Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, zamc είπε

Ε ξερω γω?! Καθε 2 μηνες θα αλλάζουμε εταιρία?

Φίλε μου ότι έχεις ένα δίκαιο το έχεις. Αν δε θέλεις να αλλάζεις εταιρία και να μην το κυνηγάς, τότε πληρώνεις. Εάν δε θελεις να πληρώνεις, τότε το κυνηγάς..
Υπάρχει φυσικά και μια ενδιάμεση λύση όπου ορίζεις εσύ μια διαφορά που είσαι διατεθειμένος να πληρώνεις παραπάνω, και να λες πως όσο είναι μέχρι εκεί η διαφορά δε θα κάτσω να ασχοληθώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akaloith είπε

λογαριασμος αυγουστου θα βγει ποτε;;;
04/08/2023 επρεπε και ακομα ΔΕΝ

Μήπως να πάρεις κανένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.. Δωρεάν είναι το τηλέφωνο... Είναι εκκαθαριστικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Μήπως να πάρεις κανένα τηλέφωνο να ρωτήσεις.. Δωρεάν είναι το τηλέφωνο... Είναι εκκαθαριστικός;

ααα μονο στη μανα μου συνεβει;;; γιατι και μια γνωστη ειπε οτι τον αυγουστο αργει ο λογαριασμος της
οχι δεν ειναι εκκαθαριστικος και εχω δηλωσει και kwh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το σημείο και επειδή προβλέπεται δύσκολος ο χειμώνας, να θυμίσω τα λόγια του ΠΘ μας πως «Η φθηνότερη ενέργεια είναι αυτή που δεν καταναλώνεται ποτέ».
Και καλή μας τύχη μάγκες, που λέει μια άλλη ψυχή.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, apapadop837 said:

Σε αυτό το σημείο και επειδή προβλέπεται δύσκολος ο χειμώνας, να θυμίσω τα λόγια του ΠΘ μας πως «Η φθηνότερη ενέργεια είναι αυτή που δεν καταναλώνεται ποτέ».
Και καλή μας τύχη μάγκες, που λέει μια άλλη ψυχή.

Πραγματικα ομως...

αν περιμενει κοσμος 'σωτηρια' απο τα λιγα σεντς διαφορας αναμεσα στο ενα προγραμμα και το αλλο, σωθηκε...

Εγω εχω μπει σε μια διαδικασια αντικαταστασης οτι ενεργοβορου στο σπιτι. Καλυτερα να ζοριστω και να παρω κατι εκατονταδων ευρω, αλλα να καιει λιγο, παρα να μεινω με τα υπαρχοντα, οτι καινε. Στη Δεη παντως, δεν θα τα δωσω. Εξοικονομηση απο παντου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, favou2000 είπε

Τότε μένεις ΔΕΗ Γ1 με +- 0,15cents και παρακολουθείς χαλαρά 

Ε τώρα χαλαρά δεν ξέρω αν θα είναι!!!

Κοίτα η αλήθεια είναι πως δυστυχώς θα πω, δεν έχουν όλοι τον χρόνο να ασχολούνται με το να αλλάζουν κάθε 1-2 μήνες εταιρία. Επίσης δεν καταλαβαίνω, από ότι έπιασα με όσα διάβασα παρότι έχουν διάρκεια μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις αλλά πόσο μπορεί να κρατάει η διαδικασία αλλαγή παρόχου? Τόσο γρήγορα γίνεται?

Επίσης αν φύγεις απο ΔΕΗ η εγγύηση τι γίνεται ? Επιστρέφεται? Και αν ναι λογικά αν θα χρειαστεί για κάποιο λόγο να ξαναγυρίσεις δε θα σου ξαναζητήσουν?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, zamc είπε

Ε τώρα χαλαρά δεν ξέρω αν θα είναι!!!

Κοίτα η αλήθεια είναι πως δυστυχώς θα πω, δεν έχουν όλοι τον χρόνο να ασχολούνται με το να αλλάζουν κάθε 1-2 μήνες εταιρία. Επίσης δεν καταλαβαίνω, από ότι έπιασα με όσα διάβασα παρότι έχουν διάρκεια μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις αλλά πόσο μπορεί να κρατάει η διαδικασία αλλαγή παρόχου? Τόσο γρήγορα γίνεται?

Επίσης αν φύγεις απο ΔΕΗ η εγγύηση τι γίνεται ? Επιστρέφεται? Και αν ναι λογικά αν θα χρειαστεί για κάποιο λόγο να ξαναγυρίσεις δε θα σου ξαναζητήσουν?

 

Φεύγεις όποτε θέλεις μετά τον μήνα ,Η διαδικασία είναι πλέον εύκολη γίνεται ηλεκτρονικά στέλνοντας φωτό ταυτότητας ,φωτό μετρητή και τον τελευταίο λογαριασμό του νυν παρόχου σου στέλνουν με μάιλ το συμβόλαιο λες ότι συμφωνείς και σε 3,4 μέρες πάνω κάτω είσαι έτοιμος.Φυσικά όλα αυτά γίνονται και σε κατάστημα.

Η εγγύηση επιστρέφεται σε λογαριασμό IBAN η συμψηφιζεται με τον τελευταίο λογαριασμό.

Μπορείς να ξαναγυρίσεις όσες φορές θες και σε όποιον πάροχο θες.Πλεον βάζοντας πάγια εντολή δεν καταβάλλεται καθόλου εγγύηση.Αν δεν θες πάγια την καταβάλεις και της ξαναπαίρνεις πίσω αν ξαναφύγεις.Ολα αυτά μέχρι τέλος Δεκεμβρίου Από εκεί και μετά θα μάθουμε τότε τι σύστημα θα ακολουθήσει.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...