Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, spocky είπε

Παιδια εχω σε ενα σπιτι το παλιο MyHome Online (0,097/KWh) το οποιο ληγει τελη του μηνα. Για καταναλωσεις 30-50KWh το μηνα σε πιο προγραμμα πιστευετε πρεπει να παω?

τωρα αληθεια ... με τοσο μικρες καταναλωσεις τι διαφορα θα εχεις αν πληρωσεις 0.1 ή  0,3€ *50 =5 ;ή 15 οταν οι ρυθμιζομενες χρεωσεις θα ειναι πανω απο 30€ οπως και να εχει... ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φυσικα και εννοειται απλα ειναι πολυ μικρη η καταναλωση και ελαχιστο το κερδος, αν υπαρξει, οταν τα πολλα λεφτα ειναι στις ρυθμιζομενες χρεωσεις που δεν γλυτωνεις τιποτα εκει, δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση..

Ήμουν στο Γ1 και μου πρότειναν από την ΔΕΗ αλλαγή στο home4all.

Το ότι είναι για 1 χρόνο.. σου επιτρέπει να φύγεις αλλά είναι και η τιμή fix για 1 χρόνο? Αυτό δεν το κατάλαβα. 

Το green pass που είναι δωρεάν στην αρχή απενεργοποιείται μετά το 3μηνο? Ή πρέπει να το πληρώνεις?

Με περίπου 700kw το 4μηνο συμφέρει ως νέο πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, dimo69 said:

Ερώτηση..

Ήμουν στο Γ1 και μου πρότειναν από την ΔΕΗ αλλαγή στο home4all.

Το ότι είναι για 1 χρόνο.. σου επιτρέπει να φύγεις αλλά είναι και η τιμή fix για 1 χρόνο? Αυτό δεν το κατάλαβα. 

Το green pass που είναι δωρεάν στην αρχή απενεργοποιείται μετά το 3μηνο? Ή πρέπει να το πληρώνεις?

Με περίπου 700kw το 4μηνο συμφέρει ως νέο πρόγραμμα?

Αυτη η πρεμουρα να προμοταρουν το home4all, μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι. Εγω εκανα τις αλλαγες μου και γυρισα στο Γ1, αλλα αν μου ξανατυχαινε φαση να μου πουν για το home4all, οσο και αν ειμαι ηπιος και ψυχραιμος ανθρωπος, δεν ξερω πως θα αντιδρουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί, ωστόσο ανατρέχοντας σε προηγούμενες δημοσιεύσεις δεν το βρήκα!!
Το 2ετες my home on line μου τελειώνει 20/10/23. Έχω κάποια ποινή αν ξεκινήσω από σήμερα την διαδικασία να πάω σε Elpedison? Αν ναι πότε πρέπει να το κάνω?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kalaxan είπε

Καλημέρα. Είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί, ωστόσο ανατρέχοντας σε προηγούμενες δημοσιεύσεις δεν το βρήκα!!
Το 2ετες my home on line μου τελειώνει 20/10/23. Έχω κάποια ποινή αν ξεκινήσω από σήμερα την διαδικασία να πάω σε Elpedison? Αν ναι πότε πρέπει να το κάνω?
 

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου έχουν αναφερθεί πάρα πολλοί εδώ ότι τον τελευταίο μήνα δεν έχει σίγουρα ρήτρα αποχώρησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Αυτη η πρεμουρα να προμοταρουν το home4all, μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι. Εγω εκανα τις αλλαγες μου και γυρισα στο Γ1, αλλα αν μου ξανατυχαινε φαση να μου πουν για το home4all, οσο και αν ειμαι ηπιος και ψυχραιμος ανθρωπος, δεν ξερω πως θα αντιδρουσα.

Γιατί αυτό? Δεν είναι καλό πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ρητρες δεν ακυρωθηκαν πριν λιγο καιρο ή κανω λαθος??Ειχα ακούσει οτι μπορείς να αλλαζεις πάροχο οποτε θες χωρις να πληρώνεις πρόστιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, dimo69 said:

Γιατί αυτό? Δεν είναι καλό πρόγραμμα?

Γιατι το πασαρουν δια πασαν νοσον και δια πασαν @@@αν, και συχνα στα μουλωχτα, σχεδον εν αγνοια του πελατη. Αν μπορουσαν, εγω καταλαβαινω οτι θα μας εβαζαν ολους εκει, και αυτο απο μονο του λεει πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Home4All δεν έχει καμία σοβαρή διαφορά από το Γ1/Γ1Ν, συνεπώς γιατί να δεσμευτείς με 12μηνη σύμβαση και να έχεις το νου σου να απενεργοποιήσεις το green pass μετά από τους Χ μήνες δωρεάν συνδρομής;

Προσωπικά γύρισα από το χαμηλό σταθερό που έληξε σε Γ1/Γ1Ν. Και βλέπουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Γιατι το πασαρουν δια πασαν νοσον και δια πασαν @@@αν, και συχνα στα μουλωχτα, σχεδον εν αγνοια του πελατη. Αν μπορουσαν, εγω καταλαβαινω οτι θα μας εβαζαν ολους εκει, και αυτο απο μονο του λεει πολλα.

Οχι απαραίτητα..Κ το my home online το πασαρανε πολυ κ το ειχα βάλει θυμαμαι με μεγαλη ανασφαλεια αλλα σωθηκαμε...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...