Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μπαίνει κανονικά.

Βέβαια παραμένει το πρόβλημα να μην δέχεται αλλαγή προεπιλεγμένης κάρτας για την πάγια εντολή.

Επίσης παραμένει το πρόβλημα να μην επικοινωνούν μαζί μου, παρόλο που τους έχω στείλει mails εδώ και μέρες.

Ωστόσο θυμούνται να με παίρνουν τηλέφωνο κάθε 2-3 μέρες για αλλαγή πακέτου σε home4all :P

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Εμένα μπαίνει κανονικά.

Βέβαια παραμένει το πρόβλημα να μην δέχεται αλλαγή προεπιλεγμένης κάρτας για την πάγια εντολή.

Και βέβαια παραμένει το πρόβλημα να μην επικοινωνούν μαζί μου, παρόλο που τους έχω στείλει mails εδώ και μέρες.

Ωστόσο θυμούνται να με παίρνουν τηλέφωνο κάθε 2-3 μέρες για αλλαγή πακέτου σε home4all :P

Μην παιδευεσαι.. Ασε οπως ειναι η παγια εντολη σου. Φυσικα να μην εχει μεσα λεφτα να  στα τραβηξει. κανε εσυ την πληρωμη online με αλλη καρτα που θες  και εισαι κομπλε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

Ασε οπως ειναι η παγια εντολη σου. Φυσικα να μην εχει μεσα λεφτα να  στα τραβηξει.

Τι εννοείς?

Η πάγια εντολή είναι μέσω κάρτας, η οποία πλέον έχει ακυρωθεί, οπότε ο τελευταίος λογαριασμός έχει μείνει απλήρωτος.

5 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

κανε εσυ την πληρωμη online με αλλη καρτα που θες  και εισαι κομπλε.. 

Εννοείται άμα θέλω να τον πληρώσω υπάρχει λύση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα και εγώ μέσω email για το πρόβλημα αλλάγης προεπιλεγμένης κάρτας και μου απάντησαν:

Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, παρακαλούμε όπως δοκιμάστε την διαδικασία μέσω διαφορετικών περιηγητών, π.χ. Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox, Opera, Safari και την εκκαθάριση του ιστορικού σας (clear cookies).

Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Hnepes είπε

Ρώτησα και εγώ μέσω email για το πρόβλημα αλλάγης προεπιλεγμένης κάρτας και μου απάντησαν:

Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, παρακαλούμε όπως δοκιμάστε την διαδικασία μέσω διαφορετικών περιηγητών, π.χ. Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox, Opera, Safari και την εκκαθάριση του ιστορικού σας (clear cookies).

Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

Και; 

Success?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω δοκιμάσει και σε pc και σε κινητό.

___________________________________

Λοιπόν υπάρχουν νεότερα!

Δοκίμασα με opera σε private mode και άλλαξα την κάρτα επιτυχώς.

Μπράβο στη ΔΕΗ! :D

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ξανάστειλα οτι δεν λύνεται, είναι γενικευμένο πρόβλημα που αναφέρεται και από άλλους και απάντησαν το εξής:

Αγαπητέ πελάτη,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, σας ενημερώνουμε πως λάβαμε ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα ότι λόγω αναβάθμισης του συστήματος μας υπήρξε αυτή η τεχνική δυσλειτουργία. Καταβάλλεται κάθε δυνατή προσπάθεια ώστε να αποκατασταθεί.

Λυπούμαστε για την καθυστέρηση και σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Hnepes είπε

Τους ξανάστειλα οτι δεν λύνεται, είναι γενικευμένο πρόβλημα που αναφέρεται και από άλλους και απάντησαν το εξής:

Σου απαντάνε τόσο γρήγορα?

Εγώ έστειλα πριν καμιά 10αριά μέρες, ήρθε την επόμενη μέρα το αυτοματοποιημένο μήνυμα "θα επικοινωνήσουμε σύντομα μαζί σας", αλλά ακόμη τίποτα...

Τέλος πάντων, δοκίμασε opera+private mode πριν μια ώρα το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/7/2023 στις 4:33 ΠΜ, RipCity είπε

Πήρα χθες για ακύρωση τελικα. Και μου είπαν οτι λείπουν δικαιολογητικά για αυτό δεν προχώρησε. Δικαιολογητικά τα οποία είχα στείλει από 24 Μαϊου και είχαν επιβεβαιώσει πως πέρασαν τον έλεγχο στις 25 Μαϊου. Τώρα που ζήτησα ακύρωση όλως περιέργως βρήκαν το πρόβλημα. Επέμεινα σε ακύρωση παρότι έλεγαν ότι δε γίνεται αφού έχει ολοκληρωθεί η αίτηση. Ότι να ναι. Τους λέω ολα ηχογραφημένα δεν τα έχετε; Βάλτε να ακούσετε τι μου λέγατε και να πάτε στο καλό, στην τελική υπάρχουν και πιο φθηνά προγράμματα αλλού.

Παράνοιας συνέχεια. Για κάποιο λόγο μου ήρθε σήμερα ένα CD μέσω ΕΛΤΑ που λέει είναι από ΔΕΗ ΑΕ, Αριστείδου 5-7 Αθήνα. Το laptop μου δεν έχει θήκη για CD οπότε κάποια στιγμή θα πάω σε ένα φίλο να δω τι είναι αλλά WTF? έχει ξανατύχει σε κάποιον? Τι μου έστειλαν την ηχογράφηση πως τους ακύρωσα την αίτηση? 🤣

Επεξ/σία από RipCity
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2023 στις 1:02 ΜΜ, ekrepali είπε

@harrysvr oι μετρήσεις που δίνεις εσύ στο site της ΔΕΗ είναι έναντι. Τα ποσά που πληρώνεις για έναντι ρεύμα αφαιρούνται στους εκκαθαριστικούς όταν γίνονται καταμετρήσεις.

Αυτό που δε κατάλαβα είναι ότι εφόσον ο ΔΕΔΔΗΕ δε πήρε μέτρηση στις 11/6, τότε πώς σου έβγαλαν εκκαθαριστικό με μηδενική (φαντάζομαι;; ) κατανάλωση;; Εκεί έγινε το λάθος και θα έπρεπε να είχες απευθυνθεί ήδη στο ΔΕΔΔΗΕ ώστε να ακυρωθεί η καταμέτρηση που έκαναν στις 11/6. Η ΔΕΗ δε φταίει σε τίποτα... αυτή τη μέτρηση έλαβε απ'τον ΔΕΔΔΗΕ, αυτή τη μέτρηση τιμολόγησε.

Τώρα λόγω αυτής της γκάφας του ΔΕΔΔΗΕ, φαίνεται ότι μετά τις 11/6 έκαψες 3400kw. Δηλαδή στην επόμενη εκκαθάριση (του Οκτωβρίου) θα πληρώσεις την ετήσια κατανάλωση από 10/10/22 ως 10/10/22 μέσα σε περίοδο ενός 4μήνου και θα σου έρθουν τα ΥΚΩ στον θεό.

Επικοινώνησε με τον ΔΕΔΔΗΕ άμεσα, και ζήτα να ακυρωθεί η καταμέτρηση του Ιουνίου.

 

 

Ειχα στειλει αιτημα μεσω του site και μου ειπαν να δωσω τωρινη ενδειξη για να βγει εκκαθαριστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, harrysvr said:

Ειχα στειλει αιτημα μεσω του site και μου ειπαν να δωσω τωρινη ενδειξη για να βγει εκκαθαριστικο.

Με την προϋπόθεση να βγει ο εκκαθαριστικος από Οκτώβριο μέχρι τώρα... γιατί τους έχω ικανούς να σου βγάλουν εκκαθαριστικο από Ιούνιο μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

Λήγει και εμένα στις 02/08 το παλιό καλό enter με τα 0.105 ευρώ και ψάχνω να δω τι θα κάνω.

Οι κιλοβατώρες μου στους εκκαθαριστικούς είναι 1200-2300-1100 και απ'οτι κατάλαβα μεγάλες διαφορές μεταξύ Γ1 και 4all δεν υπάρχουν στις χρεώσεις αρα μήπως να προτιμήσω το Γ1 που δεν έχει και χρονική δέσμευση?

Επίσης εφόσον επιλέξω ενα πρόγραμμα μέσα απο το ebill σε πόσο χρόνο περίπου ενεργοποιείται για να ξέρω πότε να το κάνω προκειμένου να εκμεταλλευτώ το τωρινό μου τιμολόγιο όσο περισσότερο γίνεται?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Καλημέρα παιδιά,

Λήγει και εμένα στις 02/08 το παλιό καλό enter με τα 0.105 ευρώ και ψάχνω να δω τι θα κάνω.

Οι κιλοβατώρες μου στους εκκαθαριστικούς είναι 1200-2300-1100 και απ'οτι κατάλαβα μεγάλες διαφορές μεταξύ Γ1 και 4all δεν υπάρχουν στις χρεώσεις αρα μήπως να προτιμήσω το Γ1 που δεν έχει και χρονική δέσμευση?

Επίσης εφόσον επιλέξω ενα πρόγραμμα μέσα απο το ebill σε πόσο χρόνο περίπου ενεργοποιείται για να ξέρω πότε να το κάνω προκειμένου να εκμεταλλευτώ το τωρινό μου τιμολόγιο όσο περισσότερο γίνεται?

Ευχαριστώ.

Καλημέρα, επειδή σε ένα τετράμηνο έχεις πάνω από 2.000 kWh, όπου στο 4all αυξάνει πολύ η χρέωση πέρα των 2.000, θα σου έλεγα να κλείσεις ραντεβού σε ένα κατάστημα ΔΕΗ, την επομένη της λήξης του συμβολαίου (03/08), ώστε να υπογράψεις συμβόλαιο "μεταφοράς" της παροχής σου στο Γ1/Γ1Ν.

Επίσης για να γλιτώσεις από ΥΚΩ, όπου πάνω από τις 1.600kWh ημερήσιες ακριβαίνουν κατά πολύ, θα σου πρότεινα να κάνεις αίτηση για χορήγηση νυκτερινού τιμολογίου στον ΔΕΔΔΗΕ, με κόστος 42.16€ εφάπαξ (μια φορά το πληρώνεις), ώστε να μειώσεις χρεώσεις kWh και ΥΚΩ το τετράμηνο με τις υψηλές καταναλώσεις, αν δεν έχεις ήδη.

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...