Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 hours ago, stratosmgr said:

Καλημέρα.

Το online πρόγραμμά μου λήγει σε 7 ημέρες.

Εχθές δέχθηκα τηλεφωνημα από το νούμερο 2109490980 συνεργάτη της ΔΕΗ ώστε να με ενημερώσει σχετικά με τις επιλογές μου.

Μου πρότεινε ως πιο συμφέροςν το 4all. Στην επίμονη ερώτηση μου τι γίνεται έπειτα από τους 4 μήνες δωρεάν του Green Pass, και αφού ρώτησε και κάποιον προιστάμενο, μου είπε κατηγορηματικά ότι μπορεί ανά πάσα στιγμή να ακυρωθεί και με παρέπεμψε και στον όρο 6.2 της σύμβασης του προγράμματος.

Επίσης, επέμεινε να μην κάνω online την διαδικασία, αλλά να μου στείλουν εκείνοι email στο οποίο να απαντήσω και να επισυνάψω φωτοτυπία της ταυτότητας μου, με την διακιολογία ότι έτσι θα έχω προσωπική σύμβουλο.

Ερώτηση: υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα ή μειωνέκτημα σε σχέση με τον τρόπο που θα γίνει το νέο συμβόλαιο? έχει συμβεί κάτι παρόποιο σε κάποιον άλλο εδώ μέσα?

Ευχαριστώ.

Τη δουλειά τους κάνουν.

Εσύ κάνε τη δικιά σου. Αφού ρωτάς άποψη, για μένα δεν υπάρχει λόγος να στέλνεις emails με ταυτότητες ούτε να σπαταλάς παραπάνω χρόνο από όσο χρειάζεται για να το κάνεις με 1 κλικ μέσω του portal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, stratosmgr είπε

Καλημέρα.

Το online πρόγραμμά μου λήγει σε 7 ημέρες.

Εχθές δέχθηκα τηλεφωνημα από το νούμερο 2109490980 συνεργάτη της ΔΕΗ ώστε να με ενημερώσει σχετικά με τις επιλογές μου.

Μου πρότεινε ως πιο συμφέροςν το 4all. Στην επίμονη ερώτηση μου τι γίνεται έπειτα από τους 4 μήνες δωρεάν του Green Pass, και αφού ρώτησε και κάποιον προιστάμενο, μου είπε κατηγορηματικά ότι μπορεί ανά πάσα στιγμή να ακυρωθεί και με παρέπεμψε και στον όρο 6.2 της σύμβασης του προγράμματος.

Επίσης, επέμεινε να μην κάνω online την διαδικασία, αλλά να μου στείλουν εκείνοι email στο οποίο να απαντήσω και να επισυνάψω φωτοτυπία της ταυτότητας μου, με την διακιολογία ότι έτσι θα έχω προσωπική σύμβουλο.

Ερώτηση: υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα ή μειωνέκτημα σε σχέση με τον τρόπο που θα γίνει το νέο συμβόλαιο? έχει συμβεί κάτι παρόποιο σε κάποιον άλλο εδώ μέσα?

Ευχαριστώ.

Εννοείται μέσω μέιλ για να διαβάσεις προσεκτικά τους νέους όρους. 

Όσον αφορά την προσωπική σύμβουλο, μην το δένεις και κόμπο. Εγώ αφού διάβασα τη νέα σύμβαση για το 4all πήρα τηλεφωνο τη "σύμβουλο" μου και μόλις έκανα την πρώτη ερώτηση με παρέπεμψε στην προϊσταμένη της, η οποία ανέτρεψε όλα όσα μου είχε πει η "σύμβουλος" στην αρχική επικοινωνία μας. Επισημαίνω ότι αυτοί με πήραν τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stratosmgr είπε

Επίσης, επέμεινε να μην κάνω online την διαδικασία, αλλά να μου στείλουν εκείνοι email στο οποίο να απαντήσω και να επισυνάψω φωτοτυπία της ταυτότητας μου, με την διακιολογία ότι έτσι θα έχω προσωπική σύμβουλο.

Βασικά για να πληρωθούν την προμήθεια τους.

1 ώρα πριν, zevage είπε

Όσον αφορά την προσωπική σύμβουλο, μην το δένεις και κόμπο. Εγώ αφού διάβασα τη νέα σύμβαση για το 4all πήρα τηλεφωνο τη "σύμβουλο" μου και μόλις έκανα την πρώτη ερώτηση με παρέπεμψε στην προϊσταμένη της, η οποία ανέτρεψε όλα όσα μου είχε πει η "σύμβουλος" στην αρχική επικοινωνία μας. Επισημαίνω ότι αυτοί με πήραν τηλέφωνο.

Μάρκετινγκ τρικ. Προφανώς είναι "μεσάζοντες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μήπως κάποιος κρατήσει τους Ειδικούς Όρους του 1ου my home online, αν τον τελευταίο μήνα έχει ρήτρα αποχώρησης;

Εγώ δεν θυμάμαι να έχει απλά για επιβεβαίωση να το μεταφέρω σε τρίτους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 Πότε κάνουμε κινηση να αλλάξουμε πρόγραμμα τιμολόγησης στην ΔΕΗ ??

 Περιμένουμε να περάσει η ημερομηνία λήξης συμβολαίου ή μπορούμε να το κάνουμε & μερικές μέρες νωρίτερα ;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω το σταθερό My Home Online το οποίο λήγει σε περίπου 2 εβδομάδες. Αν θέλω να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρία, πότε θα πρέπει να γίνει αυτή; Αν την κάνω πριν τη ληξη μπορεί να πληρώσω κάποια ρήτρα αποχώρησης;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/09/2023 at 17:32, matrixxx said:

To "myΕnergyCoach" εχει καποια χρεωση; Αν πατηθει το κουμπακι "ενεργοποιηση" τι ακριβως συμβαινει; 

Και γω εχω αυτή την απορία και ψάχνωντας δε βρήκα να αναφέρεται πουθενά κάποια χρέωση.
Σκέφτηκα να το ενεργοποιήσω για να πάρω τα 500 μίλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω σε ενα σπιτι το παλιο MyHome Online (0,097/KWh) το οποιο ληγει τελη του μηνα. Για καταναλωσεις 30-50KWh το μηνα σε πιο προγραμμα πιστευετε πρεπει να παω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2023 στις 5:32 ΜΜ, matrixxx είπε

To "myΕnergyCoach" εχει καποια χρεωση; Αν πατηθει το κουμπακι "ενεργοποιηση" τι ακριβως συμβαινει; 

 

1 ώρα πριν, kalaxan είπε

Και γω εχω αυτή την απορία και ψάχνωντας δε βρήκα να αναφέρεται πουθενά κάποια χρέωση.
Σκέφτηκα να το ενεργοποιήσω για να πάρω τα 500 μίλια..

 

1 ώρα πριν, yazidis είπε

Ένα μυστήριο καλύπτει το κουμπί του energy coach.. Ομολογώ εδώ και πολύ καιρό το έχω και εγώ απορία αλλά δεν ασχολήθηκα.

Μαρκετίστικη χαζομάρα είναι, δεν έχει καμία χρέωση φυσικά ούτε και κάποια χρησιμότητα.
Απλά σου δείχνει κάποια στατιστικά σχετικά με την δική σου κατανάλωσή και αυτή των γειτόνων σου, για να κλαίτε μαζί για το ποιος είναι πιο φτωχός από τον άλλον και χρησιμοποιεί λιγότερο "ενεργοβόρες" συσκευές για την διαβίωσή του...

Επεξ/σία από grinder_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και τόσο σημαντικό αλλά πήγα να μπω σήμερα στο myrewardscoupons μέσω του mydei που καμιά φορά επισκέπτομαι να δω αν έχει κανένα κουπονάκι ή διαγωνισμό και δε με αφήνει πετώντας μήνυμα ότι  "Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για τον τύπο της παροχής σας."

Το δοκίμασα σε δύο παροχές, η μία Γ1Ν και η άλλη Γ1 με ΚΟΤ και στις δύο το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Όχι και τόσο σημαντικό αλλά πήγα να μπω σήμερα στο myrewardscoupons μέσω του mydei που καμιά φορά επισκέπτομαι να δω αν έχει κανένα κουπονάκι ή διαγωνισμό και δε με αφήνει πετώντας μήνυμα ότι  "Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για τον τύπο της παροχής σας."

Το δοκίμασα σε δύο παροχές, η μία Γ1Ν και η άλλη Γ1 με ΚΟΤ και στις δύο το ίδιο.

πάντως η εξαργύρωση με μίλια απο aegean λειτουργεί κανονικά απο όσο μου έχει πει κολλητός μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...