Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, korakios είπε

το οτι παράνομα έχει τύχει να ταλαιπωρηθεί κόσμος σε μεμονωμένες περιπτώσεις, δεν έχει σχέση με ισχυρισμούς "Αν εχει ληξει το ΥΔΕ πραγματι δεν γινεται καμια αλλαγη στην παροχη "

τεσπα ο @RipCity έμπλεξε με δεινόσαυρους , μακάρι να βγάλει άκρη , προσωπικά αν δεν έβγαινε άκρη στην εβοδμάδα πάνω θα κοιτούσα για άλλο πάροχο

Πήρα χθες για ακύρωση τελικα. Και μου είπαν οτι λείπουν δικαιολογητικά για αυτό δεν προχώρησε. Δικαιολογητικά τα οποία είχα στείλει από 24 Μαϊου και είχαν επιβεβαιώσει πως πέρασαν τον έλεγχο στις 25 Μαϊου. Τώρα που ζήτησα ακύρωση όλως περιέργως βρήκαν το πρόβλημα. Επέμεινα σε ακύρωση παρότι έλεγαν ότι δε γίνεται αφού έχει ολοκληρωθεί η αίτηση. Ότι να ναι. Τους λέω ολα ηχογραφημένα δεν τα έχετε; Βάλτε να ακούσετε τι μου λέγατε και να πάτε στο καλό, στην τελική υπάρχουν και πιο φθηνά προγράμματα αλλού.

Επεξ/σία από RipCity
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, greekfragma είπε

Καμία ελπίδα. 

Αν τυχόν το "τσιτάτο" αφορά την τελευταια μου ερώτηση, νομίζω οτι εισαι αγενής. Αν δεν σου αρέσει καποια ερώτηση, δεν απαντάς. Δεν νομίζω οτι τα σχόλια τέτοιου τύπου σου δινουν προστιθέμενη αξία .

 

Απο εκει και πέρα,αν θέλει κάποιος  άλλος και εχει γνώση επι του θέματος, τότε απαντάει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, RipCity είπε

Πήρα χθες για ακύρωση τελικα. Και μου είπαν οτι λείπουν δικαιολογητικά για αυτό δεν προχώρησε. Δικαιολογητικά τα οποία είχα στείλει από 24 Μαϊου και είχαν επιβεβαιώσει πως πέρασαν τον έλεγχο στις 25 Μαϊου. Τώρα που ζήτησα ακύρωση όλως περιέργως βρήκαν το πρόβλημα. Επέμεινα σε ακύρωση παρότι έλεγαν ότι δε γίνεται αφού έχει ολοκληρωθεί η αίτηση. Ότι να ναι. Τους λέω ολα ηχογραφημένα δεν τα έχετε; Βάλτε να ακούσετε τι μου λέγατε και να πάτε στο καλό, στην τελική υπάρχουν και πιο φθηνά προγράμματα αλλού.

Δεν χρειάζεται καν να κάνεις ακύρωση κάνεις αίτηση σε έναν άλλο πάροχο που είναι και  πιο οικονομικος και ξεμπερδευεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, RipCity είπε

Πήρα χθες για ακύρωση τελικα. Και μου είπαν οτι λείπουν δικαιολογητικά για αυτό δεν προχώρησε. Δικαιολογητικά τα οποία είχα στείλει από 24 Μαϊου και είχαν επιβεβαιώσει πως πέρασαν τον έλεγχο στις 25 Μαϊου. Τώρα που ζήτησα ακύρωση όλως περιέργως βρήκαν το πρόβλημα. Επέμεινα σε ακύρωση παρότι έλεγαν ότι δε γίνεται αφού έχει ολοκληρωθεί η αίτηση. Ότι να ναι. Τους λέω ολα ηχογραφημένα δεν τα έχετε; Βάλτε να ακούσετε τι μου λέγατε και να πάτε στο καλό, στην τελική υπάρχουν και πιο φθηνά προγράμματα αλλού.

Καλημερα... Μαλλον γιαυτο  δεν ειχε προχωρησει...Θα ειναι καθε φορα και  διαφορετικο ατομο στην εξυπερετηση.... Τα ηχογραφημένα δεν μπορουν να το βαζουν να τα ακουσουν δεν ειναι και  ευκολο...

10 ώρες πριν, xraxra είπε

Καλησπέρα. 

Η κορη μου μόλις νοίκιασε ενα σπιτι νεοκτιστο

Προκειται να πάει στην ΔΕΗ να συνδεσουν ρευμα στο ονομα της.

Ξερει κανεις την διαδικασία τι χρειάζεται? Πιθανον το σπιτι δεν εχει παρει ρευμα καθολου απο οτι καταλαβαίνω.

Θα χρειαστει και κάποια αλλη διαδικασία(εστω απο τον ιδιοκτήτη) σε σχεση με την διαδικασία που χρειαζεται οταν παει καποιος να συνδέσει ρεύμα σε σπίτι που απλώς εχει κοπεί απο τον προηγούμενο ενοικιαστή? 

Καλημερα... Θα παει με το ενοικιαστηριο που θα εχει και  τον αριθμο παροχης ρευματος σε ενα καταστημα της ΔΕΗ... Και θα ζητησει την επανασυνδεση του ρευματος... Και μετα θα περιμενει 2-3 μερες  για να περασει ο ΔΕΔΔΔΗΕ  για να συνδεσει την παροχη...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Μαλλον γιαυτο  δεν ειχε προχωρησει...Θα ειναι καθε φορα και  διαφορετικο ατομο στην εξυπερετηση.... Τα ηχογραφημένα δεν μπορουν να το βαζουν να τα ακουσουν δεν ειναι και  ευκολο...

Καλημερα... Θα παει με το ενοικιαστηριο που θα εχει και  τον αριθμο παροχης ρευματος σε ενα καταστημα της ΔΕΗ... Και θα ζητησει την επανασυνδεση του ρευματος αφου εχει κοπει...Και μετα θα περιμενει 2-3 μερες  για να περασει ο ΔΕΔΔΔΗΕ  για να συνδεσει την παροχη...

Δεν ειναι κομμενο το ρευμα. Πρωτη φορά θα συνδεθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2023 στις 5:37 ΜΜ, RipCity είπε

Έχει τύχει ποτέ σε κάποιον να του λέει η ΔΕΗ έχουμε προωθήσει την αίτηση για αλλαγή παρόχου στον ΔΕΔΔΗΕ κι ο ΔΕΔΔΗΕ να λέει εμείς δεν έχουμε λάβει κάτι; Δύο μήνες αυτή η ιστορία κι ο ένας με στέλνει στον άλλο αντί να μιλήσουν μεταξύ τους. 

Έχω απελπιστει πραγματικά 😭

Σε εμένα σήμερα. Από το ΔΕΔΗΕ μου είπαν, ότι επειδή δεν είχα πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου δε μπορούσε να στείλει ο πάροχος. Τώρα που έχω πιστοποιητικό πρέπει να ξαναστείλει ο πάροχος για να το πάρει το σύστημα. Ζήτησα από τη ΔΕΗ νέα αποστολή. Θα το παρακολουθήσω σε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφόρα για το GreenPass (https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/greenpass/) που υποθετικά δινέται για ενα χρονο δωρέαν με το ΔΕΗ Myhome 4-All   , υπαρχει καποια παγιδα που πρεπει να εχω στο νου μου ?  Να το βγαλω τελειώς εκτός απο την προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με έχει προβληματίσει κι εμένα αυτό.

Για πόσο καιρό είναι δωρεάν;

 

Άκυρο, το είδα, 4 μήνες.

Πρέπει να έχω το νου μου να το κόψω.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/7/2023 στις 1:22 ΜΜ, ionapo είπε

Σε εμένα σήμερα. Από το ΔΕΔΗΕ μου είπαν, ότι επειδή δεν είχα πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου δε μπορούσε να στείλει ο πάροχος. Τώρα που έχω πιστοποιητικό πρέπει να ξαναστείλει ο πάροχος για να το πάρει το σύστημα. Ζήτησα από τη ΔΕΗ νέα αποστολή. Θα το παρακολουθήσω σε 2 μέρες.

Έδωσε εχτές εντολή η ΔΕΗ εκ νέου και συνέδεσαν σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ionapo είπε

Έδωσε εχτές εντολή η ΔΕΗ εκ νέου και συνέδεσαν σήμερα.

Μια χαρά..... Ωραία.. Μετά από αυτό που δεν είχες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takoulou είπε

Μια χαρά..... Ωραία.. Μετά από αυτό που δεν είχες.. 

Πήρε στο ΔΕΔΗΕ μια βδομάδα να καταχωρήσει το πιστοποιητικό στο σύστημα, κι εκεί έφαγα την καθυστέρηση. Αν ξαναέκανα τη διαδικασία, θα πήγαινα πρώτα το πιστοποιητικό και αφού είχε καταχωρηθεί θα πήγαινα στον πάροχο για να είναι όλα έτοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ionapo είπε

Πήρε στο ΔΕΔΗΕ μια βδομάδα να καταχωρήσει το πιστοποιητικό στο σύστημα, κι εκεί έφαγα την καθυστέρηση. Αν ξαναέκανα τη διαδικασία, θα πήγαινα πρώτα το πιστοποιητικό και αφού είχε καταχωρηθεί θα πήγαινα στον πάροχο για να είναι όλα έτοιμα.

απλά ενημερωτικά , αν δε ήταν κομμένη η παροχή δε χρειαζόταν το πιστοποιητικό

αν σου είπαν απο ΔΕΗ κάτι άλλο , κλασσικά πέτυχες δεινόσαυρο και τζάμπα ταλαιπωρούν τον κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καινε παντως τα παλια κλιματιστικα. Εχουμε ενα 24αρι Daikin απο τα καλυτερα μοντελα προ 1995 και σημερα σε 7 ωρες κοντα εκαψε 25kw +-1 3.5kw την ωρα. 5.5 ευρω σε ρευμα για 7 ωρες κλιματιστικο. Ψυχει απιστευτα σπιτι 110 τετραγωνικα με 39 βαθμους εξω αλλα τι να το κανεις αν θες για 10 ωρες 8 ευρω το μηνα παμε στα 250 ευρω για πλακα. Ιδια δουλεια με παλια κουζινα με λιγα λογια θα αλλαχτει συντομα και αυτο με καποια ποιοτικο 24αρι που να καιει το 1/3 απο αυτο. Ασυμφορο τελειως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...