Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικά, επειδή διάβασα πιο παλιά σχόλια που έλεγαν ότι δεν είχε αλλάξει το πρόγραμμά τους μετά τη λήξη στο mydei, σε εμένα άλλαξε το πρόγραμμα από enter σε open , καθώς και η διάρκειά του,  τρεις ημέρες μετά τη λήξη.

Επεξ/σία από Bax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι γινεται αυτο το "Δωρεαν η υπηρεσια Green pass για 4 μηνες για αιτησεις εως"

Καθε μηνα το πανε και μηνα παραπανω

Πριν ηταν μεχρι τελος αυγουστου

Τωρα κανουν την χαρη στον κοσμο κ το πανε μεχρι τελος σεπτεμβρη

Μετα παλι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ant_ said:

Τι γινεται αυτο το "Δωρεαν η υπηρεσια Green pass για 4 μηνες για αιτησεις εως"

Καθε μηνα το πανε και μηνα παραπανω

Πριν ηταν μεχρι τελος αυγουστου

Τωρα κανουν την χαρη στον κοσμο κ το πανε μεχρι τελος σεπτεμβρη

Μετα παλι το ιδιο

 

Μπορει να βλεπουν μαζικη φυγη απο το @@##4all προγραμμα, οποτε σου λεει κατσε μηπως και ανακοψουμε την φυγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bax είπε

Ενημερωτικά, επειδή διάβασα πιο παλιά σχόλια που έλεγαν ότι δεν είχε αλλάξει το πρόγραμμά τους μετά τη λήξη στο mydei, σε εμένα άλλαξε το πρόγραμμα από enter σε open , καθώς και η διάρκειά του,  τρεις ημέρες μετά τη λήξη

σωστα 

σε αναλογο δικο εμαιλ απαντησαν τα εξης:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μετά τη λήξη της σύμβασής σας στο myHome Enter πρόκειται να μεταβείτε στο νέο προϊόν κυμαινόμενης τιμής ΔΕΗ myHome Open, με εφαρμογή των αντίστοιχων όρων και χρεώσεων. Το ΔΕΗ myHome Open θα ενεργοποιηθεί 01.10.2023 (30/9/23 εληγε το δικο μου). Οι όροι και οι χρεώσεις του προϊόντος είναι αναρτημένοι εδώ  και διατηρείτε το δικαίωμα αλλαγής προμηθευτή ή και προϊόντος.

αλλα ΔΕΗ ειναι αυτη ποτέ δεν ξέρεις 

καλό ειναι οπως ειπε και ο Κορ να στελνουμε ενα μαιλ για σιγουρια

Επεξ/σία από moon1821
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2023 στις 8:24 ΜΜ, korakios είπε

ηλεκτρονικά η ΔΕΗ ήταν και είναι μπάχαλο , δεν το προτείνω

αν πιστεύεις στην προσκοπική τιμή των υπαλλήλων πάρε τηλ 😛

Το "μπάχαλο" δεν είναι τίποτα  και βάλε και τον ΔΕΔΔΗΕ μέσα στα μαυρα τους τα χαλια!!

Στο δικο μου θεμα με το νυκτερινο, η ενημέρωση των μετρήσεων του Διαχειριστή, λένε, προς τους παροχους γινεται ηλεκτρονικά οπότε δεν μπορουν να μου στείλουν αποδειξεις για να ξέρουμε ποιος φταιει...

Θα βγει νέος εκκαθαριστικος λογαριασμος απο την ΔΕΗ  με νυκτερινή τιμολόγηση εξαρχης.

(Ειδωμεν, αλλα θα ειναι τελικος αυτος ο λογαριασμός!!)

Αυτά στο προφορικό αλλά ζητησα με mail να μου στείλουν και γραπτη απάντηση.

Ψύλλους στ΄ άχυρα θα μου πείτε ψάχνω...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει αιτηση για διακοπη της συνδεσης και πραγματοποιηθηκε 7 Αυγουστου.

Ποσο καιρο θελει για να εκδοθει ο τελικος λογαριασμος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, thermaikos4 said:

εχω κανει αιτηση για διακοπη της συνδεσης και πραγματοποιηθηκε 7 Αυγουστου.

Ποσο καιρο θελει για να εκδοθει ο τελικος λογαριασμος;

Σε μια περίπτωση που ξέρω έκανε μια βδομάδα περίπου από τη στιγμή που πήραν την τελική ένδειξη.

Είσαι σίγουρος πως πραγματοποιήθηκε? Το ακίνητο δεν έχει ρεύμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thermaikos4 είπε

εχω κανει αιτηση για διακοπη της συνδεσης και πραγματοποιηθηκε 7 Αυγουστου.

Ποσο καιρο θελει για να εκδοθει ο τελικος λογαριασμος;

Κανονικά θα έπρεπε να έχει κοπεί το ρεύμα.. Έχει πρόσβαση ο τεχνικός να το κάνει; Πάρε τον Δεδδηε τηλέφωνο να ρωτήσεις αν έχει γίνει η διακοπή που ζήτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ.

Έγινε μεταβίβαση αρχες Αυγούστου, 2 παροχων, στο όνομα μου.
Όπως είχα πει, σχεδόν στα μουλωχτά, η υπάλληλος στη δέη με έβαλε στο myhome4all.
Μέσα Αυγούστου, έπειτα από ψάξιμο, σκέψη, συζήτηση εδώ κλπ, πήγα και ζήτησα να βγουν οι παροχές από το myhome4all.
Άλλη συνάδελφος εκεί στη δέη, μου το έκανε. Βεβαια, δεν με έβαλε να υπογράψω κάτι. Απλα μου είπε ότι έγινε.

Ζήτησα πριν λίγες μέρες τα συμβόλαια των 2 παροχων, ηλεκτρονικά, από την εξυπηρέτηση πελατών στο email της δέη.
Μου έστειλαν τα αρχικά, του myhome4all.
Όταν τους ξανάστειλα mail ότι αυτά είναι τα αρχικά, και στη συγκεκριμένη μερα με την συγκεκριμένη υπάλληλο,
βγήκα από το myhome4all και μπήκα -όπως ήταν όλα τα χρονια οι παροχές, στο Γ1,
μου απαντησαν ότι όντως είναι στο Γ1,
και ο μονος τρόπος και έγκυρος να το δω αυτό, είναι ότι το γραφει πάνω στους λογαριασμούς!

Βεβαια αυτό αληθεύει.
Μου ήρθε λογαριασμός για τη μια παροχή, και γραφει Γ1.
Αρα έγινε.

Αλλα εξηγείστε μου.
Πως για αυτό που δεν ισχύει πια, το αρχικό συμβόλαιο με το @^&$## myhome4all έχουν συμβόλαιο (αυτά που είχα υπογράψει εγώ στη δέη βεβαια, σκαναρισμένα), ενώ για τις τροποποιήσεις που θα ισχύουν από εδώ και πέρα, δεν έχουν να μου δώσουν τίποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, mindreader said:


Κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ.

Έγινε μεταβίβαση αρχες Αυγούστου, 2 παροχων, στο όνομα μου.
Όπως είχα πει, σχεδόν στα μουλωχτά, η υπάλληλος στη δέη με έβαλε στο myhome4all.
Μέσα Αυγούστου, έπειτα από ψάξιμο, σκέψη, συζήτηση εδώ κλπ, πήγα και ζήτησα να βγουν οι παροχές από το myhome4all.
Άλλη συνάδελφος εκεί στη δέη, μου το έκανε. Βεβαια, δεν με έβαλε να υπογράψω κάτι. Απλα μου είπε ότι έγινε.

Ζήτησα πριν λίγες μέρες τα συμβόλαια των 2 παροχων, ηλεκτρονικά, από την εξυπηρέτηση πελατών στο email της δέη.
Μου έστειλαν τα αρχικά, του myhome4all.
Όταν τους ξανάστειλα mail ότι αυτά είναι τα αρχικά, και στη συγκεκριμένη μερα με την συγκεκριμένη υπάλληλο,
βγήκα από το myhome4all και μπήκα -όπως ήταν όλα τα χρονια οι παροχές, στο Γ1,
μου απαντησαν ότι όντως είναι στο Γ1,
και ο μονος τρόπος και έγκυρος να το δω αυτό, είναι ότι το γραφει πάνω στους λογαριασμούς!

Βεβαια αυτό αληθεύει.
Μου ήρθε λογαριασμός για τη μια παροχή, και γραφει Γ1.
Αρα έγινε.

Αλλα εξηγείστε μου.
Πως για αυτό που δεν ισχύει πια, το αρχικό συμβόλαιο με το @^&$## myhome4all έχουν συμβόλαιο (αυτά που είχα υπογράψει εγώ στη δέη βεβαια, σκαναρισμένα), ενώ για τις τροποποιήσεις που θα ισχύουν από εδώ και πέρα, δεν έχουν να μου δώσουν τίποτε;

Έτσι είναι το σύστημα της ΔΕΗ. Κάπου εδώ είχα διαβάσει πως ένας είχε ζητήσει συμβόλαιο και του έστειλαν το συμβόλαιο από όταν μπήκε το ρεύμα πριν 50-60 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, dasnowy said:

Έτσι είναι το σύστημα της ΔΕΗ. Κάπου εδώ είχα διαβάσει πως ένας είχε ζητήσει συμβόλαιο και του έστειλαν το συμβόλαιο από όταν μπήκε το ρεύμα πριν 50-60 χρόνια.

Δηλαδη οι επικαιροποιησεις, 'δες τες στο λογαριασμο'.

Μες την οργανωση η δεη. Ψηφιοποιηση, τα παντα ολα. Brutal και πρωτογονιζε εντελως.

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, mindreader said:


Κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ.

Έγινε μεταβίβαση αρχες Αυγούστου, 2 παροχων, στο όνομα μου.
Όπως είχα πει, σχεδόν στα μουλωχτά, η υπάλληλος στη δέη με έβαλε στο myhome4all.
Μέσα Αυγούστου, έπειτα από ψάξιμο, σκέψη, συζήτηση εδώ κλπ, πήγα και ζήτησα να βγουν οι παροχές από το myhome4all.
Άλλη συνάδελφος εκεί στη δέη, μου το έκανε. Βεβαια, δεν με έβαλε να υπογράψω κάτι. Απλα μου είπε ότι έγινε.

Ζήτησα πριν λίγες μέρες τα συμβόλαια των 2 παροχων, ηλεκτρονικά, από την εξυπηρέτηση πελατών στο email της δέη.
Μου έστειλαν τα αρχικά, του myhome4all.
Όταν τους ξανάστειλα mail ότι αυτά είναι τα αρχικά, και στη συγκεκριμένη μερα με την συγκεκριμένη υπάλληλο,
βγήκα από το myhome4all και μπήκα -όπως ήταν όλα τα χρονια οι παροχές, στο Γ1,
μου απαντησαν ότι όντως είναι στο Γ1,
και ο μονος τρόπος και έγκυρος να το δω αυτό, είναι ότι το γραφει πάνω στους λογαριασμούς!

Βεβαια αυτό αληθεύει.
Μου ήρθε λογαριασμός για τη μια παροχή, και γραφει Γ1.
Αρα έγινε.

Αλλα εξηγείστε μου.
Πως για αυτό που δεν ισχύει πια, το αρχικό συμβόλαιο με το @^&$## myhome4all έχουν συμβόλαιο (αυτά που είχα υπογράψει εγώ στη δέη βεβαια, σκαναρισμένα), ενώ για τις τροποποιήσεις που θα ισχύουν από εδώ και πέρα, δεν έχουν να μου δώσουν τίποτε;

Γιατί δεν έχεις ebill;

Αν είχες, η αλλαγή που περιγράφεις γίνεται με 2 κλικ.

Εφόσον δεν εχεις, αναγκαστικά περνάς αυτά που περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Εχω 3 παροχές που λήγει πλέον το σταθερό πρόγραμμα σε 20 ημέρες.

Από ΔΕΗ σύμφωνα με τα νέα προγράμματα ποιό είναι ποιό συμφέρον?

Η μία παροχή μου έχει μηδενική κατανάλωση, η άλλη μικρή (<100) και η τρίτη αρκετή (<500/μήνα).

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, doll είπε

Καλημέρα.

Εχω 3 παροχές που λήγει πλέον το σταθερό πρόγραμμα σε 20 ημέρες.

Από ΔΕΗ σύμφωνα με τα νέα προγράμματα ποιό είναι ποιό συμφέρον?

Η μία παροχή μου έχει μηδενική κατανάλωση, η άλλη μικρή (<100) και η τρίτη αρκετή (<500/μήνα).

Ευχαριστώ.

Για αρχή αναμένεις τις 20/9 για να δεις τιμές Οκτώβρη..

Στην παροχή που έχει μηδενική κατανάλωση, θα κοιτούσα για κάποιο πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο.. (σε εναλλακτικό)

Για τις άλλες, αυτή με τη μικρή (<100), την γυρνάς σε Γ1/Γ1Ν αν δεν θες να ασχοληθείς πολύ.
Για την άλλη με αρκετή, κοιτάς για ποιο πρόγραμμα συμφέρει πιθανόν σε εναλλακτικούς, περιμένεις τιμές Οκτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2023 στις 1:07 ΜΜ, BigJim34 είπε

Θα βγει νέος εκκαθαριστικος λογαριασμος απο την ΔΕΗ  με νυκτερινή τιμολόγηση εξαρχης

Είδα το πρωί αλλαγμένο τό τελευταίο ψηφίο, άρα είμαστε στην elpedison και διορθωμένο τον τελευταίο λογαριασμό της ΔΕΗ .Το τακτοποίησαν το θέμα μετά από εφτά (7) μήνες...τόσο τους πήρε για να τα βρουν με τον ΔΕΔΔΗΕ!!

Για να δούμε και την elpedison!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...