Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τους παλιούς και εγώ με Homeonline Γ1Ν εδώ και 2 χρόνια...

Η κατανάλωση μου το χειμώνα είναι περίπου 1300kw το μήνα (με νυχτερινό)...Έχω ΚΟΤ..

Αξίζει κάποιο πρόγραμμα να μείνω στη ΔΕΗ ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε άλλη εταιρία..;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, giorgos_76 είπε

Από τους παλιούς και εγώ με Homeonline Γ1Ν

το online μάλλον εννοείς και όχι το Γ1Ν

1 ώρα πριν, giorgos_76 είπε

Αξίζει κάποιο πρόγραμμα να μείνω στη ΔΕΗ ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε άλλη εταιρία..;;;

οι τιμοκατάλογοι είναι στο δίπλα νήμα , τα αν αξίζει ή όχι το κρίνεις ο ίδιος με τα δικά σου οικονομικά κριτήρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Το online πρόγραμμά μου λήγει σε 7 ημέρες.

Εχθές δέχθηκα τηλεφωνημα από το νούμερο 2109490980 συνεργάτη της ΔΕΗ ώστε να με ενημερώσει σχετικά με τις επιλογές μου.

Μου πρότεινε ως πιο συμφέροςν το 4all. Στην επίμονη ερώτηση μου τι γίνεται έπειτα από τους 4 μήνες δωρεάν του Green Pass, και αφού ρώτησε και κάποιον προιστάμενο, μου είπε κατηγορηματικά ότι μπορεί ανά πάσα στιγμή να ακυρωθεί και με παρέπεμψε και στον όρο 6.2 της σύμβασης του προγράμματος.

Επίσης, επέμεινε να μην κάνω online την διαδικασία, αλλά να μου στείλουν εκείνοι email στο οποίο να απαντήσω και να επισυνάψω φωτοτυπία της ταυτότητας μου, με την διακιολογία ότι έτσι θα έχω προσωπική σύμβουλο.

Ερώτηση: υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα ή μειωνέκτημα σε σχέση με τον τρόπο που θα γίνει το νέο συμβόλαιο? έχει συμβεί κάτι παρόποιο σε κάποιον άλλο εδώ μέσα?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, stratosmgr said:

Ερώτηση: υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα ή μειωνέκτημα σε σχέση με τον τρόπο που θα γίνει το νέο συμβόλαιο? έχει συμβεί κάτι παρόποιο σε κάποιον άλλο εδώ μέσα?

Για σένα όχι δεν υπάρχει κάτι, ο συνεργάτης έχει συμφέρον. Και ναι, το ίδιο ακριβώς (και όχι κάτι παρόποιο) έχει συμβεί σε πάρα πολλούς, και σε μένα.

Εγώ προσωπικά προτίμησα να πάω να υπογράψω σε κατάστημα για να είμαι σίγουρος ότι η διαδικασία θα ολοκληρωθεί στο ίδιο λεπτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, thermaikos4 said:

αρα σε οσους εληξε το online τους μεταφερουν αυτοματα στο 4all?

Λανθασμένο συμπέρασμα.

Όταν λήγει το online και δεν κάνεις τίποτα τότε το default είναι να ανανεώνεται για άλλο ένα χρόνο αλλά με τις τρέχουσες τιμές, εκτός και αν έχει προηγηθεί επιστολή της ΔΕΗ που σε ενημερώνει για το ότι άλλαξαν οι όροι και θα σε πάει στο open.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους έχουν λήξει τα online/enter κλπ, κάντε ένα κόπο μπείτε στο e-bill σας,καθώς λέει σε ποιο πρόγραμμα είστε.. 

99.9% μόλις λήξουν σας πάει στο Open

Επίσης κάντε ένα κόπο να διαβάζετε λίγες σελίδες πριν, συνεχώς ανακυκλώνουμε τα ίδια ερωτήματα..

Λίγο-πολύ, όσοι έχετε κάτω από 500 kWh το μήνα ίσως και να συμφέρει το 4all, αλλιώς Γ1/Γ1Ν 

Αν έχετε πάνω από 2.000 kWh, πιθανότατα συμφέρει το Open

Οι διαφορές είναι στα 15-20€ το χρόνο στα πρόγραμμα της ΔΕΗ,  οπότε δεν χάθηκε ο κόσμος.. 

Όσοι δεν θέλετε να ασχοληθείτε εκτεταμένα, προς το παρόν από Open κάντε το Γ1/Γ1Ν (για <2000 ημερήσιες kWh)

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Σε όσους έχουν λήξει τα online/enter κλπ, κάντε ένα κόπο μπείτε στο e-bill σας,καθώς λέει σε ποιο πρόγραμμα είστε.. 

99.9% μόλις λήξουν σας πάει στο Open

Επίσης κάντε ένα κόπο να διαβάζετε λίγες σελίδες πριν, συνεχώς ανακυκλώνουμε τα ίδια ερωτήματα..

Λίγο-πολύ, όσοι έχετε κάτω από 500 kWh το μήνα ίσως και να συμφέρει το 4all, αλλιώς Γ1/Γ1Ν 

Αν έχετε πάνω από 2.000 kWh, πιθανότατα συμφέρει το Open

Οι διαφορές είναι στα 15-20€ το χρόνο στα πρόγραμμα της ΔΕΗ,  οπότε δεν χάθηκε ο κόσμος.. 

Όσοι δεν θέλετε να ασχοληθείτε εκτεταμένα, προς το παρόν από Open κάντε το Γ1/Γ1Ν (για <2000 ημερήσιες kWh)

 

ημερήσιες; 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Για όσους έχουν νυκτερινό, για όσους ΔΕΝ έχουν νυκτερινό, συνολικές :)

Στο νούμερο εστίαζα βασικά ...2000 την ημέρα πάμε στις 60000 kWh το μήνα. Καλύτερα να πάω να μπω φυλακή από μόνος μου τώρα 😅

Επεξ/σία από _Biohazard_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zevage είπε

Ξέρουμε πότε ξαναεφαρμόζεται η ρήτρα αναπροσαρμογής?

Έχεις διαβάσει καθόλου τις αναφορές ότι από το 2024 θα αλλάξουν τα τιμολογια.. Κάνε ένα ψάξιμο να δεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stratosmgr είπε

Καλημέρα.

Το online πρόγραμμά μου λήγει σε 7 ημέρες.

Εχθές δέχθηκα τηλεφωνημα από το νούμερο 2109490980 συνεργάτη της ΔΕΗ ώστε να με ενημερώσει σχετικά με τις επιλογές μου.

Μου πρότεινε ως πιο συμφέροςν το 4all. Στην επίμονη ερώτηση μου τι γίνεται έπειτα από τους 4 μήνες δωρεάν του Green Pass, και αφού ρώτησε και κάποιον προιστάμενο, μου είπε κατηγορηματικά ότι μπορεί ανά πάσα στιγμή να ακυρωθεί και με παρέπεμψε και στον όρο 6.2 της σύμβασης του προγράμματος.

Επίσης, επέμεινε να μην κάνω online την διαδικασία, αλλά να μου στείλουν εκείνοι email στο οποίο να απαντήσω και να επισυνάψω φωτοτυπία της ταυτότητας μου, με την διακιολογία ότι έτσι θα έχω προσωπική σύμβουλο.

Ερώτηση: υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα ή μειωνέκτημα σε σχέση με τον τρόπο που θα γίνει το νέο συμβόλαιο? έχει συμβεί κάτι παρόποιο σε κάποιον άλλο εδώ μέσα?

Ευχαριστώ.

 E πολύ χρήσιμο αυτο 

Λες και δινουν επενδυτικές συμβουλες για μετοχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...