Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που έφυγα από Δεη και βγήκε τελικός λογαριασμός,δε θα έπρεπε να πάρω πίσω την εγγύηση η να αφαιρεθεί από το τελικό?

Άκυρο είχε αφαιρεθεί εγώ είμαι τυφλός...

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση κρίσως, πόσο είναι η τελική κιλοβατώρα μέρα και νύχτα στο σταθερό Enter μετά από το 5% συνέπεια και το 2% πάγια εντολή;

Λέω με την επαναφορά της ρήτρας να ξαναβλέπω τα σταθερά σιγά σιγά..πριν τους διπλασιάσουν την τιμή δλδ.

 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Ερώτηση κρίσως, πόσο είναι η τελική κιλοβατώρα μέρα και νύχτα στο σταθερό Enter μετά από το 5% συνέπεια και το 2% πάγια εντολή;

δε νομίζω οι εκπτώσεις να σώζουν την τιμή

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-enter/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 minutes ago, korakios said:

δε νομίζω οι εκπτώσεις να σώζουν την τιμή

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-enter/

Τις έχω δει τις τιμές, ρωτάω (κόπανος τριτοδεσμίτης γαρ) αν αφαιρώ μετά ένα φλατ 7%. Δλδ αν οι τελικές είναι 0,27€μ και 0,24€ν.

Το κατά πόσο σώζουν την τιμή θα εξαρτηθεί από το που θα πάει αυτή στα άλλα προγράμματα από του χρόνου που ξανάρχεται η ρήτρα. Τώρα που μιλάμε, με επιδότηση, η ΔΕΗ έχει 0,15€μ.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Τις έχω δει τις τιμές, ρωτάω (κόπανος τριτοδεσμίτης γαρ) αν αφαιρώ μετά ένα φλατ 7%. Δλδ αν οι τελικές είναι 0,27€μ και 0,24€ν.

το είχα ψάξει στο παρελθόν και δε θυμάμαι αν πάει 7% ή μπαίνει το 2% έκπτωσης πάγιας στο 95% μετά τη συνέπεια

8 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Το κατά πόσο σώζουν την τιμή θα εξαρτηθεί από το που θα πάει αυτή στα άλλα προγράμματα από του χρόνου που ξανάρχεται η ρήτρα.

υποθέτω οτι θα άλλαξει τις τιμές στα σταθερά μέχρι τότε

8 λεπτά πριν, Dante80 είπε

ώρα που μιλάμε, με επιδότηση, η ΔΕΗ έχει 0,15€μ.

ναι,  είναι λίγο φαρμακείο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

το είχα ψάξει στο παρελθόν και δε θυμάμαι αν πάει 7% ή μπαίνει το 2% έκπτωσης πάγιας στο 95% μετά τη συνέπεια

υποθέτω οτι θα άλλαξει τις τιμές στα σταθερά μέχρι τότε

ναι,  είναι λίγο φαρμακείο

Ευχαριστώ, το γεγονός πως θα ανέβουν οι τιμές στα σταθερά είναι ο λόγος που ρωτάω. Έχω μικρή κατανάλωση και το Online λήγει τον άλλο μήνα, οπότε σκέφτομαι μήπως την κάνω για Enter πριν το ανεβάσουν. Ίδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dante80 είπε

Ευχαριστώ, το γεγονός πως θα ανέβουν οι τιμές στα σταθερά είναι ο λόγος που ρωτάω.

δε νομίζω να ανέβουν τα σταθερά , ήδη τα 0,28 είναι γελοία τιμή , με 0,23 υπερκαλύπτεται η εταιρία και με 0,18 τσιμπά και πελάτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, korakios said:

το είχα ψάξει στο παρελθόν και δε θυμάμαι αν πάει 7% ή μπαίνει το 2% έκπτωσης πάγιας στο 95% μετά τη συνέπεια

Ασήμαντη διαφορά θα κάνει, πχ με χρέωση προμήθειας ρεύματος 100€ προ εκπτώσεων με 7% πέφτει στα 93€, ενώ με -5 και μετά -2 πέφτει στα 93,10€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, οκ, εικασιες θα πειτε, αλλα υπαρχουν και πιο ειδημονες απο εμας στην αγορα. Ανθρωποι του κλαδου της ενεργειας δηλαδη, ιστοσελιδες ειδικες κλπ.

Αν εχει δει κανεις, για εμας τους κοινους θνητους, που δεν ειμαστε 'ευαλωτες ομαδες' (=δεν καταφερνουμε να εχουμε μαυρα εισοδηματα), τι εκτιμηση εχουμε για την τιμη της κιλοβατωρας στη ΔΕΗ; Μη μπουμε στη λογικη 'αναλογα με το προγραμμα' κλπ, εννοω, μια μεση τιμη, πες ειναι κατα μεσο ορο 0,15 λεπτα η kwh, ποσο αναμενεται να παει κατα προσεγγιση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mindreader said:

Ρε παιδια, οκ, εικασιες θα πειτε, αλλα υπαρχουν και πιο ειδημονες απο εμας στην αγορα. Ανθρωποι του κλαδου της ενεργειας δηλαδη, ιστοσελιδες ειδικες κλπ.

Αν εχει δει κανεις, για εμας τους κοινους θνητους, που δεν ειμαστε 'ευαλωτες ομαδες' (=δεν καταφερνουμε να εχουμε μαυρα εισοδηματα), τι εκτιμηση εχουμε για την τιμη της κιλοβατωρας στη ΔΕΗ; Μη μπουμε στη λογικη 'αναλογα με το προγραμμα' κλπ, εννοω, μια μεση τιμη, πες ειναι κατα μεσο ορο 0,15 λεπτα η kwh, ποσο αναμενεται να παει κατα προσεγγιση;

Όπως λες, εικασίες. Θεωρώ ότι η ΔΕΗ θα κρατήσει σταθερή την τιμή. Έτσι κι αλλιώς όλο την άνοιξη καλοκαίρι και φθινόπωρο η ΔΕΗ κερδίζει αφού το έχει πιο ακριβό από όλους. Χτες κάπου διάβασα ότι η μεγαβατωρα ανέβηκε στα 125 ευρώ άρα 12,5 ευρώ η κιλοβάτωρα (χονδρική). Άρα τόσο καιρό ήταν πιο κάτω. Δε δικαιολογουσε την τιμή της ΔΕΗ να είναι 15 λεπτά. Θέλω να πιστεύω ότι δε θα το ανεβάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, gpapadakis είπε

ναχαμεναλεγαμε :lol:

την μια λεει για τρια τιμολογια.. και τωρα λεει για ενα επειδη ειναι δυσκολο  να υπολογιζει ο καταναλωτης.

ρε ποσο σανο μας ταιζουν. βγαινουν τα nonpaper για να τσιμπαει ο καταναλωτης και να νομιζει οτι η κυβερνηση ενδιαφερεται για τον πολιτη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site κάνει ώρα να φορτώσει τα πρωινά. Αλλαγή κωδικού κάθε 6 μήνες. Ή και κάθε μήνα άμα δεν τους αρέσει. Δεν μπορείς να  κάνεις επικόλληση την επιβεβαίωση νέου κωδικού καθώς κανένας δεν χρησιμοποιεί password manager, φυσικά. 15 λεπτά να έρθει το sms (με την δευτερη προσπάθεια). Ο συνδιασμός χρήστη κωδικού είναι λάθος. Απομένουν 5 προσπάθειες για να κλειδωθεί για λόγους ασφαλείας. Πατάω έχασα τον κωδικό μου. Παρακαλώ διορθώστε τα ακόλουθα και προσπαθήστε ξανά: Ελέγξτε την εγκυρότητα του e-mail. Μετά από 10 προσπάθειες επιτυχία. Λαμβάνουμε το email και βάζουμε νέο κωδικό. Αυτή τη φορά ζητάει και 1 επιπλέον βήμα. 1 υποχρεωτικό σύμβολο. Την άλλη φορά με άφησε να συνεχίσω την αλλαγή χωρίς αυτό. Αλλά κατά την σύνδεση δεν προχωρούσε. Οπότε έλεγχε την βάση με τις προυποθέσεις. Δηλαδή δεν τα κάνει hash ή οτιδήποτε τέτοιο. Αλλά κάθε 6 μήνες αλλαγή για την προστασία μας. Μπαίνουμε στον λογαριασμό και βλέπουμε πως χρωστάμε λίγο παραπάνω απ'ότι υπολογίζαμε. Αποσυνδέουμε τον υπολογιστή και τον πετάμε από το παράθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...