Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, nermain said:

 

image.png.ca03daf162567e0406009da728623ef9.png

 

Αυτο λες;

Ναι αυτό.

90,56€ οι χρεώσεις προμήθειας πριν αφαιρεθεί η έκπτωση συνέπειας (δεν αφαιρείται στον υπολογισμό γιατί αφορά το προηγούμενο τετράμηνο) + 41,92€ οι ρυθμιζόμενες = 132,48€ σύνολο.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει αργήσει αυτό τον μήνα ο λογαριασμός...

Βγήκε 24.02. / 30.03 και τώρα έχουμε 04.05. και δεν βγήκε ακόμα. Πάντα με ένδειξη πελάτη.

Μόνο σε εμένα αυτό;

Αν και βγήκε ανάμεσα 22.03. ένας έκτακτος -33 € (διόρθωση προηγούμενου τετράμηνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους παρακαλάω (στη ΔΕΗ) να μου βγάλουν λογαριασμό εδω και 4 μηνες.

Μου άλλαξαν ρολόι τον Δεκέμβριο, διότι ανάκαλυψαν οτι καποτε στο τέξας πειράχτηκε (χωρις να σημαίνει οτι δε λειτουργουσε σωστά, τωρα με τον νέο μετρητη γράφει λιγότερα  :P ), έβγαλαν μια εκάθαριση 3 Γενάρη και έκτοτε, ούτε έναντι ουτε εκαθαριση.

Τους παιρνω και τους ζητάω λογαριασμό, φαινεται στο dei bill οτι έχουν περαστει οι καταμετρήσεις απο τον ΔΕΔΔΗΕ, οι υπάλληλοι σε 3 τηλέφωνα μου λένε εδω και 1 μηνες οτι κάνουν αιτηση για να βγει λογαριασμός και δεν έρχεται τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Εγω τους παρακαλάω (στη ΔΕΗ) να μου βγάλουν λογαριασμό εδω και 4 μηνες.

Μου άλλαξαν ρολόι τον Δεκέμβριο, διότι ανάκαλυψαν οτι καποτε στο τέξας πειράχτηκε (χωρις να σημαίνει οτι δε λειτουργουσε σωστά, τωρα με τον νέο μετρητη γράφει λιγότερα  :P ), έβγαλαν μια εκάθαριση 3 Γενάρη και έκτοτε, ούτε έναντι ουτε εκαθαριση.

Τους παιρνω και τους ζητάω λογαριασμό, φαινεται στο dei bill οτι έχουν περαστει οι καταμετρήσεις απο τον ΔΕΔΔΗΕ, οι υπάλληλοι σε 3 τηλέφωνα μου λένε εδω και 1 μηνες οτι κάνουν αιτηση για να βγει λογαριασμός και δεν έρχεται τιποτε.

Καλύτερα να στέλνετε με mail στη ΔΕΗ τα θέματα σας. Αυτοί στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι ότι νά'ναι. Δεν ξέρουν την τύφλα τους. Απαντάνε και τα έχετε και εγγράφως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, atpanos είπε

Έχει αργήσει αυτό τον μήνα ο λογαριασμός...

Βγήκε 24.02. / 30.03 και τώρα έχουμε 04.05. και δεν βγήκε ακόμα. Πάντα με ένδειξη πελάτη.

Μόνο σε εμένα αυτό;

Αν και βγήκε ανάμεσα 22.03. ένας έκτακτος -33 € (διόρθωση προηγούμενου τετράμηνο)

Τώρα μου βγήκε, χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Εγω τους παρακαλάω (στη ΔΕΗ) να μου βγάλουν λογαριασμό εδω και 4 μηνες.

Μου άλλαξαν ρολόι τον Δεκέμβριο, διότι ανάκαλυψαν οτι καποτε στο τέξας πειράχτηκε (χωρις να σημαίνει οτι δε λειτουργουσε σωστά, τωρα με τον νέο μετρητη γράφει λιγότερα  :P ), έβγαλαν μια εκάθαριση 3 Γενάρη και έκτοτε, ούτε έναντι ουτε εκαθαριση.

Τους παιρνω και τους ζητάω λογαριασμό, φαινεται στο dei bill οτι έχουν περαστει οι καταμετρήσεις απο τον ΔΕΔΔΗΕ, οι υπάλληλοι σε 3 τηλέφωνα μου λένε εδω και 1 μηνες οτι κάνουν αιτηση για να βγει λογαριασμός και δεν έρχεται τιποτε.

Άνοιξε καλού κακού και ένα ticket και στο myrae λέγοντας πως δεν εκδίδουν λογαριασμούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yazidis είπε

Άνοιξε καλού κακού και ένα ticket και στο myrae λέγοντας πως δεν εκδίδουν λογαριασμούς.

Aν δεν απαντησουν στο αιτημα που έκανα γραπτως προ ολίγου (ακολουθοντας τη συμβουλη συμφορουμιτη), θα το προχωρήσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/5/2023 στις 6:33 ΜΜ, atpanos είπε

Έχει αργήσει αυτό τον μήνα ο λογαριασμός...

Βγήκε 24.02. / 30.03 και τώρα έχουμε 04.05. και δεν βγήκε ακόμα. Πάντα με ένδειξη πελάτη.

Μόνο σε εμένα αυτό;

Αν και βγήκε ανάμεσα 22.03. ένας έκτακτος -33 € (διόρθωση προηγούμενου τετράμηνο)

Kι εγώ το ίδιο... πρώτη φορά που δεν έλαβα λογαριασμό εγκαίρως, ενώ είχα δώσει ένδειξη 25/4. Πήρα τηλέφωνο και μου είπανε ότι δε φαίνεται στο σύστημα πως έχω δώσει ένδειξη, μάλλον σκάλωσε το e-bill. Eίχα κρατήσει την ένδειξη σ'ενα excel, την έδωσα στην εκπρόσωπο (σημείωσε ότι ήταν για 25/4) και μου είπε ότι εντός 4 εργάσιμων ημερών θα βγάλουν λογαριασμό. Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι... ακόμα κι αν χάθηκε η ένδειξη, γιατί δεν έβγαλαν έναντι κατά προσέγγιση; Τέσπα θα δουμε... ακόμα κι αν δε βγάλουν λογαριασμό εγώ θα κρατήσω τα λεφτά στη τράπεζα, κι ας τα δώσω όλα μαζί στον εκκαθαριστικό του Ιουνίου.

edit: Εμφανίστηκε τώρα ο λογαριασμός, δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο που πήρα τηλέφωνα ή αν απλά τυχαία και καθυστέρησαν γενικώς. Κοίτα λίγο μήπως βγήκε και σε σένα.

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό το σύστημα ότι βγαίνει το ποσό του λογαριασμού στο e-bill αλλά δεν ανεβάζουν το pdf για 3-4 μέρες (ούτε με το γνωστό κόλπο δεν φαίνεται άμεσα) είναι γελοία πρωτοτυπία. Δεν πρέπει να συμβαίνει πουθενά αλλού. Όχι ότι καιγόμαστε, αλλά λέμε..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, BrunoB said:

Πάντως αυτό το σύστημα ότι βγαίνει το ποσό του λογαριασμού στο e-bill αλλά δεν ανεβάζουν το pdf για 3-4 μέρες (ούτε με το γνωστό κόλπο δεν φαίνεται άμεσα) είναι γελοία πρωτοτυπία. Δεν πρέπει να συμβαίνει πουθενά αλλού. Όχι ότι καιγόμαστε, αλλά λέμε..

Γίνεται. Ζήλεψαν από τον Ηρων λογικά. Αυτός το ξεκίνησε! 

Επίσης το κάνει η vodafone σταθερή και παλαιότερα για μισή μέρα και η volterra που είχα. 

Λογικά τελειώνει την τιμολόγηση το λογιστήριο και μετά πάει μηχανογραφιση για οριστικοποιηση του pdf. Μη ξεχνάμε ότι στο pdf του λογαριασμού δεν υπάρχουν μόνο ποσά αλλά και διαφημίσεις ή ειδοποιήσεις για το κάθε έναν μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τα φώτα σας και μην βαράτε...

μου λήγει το MyHomeEnter που κάναμε πριν λίγους μήνες με προτροπή αρκετών φιλων εδω μέσα..
και που λέτε με πήρε μια αλεπουδιάρα απο την ΔΕΗ να μου το θυμίσει και να με λέει:

"Να σας βάλουμε στο νέο πρόγραμμα με κυμαινόμενη τιμή, ειναι πολύ φτηνά τώρα.. ή πάτε στο σταθερό που ειναι πανάκριβο με 0.30/kW."

Τι κάμνουμε;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/05/2023 at 11:22, BrunoB said:

Πάντως αυτό το σύστημα ότι βγαίνει το ποσό του λογαριασμού στο e-bill αλλά δεν ανεβάζουν το pdf για 3-4 μέρες (ούτε με το γνωστό κόλπο δεν φαίνεται άμεσα) είναι γελοία πρωτοτυπία. Δεν πρέπει να συμβαίνει πουθενά αλλού. Όχι ότι καιγόμαστε, αλλά λέμε..

Δεν είναι κάτι πρωτότυπο, τουλάχιστον όχι στους λογαριασμούς ΔΕΚΟ. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στην ΔΕΥΑ της πόλης μου (Πάτρα), βγαίνει το ποσό του λογαριασμού στο deyaponline.gr με την σημείωση ότι δεν μπορείς να τον δεις/κατεβάσεις πριν οριστικοποιηθεί, κάτι που γίνεται περίπου 10 ημέρες μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sokos1 είπε

ρε παιδιά τα φώτα σας και μην βαράτε...

μου λήγει το MyHomeEnter που κάναμε πριν λίγους μήνες με προτροπή αρκετών φιλων εδω μέσα..
και που λέτε με πήρε μια αλεπουδιάρα απο την ΔΕΗ να μου το θυμίσει και να με λέει:

"Να σας βάλουμε στο νέο πρόγραμμα με κυμαινόμενη τιμή, ειναι πολύ φτηνά τώρα.. ή πάτε στο σταθερό που ειναι πανάκριβο με 0.30/kW."

Τι κάμνουμε;;;;

Aν θέλεις να παραμείνεις στη ΔΕΗ, τότε κάνεις μετάβαση στο κυμαινόμενο πρόγραμμα Γ1 οικιακό. Διαφορετικά, αν θες να κανεις μια μερική εξοικονόμηση χρημάτων πριν την τυπική λήξη του μηχανισμού αναστολής της ρήτρας αναπροσαρμογής προτείνω να πας μέσω e contact στον ΗΡΩΝ και να πάρεις το 50 ευρω δωρο και το προγραμμα simply generous ή αλλιως στην elpedison με το προγραμμα elpedison economy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...