Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποτε υπήρχε ένα πρόγραμμα Excel που είχε συγκριτική αξιολόγηση και επιλογή όλων των δικτύων παροχής ρεύματος...

Υπάρχει άραγε κάτι σαν βοηθητικό εργαλείο σήμερα για επιλογή του πιο συμφέροντος; Ή τελικά όλα είναι τα ίδια...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

57 λεπτά πριν, mindreader είπε

Μια γνωστη που δουλευει στη ΔΕΗ, μου λεει για το ΔΕΗ myHome 4All.
Δεν ξερω αν κερδιζεις οντως κατι ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ, ή εχει ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
Εδω στη σελιδα, ολα ωραια τα λενε

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-4all/

το ειδα κ γω νομιζω δεν αξιζει η μεταβαση , ασε που δεν αναφερει πουθενα για την ρητρα αναπροσαρμογης, η επίτευξη εξοικονόμησης ενέργειας 15% θeωρω οτι το 95 % δεν παιζει να το πιανει. οπως κ να εχει απο οκτωβριο θεωρω οτι τον εχουμε πιει οτι κ προγραμμα να εχουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αρχές Ιουλίου λήγει και το δικό διετές συμβόλαιο στην ΔΕΗ. Διάβασα όλα τα προγράμματα (και το open που είναι μη εμπορικά διαθέσιμο) και καταλήγω να επιλέξω το Γ1 που -δεν είναι το οικονομικότερο- αλλά φαίνεται να έχει πιο ξεκάθαρους όρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, PedroG said:

Κάποτε υπήρχε ένα πρόγραμμα Excel που είχε συγκριτική αξιολόγηση και επιλογή όλων των δικτύων παροχής ρεύματος...

Υπάρχει άραγε κάτι σαν βοηθητικό εργαλείο σήμερα για επιλογή του πιο συμφέροντος; Ή τελικά όλα είναι τα ίδια...;

Αν εννοείς αυτό:

ναι υπάρχει ακόμα.

Επίσης η ΔΕΗ ξεκίνησε συνεργασία με την Aegean, όποτε όσοι μαζεύετε μίλια μπορείτε να συνδέσετε τη κάρτα σας με το λογαριασμό της ΔΕΗ: https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/myrewards/myrewards-miles/  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει καταφέρει κανείς να ανοίξει το pdf των λογαριασμών που εκδόθηκαν 22/6; Ούτε με το γνωστό κόλπο μου ανοίγουν ενώ οι παλιότεροι όντως δουλεύουν. Δοκίμασα να βάλω σαν ημερομηνία έκδοσης και 20 και 21/6 εκτός από 22 αλλά τίποτα 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, marmagia είπε

Έχει καταφέρει κανείς να ανοίξει το pdf των λογαριασμών που εκδόθηκαν 22/6; Ούτε με το γνωστό κόλπο μου ανοίγουν ενώ οι παλιότεροι όντως δουλεύουν. Δοκίμασα να βάλω σαν ημερομηνία έκδοσης και 20 και 21/6 εκτός από 22 αλλά τίποτα 

απ οτι βλεπω στο ρευμα στο τελος του λινκ προσθεσαν και τον Α/Α λογαριασμου οποτε το ο καθε λογαριασμος ειναι ξεχωριστος και δε ανοιγουν με το παλιο κολπο.. πηγαν να κανουν το ιδιο μαλον με το αεριο αλλα δε δουλευε.. τωρα ειδα οι παλιοι ανοιγουν και βγαινουν με τον παλιο τροπο του αεριου.. λογικα κανουν εργασιες πανω σε αυτο δεν εχω νεο λογαριασμο να δω αν ανοιγει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marmagia είπε

Έχει καταφέρει κανείς να ανοίξει το pdf των λογαριασμών που εκδόθηκαν 22/6; Ούτε με το γνωστό κόλπο μου ανοίγουν ενώ οι παλιότεροι όντως δουλεύουν. Δοκίμασα να βάλω σαν ημερομηνία έκδοσης και 20 και 21/6 εκτός από 22 αλλά τίποτα 

Συνεχίζουν να ανοίγουν. Απλά διορθώνεις ημ/νια έκδοσης και αφαιρείς το "&documentId=xxx" .
Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ γιατί εφάρμοσαν εξαρχής αυτό το μέτρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Συνεχίζουν να ανοίγουν. Απλά διορθώνεις ημ/νια έκδοσης και αφαιρείς το "&documentId=xxx" .
Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ γιατί εφάρμοσαν εξαρχής αυτό το μέτρο.

απλά κάνανε λάθος και φαίνεται ο λογαριασμός νωρίτερα , κανονικά έπρεπε να παραμένει κρυμμένος

βέβαια αν η ημερομηνία έκδοσης δε συμβαδίζει με την ημερομηνία που ο πελάτης μπορεί να κατεβάσει το pdf τότε κάνανε μπαρούφα

Βέβαια μπορεί να το συγχρονίζουν για όσους παίρνουν έντυπο λογαριασμό και να πατσίζουν την καθυστέρηση απο ΕΛΤΑ 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, grinder_ said:

Συνεχίζουν να ανοίγουν. Απλά διορθώνεις ημ/νια έκδοσης και αφαιρείς το "&documentId=xxx" .
Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ γιατί εφάρμοσαν εξαρχής αυτό το μέτρο.

Είχε κολλήσει αρχικά και έβγαζε σφάλμα αλλά με 1-2 refresh έστρωσε και δουλεύει όντως 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marmagia είπε

Είχε κολλήσει αρχικά και έβγαζε σφάλμα αλλά με 1-2 refresh έστρωσε και δουλεύει όντως 

Nice.

27 λεπτά πριν, korakios είπε

απλά κάνανε λάθος και φαίνεται ο λογαριασμός νωρίτερα , κανονικά έπρεπε να παραμένει κρυμμένος

βέβαια αν η ημερομηνία έκδοσης δε συμβαδίζει με την ημερομηνία που ο πελάτης μπορεί να κατεβάσει το pdf τότε κάνανε μπαρούφα

Βέβαια μπορεί να το συγχρονίζουν για όσους παίρνουν έντυπο λογαριασμό και να πατσίζουν την καθυστέρηση απο ΕΛΤΑ 😛

Μα δεν φαίνεται νωρίτερα, αργότερα φαίνεται. Ημερομηνία έκδοσης πχ. 22/06 θα φανεί το ποσό πληρωμής σκέτο και μετά από κάποιες μέρες θα δοθεί δυνατότητα για κατέβασμα pdf... Τα αρχεία υπάρχουν ήδη στη βάση τους.

Μάλλον κρύβουν την ανάλυση και πετάνε μόνο το ποσό για να μετριάσουν κάπως την αγανάκτηση ώστε να χωνέψουν καλύτερα οι πελάτες τα ποσά. Κάποιας μορφής dark pattern μου κάνει ύστερα από παρότρυνση κάποιου μανατζαρέου που την είδε σαΐνι αφού διάβασε κανένα βιβλίο ψυχολογίας στην τουαλέτα πριν πάει στη δουλειά.😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Μα δεν φαίνεται νωρίτερα, αργότερα φαίνεται.

εννοώ οτι ούτε το ποσό θα έπρεπε να φαίνεται αν δεν είναι διαθέσιμο για κατέβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

ξέρετε αν υπάρχει κάποιο μέιλ για να στείλω ηλεκτρονικά το έντυπο της καταγγελίας σύμβασης με τα δικαιολογητικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν μείνω στο Γ1 της ΔεΗ apo online ΔΕΗ θα Τύχω της ρήτρας προσαρμογής επιδότηση.....αυτό λέτε; Το γνωρίζω ότι δεν υπάρχει τιμή του 0.097 η κιλοβατώρα που είχα κλείσει προ διετίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, alexiko είπε

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

ξέρετε αν υπάρχει κάποιο μέιλ για να στείλω ηλεκτρονικά το έντυπο της καταγγελίας σύμβασης με τα δικαιολογητικά;

[email protected]

[email protected]

I. [email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...