Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, PedroG είπε

Δε ξερω αποκλειεται να ειναι οι ιδιες που ηταν με πτο 2 ετιας!!! αυτο σας ρωταω και εσεις με ρωτατε επισης!

Θα σε ενημερώσουν έγκαιρα, αλλά ήδη η σύμβαση σου πρέπει να λέει τι θα ακολουθήσει τη λήξη της.

Τιμή προ 2ετιας σε σταθερό ξέχασε το, τα κυμαινόμενα όμως έχουν πέσει αρκετά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τιμολόγιο
Γ1 myHome Online

10 ώρες πριν, Doubt είπε

Ποιο online? Με τι τιμές;

Τιμολόγιο
Γ1 myHome Online με 0.097 KW...

 

Κατανάλωση μικρή....τι λέτε;

 

Κάπου 500 κιλοβατώρες έχω καταναλώση

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα εληξε το συμβολαιο που ειχα κ επελεξα το my home open, χθες με καλεσαν κ με ενημερωσαν για το home 4 all , απο τι ειδα δεν εχει σημαντικες διαφορες. εκανε κανεις αυτην την επιλογη η το εψαξε παραπανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 4all πήγα αντί για open, με πήραν τηλέφωνο πριν τη λήξη του σταθερού και μου το πρότειναν. Το κοίταξα λίγο και αποδέχθηκα.. έβγαλε κι ο υπάλληλος το κάτι τις του.. όλα καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Μετρησα σημερα καταναλωση μιας και 11/6 ηρθαν μετρησαν για το τελευταιο εκκαθαριστικο και 10 μερες ειμαστε με τη νεα κουζινα/εστια απο μια siemens του 1990 και με ιδια ακριβως χρηση οπως πριν ειδα 2kw τη μερα λιγοτερο μιλαμε για κοντα 800kw λιγοτερο το χρονο αν καιει τοσο λιγοτερο η 800x0.22 λεπτα που βγαινει η kw με το home open ειναι 175 ευρω το χρονο λιγοτερο. Αν οντως μιλαμε για τετοια διαφορα στην 3ετια εχει γινει αποσβεση. Δεν περιμενα τετοιες διαφορες με τιποτα αλλα τελικα ολες οι παλιες συσκευες τραβανε τα αντερα τους σε ρευμα. Απο 1900kw με παλιο ψυγειο και πλυντηριο πηγαμε 1500 και τωρα βλεπω να πηγαινουμε στις 1200 με τη νεα κουζινα. Βεβαια επειδη ειναι απατεωνες αυτοι θα πανε την KW 50 λεπτα οποτε παλι παραπανω θα πληρωνουμε απο οταν ειχαμε το enter με 2000kw και εβγαινε 15 λεπτα η kw. 

χωρις παρεξηγηση το μετρας λαθος .. ο πιο σωστςο τροπος ειναι να παρεις ενα μηχανηματακι που μετραει την κατανάλωση 1 συσκευης - μπριζας και ετσι να το δεις.. τωρα στο συνολο δν νομιζω να εχεις εικονα σωστη ποσο μαλλον ακριβης που λες 2kw.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Doubt είπε

Στο 4all πήγα αντί για open, με πήραν τηλέφωνο πριν τη λήξη του σταθερού και μου το πρότειναν. Το κοίταξα λίγο και αποδέχθηκα.. έβγαλε κι ο υπάλληλος το κάτι τις του.. όλα καλά 

απλα ειδα οτι στο 4all δεν αναφερει καθολου για ρητρα αναπροσαρμογης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, KAPAKOSTAS είπε

απλα ειδα οτι στο 4all δεν αναφερει καθολου για ρητρα αναπροσαρμογης

Ότι ισχύσει για όλα τα κυμαινόμενα θα ισχύσει και για το 4all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

χωρις παρεξηγηση το μετρας λαθος .. ο πιο σωστςο τροπος ειναι να παρεις ενα μηχανηματακι που μετραει την κατανάλωση 1 συσκευης - μπριζας και ετσι να το δεις.. τωρα στο συνολο δν νομιζω να εχεις εικονα σωστη ποσο μαλλον ακριβης που λες 2kw.. 

Έχω μετρητή η κουζίνα δεν έχει σουκο όμως πάει αμέσως πάνω στον πίνακα. Έχω ψηφιακό μετρητή το έβαλαν με το νυχτερινό. Γενικά ποτέ δεν έπεσα κάτω από 11kw τη μέρα. Και τώρα με ίδια χρήση πολύ φούρνο εστία δηλαδή στις 10 μέρες είμαι 9.4 μεσο όρο. Θα μετράω κάθε 10 μέρες να δούμε που θα κάτσει η μπάλα. Σίγουρα η άλλη κουζίνα 33 χρόνων εκαιγε πολύ παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κουζίνες ειδικά, δεν έχουν μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση με τις παλιές. Οι φούρνοι ακριβώς το ίδιο καίνε και οι εστίες νομίζω έχουν ένα μικρό πλεονέκτημα οι επαγωγικές. (μικρότερες απώλειες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Οι κουζίνες ειδικά, δεν έχουν μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση με τις παλιές. Οι φούρνοι ακριβώς το ίδιο καίνε και οι εστίες νομίζω έχουν ένα μικρό πλεονέκτημα οι επαγωγικές. (μικρότερες απώλειες)

Στην καινουργια απο οτι ειδα τα ματια σβηνουν ανοιγουν καθε λιγακι λογικα πιανουν θερμοκρασια και σβηνουν για οικονομια στην παλια δεν ηταν ετσι.

Στο φουρνο επισης στην παλια πηγαινες μπροστα οταν εψηνε και εβραζε ο τοπος η καινουργια βγαζει ενα αερακι απο πανω αλλα οχι ζεστο ενω οταν ανοιγεις το φουρνο σου ερχεται απιστευτη ζεστη λογο μονωσης λογικα κραταει τη θερμοτητα πολυ καλυτερα συγκριτικα με την παλια. Θα φανει παντως στο 4μηνο καλυτερα και αν υπαρχει οντως διαφορα και ποση ειναι τωρα σε 10 μερες ναι δεν μπορεις να καταλαβεις πολλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

λογο μονωσης λογικα κραταει τη θερμοτητα πολυ καλυτερα συγκριτικα με την παλια

Δεν αποκλείεται. Και τα υλικά αυτά που είχαν βάλει κάποτε έχουν υποστεί τη φθορά τους με την χρήση.

14 λεπτά πριν, Arkin είπε

τα ματια σβηνουν ανοιγουν καθε λιγακι λογικα πιανουν θερμοκρασια και σβηνουν για οικονομια στην παλια δεν ηταν ετσι

Όλα έτσι δουλεύουν με θερμοστάτη, αν "έκαιγαν" συνέχεια θα είχαν λιώσει τα πάντα. Φαίνεται/δεν φαίνεται αυτό είναι άλλο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια έκπτωση το 4all αν πετύχεις μείωση κατανάλωσης κατά 15%, έχει λίγο καλύτερη τιμή ως 500kWh/μήνα κι έχει κάποια έξτρα της ΔΕΗ δωρεάν, green pass και ξέρω γω.(αν τα θυμάμαι και σωστά)

Δες τα μόνος σου και αποφάσισε, οι διαφορές πάντως είναι μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γνωστη που δουλευει στη ΔΕΗ, μου λεει για το ΔΕΗ myHome 4All.
Δεν ξερω αν κερδιζεις οντως κατι ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ, ή εχει ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
Εδω στη σελιδα, ολα ωραια τα λενε

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-4all/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...