Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 10/08/2023 at 20:03, mindreader said:

Λοιπον, εκανα οπως ειχα πει, προσφατα μεταβιβαση της παροχης στο ονομα μου.

Η υπαλληλος που εκανε την εργασια, με εβαλε στο my home 4 all. Γραφει οτι εχει το green pass δωρεαν για τους 4 πρωτους μηνες.

Φανταζομαι, οτι μεταβιβαση, δεν θυμαμαι καν τι πακετο ειχαν πριν οι γονεις μου, θα επρεπε να με ενταξει σε ενα παρομοιο ή ιδιο με το παλαιο, οικιακο τιμολογιο. Η υπαλληλος μου ειπε οτι αν πετυχω να εχω και κατω απο 500 κιλοβατωρες (το διμηνο;), θα εχω και εξτρα εκπτωση. Υπαρχει κανενα 'επικινδυνο' σημειο σε αυτο το προγραμμα, τιποτε 'περιεργα' ψιλα γραμματα; Ή ειναι το κλασικο-συνηθεστερο προγραμμα που εντασσονται οι περισσοτεροι οικιακοι πελατες;

Παιδια, επειδη η ιστορια 'ρευμα' εχει γινει σταυρολεξο για δυνατους λυτες, καποιος να πει πανω στα ανωτερω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, mindreader είπε

Παιδια, επειδη η ιστορια 'ρευμα' εχει γινει σταυρολεξο για δυνατους λυτες, καποιος να πει πανω στα ανωτερω;

δεν έχει κάτι ιδιαίτερο για "λύση"

ο τιμοκατάλογος είναι στο site , ειπώθηκε οτι το green είναι δωρεάν 4μηνο , δες στους όρους στο site για επαλήθευση και πότε να το κόψεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, korakios said:

δεν έχει κάτι ιδιαίτερο για "λύση"

ο τιμοκατάλογος είναι στο site , ειπώθηκε οτι το green είναι δωρεάν 4μηνο , δες στους όρους στο site για επαλήθευση και πότε να το κόψεις

Πρεπει να κοψω το green pass; Ειναι εξτρα χρεωση; Τι ειναι αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2023 στις 2:02 ΜΜ, yiannis_1 είπε

Προσπαθούσε να μου εξηγήσει πως η τιμή αυτή ήταν η σωστή και ότι το 0,11 στο νυχτερινό βγαίνει μετά την επιδότηση του κράτους.

Πλάκα πλάκα, θα ψάξω κι εγώ τους λογαριασμούς, ούτε που τους κοιτάζω τις περισσότερες φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως καταλαβαινω, το green pass ειναι ακομη κατι αχαρακτηριστο που προσπαθουν να περασουν στις πλατες μας.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/greenpass/

Πριν λιγες μερες εκανα τη μεταφορα της παροχης στο ονομα μου. Μπορω να διακοψω αμεσα, ή πρεπει αναγκαστικά να περάσει ένας μηνας; Ας ειναι δωρεαν οι 4 πρωτοι μηνες, θελω να το κοψω αμεσα. Τελος με τις παπατζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να λήγουν πολλές διετιες στα enter+online αυτο το φθινόπωρο. Το δικό μου Νοέμβριο νομίζω. Πριν δύο χρόνια ήταν αν θυμάμαι καλά οι τελευταίες μέρες που ήταν διαθέσιμα τα δύο προγράμματα με χαμηλή σταθερή κιλοβατώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JDimi είπε

Πρέπει να λήγουν πολλές διετιες στα enter+online αυτο το φθινόπωρο. Το δικό μου Νοέμβριο νομίζω. Πριν δύο χρόνια ήταν αν θυμάμαι καλά οι τελευταίες μέρες που ήταν διαθέσιμα τα δύο προγράμματα με χαμηλή σταθερή κιλοβατώρα.

Αυτό έχω κι εγώ. Λήγει 8/12

Screenshot_2023-08-13-17-05-33-733_com.google.android.apps.docs-edit.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα μπει στο online τον Αυγ'21.

Άρα λογικά κοντεύει να λήξει.

Παρόλα αυτά, εδώ και πολλούς μήνες φαίνεται (και στο mydei και εκτυπωμένο πάνω στους ηλεκτρονικούς λογαριασμούς) ότι η ημερομηνία λήξης είναι Νοε' 24.

Να κάνω την πάπια και να δω πώς θα με χρεώσουν τον άλλο μήνα ή να το γυρίσω κατευθείαν στο Γ1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Εγώ είχα μπει στο online τον Αυγ'21.

Άρα λογικά κοντεύει να λήξει.

Παρόλα αυτά, εδώ και πολλούς μήνες φαίνεται (και στο mydei και εκτυπωμένο πάνω στους ηλεκτρονικούς λογαριασμούς) ότι η ημερομηνία λήξης είναι Νοε' 24.

Να κάνω την πάπια και να δω πώς θα με χρεώσουν τον άλλο μήνα ή να το γυρίσω κατευθείαν στο Γ1?

Νοε' 24 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alfeios είπε

Νοε' 24 ?

Ναι Νοέ 24.

Εντελώς άκυρη ημερομηνία η οποία εμφανίστηκε ξαφνικά πριν αρκετούς μήνες.

Προφανώς πρόκειται για λάθος του μηχανογραφικού συστήματος το οποίο δεν έχει διορθωθεί εδώ και μήνες.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγενής που έχει online από το φθινόπωρο του 2020 τον είχε πετάξει λανθασμένα η ΔΕΗ, κατά την ενεργοποίηση ΚΟΤ, σε Γ1 και τώρα έχει online που λήγει 4/2024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, turbat0s είπε

Εγώ είχα μπει στο online τον Αυγ'21.

Άρα λογικά κοντεύει να λήξει.

Παρόλα αυτά, εδώ και πολλούς μήνες φαίνεται (και στο mydei και εκτυπωμένο πάνω στους ηλεκτρονικούς λογαριασμούς) ότι η ημερομηνία λήξης είναι Νοε' 24.

Να κάνω την πάπια και να δω πώς θα με χρεώσουν τον άλλο μήνα ή να το γυρίσω κατευθείαν στο Γ1?

Εγώ θα έκανα την πάπια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Εγώ θα έκανα την πάπια 

Εγω που λήγει φετος τον 11ο θα εκανα οποιο ζωο ηθελαν για να μεινω στο online. Θα τλειωσει και η επιδοτηση ρεύματος και θα τον φαμε σαν τη βενζινη. Θα κολλησει στο 15+ λεπτα η kwh αλλα δεν θα πουλαει αρκετα το θεμα πλεον για να ασχοληθει η κυβερνηση και θα γίνει κανονικοτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...