Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, washcloud είπε

Νομίζω ότι το ξέρεις ότι από μόνο του το ποσό σε συνάρτηση απλώς με τις κιλοβατώρες δεν λέει κάτι...

Τί πρόγραμμα; Υπάρχουν οι πιστώσεις ΤΕΜ; Είχες πληρώσει έναντι; Υπάρχει κάτι που το θεωρείς λάθος στην ανάλυση (πχ τιμή κιλοβατώρας, απουσία τυχόν έκπτωσης ΚΟΤ κτλ);

Σε γενικές γραμμές πάντως, όταν η βασική (τελική) χρέωση κιλοβατώρας είναι ~0,16 και οι "ρυθμιζόμενες"/δήμος/ΕΡΤ/ΦΠΑ είναι περίπου άλλο τόσο, 560 για το 4μηνο είναι πλέον "νορμάλ" (αν δεν έχει πληρωθεί ένα σημαντικό ποσό ως έναντι).

Δεν ανοιξα το ebill ακόμα, είδα το email που ήρθε. Το τιμολόγιο ήταν το Γ1. Τα δημοτικά τέλη κάπου κανένα 80αρι. Έναντι έχει πληρωθεί στο 2μηνο, όχι ιδιαίτερα μεγάλος. Τσιμπίσσμε σε κατανάλωση λόγω κλιματιστικων και άλλων θερμαντικων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maurikycli είπε

^ Καλώς τον

θενκς για το καλωσόρισμα - περαστικός είμαι πάντως....(όχι ότι έχει καμμία σημασία, απλά το λέω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Μπορείτε να loggάρετε e-bill χθες και σήμερα?

Δοκίμασε να καθαρίσεις τα cookies. Εγώ με το που το έκανα πριν κανένα μισάωρο, έπαιξε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα ακίνητο (μικρό διαμέρισμα, 37τμ) εγκαταλελειμμένο (μη ηλεκτροδοτούμενο δηλαδή) από το 2010 (νομίζω). Σκέφτομαι να προσπαθήσω να το βάλω στο πρόγραμμα Εξοικονομώ & Ανακαινίζω, οπότε θα χρειαστώ ρεύμα (για να το δηλώσω ως πρώτη κατοικία).

Ποιο πρόγραμμα - εταιρεία ρεύματος προτείνετε; (πολύ λίγο ρεύμα θα χαλάω)

Επεξ/σία από panosena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosena είπε

Έχω ένα ακίνητο (μικρό διαμέρισμα, 37τμ) εγκαταλελειμμένο (μη ηλεκτροδοτούμενο δηλαδή) από το 2010 (νομίζω). Σκέφτομαι να προσπαθήσω να το βάλω στο πρόγραμμα Εξοικονομώ & Ανακαινίζω, οπότε θα χρειαστώ ρεύμα (για να το δηλώσω ως πρώτη κατοικία).

Ποιο πρόγραμμα - εταιρεία ρεύματος προτείνετε; (πολύ λίγο ρεύμα θα χαλάω)

ΔΕΗ Γ1...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημερα..Θα υπαρξει παραταση μαλλον...Καλο αυτο νεο..

https://www.insider.gr/oikonomia/271110/reyma-aitima-stis-bryxelles-gia-na-paratathei-dihty-prostasias-stin-krisi

κακό είναι, παραπάνω χρεωνόμαστε απο ότι θα ήταν με ρήτρα 

 Αλλαγή όλου του ΧΕ χρειάζεται και εκμετάλλευση πηγών ενέργειας (λιγνίτης και αέριο/βιοαέριο) αυτό το διάστημα (βασικά 2 χρόνια πριν έπρεπε να ξεκινήσει) . Καθώς και αποθήκευση ενέργειας απο ΑΠΕ , γενικά ένα μαύρο χάλι είμαστε ....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...