Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Εμένα μου την επέστρεψαν στον τελικό που λόγω της εγγύησης βγήκε αρνητικός και μου τα έβαλαν σε τραπεζικό λογαριασμό. Μου έφαγαν και τρία ευρώ γιατί η μεταφορά έγινε από άλλη τράπεζα.

Ποια τράπεζα? 

Εμένα, δεν μου κράτησαν?

Ήμουν τυχερός δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Ποια τράπεζα? 

Εμένα, δεν μου κράτησαν?

Ήμουν τυχερός δηλαδή?

Στην alpha ζήτησα να μπουν τα λεφτά. Η χρέωση ήταν για εισερχόμενο έμβασμα από άλλη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Στην alpha ζήτησα να μπουν τα λεφτά. Η χρέωση ήταν για εισερχόμενο έμβασμα από άλλη τράπεζα.

Εγώ Πειραιώς.

Τυχαία, την γλίτωσα δηλαδή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dasnowy είπε

Εμένα μου την επέστρεψαν στον τελικό που λόγω της εγγύησης βγήκε αρνητικός και μου τα έβαλαν σε τραπεζικό λογαριασμό. Μου έφαγαν και τρία ευρώ γιατί η μεταφορά έγινε από άλλη τράπεζα.

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά τα λεφτά στα έφαγε η τράπεζα σου, όχι η ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, yazidis είπε

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά τα λεφτά στα έφαγε η τράπεζα σου, όχι η ΔΕΗ.

Αν δεν κάνω λάθος, όταν μεταφέρεις λεφτά με έμβασμα μπορείς να επιλέξεις αν θα χρεωθείς εσύ ή άλλος την προμήθεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Προμήθεια 

Ακριβώς.

3 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Αν δεν κάνω λάθος, όταν μεταφέρεις λεφτά με έμβασμα μπορείς να επιλέξεις αν θα χρεωθείς εσύ ή άλλος την προμήθεια. 

Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως αυτός (στην προκειμένη η ΔΕΗ) σου έβαλε ολόκληρο το ποσό που δικαιούσαι, και πλήρωσε ήδη κάποια προμήθεια. Το ότι σε χρεώνει η τράπεζα σου όμως δεν είναι πρόβλημα της ΔΕΗ, είναι δυστυχώς δικό σου.

Τώρα αν με ρωτήσεις το αν είναι δίκαιο όλο αυτό που συμβαίνει με τις τράπεζες και όλες αυτές τις χρεώσεις, λες και σηκώνεται και μεταφέρει κάποιος τα λεφτά σου, θα σου απαντήσω πως είναι αισχρό. Αλλά ξαναλέω το πρόβλημα είναι με την τράπεζα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, yazidis είπε

Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως αυτός (στην προκειμένη η ΔΕΗ) σου έβαλε ολόκληρο το ποσό που δικαιούσαι, και πλήρωσε ήδη κάποια προμήθεια. Το ότι σε χρεώνει η τράπεζα σου όμως δεν είναι πρόβλημα της ΔΕΗ, είναι δυστυχώς δικό σου.

Τώρα αν με ρωτήσεις το αν είναι δίκαιο όλο αυτό που συμβαίνει με τις τράπεζες και όλες αυτές τις χρεώσεις, λες και σηκώνεται και μεταφέρει κάποιος τα λεφτά σου, θα σου απαντήσω πως είναι αισχρό. Αλλά ξαναλέω το πρόβλημα είναι με την τράπεζα σου.

Εννοείται πως δεν ευθύνεται η ΔΕΗ για την προμήθεια, αλλά θα μπορούσε να κάνει κάτι τουλάχιστον για τα μικρά ποσά. Σκέψου να ζητήσει κάποιος 5 ευρώ επιστροφή από τη ΔΕΗ και να πρέπει να δώσει 3 ευρώ για να τα πάρει. 

Δε θα κάτσω να σκάσω για 3 ευρώ (-66 ευρώ μου είχε βγει ο τελικός), αλλά είναι άξιο αναφοράς. 

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Εγώ Πειραιώς.

Τυχαία, την γλίτωσα δηλαδή 

Για να μη χρεώθηκες, σημαίνει πως η ΔΕΗ συνεργάζεται με την Πειραιώς. 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβαινω καλα το 4all εχει ετησια δεσμευση και δεν ειναι ελευθερο.

ειναι εποχες αυτες να προτιμησει καποιος ετησια δεσμευση σε σχεση με τοσο μικρη διαφορα απο το Γ1 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το online με τις πρωτες τιμές τις καλές και τη διετη διαρκεια. Θα υπαρξει καποιο προβλημα αν αλλάξω την καρτα που εχω δηλωσει για αυτόματη εξοφληση με άλλη κάρτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, alfeios είπε

Έχω το online με τις πρωτες τιμές τις καλές και τη διετη διαρκεια. Θα υπαρξει καποιο προβλημα αν αλλάξω την καρτα που εχω δηλωσει για αυτόματη εξοφληση με άλλη κάρτα ;

Εγώ την έχω αλλάξει χωρίς πρόβλημα.

Αλλά με τα χάλια που έχουν στο site τους, κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τίποτα.

μου έβγαλε να αλλάξω κωδικό, άλλαξα. μου έβγαλε επιβεβαίωσή ότι άλλαξε και δεν μπαίνω ούτε με τον παλιό, ούτε με τον καινούριο. αν πατήσω για ανάκτηση και βάλω το mail Μου μου βγάζει server error 

 

και στη φόρμα επικοινωνίας 

Παρακαλώ διορθώστε τα ακόλουθα και προσπαθήστε ξανά:

  • Πρέπει να επιλέξετε κατηγορία θέματος
  •  
Επεξ/σία από marksk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να έρθω στο Γ1Ν και θα ήθελα να μάθω αν στο συμβόλαιο στο σημείο που αναγράφει την διάρκεια της σύμβασης, γράφει "Αορίστου Χρόνου" ή έχει κάποια συγκεκριμένη διάρκεια;

Επεξ/σία από mdendrin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 05/04/2023 at 16:30, Γιάννης Platano said:

Δεν καταφερα να δω κατι για αυτο ρωτησα ..Δεν ηξερα οτι υοαρχει και μου το ειπαν

Έχει το σάιτ της ΔΕΗ επιλογή σύγκρισης προγραμμάτων και στα βγάζει δίπλα δίπλα να δεις τι ισχύει για το καθένα. Στο myhome4all δεν αναφέρει χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής όπως στο Γ1. (Δε ξέρω αν ειναι απλά παράλειψη).

Αορίστου λένε και τα δύο με κυμαινόμενη τιμή.

Στις χρεώσεις φαίνεται να είναι 0,005 φθηνότερο 0,16 αντί για 0,165.

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/sygkrisi-proionton/?products=512582,16303

Επεξ/σία από MikeJ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...