Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κ = κανονικό

Μ = μειωμένο

Πρέπει να κάνεις αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ, νομίζω είναι κάνα 40άρι... περισσότερες πληροφορίες ρώτα εδώ ή κάλεσε στο 800 400 4000

Ναι Μ είναι το μειωμένο αλλά δεν δουλεύει. 

Δηλαδή μόνο αίτηση χρειάζεται?

Δεν έπρεπε να λειτουργεί αφού είναι διπλός ο μέτρητης?

Συγνώμη για το off-topic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DAIDALUS0084 είπε

καλημερα σε ολους ημουν στο myhome online στην δεη και σε 5 μερες ληγει το προγραμμα μου με πηραν τηλεφωνο και μου προτειναν ενα my home 4 all με τιμη 0,135 και 3,5 ανα μηνα παγιο συμφαιρει σαν προγραμμα η να κοιταξω κατι αλλο? οι καταναλωσεις μου ειναι περιπου 400 ανα μηνα

 

0,135 τελικη ειχαν πει και σε μενα τηλεφωνικα την προηγουμενη εβδομαδα, αλλα με τιμη Νοεμβρίου 0,165 (χωρις την επιδοτηση) πως λενε ακομα 0,135?

Δινουν χαμηλοτερη τιμη αν το κανεις τηλεφωνικα απο τις πωλησεις τους και αλλη τιμη απο το site?

Επεξ/σία από mikesss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, johnnyman said:

Δηλαδή μόνο αίτηση χρειάζεται?

Δεν έπρεπε να λειτουργεί αφού είναι διπλός ο μέτρητης?

Συγνώμη για το off-topic. 

  

  

14 minutes ago, ekrepali said:

περισσότερες πληροφορίες ρώτα εδώ ή κάλεσε στο 800 400 4000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mindreader είπε

Ο Δημος ειναι γυρω στα 45 ευρω. Θυμηστε μου: ο Δημος ειναι φιξ ποσο, ειναι ποσοστιαιο αναλογα με την καταναλωση;

Οχι, δεν εχω νυχτερινο.

Οποτε πως σου φαινεται; Κανονικα μαλλον; Δηλαδη πανακριβα;

Λετε να βλεπουμε ξερα την καταναλωση, αλλα το @#%^ βγαινει 'πακετο' με το λογαριασμο της ΔΕΗ. Αρα δεν ειναι μονο η 'καταναλωση', αφου με τις εξτρα χρεωσεις, πληρωνεις αλλα τοσα.

Ο Δήμος πάει ανάλογα και τα τμ του σπιτιού και μένα 23 24 ευρώ το μήνα είναι Δήμος ερτ κερατιάτικα. Οπότε σου μένουν 85 ευρώ για 280kw. 30 λεπτά βγαίνει που είναι αρκετά έπρεπε να είναι στα 24 25 λεπτά εφόσον δεν έχεις νυχτερινό. Πιο πρόγραμμα είσαι ακριβώς και βάλε και ένα screen να τα δούμε πιο αναλυτικά από τις χρεώσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Xvipes είπε

Είναι αστείοι εκεί στην ΔΕΗ; Σου τσαμπουνάνε την υπηρεσία GreenPass με το έτσι θέλω και αν θες να την απενεργοποιήσεις θα πρέπει να κάνεις ειδικό αίτημα

Ότι πρέπει για καταγγελία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σοβαρα ειναι με το ετσι θελω η υπηρεσια greenpass στο 4all? Οποτε στο 4μηνο τι κανουμε για να το κοψουν? 

Αν επιλέξω κάτι που θα το παρέχει προσωρινά δωρεάν θα κανω ταυτόχρονα καταγγελία στον συνήγορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Arkin said:

Σοβαρα ειναι με το ετσι θελω η υπηρεσια greenpass στο 4all? Οποτε στο 4μηνο τι κανουμε για να το κοψουν? 

Αντιγράφω από τους όρους του προγράμματος 4all:

"6.2 Μετά το πέρας των 4 μηνών, εφαρμόζονται οι ειδικοί όροι παροχής της υπηρεσίας GreenPass, οι οποίοι έχουν γίνει αποδεκτοί από τον πελάτη."

Επίσης αντιγράφω από τους όρους του GreenPass:

"7. Η χρονική διάρκεια ισχύος των όρων παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας GreenPass είναι 365 ημέρες από την υπογραφή των Ειδικών όρων παροχής, εκτός εάν α)με οποιοδήποτε τρόπο λυθεί η σύμβαση προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας που έχει συναφθεί με τον Προμηθευτή ΔΕΗ, β) μέχρι ο πελάτης να υποβάλλει σχετικό αίτημα διακοπής παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας GreenPass στον Προμηθευτή ΔΕΗ, το οποίο δεν δύναται να υποβληθεί πριν την παρέλευση ενός τουλάχιστον μήνα από την ημερομηνία ενεργοποίησης των όρων παροχής."

Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ μετά τους 4 δωρεάν μήνες περιμένεις να περάσει ακόμα ένας τον οποίο τον χρεώνεσαι κανονικά, και αμέσως μετά υποβάλλεις το σχετικό αίτημα διακοπής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ μετά τους 4 δωρεάν μήνες περιμένεις να περάσει ακόμα ένας τον οποίο τον χρεώνεσαι κανονικά, και αμέσως μετά υποβάλλεις το σχετικό αίτημα διακοπής.

ζήτα απο τον 3ο μήνα να το κόψεις ή και κατευθείαν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

ζήτα απο τον 3ο μήνα να το κόψεις ή και κατευθείαν ...

Στην προηγούμενη σελίδα κάποιος έγραψε ότι ζήτησε κατευθείαν να κοπεί, και του απάντησαν πως για τους 4 μήνες που είναι δωρεάν δεν δύναται να απενεργοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Στην προηγούμενη σελίδα κάποιος έγραψε ότι ζήτησε κατευθείαν να κοπεί, και του απάντησαν πως για τους 4 μήνες που είναι δωρεάν δεν δύναται να απενεργοποιηθεί.

αφού τον ενημέρωσε υπάλληλος όλα καλά 😁

στην τελική ~1€ είναι η χρέωση , δοκιμασε αρχικά να δεις αν κόβεται πιο μπροστά και ότι γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

αφού τον ενημέρωσε υπάλληλος όλα καλά 😁

στην τελική ~1€ είναι η χρέωση , δοκιμασε αρχικά να δεις αν κόβεται πιο μπροστά και ότι γίνει

Η απάντηση που του έδωσαν από ότι κατάλαβα ήταν επίσημη μετά από επίσημο αίτημα, και όχι απλά κάτι που του είπε προφορικά κάποιος "υπάλληλος".

Εγώ προσωπικά Γ1 πήγα, αν ήμουν 4all δεν θα έμπαινα καν στον κόπο για ~1€, απλά θα έκανα το αίτημα διακοπής στους 5 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αντιγράφω από τους όρους του προγράμματος 4all:

"6.2 Μετά το πέρας των 4 μηνών, εφαρμόζονται οι ειδικοί όροι παροχής της υπηρεσίας GreenPass, οι οποίοι έχουν γίνει αποδεκτοί από τον πελάτη."

Επίσης αντιγράφω από τους όρους του GreenPass:

"7. Η χρονική διάρκεια ισχύος των όρων παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας GreenPass είναι 365 ημέρες από την υπογραφή των Ειδικών όρων παροχής, εκτός εάν α)με οποιοδήποτε τρόπο λυθεί η σύμβαση προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας που έχει συναφθεί με τον Προμηθευτή ΔΕΗ, β) μέχρι ο πελάτης να υποβάλλει σχετικό αίτημα διακοπής παροχής της ενεργειακής υπηρεσίας GreenPass στον Προμηθευτή ΔΕΗ, το οποίο δεν δύναται να υποβληθεί πριν την παρέλευση ενός τουλάχιστον μήνα από την ημερομηνία ενεργοποίησης των όρων παροχής."

Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ μετά τους 4 δωρεάν μήνες περιμένεις να περάσει ακόμα ένας τον οποίο τον χρεώνεσαι κανονικά, και αμέσως μετά υποβάλλεις το σχετικό αίτημα διακοπής.

Αρα στο 5μηνο απο την ενεργοποιση της υπηρεσιας υποβαλλουμε αιτημα διακοπης της υπηρεσιας. Παντως οταν εκανα το 4all εκλεισα ολες τις υπηρεσιες που σε βγαζει να επιλεξεις και το greenpass ηταν γκριζαρισμενο μετα το ειδα ενεργοποιημενο σκεφτηκα οτι θα ειναι για 4 μηνες ενεργο και μετα θα κοπει αυτοματα. Αλλα ΔΕΗ ειναι αυτη αν δεν τα κανουν ολα δυσκολα δεν μπορουν.

18 λεπτά πριν, korakios είπε

αφού τον ενημέρωσε υπάλληλος όλα καλά 😁

στην τελική ~1€ είναι η χρέωση , δοκιμασε αρχικά να δεις αν κόβεται πιο μπροστά και ότι γίνει

Σου δινουν μισο λεπτο χαμηλοτερη KW οποτε σου λεει το 1 ευρω για το greenpass πιανετε απο εκει. Δηλαδη στις 1200kw το τετραμηνο ειναι 6 ευρω κατω και 4 το greenpass ειναι 2 ευρω διαφορα οποτε σου λεει παλι κερδισμενος εισαι συγκριτικα με τα αλλα προγραμματα που δινει η ΔΕΗ. Σε δουλεια να βρισκομαστε. Το καλο ειναι οτι δινει και εκπτωση για παγια εντολη και αυτο οποτε σιγουρα συμφερει ακομα και με το greenpass συγκριτικα με Γ1Ν και open για μεχρι 1500kw το τετραμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Arkin said:

Αρα στο 5μηνο απο την ενεργοποιση της υπηρεσιας υποβαλλουμε αιτημα διακοπης της υπηρεσιας. Παντως οταν εκανα το 4all εκλεισα ολες τις υπηρεσιες που σε βγαζει να επιλεξεις και το greenpass ηταν γκριζαρισμενο μετα το ειδα ενεργοποιημενο σκεφτηκα οτι θα ειναι για 4 μηνες ενεργο και μετα θα κοπει αυτοματα. Αλλα ΔΕΗ ειναι αυτη αν δεν τα κανουν ολα δυσκολα δεν μπορουν.

Μην κάνεις το λάθος να θεωρείς δεδομένο τίποτα, πάντα να διαβάζεις τους όρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περί green pass: Στους όρους διαβάζουμε ότι μετά τον πρώτο μήνα την απενεργοποιούμε με το έτσι θέλω. 

Από πού προκύπτει ότι είναι υποχρεωτικό να περιμένουμε τους 4? Οι όροι στο 4all εμένα γράφουν:

 image.png.b83522fea33ec4f484e2de86199f5386.png

Ο εκάστοτε υπάλληλος μπορεί να πει όποια μπούρδα θέλει, εσείς ξέρετε τι έχετε υπογράψει. Φοβερίστε τους με καταγγελίες. Εμένα προς το παρόν δε μου έχουν απαντήσει καν μετά το "θα σας ενημερώσουμε".

Επεξ/σία από Mikalaras
φωτό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...