Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την επομένη της λήξης του σταθερού σας, για 90% του κόσμου μάλλον "συμφέρει' το Γ1/Γ1Ν

Αν έχετε ημερήσια κατανάλωση άνω των 2.000kWh , τότε ίσως να αξίζει να μείνετε στο Open, μέχρι τέλος του έτους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

29 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Την επομένη της λήξης του σταθερού σας, για 90% του κόσμου μάλλον "συμφέρει' το Γ1/Γ1Ν

Αν έχετε ημερήσια κατανάλωση άνω των 2.000kWh , τότε ίσως να αξίζει να μείνετε στο Open, μέχρι τέλος του έτους

Δεν νομίζω. Ειναι αρκετα ακριβο το γ1. Χωρις να ξερουμε τι να θα γινει απο γεναρη βεβαιως. Βασικα ξέρουμε, σφαγη θα γινε και θα ειναι ολα πανακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Την επομένη της λήξης του σταθερού σας, για 90% του κόσμου μάλλον "συμφέρει' το Γ1/Γ1Ν

Αν έχετε ημερήσια κατανάλωση άνω των 2.000kWh , τότε ίσως να αξίζει να μείνετε στο Open, μέχρι τέλος του έτους

Περίπου 250kw τον μήνα έχω.

Εάν δουλέψω και air condition θα ανέβει αλλά 500 δεν πιστεύω να ξεπεράσω. 

Πάντα για μήνα μιλάω. 

Οπότε Γ1?

Θα το κάνω ενεργοποίηση 1-2 μέρες πριν την λήξη του σταθερού. 

12 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Δεν νομίζω. Ειναι αρκετα ακριβο το γ1. Χωρις να ξερουμε τι να θα γινει απο γεναρη βεβαιως. Βασικα ξέρουμε, σφαγη θα γινε και θα ειναι ολα πανακριβα.

To open δεν είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Περίπου 250kw τον μήνα έχω.

Εάν δουλέψω και air condition θα ανέβει αλλά 500 δεν πιστεύω να ξεπεράσω. 

Πάντα για μήνα μιλάω. 

Οπότε Γ1?

Θα το κάνω ενεργοποίηση 1-2 μέρες πριν την λήξη του σταθερού. 

To open δεν είναι? 

Έχεις νυχτερινό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Δεν νομίζω. Ειναι αρκετα ακριβο το γ1. Χωρις να ξερουμε τι να θα γινει απο γεναρη βεβαιως. Βασικα ξέρουμε, σφαγη θα γινε και θα ειναι ολα πανακριβα.

Το Γ1 είναι ακριβό σε σχέση με ποιο; Όλα της ΔΕΗ είναι πανάκριβα δυστυχώς..

Ειδικά αν έχετε υψηλές καταναλώσεις, όσο ισχύει ο μηχανισμός (έως τέλος 23), μήπως να δείτε εναλλακτικούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, takoulou είπε

Έχεις νυχτερινό; 

Αποτι βλέπω μέσα από δω και αποτι ρώτησα σρ κατάστημα για όσους είναι κάτω απο 500 το γ1 είναι μια χαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, lafkostas είπε

Αποτι βλέπω μέσα από δω και αποτι ρώτησα σρ κατάστημα για όσους είναι κάτω απο 500 το γ1 είναι μια χαρά 

Το 4 all για καταναλώσεις έως 500 είναι φθηνότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετσι οπως το βλεπω, το θεμα με το 4all ειναι οτι εχει δεσμευση 12μηνη, ενω το Γ1 δεν έχει. Επίσης κατι ακομη οτι στο 4all λεει 4 μηνες δωρεαν greenpass. Μα δε το θελω το greenpass καταρχην, και δευτερον, αρα μαλλον τους επομενους 8 μηνες θα το εχεις χωρις να καταργειται, που σημαινει οτι προσθετεις στα παγια σου ακομη 8 ευρω συνολικα. Εντελει η διαφορα στην τιμη kwh μεταξυ των δυο ειναι απειροελαχιστη αρα προφανως λενε οτι ειναι καλυτερο το Γ1 γιατι δεν εχει χρονικη δεσμευση.

Επεξ/σία από petrox21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 4all έχει 12μηνη διάρκεια, όχι 12μηνη δέσμευση. Το 4all είναι φθηνότερο από το Γ1Ν για καταναλώσεις έως 700kwh/μήνα. Το green pass μπορείς να το απενεργοποιήσεις μετά τους 4 μήνες. 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Το 4all έχει 12μηνη διάρκεια, όχι 12μηνη δέσμευση. Το 4all είναι φθηνότερο από το Γ1Ν για καταναλώσεις έως 700kwh/μήνα. Το green pass μπορείς να το απενεργοποιήσεις μετά τους 4 μήνες. 

Ωπ εχεις δικιο. Αρα εφοσον μπορεις να αποχωρησεις οποτε θελεις, και αφου μπορεις να κλεισεις το green pass, ναι συμφερει σε σχεση με τα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Το 4all έχει 12μηνη διάρκεια, όχι 12μηνη δέσμευση. Το 4all είναι φθηνότερο από το Γ1Ν για καταναλώσεις έως 700kwh/μήνα. Το green pass μπορείς να το απενεργοποιήσεις μετά τους 4 μήνες. 

Επειδη θα φυγω απο VOLTON, ελεγα να παω ΔΕΗ. Ενω το σκεφτομουνα με πηραν τηλεφωνο για το ΔΕΗ 4all. Για να μη διαβασω ολο το νημα (δεν εχω καθολου χρονο) το green pass ειναι καμια οικονομικη επιβάρυνση? Η αποδοχη της 12μηνης διαρκειας δημιουργει προβλημα αν θελω τον αλλο μηνα να φυγω? Γιατι μου ειπαν οτι θα πληρώνω σταθερα 135€/kwh ενω το συμβολαιο μιλαει για κυμαινομενη τιμη?

Ευχαριστώ προκαταβολικα για οποιαδηποτε βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Το green pass μπορείς να το απενεργοποιήσεις μετά τους 4 μήνες. 

Χθες μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών, το green pass δεν βγαίνει από το 4all. Μου πρότειναν Γ1, αν σώνει και καλά δεν θέλω τη χρέωση μετά τους 4 μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Χθες μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών, το green pass δεν βγαίνει από το 4all. Μου πρότειναν Γ1, αν σώνει και καλά δεν θέλω τη χρέωση μετά τους 4 μήνες.

Ποση ειναι η χρέωση του Greenpass?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...