Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 minutes ago, Doubt said:

12μηνη διάρκεια χωρίς δέσμευση.

Έστω, γιατί να μπεις καν σε αυτή τη λογική; Ούτε το τηλέφωνο αποδέσμευσης δεν αξίζει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tasanton είπε

Έστω, γιατί να μπεις καν σε αυτή τη λογική; Ούτε το τηλέφωνο αποδέσμευσης δεν αξίζει :)

Το προτίμησα από το open που θα με πήγαιναν λόγω σύμβασης. Όποτε θέλω πάω στο Γ1 ή σε άλλο πάροχο, χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, tasanton είπε

Έστω, γιατί να μπεις καν σε αυτή τη λογική; Ούτε το τηλέφωνο αποδέσμευσης δεν αξίζει :)

δε χρειάζεται τηλ αποδέσμευσης μιας και δεν έχει δέσμευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, korakios said:

δε χρειάζεται τηλ αποδέσμευσης μιας και δεν έχει δέσμευση

Ε οκ, ούτε το κλικ αλλαγής προγράμματος δεν αξίζει :)

Ε μα πια :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/06/2022 at 11:14, geodimis said:

Κάνοντας διακοπή Home Online παλιού (υπογραφή μέσω econtract 30/11/2021) σε κατάστημα λόγω θανάτου του συμβαλόμενου με έβαλαν να αιτηθώ τη μη χρέωση ρήτρας αποχώρησης λόγω ανωτέρας βίας (θάνατος). Παρόλα αυτά εκδόθηκε τελικός με ποινή 40€.

Σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με ενημέρωσαν ότι θα εκδοθεί διορθωτικός με αποχρέωση. Παράλληλα έστειλα στο customer service και μου απάντησαν ότι προβλέπεται κανονικά ρήτρα αποχώρησης.

Έχει κανείς ιδέα για το τι προβλέπεται;

Υ.Γ: επειδή διέκοψα και άλλα συμβόλαια σε ισχύ, λόγω θανάτου (Cosmote, Wind κλπ) εννοείται δεν εφαρμόστηκε οποιοδήποτε πέναλτυ διακοπής.

Μετά την καταγγελία σε myrae για το παραπάνω θέμα στην οποία η ΔΕΗ ειχε απαντήσει αρνητικά -επέμεινε δηλαδή στη χρέωση ρήτρας 40€- ξαφνικά προχθές έλαβα έκτακτο λογαριασμό για το διάστημα 25/5-2/6/2022 -σήμερα η παροχή ούτε καν φαίνεται πλέον στο ebill του θανόντος- όπου επιστρέφονται τα 40€ του πέναλτι!

Ανέλπιστο δώρο, ποιος ξέρει γιατί...

Φυσικά ζητήθηκε μεταφορά του ποσού σε άλλη ενεργή παροχή του θανόντος για να μην μπλεξουμε με IBAN κληρονόμων κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geodimis είπε

Μετά την καταγγελία σε myrae για το παραπάνω θέμα στην οποία η ΔΕΗ ειχε απαντήσει αρνητικά -επέμεινε δηλαδή στη χρέωση ρήτρας 40€- ξαφνικά προχθές έλαβα έκτακτο λογαριασμό για το διάστημα 25/5-2/6/2022 -σήμερα η παροχή ούτε καν φαίνεται πλέον στο ebill του θανόντος- όπου επιστρέφονται τα 40€ του πέναλτι!

Ανέλπιστο δώρο, ποιος ξέρει γιατί...

Φυσικά ζητήθηκε μεταφορά του ποσού σε άλλη ενεργή παροχή του θανόντος για να μην μπλεξουμε με IBAN κληρονόμων κλπ

Το θυμάμαι και χαίρομαι που δικαιωθήκατε.

Ήταν εξωφρενική η αντιμετώπιση από ΔΕΗ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι στο ΔΕΗ myhomeonlie το οποίο λήγει 20 Οκτωβρίου.

Λογικά δεν θα παραμείνω στην ΔΕΗ με τα προγράμματα που έχει τώρα.....αυτό που με προβληματίζει είναι τι θα συμβεί μετά τις 20/10 που θα λήξει το myhomeonline. Θα με βάλει η ΔΕΗ σε ένα δικό της πρόγραμμα και θα έχω κάποιο πρόβλημα να φύγω μερικές ημέρες αργότερα;

Αλήθεια όλους εσάς που τελείωσε το 24μηνο myhomeonline σε ποιό πρόγραμμα σας έβαλαν μετά την λήξη;

Θέλω να περιμένω να δω τις τιμές που θα ανακοινωθούν στις 20/10 και μετά να αποφασίσω που θα πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, tempo said:

είμαι στο ΔΕΗ myhomeonlie το οποίο λήγει 20 Οκτωβρίου.

Λογικά δεν θα παραμείνω στην ΔΕΗ με τα προγράμματα που έχει τώρα.....αυτό που με προβληματίζει είναι τι θα συμβεί μετά τις 20/10 που θα λήξει το myhomeonline. Θα με βάλει η ΔΕΗ σε ένα δικό της πρόγραμμα και θα έχω κάποιο πρόβλημα να φύγω μερικές ημέρες αργότερα;

Αλήθεια όλους εσάς που τελείωσε το 24μηνο myhomeonline σε ποιό πρόγραμμα σας έβαλαν μετά την λήξη;

Θέλω να περιμένω να δω τις τιμές που θα ανακοινωθούν στις 20/10 και μετά να αποφασίσω που θα πάω.

Σε βάζουν στο όπεν αν θυμάμαι καλά. Αλλά με πήραν τηλ να με πλασάρουν ένα άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, kazantzidis said:

Σε βάζουν στο όπεν αν θυμάμαι καλά. Αλλά με πήραν τηλ να με πλασάρουν ένα άλλο

μετά τις 20/10 που τελειώνει το myhomeonline αν με βάλουν στο open ή σε οποιοδήποτε άλλο θέλουν, μπορώ να φύγω όποτε θέλω χωρίς κάποια υποχρέωση; Δηλ. στις 20/10 τελειώνει το myhomeonline στις 22/10 φεύγω ελεύθερα για άλλο πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tempo είπε

μετά τις 20/10 που τελειώνει το myhomeonline αν με βάλουν στο open ή σε οποιοδήποτε άλλο θέλουν, μπορώ να φύγω όποτε θέλω χωρίς κάποια υποχρέωση; Δηλ. στις 20/10 τελειώνει το myhomeonline στις 22/10 φεύγω ελεύθερα για άλλο πάροχο;

Ναι, ελεύθερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tempo είπε

μετά τις 20/10 που τελειώνει το myhomeonline αν με βάλουν στο open ή σε οποιοδήποτε άλλο θέλουν, μπορώ να φύγω όποτε θέλω χωρίς κάποια υποχρέωση; Δηλ. στις 20/10 τελειώνει το myhomeonline στις 22/10 φεύγω ελεύθερα για άλλο πάροχο;

Όποτε θέλεις φεύγεις.. και τώρα. Απλά θα χάσεις μερικές μέρες με τη χαμηλή τιμή που (υποθέτω) έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, DjTony είπε

Το Γ1Ν αν καταλαβαίνω καλά έχει 0.15 την κιλοβατώρα; πάγιο έχει; 

Η τιμη αυτη διαφορετικη δεν ειναι?

Με τοσα στους πινακες ισως δεν καταλαβαινω κατι

 

Screenshot_20231005-100636_Gallery.jpg

Επεξ/σία από ant_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...