Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα κατοχος και εγω του my home enter με σταθερη δοση προμηθειας, ληγει αυριο και απο το τηεφωνικο κεντρο προσπαθουν να με περασουν στο my home 4 all το οποιο δεν εχει σταθεροτητα στην δοση προμηθειας. απο οτι ειδα εχουν ακομα το online και το enter, εχω νυχτερινο αλλα λογω υπαρξης θερμοσυσσωρευτων τους χειμερινους μηνες μπορει να φτασω και σε καταναλλωση τις 2000 με 2600 kwh το τριμηνο οποτε θα ηθελα τα φωτα σας με το ποιο προγραμμα να επιλεξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, andrew0171 είπε

καλησπερα κατοχος και εγω του my home enter με σταθερη δοση προμηθειας, ληγει αυριο και απο το τηεφωνικο κεντρο προσπαθουν να με περασουν στο my home 4 all το οποιο δεν εχει σταθεροτητα στην δοση προμηθειας. απο οτι ειδα εχουν ακομα το online και το enter, εχω νυχτερινο αλλα λογω υπαρξης θερμοσυσσωρευτων τους χειμερινους μηνες μπορει να φτασω και σε καταναλλωση τις 2000 με 2600 kwh το τριμηνο οποτε θα ηθελα τα φωτα σας με το ποιο προγραμμα να επιλεξω.

Για μεγάλες καταναλώσεις , αν θες ντε και καλά να μείνεις ΔΕΗ, συμφέρει το open. 

Με τόσο μεγάλες καταναλώσεις πάντως καλό είναι να δεις και το άλλο θέμα με τους εναλλακτικούς παρόχους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, andrew0171 είπε

καλησπερα κατοχος και εγω του my home enter με σταθερη δοση προμηθειας, ληγει αυριο και απο το τηεφωνικο κεντρο προσπαθουν να με περασουν στο my home 4 all το οποιο δεν εχει σταθεροτητα στην δοση προμηθειας. απο οτι ειδα εχουν ακομα το online και το enter, εχω νυχτερινο αλλα λογω υπαρξης θερμοσυσσωρευτων τους χειμερινους μηνες μπορει να φτασω και σε καταναλλωση τις 2000 με 2600 kwh το τριμηνο οποτε θα ηθελα τα φωτα σας με το ποιο προγραμμα να επιλεξω.

δες καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα πάνω

Spoiler

επισης πετάς τους συσσωρευτές χθες (πούλα χαλκό και τα πυρότουβλα αν είναι) άκυρο βεβαιώσου πρώτα οτι δεν έχουν αμίαντο

και πας εκεί και εκεί , με όποιες τυχών απορίες στα αντίστοιχα νήματα

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SAnathema είπε

Με κατανάλωση περί των 500-600 κιλοβατώρων το τετράμηνο, είναι κάποιο πρόγραμμα καλύτερο από το Γ1 που έχω τώρα?

 

28 λεπτά πριν, korakios είπε

δες καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα πάνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, korakios said:

 

 

Το διάβασα, αλλά δεν ξέρω επειδή μιλάμε εδώ για προγράμματα της ΔΕΗ, αν σε άλλους παρόχους συμφέρει κάτι περισσότερο. Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, korakios είπε

δες καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα πάνω

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

επισης πετάς τους συσσωρευτές χθες (πούλα χαλκό και τα πυρότουβλα αν είναι) και πας εκεί και εκεί , με όποιες τυχών απορίες στα αντίστοιχα νήματα

 

οποτε Γ1Ν η open?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SAnathema είπε

Το διάβασα, αλλά δεν ξέρω επειδή μιλάμε εδώ για προγράμματα της ΔΕΗ, αν σε άλλους παρόχους συμφέρει κάτι περισσότερο. Σε ευχαριστώ

για άλλους πάροχους εκεί και διαβάζεις τις τελευταίες 15 σελίδες (γενικά απο 21 του μηνός και μετά)

Μόλις τώρα, andrew0171 είπε

οποτε Γ1Ν η open?

τι ακριβώς διάβασες και τι δεν κατάλαβες πολύ συγκεκριμένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

για άλλους πάροχους εκεί και διαβάζεις τις τελευταίες 15 σελίδες (γενικά απο 21 του μηνός και μετά)

τι ακριβώς διάβασες και τι δεν κατάλαβες πολύ συγκεκριμένα ?

Έως 2.000 kWh ημέρας -> Γ1Ν ή 4All (χρέωση ημέρας/νύκτας 0.17/0.129 & 0.165/0.125  αντίστοιχα)

Άνω των 2.000 kWh ημέρας -> My Home Open (χρέωση ημέρας/νύκτας 0.176/0.1225)

Θεωρώ πως οι διαφορές ανάμεσα σε Γ1/Γ1Ν και 4All, για κάποιον που καταναλώνει έως 2.000kWh το τετράμηνο (συνολικές ή ημέρας για όσους έχουν νυκτερινό), είναι ασήμαντες, για όποιον θέλει απλά να επιλέξει ένα πρόγραμμα και να "μην ασχοληθεί ξανά", ας επιλέξει το Γ1/Γ1Ν. Αν τώρα αν έχει πάγιες εντολές κλπ, μπορεί να δει το 4All, γλιτώνοντας "ψιλά" , 2% της χρέωσης προμήθειας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andrew0171 είπε

Έως 2.000 kWh ημέρας -> Γ1Ν ή 4All (χρέωση ημέρας/νύκτας 0.17/0.129 & 0.165/0.125  αντίστοιχα)

Άνω των 2.000 kWh ημέρας -> My Home Open (χρέωση ημέρας/νύκτας 0.176/0.1225)

Θεωρώ πως οι διαφορές ανάμεσα σε Γ1/Γ1Ν και 4All, για κάποιον που καταναλώνει έως 2.000kWh το τετράμηνο (συνολικές ή ημέρας για όσους έχουν νυκτερινό), είναι ασήμαντες, για όποιον θέλει απλά να επιλέξει ένα πρόγραμμα και να "μην ασχοληθεί ξανά", ας επιλέξει το Γ1/Γ1Ν. Αν τώρα αν έχει πάγιες εντολές κλπ, μπορεί να δει το 4All, γλιτώνοντας "ψιλά" , 2% της χρέωσης προμήθειας.

εσύ σε ποια κατηγορία ανήκεις βάσει κατανάλωσης ?

Έως 2.000 kWh ημέρας ή Άνω των 2.000 kWh ημέρας ? απλό είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, korakios είπε

εσύ σε ποια κατηγορία ανήκεις βάσει κατανάλωσης ?

Έως 2.000 kWh ημέρας ή Άνω των 2.000 kWh ημέρας ? απλό είναι

εγω την περιοδο 18/01/2023 - 17/05/2023 εχω 676 ημερας και 1765 νυχτερινο λεει καπου για αυτη την περιπτωση?

Επεξ/σία από andrew0171
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andrew0171 είπε

εγω την περιοδο 18/01/2023 - 17/05/2023 εχω 676 ημερας και 1765 νυχτερινο λεει καπου για αυτη την περιπτωση?

όχι , άρα χειροκίνητα με κομπιουτεράκι βάζεις την μηνιαία κατανάλωση που θα έχεις .

Αν 676 ημερας και 1765 νυχτας είναι όντως η κατανάλωση που θα έχεις τοτε κάνεις το κάθε νούμερο δια 4

και πολλαπλασιάζεις με τιμές Νοεμβρίου

Γ1/Γ1Ν

4All

My Home Open

στα 2 τελευταία αν βάλεις πάγια εντολή πολλαπλασίασε τις τιμές επί 0,98 (έκπτωση 2%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...