Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Weiss said:

Δεν υπάρχει κρατική επιδότηση μέχρι τέλους του χρόνου?

Υπάρχει, απλά δεν έχει ανακοινωθεί πόση θα είναι τον Νοέμβριο, όταν ανακοινωθεί θα ενημερώσει και η ΔΕΗ τους τιμοκαταλόγους της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, korakios είπε

Αναπτύχθηκε η ΔΕΗ για Νοέμβριο

0,17 και 0,129 μέρας και νύχτας το Γ1

 

Τι συμφέρει αν κάποιος έχει οριακά κάτω από 500 kWh το μήνα και νυχτερινό.

Επεξ/σία από evts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

15/11 λήγει το Online με τα 0.096.

Έχω και ΚΟΤ(ερο), σε ποιο πρόγραμμα/πάροχο πάω;

Kι εμενα 18/11 phani.

Εγω 2 μερες πριν ληξει θα παω στο Γ1Ν.Αν θυμαμαι καλα ειχαν πει μεσα εδω οτι γινεται και μεσα απο το ebill.

Απο αρχες του χρονου που θ'αλλαξουν ολα βλεπουμε τι θα κανουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. 

Εμένα λήγει την Πέμπτη που μας έρχεται το my home online. 

Πάμε τελικά στο Γ1?

Καταναλώσεις περίπου 300kw τον μήνα.

Έχω κοινωνικό τιμολόγιο.

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, johnnyman said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Εμένα λήγει την Πέμπτη που μας έρχεται το my home online. 

Πάμε τελικά στο Γ1?

Καταναλώσεις περίπου 300kw τον μήνα.

Έχω κοινωνικό τιμολόγιο.

Το myHome 4All δεν παίρνει ΚΟΤ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, kirileman said:

Πιο φθηνό δεν είναι;

Στις 300 kwh η διαφορα ειναι ...1.5 ευρω.

Βάλε και το 1 ευρώ για το greenpass του 4all και η διαφορά γίνεται ακόμα μικρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, korakios είπε

Αναπτύχθηκε η ΔΕΗ για Νοέμβριο

0,17 και 0,129 μέρας και νύχτας το Γ1

https://www.dei.gr/media/01nimqvs/timok-xt-g1-g1n_112023.pdf

και

https://www.dei.gr/media/yieoipif/myhome4all_112023.pdf

και

https://www.dei.gr/media/2hxi5xfz/myhomeopen_112023.pdf

Εχει χαθει η μπαλα πια τσιπα δεν εχουν οι αθεοφοβοι. Αντε και στα 40 50 λεπτα να φοβασαι να ανοιξεις και μια λαμπα. 

6 ώρες πριν, Weiss είπε

Δεν υπάρχει κρατική επιδότηση μέχρι τέλους του χρόνου?

Τελειωσαν οι εκλογες πανε αυτα τωρα. 

2 ώρες πριν, pan05 είπε

Στις 300 kwh η διαφορα ειναι ...1.5 ευρω.

Βάλε και το 1 ευρώ για το greenpass του 4all και η διαφορά γίνεται ακόμα μικρότερη.

Το greenpass ειναι υποχρεωτικο στο 4all? Νομιζω το κοβεις μετα το δωρεαν τριμηνο η δεν ισχυει και πρεπει να πληρωνετε σαν νταβατζιλικι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Arkin said:

Το greenpass ειναι υποχρεωτικο στο 4all? Νομιζω το κοβεις μετα το δωρεαν τριμηνο η δεν ισχυει και πρεπει να πληρωνετε σαν νταβατζιλικι?

Δεν έχει αποσαφηνιστεί ακόμα επακριβώς. Το θέμα έχει συζητηθεί στις προηγούμενες σελίδες, αλλά άκρη δεν βγήκε.

Σε κάθε περίπτωση θα δείξει όταν περάσουν τα πρώτα δωρεάν τρίμηνα και θυμηθεί κάποιος να το κόψει και επιπλέον να γράψει εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pan05 είπε

Δεν έχει αποσαφηνιστεί ακόμα επακριβώς. Το θέμα έχει συζητηθεί στις προηγούμενες σελίδες, αλλά άκρη δεν βγήκε.

Σε κάθε περίπτωση θα δείξει όταν περάσουν τα πρώτα δωρεάν τρίμηνα και θυμηθεί κάποιος να το κόψει και επιπλέον να γράψει εδώ.

Ναι γιατι δεν βρισκω καπου επιλογη εκανα 4all να δω πως θα παει απο open εχω και παγια και ηδη μου ειχε 10λεπτα το greenpass και ταυτοχρονη αφαιρεση. Επιλογη για κλεισιμο της υπηρεσιας δεν βρισκω. Δεν γινεται να ειναι υποχρεωτικο αλλα δεη ειναι σου λεει σου δινουμε λιγο χαμηλοτερες τις kw αλλα στα περνουμε απο αλλου. 

Καπου ειδα οτι θα ανεβασουν το οριο για το κοινωνικο τιμολογιο απο τη νεα χρονια για να μπουνε περισσοτεροι γιατι αλλιως δεν βγαινει αν παει η kw 30 και 40 λεπτα ηδη ειμαστε 50-60% παραπανω απο τα καλα παλια enter/online. Με το κοινωνικο αν αφαιρειτε ενα 100αρικο το τετραμηνο κατι θα γινει να ερθει παλι στις τιμες που ειναι τωρα η kw. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι γιατι δεν βρισκω καπου επιλογη εκανα 4all να δω πως θα παει απο open εχω και παγια και ηδη μου ειχε 10λεπτα το greenpass και ταυτοχρονη αφαιρεση. Επιλογη για κλεισιμο της υπηρεσιας δεν βρισκω. Δεν γινεται να ειναι υποχρεωτικο αλλα δεη ειναι σου λεει σου δινουμε λιγο χαμηλοτερες τις kw αλλα στα περνουμε απο αλλου. 

Καπου ειδα οτι θα ανεβασουν το οριο για το κοινωνικο τιμολογιο απο τη νεα χρονια για να μπουνε περισσοτεροι γιατι αλλιως δεν βγαινει αν παει η kw 30 και 40 λεπτα ηδη ειμαστε 50-60% παραπανω απο τα καλα παλια enter/online. Με το κοινωνικο αν αφαιρειτε ενα 100αρικο το τετραμηνο κατι θα γινει να ερθει παλι στις τιμες που ειναι τωρα η kw. 

Mήπως να καταργηθει καλυτερα γιατι βαρεθηκα να πληρωνω το ρευμα των αλλων? οσοι ξερω και δεν ξερω ειναι σε κοτ. οκ να ειναι όι τερμα ανεργοι/αποροι κτλ αλλα πλεον στο κοτ β ειναι η μιση ελλαδα. ημαρτον δλδ. ετσι δεν θα πεσει το ρευμα ποτε για τους υπολοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

Mήπως να καταργηθει καλυτερα γιατι βαρεθηκα να πληρωνω το ρευμα των αλλων? οσοι ξερω και δεν ξερω ειναι σε κοτ. οκ να ειναι όι τερμα ανεργοι/αποροι κτλ αλλα πλεον στο κοτ β ειναι η μιση ελλαδα. ημαρτον δλδ. ετσι δεν θα πεσει το ρευμα ποτε για τους υπολοιπους.

Δεν ξερω μια φορα πηρα κοτ το 2012 για 1 τετραμηνο και αυτο ηταν. Απο τοτε ουτε ξερουμε τι πληρωνουμε. Αν παει 30 λεπτα που λενε τοτε περα απο τις λυσεις που ειπαμε την αλλη φορα μπαινει μεσα και το κοτ. 1350kw το προηγουμενο τετραμηνο και πληρωσα οτι εδινα για 2000 με το παλιο enter. Εχουν ξεφυγει τελειως χρεωνουν οτι θελουν πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Mήπως να καταργηθει καλυτερα γιατι βαρεθηκα να πληρωνω το ρευμα των αλλων? οσοι ξερω και δεν ξερω ειναι σε κοτ. οκ να ειναι όι τερμα ανεργοι/αποροι κτλ αλλα πλεον στο κοτ β ειναι η μιση ελλαδα. ημαρτον δλδ. ετσι δεν θα πεσει το ρευμα ποτε για τους υπολοιπους.

Και πως συνδέεται το ΚΟΤ με τις εμπορικές τιμές ενέργειας ώστε η κατάργησή του να επιφέρει την μείωση τους; Είναι σαν να λες ας καταργηθούν τα market pass και fuel pass ώστε να πέσουν οι τιμές των τροφίμων και καυσίμων αντίστοιχα. Η επιδοματικές πολιτικές της εκάστοτε κυβέρνησης δεν (θα έπρεπε να) έχουν καμία επίδραση στις τιμές της αγοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...