Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 hours ago, dimostr said:

Σοβαρά τώρα , γράφεις κάτι τέτοιο εδώ που έχουμε με αυτό το πρόγραμμα που είναι ο τίτλος του θέματος ακόμα συμβόλαια με 0,096 και νυχτερινό 0,076 όταν τα προηγούμενα 2 χρόνια είχαν έρθει τα πάνω κάτω στις τιμές , ήμαρτον 

Ναι σοβαρά. Πραγματικά δε καταλαβαίνω που ενοχλήθηκες. Εγώ βλέπω ότι η ΔΕΗ δε βγάζει τίποτα ανταγωνιστικό. Το τελευταίο ηταν πριν δύο χρόνια. Από τότε το μοναδικό που μπορεί να προσφέρει η ΔΕΗ είναι αυτό που λέει και στη διαφήμιση της, να σε κάνει να νιώθεις ήρεμα επειδή είσαι στον μεγαλύτερο πάροχο. Δηλαδή άρες μάρες κουκουνάρες. Από τιμές μόνο εγκεφαλικά μοιράζει. Πάντως και εγώ γύρισα στο Γ1Ν να δω τι θα παίξει από τον καινούριο χρόνο και βλέπω! 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Εγώ βλέπω ότι η ΔΕΗ δε βγάζει τίποτα ανταγωνιστικό

 

1 ώρα πριν, ^_NikitaS_^ είπε

άρες μάρες κουκουνάρες. Από τιμές μόνο εγκεφαλικά μοιράζει

Αφου είναι έτσι 

1 ώρα πριν, ^_NikitaS_^ είπε

εγώ γύρισα στο Γ1Ν

Θα έπρεπε να ειχες πάει κάπου που βγάζουν ανταγωνιστικά πακέτα 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mindreader είπε

Σημερα ελαβα λογαριασμο ΔΕΗ. Διμηνο. Το Γ1, οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.

Για 280 κιλοβατωρες, 130 ευρω. Τοσο καλα! Και μιλαμε για σπιτι, μεγαλο μεν, αλλα μονο δυο ατομα, και υπερβολικη προσοχη στην καταναλωση ρευματος, φαινεται εξαλλου. Καταπληκτικα, ετσι; :(

Φανταζομαι καμια 4μελης οικογενεια, το 300ευρω σε διμηνιαιο λογαριασμο ΔΕΗ το εχει για την πλακα.

:(

Ειναι πολλα ισως εχει μεσα τιποτα εγγυηση? 22 λεπτα εβγαινε η kw μαζι με ρυθμιζομενες ΥΚΩ κτλ οποτε 280x0.22 ειναι 62 ευρω+ δημος 25 το μηνα οποτε επρεπε να σε ερθει 110. Αλλα 22 βγαινει σε μενα που εχω και νυχτερινο οποτε μια χαρα εισαι. Υπολογιζε 60-70% πανω απο τα παλια καλα enter+online. Καποιοι λενε για τρομολαγνια αλλα πληρωνουμε ηδη παρα πολλα περισσοτερα απο οτι πριν. Απο τις πιο ακριβες χωρες στην Ευρωπη σε ρευμα καυσιμα και γενικα στα παντα. Ειμαστε large. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, dimostr said:

 

Αφου είναι έτσι 

Θα έπρεπε να ειχες πάει κάπου που βγάζουν ανταγωνιστικά πακέτα 

Πήγα, στον ηρων. Χάρηκα το 50ευρω. Δυστυχώς τιμολογει καιρό πριν πράγμα που δε μου αρέσει για τον προσωπικό οικονομικό προγραμματισμό μου. απλα όπως είπα γύρισα Γ1 για να δω τι θα παίξει από το νέο έτος και βλέπουμε. Δεν είναι δικιά μου κάποια εταιρία. 

Επεξ/σία από ^_NikitaS_^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον εκκαθαριστικο τετραμηνο πχ αν εχω καψει 1000 kw βάση του προγραμματος που εχω τις πρωτες 500 kw εχει την χ τιμη τις επομενες 500 την ψ τιμη που ειναι πιο αυξημένη απο.την χ.η ερώτηση μου ειναι αν αρχισω να καταχωρω μονος μου την ένδειξη η αξια που σου βγαζει ο λογαριασμός είναι εκκαθάριση μηνιαια στην χ τιμη  αν ειναι κατω απο 500 η στο τετράμηνο πιυ ερχονται για καταμετρηση βγαινει εκκαθαριστικος κ το βλεπει σαν σύνολο του τετραμηνου και πληρώνεις οπως την πρωτη περίπτωση κ χ κ ψ τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ^_NikitaS_^ είπε

(...). Από τότε το μοναδικό που μπορεί να προσφέρει η ΔΕΗ είναι αυτό που λέει και στη διαφήμιση της, να σε κάνει να νιώθεις ήρεμα επειδή είσαι στον μεγαλύτερο πάροχο. (...)

€να δάκρυ κύλησ€ μόλις την €ίδα κ γω σημ€ρα αυτήν τη διαφήμιση, η οποία, μάλλον, στοχ€ύ€ι στο targ€t group των 60+, το οποίο €ίναι ιδιαίτ€ρα €υαίσθητο  στο θ€μα της ηρ€μίας του μ€γαλύτ€ρου παρόχου, Δ€Η: "αυτήν ξ€ρ€τ€ αυτήν €μπιστ€υ€στ€!!".

(Κάποιο κόλλημα €φαγ€ το Τ9 μου και όλα τα €, τα γραφ€ι....€)

Επεξ/σία από demakhs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Αύριο λήγει το myhome online και επειδή είναι παροχή των γονιών, θέλουν να παραμείνουν στη ΔΕΗ.

Τι πρόγραμμα να διαλέξω 4all (το green pass είναι υποχρεωτικό?) ή Γ1? Μπορώ online\τηλέφωνο να κάνω την αλλαγή?

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(τάπα, να πω δεν τάπα για τους 60+)

Πάνω πάνω, ως προτεινόμενη ανάρτηση, υπάρχει η απάντηση στην ερώτηση σου...🤩🤩

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Arkin said:

Ειναι πολλα ισως εχει μεσα τιποτα εγγυηση? 22 λεπτα εβγαινε η kw μαζι με ρυθμιζομενες ΥΚΩ κτλ οποτε 280x0.22 ειναι 62 ευρω+ δημος 25 το μηνα οποτε επρεπε να σε ερθει 110. Αλλα 22 βγαινει σε μενα που εχω και νυχτερινο οποτε μια χαρα εισαι. Υπολογιζε 60-70% πανω απο τα παλια καλα enter+online. Καποιοι λενε για τρομολαγνια αλλα πληρωνουμε ηδη παρα πολλα περισσοτερα απο οτι πριν. Απο τις πιο ακριβες χωρες στην Ευρωπη σε ρευμα καυσιμα και γενικα στα παντα. Ειμαστε large. 

Ο Δημος ειναι γυρω στα 45 ευρω. Θυμηστε μου: ο Δημος ειναι φιξ ποσο, ειναι ποσοστιαιο αναλογα με την καταναλωση;

Οχι, δεν εχω νυχτερινο.

Οποτε πως σου φαινεται; Κανονικα μαλλον; Δηλαδη πανακριβα;

Λετε να βλεπουμε ξερα την καταναλωση, αλλα το @#%^ βγαινει 'πακετο' με το λογαριασμο της ΔΕΗ. Αρα δεν ειναι μονο η 'καταναλωση', αφου με τις εξτρα χρεωσεις, πληρωνεις αλλα τοσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αστείοι εκεί στην ΔΕΗ; Σου τσαμπουνάνε την υπηρεσία GreenPass με το έτσι θέλω και αν θες να την απενεργοποιήσεις θα πρέπει να κάνεις ειδικό αίτημα ώστε να λάβεις την παρακάτω απάντηση:

Quote

Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η υπηρεσία GreenPass εξασφαλίζει ότι όση ποσότητα ενέργειας καταναλώνετε, τόση ποσότητα παράγεται από Ανανεώσιμες Πηγές. Οσον αφορά το τιμολογιακό σας πρόγραμμα MyHome4all ,το οποίο ενεργοποιήθηκε 13/10/2023, η υπηρεσία διατίθενται δωρεάν για τέσσερις μήνες και δεν δύναται η απενεργοποίησή της.

Σε περίπτωση που εντοπίσετε χρέωση ,μετά το πέρας της ενέργειας ,παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε με νέο αίτημα, ώστε να προβούμε στις απαραίτητες ενέργειες.

Οπότε η λογική τους είναι κάτσε 4 μήνες έτσι και μετά ΑΝ το θυμηθείς στείλε μας να το απενεργοποιήσουμε αλλά μεχρι να μας στείλεις εμείς θα σε χρεώνουμε κάτι που εξ αρχής δεν ήθελες/ζήτησες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mindreader said:

Ο Δημος ειναι γυρω στα 45 ευρω. Θυμηστε μου: ο Δημος ειναι φιξ ποσο, ειναι ποσοστιαιο αναλογα με την καταναλωση;

Με μια απλή ματιά στον λογαριασμό σου θα είχες ήδη διαπιστώσει πως οι χρεώσεις του Δήμου προκύπτουν από τα τετραγωνικά επί το τιμολόγιο του κάθε Δήμου.

1 hour ago, mindreader said:

Λετε να βλεπουμε ξερα την καταναλωση, αλλα το @#%^ βγαινει 'πακετο' με το λογαριασμο της ΔΕΗ. Αρα δεν ειναι μονο η 'καταναλωση', αφου με τις εξτρα χρεωσεις, πληρωνεις αλλα τοσα.

Το γεγονός ότι το @#%^ βγαίνει πακέτο με το λογαριασμό της ΔΕΗ δεν σημαίνει ότι αφορά το καταναλωθέν ρεύμα, το 45άρι θα στο χρέωναν ούτως ή άλλως, ακόμα και αν αντί για 280 είχες 2.880 ή 0 KWh κατανάλωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια να ρωτησω λιγο.

Στο σπιτι που νοικιαζω το ρολοι κατω εχει διπλη κοντερ με την ενδειξη Μ απο κατω αλλα δεν λειτουργει.

Αυτο σημαινει οτι ο μετρητης μπορει να δωσει νυχτερινο?

Εαν ναι πως ενεργοποιειτε?

Επισης στο πινακακι της δεη με τις χρεωσεις στο Γ1 που λεει απο 0-500kw τοσο η τιμη ειναι για το συνολο kw του μηνα ετσι?

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους ημουν στο myhome online στην δεη και σε 5 μερες ληγει το προγραμμα μου με πηραν τηλεφωνο και μου προτειναν ενα my home 4 all με τιμη 0,135 και 3,5 ανα μηνα παγιο συμφαιρει σαν προγραμμα η να κοιταξω κατι αλλο? οι καταναλωσεις μου ειναι περιπου 400 ανα μηνα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, johnnyman said:

 

Στο σπιτι που νοικιαζω το ρολοι κατω εχει διπλη κοντερ με την ενδειξη Μ απο κατω αλλα δεν λειτουργει.

Αυτο σημαινει οτι ο μετρητης μπορει να δωσει νυχτερινο?

 

Κ = κανονικό

Μ = μειωμένο

Πρέπει να κάνεις αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ, νομίζω είναι κάνα 40άρι... περισσότερες πληροφορίες ρώτα εδώ ή κάλεσε στο 800 400 4000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...