Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, Joshua21 said:

Χρειάζεται και κάποιο χαρτί, έστω ένα e-statement στο οποίο να φαίνεται σε ποιον ανήκει ο λογαριασμός, παλιότερα είχα βγάλει απλά μια φωτό την πρώτη σελίδα του βιβλιαρίου.

Είσαι σίγουρος/η ότι τους κάνει λογαριασμός revolut?

Δεν εχω ιδεα, αμα τους κανει απλα επειδη απο εκει πληρωνα τους λογαριασμους καθε μηνα υπεθεσα οτι θα εκανε την δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 minutes ago, Joshua21 said:

 Μάλλον εννοείς πως τους πλήρωνες με κάρτα και όχι με λογαριασμό revolut

Ναι αυτο ηθελα να πω ειχα βαλει να τραβαει λεφτα απο την καρτα στην revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mindreader είπε

Ευτυχως που πηγα στο Γ1 και επαψα να ανησυχω τι θα συμβει 'οταν θα ληξει το προγραμμα μου'.

Same here, λήγει σε λίγες μέρες το παλιό ορθόδοξο με τα 0.09€. Με πήραν χθες τηλέφωνο για ανανέωση, μου έπρηξαν τα μέζεα για 4all, είναι το καλύτερο πρόγραμμα, το πιο φθηνό, δεν υπάρχει λόγος να πάτε σε άλλο να πληρώνετε παραπάνω κτλ. κτλ.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση απαντώ, βάλτε με τώρα στο Γ1Ν. 😇

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, bill_viper said:

Same here, λήγει σε λίγες μέρες το παλιό ορθόδοξο με τα 0.09€. Με πήραν χθες τηλέφωνο για ανανέωση, μου έπρηξαν τα μέζεα για 4all, είναι το καλύτερο πρόγραμμα, το πιο φθηνό, δεν υπάρχει λόγος να πάτε σε άλλο να πληρώνετε παραπάνω κτλ. κτλ.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση απαντώ, βάλτε με τώρα στο Γ1Ν. 😇

Και εγω Γ1Ν διάλεξα τώρα που ξαναγύρισα ΔΕΗ. Να δούμε τι προγράμματα θα βγάλουν όλοι για τον καινούριο χρόνο που δε θα υπάρχουν επιδοτήσεις και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, bill_viper said:

Same here, λήγει σε λίγες μέρες το παλιό ορθόδοξο με τα 0.09€. Με πήραν χθες τηλέφωνο για ανανέωση, μου έπρηξαν τα μέζεα για 4all, είναι το καλύτερο πρόγραμμα, το πιο φθηνό, δεν υπάρχει λόγος να πάτε σε άλλο να πληρώνετε παραπάνω κτλ. κτλ.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση απαντώ, βάλτε με τώρα στο Γ1Ν. 😇

Χαιρομαι που βλεπω οτι υπαρχουν ανθρωποι που σκεφτονται νηφαλια και ψυχραιμα, αυτο προσπαθω κι εγω παντα, ευγε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα, διαβαζω πολλους που πανε στο Γ1.

Ειμαι με home online με 0,10 περιπου κι εγω και ληγει σε 1 μηνα.

Ερωτηση: Αν δεν κανω καμια ενεργεια με τη ληξη, τι γινεται;

Διαβαζω κατι για 0.18 και ανατριχιαζω... 😬 

Επεξ/σία από Diophantus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Χαιρομαι που βλεπω οτι υπαρχουν ανθρωποι που σκεφτονται νηφαλια και ψυχραιμα, αυτο προσπαθω κι εγω παντα, ευγε!

To φόρουμ βοήθησε σε αυτό το κομμάτι. 😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Diophantus είπε

Ερωτηση: Αν δεν κανω καμια ενεργεια με τη ληξη, τι γινεται;

έρχονται απο τη ΔΕΗ και σε πάνε στα λιγνιτικά για καταναγκαστικά έργα...

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Diophantus είπε

Καλημερα, διαβαζω πολλους που πανε στο Γ1.

Ειμαι με home online με 0,10 περιπου κι εγω και ληγει σε 1 μηνα.

Ερωτηση: Αν δεν κανω καμια ενεργεια με τη ληξη, τι γινεται;

Διαβαζω κατι για 0.18 και ανατριχιαζω... 😬 

Θα μεταφερθεί στο Open. που αυτή τη στιγμή η κιλοβατώρα είναι στα 0,142.  Εμένα έληξε το online χθες και επέλεξα να πάω στο 4all με τιμή κιλοβατώρας 0.135.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι λίγο οριακά....στις 27/10 λήγει το myhomeonline της ΔΕΗ.

Περιμένω να δω τις τιμές στις 20-21/10 και να αποφασίσω που θα πάω...λογικά στις 21/10 θα κάνω την αίτηση στον νέο πάροχο αλλά δεν ξέρω αν μέχρι τις 27/10 θα έχει γίνει η μεταφορά.

Τι θα γίνει σε περίπτωση που η μεταφορά δεν έχει γίνει μέχρι 27/10; Η ΔΕΗ θα με βάλει στο νέο πρόγραμμα (σε ποιό θα με βάλει;) απο το οποίο όμως μετά θα με βγάλει γιατί θα της έρθει η εντολή μεταφοράς απο τον νέο πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή γράφονται τα ίδια και τα ίδια, απλά να πω πως με τα υπάρχοντα δεδομένα και με νορμάλ καταναλώσεις δεν θα γίνει και κάτι τραγικό αν κάνετε την οποιαδήποτε κίνηση θέλετε να κάνετε ακόμα και κάποιες μέρες μετά τη λήξη του παλιού καλού σταθερού.

Θα σπάσουν οι κιλοβατώρες και το πάγιο αναλογικά και η διαφορά στο λογαριασμό τετραμήνου θα είναι πρακτικά ελάχιστη έως αμελητέα.

Καθώς η περίοδος δεν έχει εκ των πραγμάτων υψηλές καταναλώσεις (λόγω απουσίας ανάγκης ψύξης - θέρμανσης) προσωπικά επέλεξα το Γ1Ν μέχρι να δω τι θα γίνει από 1/1/24 με το νέο καθεστώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pan05 είπε

Επειδή γράφονται τα ίδια και τα ίδια, απλά να πω πως με τα υπάρχοντα δεδομένα και με νορμάλ καταναλώσεις δεν θα γίνει και κάτι τραγικό αν κάνετε την οποιαδήποτε κίνηση θέλετε να κάνετε ακόμα και κάποιες μέρες μετά τη λήξη του παλιού καλού σταθερού.

Θα σπάσουν οι κιλοβατώρες και το πάγιο αναλογικά και η διαφορά στο λογαριασμό τετραμήνου θα είναι πρακτικά ελάχιστη έως αμελητέα.

Καθώς η περίοδος δεν έχει εκ των πραγμάτων υψηλές καταναλώσεις (λόγω απουσίας ανάγκης ψύξης - θέρμανσης) προσωπικά επέλεξα το Γ1Ν μέχρι να δω τι θα γίνει από 1/1/24 με το νέο καθεστώς.

50% πανω ειναι οι καταναλωσεις απο τα παλια enter/online τι αμελητεα οποιαδηποτε και αν ειναι η καταναλωση. 22 λεπτα βγαινει η kw με οποιοδηποτε προγραμμα της ΔΕΗ 15 λεπτα εβγαινε τοτε ακριβως 50% πανω. Εγω επεσα απο 1800kw στις 1350 και πληρωνω περισσοτερα απο οτι πληρωνα με το enter οταν ειχα 1800. Ειναι καθαροι κλεφτες και δεν εχουν τσιπα πανω τους.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, λέω για αυτούς που αγχώνονται για το πότε ακριβώς λήγει και αν θα προλάβουν να φύγουν μια μέρα πριν π.χ. Μια μέρα πριν, μια μέρα μετά δεν εχει κάποια τρελή διαφορά.

Προφανώς αν μείνουν για καιρό ναι, αυτη τη στιγμή το τιμολόγιο είναι 40% πάνω σε σχέση με πρίν.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...