα έχει αλλάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, GreekGames said:

Ο λογαριασμός της ΔΕΗ έβγαινε τόσα χρόνια στο όνομα του πατέρα μου ωστόσο θέλησε η μητέρα μου να την πάρει στο όνομα της κάναμε αίτηση αλλαγής ονόματος και μας είπαν ότι θα υπάρχει και μια παραπάνω χρέωση που θα είναι η εγγύηση τώρα,ρωτάω δεν θα επιστροφή η εγγύηση που είχαμε πληρώσει όταν ήταν στο άλλο όνομα;

(η εγγύηση μέχρι σήμερα ήταν 35€)

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έχουν και κοτΑ

Θα βγει τελικός λογαριασμός στον πατέρα σου, και η εγγύηση θα συμψηφιστεί με τις υπόλοιπες χρεώσεις. Αν το υπόλοιπο είναι πιστωτικό, ζητάς από εδώ να γίνει πίστωση σε τραπεζικό λογαριασμό https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

21 minutes ago, GreekGames said:

α ωραία.Μηπως ξέρουμε πόση είναι η εγγύηση στην ΔΕΗ τώρα γιατί τότε ήταν 35€ αλλά νομίζω τώρα έχει αλλάξει

Για ΚΟΤ-Α είναι  μηδενική, εκτός κι αν έκανε πατάτα ο υπάλληλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Θα βγει τελικός λογαριασμός στον πατέρα σου, και η εγγύηση θα συμψηφιστεί με τις υπόλοιπες χρεώσεις. Αν το υπόλοιπο είναι πιστωτικό, ζητάς από εδώ να γίνει πίστωση σε τραπεζικό λογαριασμό https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/epistrofi-xrimaton/

Για ΚΟΤ-Α είναι  μηδενική, εκτός κι αν έκανε πατάτα ο υπάλληλος.

Α τέλεια σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GreekGames είπε

Ο λογαριασμός της ΔΕΗ έβγαινε τόσα χρόνια στο όνομα του πατέρα μου ωστόσο θέλησε η μητέρα μου να την πάρει στο όνομα της κάναμε αίτηση αλλαγής ονόματος και μας είπαν ότι θα υπάρχει και μια παραπάνω χρέωση που θα είναι η εγγύηση τώρα,ρωτάω δεν θα επιστροφή η εγγύηση που είχαμε πληρώσει όταν ήταν στο άλλο όνομα;

(η εγγύηση μέχρι σήμερα ήταν 35€)

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έχουν και κοτΑ

Θα  κάνει την αίτηση για να το πάρει στο όνομα της μερικές ημέρες πριν εκδοθεί ο νέος λογαριασμός ώστε οι χρεώσεις να υπερκαλύπτουν τα 35 ευρώ της εγγύησης  και να μην βγεί ποσό επιστροφής...  αλλιώς θα μπείτε σε μια διαδικασία με ληξιαρχική πράξη θανάτου, υπεύθυνες δηλώσεις κλπ για να πάρετε πίσω  τα 15...20 ..30... 35 ευρω της επιστροφής.

Ετσι έκανα εγώ πριν δύο χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, teot είπε

Θα  κάνει την αίτηση για να το πάρει στο όνομα της μερικές ημέρες πριν εκδοθεί ο νέος λογαριασμός ώστε οι χρεώσεις να υπερκαλύπτουν τα 35 ευρώ της εγγύησης  και να μην βγεί ποσό επιστροφής...  αλλιώς θα μπείτε σε μια διαδικασία με ληξιαρχική πράξη θανάτου, υπεύθυνες δηλώσεις κλπ για να πάρετε πίσω  τα 15...20 ..30... 35 ευρω της επιστροφής.

Ετσι έκανα εγώ πριν δύο χρόνια.

Η αίτηση έχει γίνει και το όνομα έχει αλλάξει  εδώ και 20 μέρες αλλά δεν έχει βγει ακόμα νέος λογαριασμός και τώρα δεν κατάλαβα τι είπες ότι καλά κάναμε η βιαστήκαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GreekGames είπε

Η αίτηση έχει γίνει και το όνομα έχει αλλάξει  εδώ και 20 μέρες αλλά δεν έχει βγει ακόμα νέος λογαριασμός και τώρα δεν κατάλαβα τι είπες ότι καλά κάναμε η βιαστήκαμε;

Επειδή η ΔΕΗ στον τελικό λογαριασμό συμψηφίζει την εγγύηση και αν μέν  η εγγύηση είναι μικρότερη όλα καλά, αλλά αν  η εγγύηση  είναι μεγαλύτερη  από το χρέος προς την ΔΕΗ θα βγει επιστροφικός   και για να  πάρετε αυτο το ποσό θα μπείτε σε μια γραφειοκρατική διαδικασία σαν κληρονόμοι για αυτό έγραψα (δεν ειχα προσέξει ότι η αλλαγή είχε γίνει ήδη)  να προσέξετε πότε θα κάνετε την αλλαγη  για να μην βγει επιστροφικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teot είπε

Επειδή η ΔΕΗ στον τελικό λογαριασμό συμψηφίζει την εγγύηση και αν μέν  η εγγύηση είναι μικρότερη όλα καλά, αλλά αν  η εγγύηση  είναι μεγαλύτερη  από το χρέος προς την ΔΕΗ θα βγει επιστροφικός   και για να  πάρετε αυτο το ποσό θα μπείτε σε μια γραφειοκρατική διαδικασία σαν κληρονόμοι για αυτό έγραψα (δεν ειχα προσέξει ότι η αλλαγή είχε γίνει ήδη)  να προσέξετε πότε θα κάνετε την αλλαγη  για να μην βγει επιστροφικός.

Θα είναι μεγάλη διαδικασία σε περίπτωση επιστροφής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, GreekGames είπε

Θα είναι μεγάλη διαδικασία σε περίπτωση επιστροφής;

Πριν δυο χρόνια μου είχαν πει, ληξιαρχική πράξη θανάτου,  πιστοποιητικό πλησιέστερων συγγενών, και υπεύθυνες δηλώσεις των υπολοίπων κληρονόμων.... και αυτα όλα για ένα ποσό το πολύ 30 ευρω(τοση ηταν η εγγυηση).  Δεν ξερω αν αλλάζει κατι επειδή είναι συζυγος και όχι γιος που ημουνα εγω .

Το άφησα και εγώ και έκανα την αίτηση για αλλαγή ονόματος οταν υπολόγιζα οτι έχει υπερκαλυφθει το ποσό της εγγύησης.

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, teot είπε

Πριν δυο χρόνια μου είχαν πει, ληξιαρχική πράξη θανάτου,  πιστοποιητικό πλησιέστερων συγγενών, και υπεύθυνες δηλώσεις των υπολοίπων κληρονόμων.... και αυτα όλα για ένα ποσό το πολύ 30 ευρω(τοση ηταν η εγγυηση).  Δεν ξερω αν αλλάζει κατι επειδή είναι συζυγος και όχι γιος που ημουνα εγω .

Το άφησα και εγώ και έκανα την αίτηση για αλλαγή ονόματος οταν υπολόγιζα οτι έχει υπερκαλυφθει το ποσό της εγγύησης.

Όποτε έπρεπε να είχα ρωτήσει πριν κάνω την αίτηση.Οκ ευχαριστώ θα επανέλθω όταν βγουν οι λογαριασμοί για να πω ακριβώς τι χρειάζεται για να ξέρουν οι επόμενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα ζενίθ, εν τω μεταξύ έχω χάσει τη μπάλα με τους λογαριασμούς της δεη και είναι ενεργοποιημένη και η πάγια εντολή για την οποία δεν μου δίνει την επιλογή να απενεργοποιήσω. Ελπίζω να μην αρχίσουν να πληρώνονται αυτόματα αυτοί που λήγουν πρώτοι και να πληρωθεί μόνο ο έκτακτος. 😕

image.png.0ef6776b6e6bb62b189f4175039f84c8.png

Επεξ/σία από lexotamilf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...