Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, satsok2 είπε

Ακουγα ότι αλλάζει (πέφτει) η επιδότηση πάνω από τις 500 kwh. Αρα πιθανό να συμφέρει περισσότερο το Γ1/Γ1Ν που έχει ήδη χαμηλή τιμή για αυτές τις καταναλώσεις.

μηδέν η επιδότηση για πάνω απο 500kw/μήνα

το Γ1 υπόψιν χρεώνει όλες τις κιλοβατώρες με τη μεγάλη κλίμακα αν κάψεις παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα κι από μένα κι εμένα λήγει το Σεπτέμβρη το πρόγραμμα που έχω το on line με 0.22 για την ακρίβεια και με κάλεσε σήμερα μία κοπέλα για να μου προτείνει το 4all Και μου είπε ότι είναι οικονομικότερο. Το θέμα είναι ότι όντως είναι οικονομικότερο αλλά νομίζω ότι με συμφέρει καλύτερα το Γ1

Επισης εχω κοτ τι με συμφέρει;

ληγει σε 23 μερες

Επίσης θέλω να συνεχίσω να δίνω μετρήση και να πληρώνω με τον μηνα

Επεξ/σία από svensak
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα είδα πως έχει εκδοθεί λογαριασμός για το MyHome Online το παλιό το ορθόδοξο που είχα, και έχουν χρεωθεί όλες οι Kwh με το 0,096.
Κανονικά αυτό έπρεπε να είχε λήξει από τις 5 Αυγούστου, αλλά μέσα στο mydei και στον λογαριασμό λέει πως λήγει τον Νοέμβριο του 2024. Κάνω το κορόιδο, και περιμένω να δω τι θα γίνει.

Εντωμεταξύ είχα 2 παροχές στην ίδια διεύθυνση, και η 2η έληγε κανονικά. Αχταρμά τα έχουν κάνει εκεί στα μηχανογραφικά τους.

Επεξ/σία από yazidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yazidis είπε

Σήμερα είδα πως έχει εκδοθεί λογαριασμός για το MyHome Online το παλιό το ορθόδοξο που είχα, και έχουν χρεωθεί όλες οι Kwh με το 0,096.
Κανονικά αυτό έπρεπε να είχε λήξει από τις 5 Αυγούστου, αλλά μέσα στο mydei και στον λογαριασμό λέει πως λήγει τον Νοέμβριο του 2024. Κάνω το κορόιδο, και περιμένω να δω τι θα γίνει.

Εντωμεταξύ είχα 2 παροχές στην ίδια διεύθυνση, και η 2η έληγε κανονικά. Αχταρμά τα έχουν κάνει εκεί στα μηχανογραφικά τους.

είχε γίνει ένα bug που στο ebill άλλαξε η ημερομηνία λήξης σε κάποιους , μάλλον δεν το διόρθωσαν , αλλά δε σε χαλά

28 λεπτά πριν, svensak είπε

Επισης εχω κοτ τι με συμφέρει;

σχεδόν ίδια είναι , μη σπαζοκεφαλιάζεις , απλά αν μπεις στο 4all να απενεργοποιήσεις το green μετά απο 4μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

είχε γίνει ένα bug που στο ebill άλλαξε η ημερομηνία λήξης σε κάποιους , μάλλον δεν το διόρθωσαν , αλλά δε σε χαλά

Εννοείται πως δε με χαλά, αλλά δεν θα πάψω να έχω το νου μου μην από μόνοι τους χωρίς προειδοποίηση μου αλλάξουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

είχε γίνει ένα bug που στο ebill άλλαξε η ημερομηνία λήξης σε κάποιους , μάλλον δεν το διόρθωσαν , αλλά δε σε χαλά

σχεδόν ίδια είναι , μη σπαζοκεφαλιάζεις , απλά αν μπεις στο 4all να απενεργοποιήσεις το green μετά απο 4μηνο

Ευχαριστω για την απαντηση.

Θα μπορώ να έχω μηνιαίο λογαριασμό και με τα 2 προιοντα; Επισης to green pass μπορω να το απενεργοποιησω απο την εφαρμογη;

Στο Γ1 ειναι κυμαινόμενη και στο άλλο είναι στάνταρ η τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, svensak είπε

Στο Γ1 ειναι κυμαινόμενη και στο άλλο είναι στάνταρ η τιμη;

όχι ανα μήνα αλλαζουν και στα 2

1 λεπτό πριν, svensak είπε

Θα μπορώ να έχω μηνιαίο λογαριασμό και με τα 2 προιοντα;

ναι

1 λεπτό πριν, svensak είπε

Επισης to green pass μπορω να το απενεργοποιησω απο την εφαρμογη;

δε γνωρίζω , υποθέτω ναι

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, yazidis said:

Εννοείται πως δε με χαλά, αλλά δεν θα πάψω να έχω το νου μου μην από μόνοι τους χωρίς προειδοποίηση μου αλλάξουν τίποτα.

Κάνε τότε ένα τηλέφωνο στην εξ. πελατών και ρώτα πότε ακριβώς λήγει, θα σου απαντήσουν άμεσα και έγκυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Κάνε τότε ένα τηλέφωνο στην εξ. πελατών και ρώτα πότε ακριβώς λήγει, θα σου απαντήσουν άμεσα και έγκυρα.

Χαζός είμαι; Να καταλάβουν ότι έκαναν κάποιο λάθος και να το διορθώσουν; Άσε μια χαρά μένω και έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, yazidis said:

Χαζός είμαι; Να καταλάβουν ότι έκαναν κάποιο λάθος και να το διορθώσουν; Άσε μια χαρά μένω και έτσι.

Στη δική μου περίπτωση πάντως που είχε γίνει κάτι παρόμοιο (το online φαινόταν να λήγει 2 μήνες μετά από όταν έπρεπε) και πήρα τηλ να ρωτήσω, δεν διόρθωσαν κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με το green pass δεν ειδα καμια επιλογη απενεργοποιησης, μαλλον τηλεφωνικα πρεπει να γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, korakios είπε

μηδέν η επιδότηση για πάνω απο 500kw/μήνα

το Γ1 υπόψιν χρεώνει όλες τις κιλοβατώρες με τη μεγάλη κλίμακα αν κάψεις παραπάνω

Όταν λέμε κατανάλωση 500kw/μήνα, αυτό είναι strictly για 500kw/μήνα ή πάει ετήσια κατανάλωση / 12 μήνες, κι έτσι βγαίνει ο μηνιαίος μέσος όρος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, bill_viper said:

Όταν λέμε κατανάλωση 500kw/μήνα, αυτό είναι strictly για 500kw/μήνα ή πάει ετήσια κατανάλωση / 12 μήνες, κι έτσι βγαίνει ο μηνιαίος μέσος όρος;

Ούτε το ένα ούτε το άλλο, περίπου κάθε τετράμηνο που γίνεται καταμέτρηση βγαίνει ο μηνιαίος μέσος όρος, κατανάλωση δια ημέρες επί 30.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ούτε το ένα ούτε το άλλο, περίπου κάθε τετράμηνο που γίνεται καταμέτρηση βγαίνει ο μηνιαίος μέσος όρος, κατανάλωση δια ημέρες επί 30.

Άρα ουσιαστικά βλέπουμε μόνο τους 3 εκκαθαριστικούς λογαριασμούς που βγαίνουν μέσα στο έτος.

Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...