Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, Greg29M είπε

Πως μπορώ να δω παλαιούς (πριν 2-3 χρόνια) λογαριασμούς της ΔΕΗ στο νέο my dei ? 

Δεν μπορείς. Οι λογαριασμοί που είναι διαθέσιμοι είναι έως 1 χρόνο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μικρό τιπ από δω και πέρα, προσωπικά αποθηκεύω τους λογαριασμούς με την πληρωμή τους σε δικό μου χώρο. Έτσι κι αλλιώς δε πιάνουν πολύ χώρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Αξιζει να περνάω εγώ τις καταναλώσεις; 

χρονια πολλα ναι ειναι καλυτερα να ξερεις καθε μηνα τι σου γινετε και δε πληρωνεις τιποτε τρελα εναντι που στελνουν οτι ναναι

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ειχα το εξοχικο στο myhome enter εδω και δυο χρονια, με μηδενικη καταναλωση, και πληρωνα μονο το 1,5€ παγιο και τα δημοτικα τελη, 10€ συνολο δηλαδη το μηνα. 

Τωρα ξαφνικα βλεπω με εβαλε στο open αυτοματα, με 5€ παγιο. 

Δεν ειχα καμια ενημερωση πτι θα γινει κατι τετοιο. 

Μπορω να φυγω απο το open χωρις δεσμευση; πχ στο elpedison economy; 

Δεν με ενδιαφερει η καταναλωση μιας και ζητημα να παμε μια βδομαδα εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχονται «κρυφές» αυξήσεις στο ηλεκτρικό ρεύμα από 1ης Μαΐου

Πρόσθετος παράγοντας που οδήγησε σε αυξημένα τέλη δικτύου είναι η μείωση της κατανάλωσης ηλεκτρικού ρεύματος, αποτέλεσμα της ενεργειακής κρίσης και της αδυναμίας νοικοκυριών και επιχειρήσεων να αντεπεξέλθουν στις υψηλές τιμές"

https://www.kathimerini.gr/economy/562377772/erchontai-kryfes-ayxiseis-sto-ilektriko-reyma-apo-1is-ma-oy/

 

 

Δηλαδη τιμωρια ουσιαστικα επειδη μειωσες την καταναλωση σου

αυτη που σου λεγανε να κανεις αλλιως θα ειχες επιβάρυνση 

Κανονικη δυστοπια

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ant_ είπε

Ερχονται «κρυφές» αυξήσεις στο ηλεκτρικό ρεύμα από 1ης Μαΐου

Πρόσθετος παράγοντας που οδήγησε σε αυξημένα τέλη δικτύου είναι η μείωση της κατανάλωσης ηλεκτρικού ρεύματος, αποτέλεσμα της ενεργειακής κρίσης και της αδυναμίας νοικοκυριών και επιχειρήσεων να αντεπεξέλθουν στις υψηλές τιμές"

https://www.kathimerini.gr/economy/562377772/erchontai-kryfes-ayxiseis-sto-ilektriko-reyma-apo-1is-ma-oy/

 

Τον προηγούμενο μήνα με 484 Κwh,  λογαριασμός 135 (100 πλήρωνα , υποτίθεται μειώθηκε η επιδότηση επειδή μειώθηκαν οι διεθνείς τιμές). Σήμερα  με μηνιαία κατανάλωση 442 kwh, λογαριασμός 171 ευρώ!!  Βγείτε να υποστηρίξετε οι 2-3......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Τον προηγούμενο μήνα με 484 Κwh,  λογαριασμός 135 (100 πλήρωνα , υποτίθεται μειώθηκε η επιδότηση επειδή μειώθηκαν οι διεθνείς τιμές). Σήμερα  με μηνιαία κατανάλωση 442 kwh, λογαριασμός 171 ευρώ!!  Βγείτε να υποστηρίξετε οι 2-3......

Δεν έχει σχέση η επιδότηση.

Πληρώνεις την κιλοβατώρα 0.159€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2023 στις 5:22 ΜΜ, Greg29M είπε

Πως μπορώ να δω παλαιούς (πριν 2-3 χρόνια) λογαριασμούς της ΔΕΗ στο νέο my dei ? 

Μπορείς πάντως να τους ζητήσεις από το support τους - εμένα μου έστειλαν όταν έφυγα και φοβόμουν ότι θα χαθούν όλοι λογαριασμούς 3 τελευταίων ετών (αν θυμάμαι καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Τον προηγούμενο μήνα με 484 Κwh,  λογαριασμός 135 (100 πλήρωνα , υποτίθεται μειώθηκε η επιδότηση επειδή μειώθηκαν οι διεθνείς τιμές). Σήμερα  με μηνιαία κατανάλωση 442 kwh, λογαριασμός 171 ευρώ!!  Βγείτε να υποστηρίξετε οι 2-3......

Ποιος ειναι ο προηγουμενος μηνας και ποιο το σημερα;;;;

Ανεβασε λογαριασμους για να δουμε τι γινεται.....

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ κότσαραν πάλι ΚΑΙ στο νυκτερινό χρέωση δικτύου,  εκτός από μεταφοράς που είχαν βάλει από τον Σεπτέμβρη..

Όσοι δηλαδή έχουν κάτω από 1.600 kwh το τετράμηνο, τσάμπα κάνουν χρήση του.., αφού πληρώνουν κανονικά ρυθμιζόμενες όπως ημερήσιες.., από παντού να τα αρπάζουν οι πστδς

Spoiler

Μου φαίνεται τα 4μηνα που έχω κάτω από 1.600, ώρες αιχμής 6-9 θα τα κοπανάω όλα μόνο και μόνο για σπάσιμο στο σύστημα..  40A μέχρι να πέφτουν οι ασφάλειες 😄💪

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...