Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 23/09/2023 at 08:23, GREGORYMO said:

Σταμάτα το πρόγραμμα 

Καλημέρα.

Σήμερα μέσα από το λογαριασμό μου στο myDEI διαβάζοντας τους ειδικούς όρους για το myhome4all, διαβάζω το εξής:

Το ΔΕΗ greenpass παρέχεται δωρεάν για 12 μήνες. !!!

 

Οπότε, με τις δικές μου καταναλώσεις που είναι σίγουρα < 500KW μέρα+νύχτα , και έχοντας διαβάσει το εμπεριστατωμένο νήμα (μπράβο σας!!!) καταλήγω στο 4all. To προϊόν myHome Online που έχω λήγει σε 11 μέρες.

 

Αν υπάρχει οποιαδήποτε παρατήρηση/σχόλιο είναι θεμιτή!!!

 

 

green-pass_4all.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, stratosmgr είπε

Καλημέρα.

Σήμερα μέσα από το λογαριασμό μου στο myDEI διαβάζοντας τους ειδικούς όρους για το myhome4all, διαβάζω το εξής:

Το ΔΕΗ greenpass παρέχεται δωρεάν για 12 μήνες. !!!

 

Οπότε, με τις δικές μου καταναλώσεις που είναι σίγουρα < 500KW μέρα+νύχτα , και έχοντας διαβάσει το εμπεριστατωμένο νήμα (μπράβο σας!!!) καταλήγω στο 4all. To προϊόν myHome Online που έχω λήγει σε 11 μέρες.

 

Αν υπάρχει οποιαδήποτε παρατήρηση/σχόλιο είναι θεμιτή!!!

 

 

green-pass_4all.gif

Στους όρους όντως σε όλους μας φαίνεται γιαβ12 μήνες  δωρεάν αλλά φαντάσου αυτοί το προωθούν  ότι είναι για 4 μήνες .οποτε καλύτερα να τους πάρεις και ένα τηλέφωνο ,αν και καθένας μάλλον θα σου λέει διαφορετικά πράγματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Μια ερώτηση θέλω να κάνω?

Έχω  Γ1Ν myHome Online ΚΟΤ Α που λήγει σε 24 μέρες παλιό συμβόλαιο 2 χρονών με παλιές τιμές(0,09600€/kWh-0,07600€/kWh).

Ο μετρητής είναι μέσα στο σπίτι αλλά δεν μπαίνουν οπότε τους δίνω ότι μέτρηση θέλω εγώ ανάλογα την εποχή.

Να κάνω ανανέωση το ίδιο η υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή την στιγμή?

Ευχαριστώ.

 

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω το MyHomeOnline το παλιό εδώ και δυο χρόνια.

Τώρα λήγει σε ενάμιση μήνα και ψάχνω τι θα κάνω.

Ο κολητός που έχει κάνει το ίδιο και έληξε μόλις, του έκαναν ανανέωση αυτόματα το ίδιο από τον Αύγουστο μέχρι τον Ιούλιο!!!

Πως γκενεν ατό????

Επεξ/σία από okourkoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, okourkoulos είπε

Εχω το MyHomeOnline το παλιό εδώ και δυο χρόνια.

Τώρα λήγει σε ενάμιση μήνα και ψάχνω τι θα κάνω.

Ο κολητός που έχει κάνει το ίδιο και έληξε μόλις, του έκαναν ανανέωση αυτόματα το ίδιο από τον Αύγουστο μέχρι τον Ιούλιο!!!

Πως γκενεν ατό????

Να κάνεις  λίγο υπομονή.. Που θα ανακοινωθούν οι νέες τιμές σε ένα δυο μήνες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Damned7 είπε

Να κάνω ανανέωση το ίδιο η υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή την στιγμή?

μάλλον δεν έχεις δει τιμές του νέου online για να σκέφτεσαι ανανέωση

οι τιμές είναι στο site της ΔΕΗ για το κάθε πρόγραμμα

το πρόγραμμα open που πάνε αυτόματα σε όσους λήγουν τα σταθερά είναι εκεί

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

όπου έχει και γιαυτό τις τιμές

διάβασε και τις προηγούμενες σελίδες :)

35 λεπτά πριν, okourkoulos είπε

Ο κολητός που έχει κάνει το ίδιο και έληξε μόλις, του έκαναν ανανέωση αυτόματα το ίδιο από τον Αύγουστο μέχρι τον Ιούλιο!!!

Πως γκενεν ατό????

δε βγαίνουν οι ημερομηνίες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, okourkoulos said:

Εχω το MyHomeOnline το παλιό εδώ και δυο χρόνια.

Τώρα λήγει σε ενάμιση μήνα και ψάχνω τι θα κάνω.

Ο κολητός που έχει κάνει το ίδιο και έληξε μόλις, του έκαναν ανανέωση αυτόματα το ίδιο από τον Αύγουστο μέχρι τον Ιούλιο!!!

Πως γκενεν ατό????

Αν διαβάσει τους όρους του online που είχε υπογράψει, θα καταλάβει το γιατί.

Εσένα σου ήρθε επιστολή/ενημέρωση για την αλλαγή των όρων; Αν όχι, και εσύ θα πάθεις το ίδιο αν δεν κάνεις τίποτα.

44 minutes ago, korakios said:

δε βγαίνουν οι ημερομηνίες ...

Με λίγο ξεχείλωμα (ή και φαντασία, όπως θες πες το) βγαίνουν, όπου "μόλις" βάλε "πριν κανα δυο μήνες", και όπου "Ιούλιο" βάλε "Ιούλιο 2024" 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες αν μπορεις να μου εξηγησει καποιος γιατι εχω διαβασει 100 σελιδες εδω και δεν βγαζω ακρη.

Εχω το προγραμμα my Home Open N.

Στον λογαριασμο εχω αυτες τις χρεωσεις.

image.png.261e5ed594399245268fe3635b894f36.png

Με συμφερει να βαλω Γ1Ν η οχι? Δεν μπορω να βγαλω ακρη απο το site της ΔΕΗ.

Αν δω πχ τον παρακατω πινακαεχει μεγαες διαφορες.

image.png.050a990f577ad51f17c40840b6bc2a36.png

Δεν μενω και Ελλαδα να παω σε ενα καταστημα να βγαλω ακρη.

Εδω στην Γερμανια ειναι πολυ ποιο απλα τα πραγματα, διαλεγεις ενα προγραμμα αναλογα τα KW που καις το χρονο και πληρωνεις σταθερο ποσο το μηνα. Στο τελος της χρονιας αν εχεις καταναλωσει παραπανω σου λεει απο την αρχη του συμβολαιου οτι ειναι ενα χ ποσο για καθε kw παραπανισια που εκαψες τον χρονο και τελος. Αν ειναι λιγοτερα σου επιστρεφουν. Στην ΔΕΗ Ελλαδα εχει 1000000 χρεωσεις για να βγει η τελικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mccrush2006 είπε

Καλησπερες αν μπορεις να μου εξηγησει καποιος γιατι εχω διαβασει 100 σελιδες εδω και δεν βγαζω ακρη.

σίιιιγουρα 😁

1 λεπτό πριν, mccrush2006 είπε

Στον λογαριασμο εχω αυτες τις χρεωσεις.

καλές είναι , για επαλήθευση δες στο site της ΔΕΗ για το πρόγραμμα που έχεις τις τιμές ανα μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mccrush2006 είπε

Aν λες οτι ειναι καλες σε συγκριση με αλλα προγραμματα σε εμπιστευομαι. Δεν ψαχνω αλλο εχω καει! χαχαχαχ

όχι , δεν είπα τίποτα τέτοιο, εννοούσα οτι οι τιμές αλλάζουν ανα μήνα , επίσης στης ΔΕΗ είναι μικρές οι διαφορές ,στο site μπορείς να δεις τις τιμές

Δεν κατάλαβα αν ρωτούσες για το αν οι τιμές είναι καλές ή όχι , νόμιζα μπερδεύτηκες που είχαν διαφορετικές χρεώσεις οι κιλοβατώρες

Στο δίπλα νήμα υπάρχουν άλλα προγράμματα αν τυχών εννοούσες και απο άλλους πάροχους

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2023 στις 1:47 ΜΜ, Joshua21 είπε

Μπα, απλά δεν έχουν διάθεση να ασχοληθούν να ψάξουν και περιμένουν να το κάνει κάποιος άλλος.

Ή απλα εχουμε μπερδευτει γιατι δεν εχουμε ιδεα απο αυτα και βλεπουμε ιδιες τιμες σε 1+ προγραμματα και προσπαθουμε να καταλαβουμε τις διαφορες, γιατι οπως ειπα και πριν  ειμαστε ασχετοι απο αυτα.

 

Γεμισαμε εξυπνακηδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, pavlos1908 said:

Ή απλα εχουμε μπερδευτει γιατι δεν εχουμε ιδεα απο αυτα και βλεπουμε ιδιες τιμες σε 1+ προγραμματα και προσπαθουμε να καταλαβουμε τις διαφορες, γιατι οπως ειπα και πριν  ειμαστε ασχετοι απο αυτα.

Δεν είναι θέμα ασχετοσύνης, το μόνο σίγουρο, η ασχετοσύνη δεν εμπόδισε κανέναν να διαβάσει τις τελευταίες σελίδες του thread όπου κάθε 10-20 post παίρνει απάντηση η ίδια ακριβώς ερώτηση, ούτε να ρίξει μια προσεκτική ματιά στους τιμοκατάλογους για να εντοπίσει τις διαφορές.

19 minutes ago, pavlos1908 said:

Γεμισαμε εξυπνακηδες.

Αυτό λέω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...