Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, papaleole είπε

 

Δεν το έχω ψάξει για το κοινωνικό τιμολόγιο. Δεν ξέρω τι προϋποθέσεις χρειαζεται οικογενειακό εισόδημα κτλ.

Από 20/5 γιατί;

Γιατί κάθε τότε αλλάζουν οι τιμές στα τιμολόγια των παρόχων.. Δεν το έχεις ακούσει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

καλημερα

 

εχω εναν αριθμο παροχης και δε ξερω παροχο. Υποψιαζομαι ΔΕΗ

Υπαρχει τροπος να βρω online ή να αρχισω τα τηλ σε παροχους;

Να παρεις τηλεφωνο στον Δεδδηε... 8004004000.. Να σου πει σε ποιον παροχο ανηκεις..

Καλα δεν ξερεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Αυτή την στιγμή η ΔΕΗ έχει 3 παρόμοια προγράμματα, το HOME ENTER, Γ1, HOME 4ALL. 

Επειδή έχω χάσει τη μπάλα, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, είτε κάτω από 500kw/μηνα(στο πατρικό μου), είτε πάνω από 500kw/μηνα(εγώ) ποιο πρόγραμμα συμφέρει? Υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει κάτι από 1/6? Έχω διαβάσει για κάποιες αλλαγές τον Ιούνη. Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί να μου απαντήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, armenistis1980 είπε

Καλημέρα σε όλους. Αυτή την στιγμή η ΔΕΗ έχει 3 παρόμοια προγράμματα, το HOME ENTER, Γ1, HOME 4ALL. 

Επειδή έχω χάσει τη μπάλα, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, είτε κάτω από 500kw/μηνα(στο πατρικό μου), είτε πάνω από 500kw/μηνα(εγώ) ποιο πρόγραμμα συμφέρει? Υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει κάτι από 1/6? Έχω διαβάσει για κάποιες αλλαγές τον Ιούνη. Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί να μου απαντήσει. 

Δεν θα αλλαξει κατι απο 1/6 θα συνεχιστει ολο αυτο...

 

https://www.ot.gr/2023/04/08/energeia/ilektrismos/logariasmoi-reymatos-parateinontai-mexri-to-telos-tou-xronou-ta-ektakta-metra-gia-tis-times/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, vamvakoolas said:

σωστα

επειδη δε μπορω να περιμενω απαντηση ενοικιαστη θα πρεπει να το λυσω συντομα το θεμα της ρευματοδοτησης

Ο ΔΕΔΔΗΕ και οι πάροχοι κανονικά ΔΕΝ πρέπει να δώσουν την πληροφορία αυτή σε κάποιον τρίτο.

Αλήθεια, ποιο ακριβώς είναι το θέμα που για να λυθεί χρειάζεται να ξέρεις σε ποιον πάροχο είναι ο ενοικιαστής σου? Για πες μήπως και μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Ο ΔΕΔΔΗΕ κανονικά ΔΕΝ πρέπει να δώσει την πληροφορία αυτή σε κάποιον τρίτο.

Αλήθεια, ποιο ακριβώς είναι το θέμα που για να λυθεί χρειάζεται να ξέρεις σε ποιον πάροχο είναι ο ενοικιαστής σου? Για πες μήπως και μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος.

τελικα λυθηκε το προβλημα πολυ απλα, ο ενοικιαστης εδωσε βασικες πληροφοριες

ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια

βλεπω οτι η δεη εχει ενα νεο προγραμμα . δεη my home open . μεσου ιστοσελιδας δεν το εμφανιζει βλεπω , μονο μεσου μηχανης αναζητησης 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

εκτος απο το προγραμμα my home 4all

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-4all/

 

το εχει ψαξει καποιος περισσοτερο ;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gofy32 είπε

καλησπερα παιδια

βλεπω οτι η δεη εχει ενα νεο προγραμμα . δεη my home open . μεσου ιστοσελιδας δεν το εμφανιζει βλεπω , μονο μεσου μηχανης αναζητησης 

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-open/

εκτος απο το προγραμμα my home 4all

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-4all/

 

το εχει ψαξει καποιος περισσοτερο ;

Στο πρόγραμμα αυτό μεταβήκαν όσοι είχαν σταθερό και έληξε. 

Λογικά δεν είναι διαθέσιμο για νέες συνδέσεις, δεν γνωρίζω αν μπορείς να μεταβείς εκεί αν το ζητήσεις. Πάντως δεν έχει μεγάλες διαφορές από το Γ1Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

Από λάθος μου καταχώρησα λάθος μετρήσεις στο ebill με αποτέλεσμα να βγει ο λογαριασμός πολύ πιο πάνω από το κανονικό. Πχ από 300kwh που καταναλώνω το μήνα έβαλα 800. Μπέρδεψα την μέτρηση μέτρηση τησ ημερήσιας και έβαλα την συνολική μέτρηση του μετρητή με αποτέλεσμα η διαφορά από τον προηγούμενο μήνα να βγαίνει πιο πάνω. Τι μου προτείνετε να κάνω;

1)Να στείλω μαιλ διόρθωσης;

2)να μην πληρώσω τον λογαριασμό και Να περιμένω να γίνει εκκαθάριση;  Καταμέτρηση θα γίνει τον Ιούλιο.

Εν τω μεταξύ έχω συνδεδεμένη και πιστωτική που τα τραβάει την τελευταία ημέρα.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, A_panM είπε

Εν τω μεταξύ έχω συνδεδεμένη και πιστωτική που τα τραβάει την τελευταία ημέρα.

Αποσύνδεσε τη και περίμενε εκκαθαριστικό (αν δεν θέλεις να πληρώσεις το λάθος ποσό)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...