Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Εγω που λήγει φετος τον 11ο θα εκανα οποιο ζωο ηθελαν για να μεινω στο online. Θα τλειωσει και η επιδοτηση ρεύματος και θα τον φαμε σαν τη βενζινη. Θα κολλησει στο 15+ λεπτα η kwh αλλα δεν θα πουλαει αρκετα το θεμα πλεον για να ασχοληθει η κυβερνηση και θα γίνει κανονικοτητα. 

Μπορεί να είσαι και εσύ τυχερός και ξαφνικά να δεις κάποιο πρωί να λήγει το 2025😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 hours ago, turbat0s said:

Ναι Νοέ 24.

Εντελώς άκυρη ημερομηνία η οποία εμφανίστηκε ξαφνικά πριν αρκετούς μήνες.

Προφανώς πρόκειται για λάθος του μηχανογραφικού συστήματος το οποίο δεν έχει διορθωθεί εδώ και μήνες.

 

 

Και σε μένα το ίδιο. Θα κάνω τη πάπια και βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios ΔΕΗ γ1ν Οικιακο, εχεις ιδεα απο που προκύπτουν οι αυξημένες τιμές kw βάση χρήσης? δεν εχει στο site της δεη π.χ. τιμη 0,195

image.png.e6b9bdc0bd1ef867124096ed3ad1193d.png

Επεξ/σία από cyberguy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, cyberguy είπε

@korakios ΔΕΗ γ1ν Οικιακο, εχεις ιδεα απο που προκύπτουν οι αυξημένες τιμές kw βάση χρήσης? δεν εχει στο site της δεη π.χ. τιμη 0,195

image.png.e6b9bdc0bd1ef867124096ed3ad1193d.png

Το 0.195 ειναι η τιμη κιλοβατορας τον Μαρτιο ,τα υπολοιπα Απρίλιο Μαιο Ιούνιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο πρόγραμμα myhomeonline, μπορώ να απενεργοποιήσω την πάγια εντολή για αυτόν τον μήνα;
Ο λόγος είναι ότι έχουν κάνει λάθος καταμέτρηση και δεν ψήνομαι να πληρώσω να τριπλάσια τώρα.. έχει γίνει ήδη αίτηση για νέα καταμέτρηση αλλά δεν θα προλάβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, sectoras said:

Είμαι στο πρόγραμμα myhomeonline, μπορώ να απενεργοποιήσω την πάγια εντολή για αυτόν τον μήνα;
Ο λόγος είναι ότι έχουν κάνει λάθος καταμέτρηση και δεν ψήνομαι να πληρώσω να τριπλάσια τώρα.. έχει γίνει ήδη αίτηση για νέα καταμέτρηση αλλά δεν θα προλάβουν.

ναι μπορεις να το κανεις μεσα απο το web banking της τραπεζας σου. και μετα να το ενεργοποιήσεις ξανά, σου δίνουν ένα κωδικό στον λογαριασμό για την ενεργοποίηση της πάγιας εντολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕ ΠΡΟΪΟΝ ΔΕΗ myΗomeOpen, ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΑΝ ΑΠΟ 31.07.23 ΕΩΣ ΚΑΙ 03.08.23, ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΜΕ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΚΔΟΣΗ ΣΤΙΣ 10.08.23 ΚΑΘΩΣ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΤΙΜΗ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗΣ ΧΡΕΩΣΗΣ. ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΕ ΕΞΟΦΛΗΣΗ, ΤΥΧΟΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΜΨΗΦΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ. Ο ΝΕΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΣΤΟ myΔΕΗ ΑΠΟ 17.08.23. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ 800-900-1000.

 

Μήνυμα στο κινητό...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα το home4all ειναι το βασικο πακετο που βαζουν τον περισσοτερο κοσμο;

Γιατι εδω γινεται μεν ενδελεχης συζητηση, αλλα ο αλλος παει στη δεη για νεα παροχη και θελει απλως ρευμα, χωρις πολλα πολλα, να ξημεροβραδιαζεται να ρωτα εδω και εκει και να ψαχνει τι αλλαξε και παλι απο την αρχη σε λιγο, και ουτω καθεξης.

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους γύρισε σε open μετά τη λήξη του online, το γράφει στο προφίλ τους στο ebill;

Το δικό μου online έληξε προχθες, ακόμα γράφει οτι ειμαι στο online αλλά δεν γράφει ημερομηνία λήξης. Επίσης στα πακέτα 4all, Γ1 και enter έχει κουμπί "ενεργοποίηση", ενώ στο online έχει κουμπί "ανανέωση".

Πρίν κανένα μήνα που ρώτησα μου είχαν πει γραπτώς οτι με τη λήξη θα πάω στο open αυτόματα.

Και μια τελευταία ερώτηση: Το 4all ή το Γ1 ενεργοποιούνται με ένα κλικ ή θέλει τίποτα επιπλέον (επίσκεψη σε κατάστημα, τυχόν άλλα δικαιολογητικά κλπ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, sectoras said:

Είμαι στο πρόγραμμα myhomeonline, μπορώ να απενεργοποιήσω την πάγια εντολή για αυτόν τον μήνα;
Ο λόγος είναι ότι έχουν κάνει λάθος καταμέτρηση και δεν ψήνομαι να πληρώσω να τριπλάσια τώρα.. έχει γίνει ήδη αίτηση για νέα καταμέτρηση αλλά δεν θα προλάβουν.

Ίσως χάσεις το πρόγραμμα (αυτόματη απενεργοποίηση απ'το σύστημα) γιατί στους όρους προϋποθέτει ενεργή πάγια. Αν έχεις ΚΟΤ δε σε χαλάει ιδιαίτερα να πας σε Γ1. Τουλάχιστον για τον Αύγουστο θα πληρώνεις παρόμοια τελική τιμή, καθώς το κυμαινόμενο έχει επιπλέον επιδότηση 0.05. Για Σεπτέμβριο, Οκτώβριο άγνωστο.

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έβγαζα φώτο και βίντεο τις ενδείξεις του μετρητή κρατώντας δίπλα πχ μια εφημερίδα. Μετά ντου στα γραφεία του ΔΕΔΔΗΕ να τη περάσουν δήθεν σαν δική τους έκτακτη επιτόπια, εννοείται με τωρινή ημερομηνία.

Η άλλη λύση (επίφοβη, δεν την προτείνω) είναι αλλαγή παρόχου χωρίς να γράψεις ενδείξεις στην αίτηση. Υπό normal προϋποθέσεις θα έρχονταν να μετρήσουν ώστε να ολοκληρωθεί η αλλαγή... όμως το τελευταίο καιρό έχουμε δει διάφορα τραγελαφικά πχ γίνεται η αλλαγή παρόχου σήμερα και λαμβάνουν υπόψιν την τελευταία καταμέτρηση που έγινε πριν 1 μήνα.

Εάν δε προσπαθήσεις να αλλάξεις πάροχο γράφοντας στην αίτηση τις πραγματικές ενδείξεις (μικρότερες από αυτές που είχε λάβει ο ΔΕΔΔΗΕ), η αίτηση θα σκαλώσει στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ με αιτιολογία "εκτός ορίων".

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρωτησα για  greenpass.

Οι παροχες ηρθαν στο ονομα μου, πριν ενα μηνα. Μπορω αμεσα να ακυρωσω το greenpass και με ποιο τροπο;

Βρηκα και ενα σχετικο αρθρο, με αποτυπω απο το γνωστο μελος 'korakios'.

https://techmaniacs.gr/makria-apo-to-greenpass-tis-dei-to-ligotero-exorgistiko/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Τέλος Αυγούστου 2023 λήγει το πρόγραμμα που έχω στη ΔΕΗ με μηνιαίο λογαριασμό και πάγια εντολή. Πότε πρέπει να επιλέξω άλλο με ταυτόχρονη κατάργηση του μηνιαίου λογαριασμού και της πάγιας εντολής;

Επεξ/σία από baton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, baton said:

Καλησπέρα σας. Τέλος Αυγούστου 2023 λήγει το πρόγραμμα που έχω στη ΔΕΗ με μηνιαίο λογαριασμό και πάγια εντολή. Πότε πρέπει να επιλέξω άλλο με ταυτόχρονη κατάργηση του μηνιαίου λογαριασμού και της πάγιας εντολής;

Με επίσκεψη σε κατάστημα ΔΕΗ μπορείς και την τελευταία μέρα, αν το κάνεις ηλεκτρονικά είναι σαν να ρίχνεις ζαριά, μπορεί να γίνει και μέσα σε δυο μέρες μπορεί και να αργήσει πάρα πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...