Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα, ίσως λίγο off topic αλλά θα ρωτήσω όπως και να χει.

Για το νέο μου διαμέρισμα, στο οποίο έχω θέρμανση μόνο με ρεύμα, 3 κλιματιστικά, ψάχνω πάροχο για νέα σύμβαση.Δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα με την ΔΕΗ τα προηγούμενα χρόνια οπότε σκέφτομαι να βάλω ΔΕΗ.

Ανάμεσα σε Γ1 και ΔΕΗ myHome Enter ποιο θα προτείνατε ; αξίζει και να ψάξω και αλλού ;

Αυτή τη στιγμή στο myHome Enter δίνει 0,29500 €/kWh για νέες συμβάσεις. Λέτε να φτάσουν πάλι στο Θεό το χειμώνα οι τιμές ; Κάνοντας μία έρευνα για τις τιμές κιλοβατώρας τον προηγούμενο χειμώνα το Γ1 δεν είχε τεράστιες διαφορές σε σχέση με τον πιο φτηνό πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, korakios είπε

 

αν σε έβαλε στο 4all πρέπει να καταργήσεις το green pass μετά απο κάποιους μήνες , δε θυμάμαι μέχρι πότε είναι δωρεάν

Τρεις μήνες δωρεάν μετά με χρέωση 0.95€ το μήνα... Το θέμα είναι αν μπορείς να το καταργήσεις ανεξοδα η μπορείς να μη το βάλεις μπαίνοντας στο 4all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vaggelisst είπε

Καλησπέρα στην ομάδα και από εμένα, ίσως λίγο off topic αλλά θα ρωτήσω όπως και να χει.

Για το νέο μου διαμέρισμα, στο οποίο έχω θέρμανση μόνο με ρεύμα, 3 κλιματιστικά, ψάχνω πάροχο για νέα σύμβαση.Δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο θέμα με την ΔΕΗ τα προηγούμενα χρόνια οπότε σκέφτομαι να βάλω ΔΕΗ.

Ανάμεσα σε Γ1 και ΔΕΗ myHome Enter ποιο θα προτείνατε ; αξίζει και να ψάξω και αλλού ;

Αυτή τη στιγμή στο myHome Enter δίνει 0,29500 €/kWh για νέες συμβάσεις. Λέτε να φτάσουν πάλι στο Θεό το χειμώνα οι τιμές ; Κάνοντας μία έρευνα για τις τιμές κιλοβατώρας τον προηγούμενο χειμώνα το Γ1 δεν είχε τεράστιες διαφορές σε σχέση με τον πιο φτηνό πάροχο.

σε συνεχής αυξήσεις εκτόξευσης χοντρικής οι πάροχοι αργούν να αντιδράσουν , άρα τότε βλέπεις για να κλείσεις ακριβό σταθερό . Μετά αν πέσουν οι τιμές , στη ΔΕΗ (τουλάχιστον μέχρι τώρα) , αλλάζεις αζημίως σε κυμαινόμενο

2 λεπτά πριν, PedroG είπε

Τρεις μήνες δωρεάν μετά με χρέωση 0.95€ το μήνα... Το θέμα είναι αν μπορείς να το καταργήσεις ανεξοδα η μπορείς να μη το βάλεις μπαίνοντας στο 4all

όσο θυμάμαι κάνεις αίτηση ένα μήνα πριν για διακοπη του green , τα λένε οι όροι αναλυτικά στο site

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vaggelisst είπε

Αυτή τη στιγμή στο myHome Enter δίνει 0,29500 €/kWh για νέες συμβάσεις. Λέτε να φτάσουν πάλι στο Θεό το χειμώνα οι τιμές ; Κάνοντας μία έρευνα για τις τιμές κιλοβατώρας τον προηγούμενο χειμώνα το Γ1 δεν είχε τεράστιες διαφορές σε σχέση με τον πιο φτηνό πάροχο.

Διάβασε 2 σελίδες πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/10/2021 at 14:32, ekrepali said:

Πάμε παρακάτω τώρα... μου επιβεβαίωσε ότι το τελευταίο ψηφίο πρέπει να αλλάξει, αλλά δε φαίνεται ακόμα στο σύστημα. Δηλαδή ο ΔΕΔΔΗΕ τους έστειλε επιβεβαίωση ότι είμαι πλέον πελάτης τους αλλά δεν έχει στείλει όλα τα στοιχεία ακόμα. Ότι να'ναι.

 

On 19/10/2021 at 14:20, ekrepali said:

  

Μόλις είδα ότι άλλαξε το τελευταίο ψηφίο της παροχής.

@korakios κοίτα καταραμένη σύμπτωση... το θυμόμουνα πως μου είχε ξανασυμβεί άλλη 1 φορά αυτό. Η αλλαγή εννοείται έπιασε από τις 15/10/21.

Δηλαδή όταν η αλλαγή γίνεται Παρασκευή, το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ παίρνει ρεπό τη Δευτέρα και το ψηφίο αλλάζει τη Τρίτη; 🤣

Θα φανεί αύριο... εκτός κι αν η ΔΕΗ δε θέλει να μ'αφήσει να φύγω. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

 

@korakios κοίτα καταραμένη σύμπτωση... το θυμόμουνα πως μου είχε ξανασυμβεί άλλη 1 φορά αυτό. Η αλλαγή εννοείται έπιασε από τις 15/10/21.

Δηλαδή όταν η αλλαγή γίνεται Παρασκευή, το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ παίρνει ρεπό τη Δευτέρα και το ψηφίο αλλάζει τη Τρίτη; 🤣

Θα φανεί αύριο... εκτός κι αν η ΔΕΗ δε θέλει να μ'αφήσει να φύγω. 😝

τράβα ρε για κανα μπάνιο, σκάλωσες, @HERTHAN το χάνουμε το παιδί   😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2023 στις 12:15 ΠΜ, PedroG είπε

Τρεις μήνες δωρεάν μετά με χρέωση 0.95€ το μήνα... Το θέμα είναι αν μπορείς να το καταργήσεις ανεξοδα η μπορείς να μη το βάλεις μπαίνοντας στο 4all

Απότι μου είπαν μπαίνει αναγκαστικά με το 4all αλλά μπορείς να πάρεις τηλέφωνο αργότερα να το διακόψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

13 minutes ago, Greg29M said:

Για το τελευταίο τρίμηνο είναι 0€ η ρήτρα αποχώρησης. Τσεκάρετε το παρακάτω αρχείο...

MY HOME ONLINE.PDF 757.02 kB · 1 download

 

Έχεις δίκιο, 0 είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ekrepali said:

 

  

 

Έχεις δίκιο, 0 είναι

οπότε αν είμαστε στο myhome online / enter και θέλουμε να πάμε σε άλλον πάροχο φεύγουμε όποτε θέλουμε μέσα στο τελευταίο τρίμηνο χωρίς καμια προϋπόθεση ή επιβάρυνση, έτσι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κολπάκι για κατέβασμα του PDF πριν εμφανιστεί το κουμπί download λειτουργεί ακόμα... αλλά εκτός απ'την αλλαγή ημερομηνίας του url (μήνας και μέρα), πρέπει πλέον να σβήνετε αυτό που γράφει στη συνέχεια  &documentId=xxxxxxxx διότι κάθε pdf έχει διαφορετικό id

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εκανα οπως ειχα πει, προσφατα μεταβιβαση της παροχης στο ονομα μου.

Η υπαλληλος που εκανε την εργασια, με εβαλε στο my home 4 all. Γραφει οτι εχει το green pass δωρεαν για τους 4 πρωτους μηνες.

Φανταζομαι, οτι μεταβιβαση, δεν θυμαμαι καν τι πακετο ειχαν πριν οι γονεις μου, θα επρεπε να με ενταξει σε ενα παρομοιο ή ιδιο με το παλαιο, οικιακο τιμολογιο. Η υπαλληλος μου ειπε οτι αν πετυχω να εχω και κατω απο 500 κιλοβατωρες (το διμηνο;), θα εχω και εξτρα εκπτωση. Υπαρχει κανενα 'επικινδυνο' σημειο σε αυτο το προγραμμα, τιποτε 'περιεργα' ψιλα γραμματα; Ή ειναι το κλασικο-συνηθεστερο προγραμμα που εντασσονται οι περισσοτεροι οικιακοι πελατες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια... ειμαι στο Γ1 με διμηνιαιο λογαριασμο.

Δίνω μια φορά μέτρηση για το πρωτο διμηνο και μετα μετραει ο δεδδηε για το επομενο οποτε παντα εχω σε εισαγωγικα εκκαθαριστικο λογαριασμό.

 

Σκεφτομαι να βάλω μηνιαιο λογαριασμο που λεει οτι ειναι 3 φορες εναντι και μια εκκαθαριση. Μπορω στον μηνιαιο να δινω τις 3 φορες εγω την μέτρηση ή οταν ειναι μηνιαιος δεν γινεται?

Σας ευχαριστω πολυ ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, InsertCoinToJoi είπε

Καλησπερα παιδια... ειμαι στο Γ1 με διμηνιαιο λογαριασμο.

Δίνω μια φορά μέτρηση για το πρωτο διμηνο και μετα μετραει ο δεδδηε για το επομενο οποτε παντα εχω σε εισαγωγικα εκκαθαριστικο λογαριασμό.

 

Σκεφτομαι να βάλω μηνιαιο λογαριασμο που λεει οτι ειναι 3 φορες εναντι και μια εκκαθαριση. Μπορω στον μηνιαιο να δινω τις 3 φορες εγω την μέτρηση ή οταν ειναι μηνιαιος δεν γινεται?

Σας ευχαριστω πολυ ολους

ναι δεινεις εσυ καθε μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, yiannis_1 said:

Ρε παιδιά το βράδυ είναι το φτηνό ρεύμα ή την μέρα???

Έχω μπερδευτεί με αυτά που βλέπω.

Έλα ντε, πρέπει να πας σε λογιστή για να σου πει αν το 0,16100€ της ημέρας είναι πιο φτηνό από το 0,18089€ της νύχτας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...