Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Τα έχουν  ήδη πολυ ηλεκτρονικά.. Μάλιστα συνήθως δεν απαντούν στο τηλέφωνο.. Αλλά σε email.. 

Η κάθε περιφερειακή Διεύθυνση κάνει ό,τι γουστάρει.

Στάλθηκαν τα πάντα ηλεκτρονικά μέσω gov και επέμεναν κάποια να δοθούν με φυσική παρουσία κατόπιν ραντεβού μόνο τηλεφωνικά, το οποίο είναι δύσκολο να κλείσεις αφού δεν απαντούν στο τηλέφωνο.

Αλλά και όταν στάλθηκαν όλα έγινε και η πληρωμή πάλι έπρεπε τηλεφωνικά να μάθουμε αν φανηκε η πληρωμή στο συστημα και μετά να ελέγξουν ότι δεν λείπει τίποτε από τον φάκελο, και ξανά τηλέφωνο για ραντεβού!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Η κάθε περιφερειακή Διεύθυνση κάνει ό,τι γουστάρει.

Στάλθηκαν τα πάντα ηλεκτρονικά μέσω gov και επέμεναν κάποια να δοθούν με φυσική παρουσία κατόπιν ραντεβού μόνο τηλεφωνικά, το οποίο είναι δύσκολο να κλείσεις αφού δεν απαντούν στο τηλέφωνο.

Αλλά και όταν στάλθηκαν όλα έγινε και η πληρωμή πάλι έπρεπε τηλεφωνικά να μάθουμε αν φανηκε η πληρωμή στο συστημα και μετά να ελέγξουν ότι δεν λείπει τίποτε από τον φάκελο, και ξανά τηλέφωνο για ραντεβού!!!! 

Ακόμα υπάρχει θέμα.. Γιατί δεν δουλευουν όλα ηλεκτρονικά.. Και μερικά άτομα δεν ξέρουν ακόμα από υπολογιστές.. Είναι μεγάλοι σε ηλικία... Και θέλουν μερικά χαρτιά να τα παραλαβουν με το χέρι.. Φοβουνται μήπως μην είναι ψευτικα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, takoulou είπε

Ακόμα υπάρχει θέμα.. Γιατί δεν δουλευουν όλα ηλεκτρονικά.. Και μερικά άτομα δεν ξέρουν ακόμα από υπολογιστές.. Είναι μεγάλοι σε ηλικία... Και θέλουν μερικά χαρτιά να τα παραλαβουν με το χέρι.. Φοβουνται μήπως μην είναι ψευτικα.. 

Τίποτε δεν δικαιολογεί την συμπεριφορά τους.  Οι υπολογιστές υπάρχουν δεκαετίες και οι μεγαλύτερης ηλικίας έχουν ήδη φύγει.

Επειδή είμαστε εκτός θέματος, τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2023 στις 11:28 ΠΜ, popopo είπε

Με γύρισαν και εμένα με τη λέξη του enter + σε myHome Open με ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες FixIt & GREEN PASS παρόλο που πριν 13 ημερολογιακές ημέρες έκανα ηλεκτρονικό αίτημα για απενεργοποίησή τους.

3 μέρες αργότερα (δηλαδή 10 ημερολογιακές πριν από σήμερα) είχα λάβει την αυτόματη απάντηση:

Πότε να τους ενοχλήσω ξανά;

Σε συνέχεια του μηνύματός μου, παραθέτω την έως τώρα επικοινωνία μου:

23.03.2023 Λήξη enter+ (+ fixit + green pass)

10.03.2023 Ηλεκτρονικό αίτημα απενεργοποίησης πρόθετων υπηρεσίων (μέσα από το dei.gr). Έλαβα στο email ticket number.

29.03.2023 Έστειλα reminder email και πήρα επιβεβαιωτική απάντηση.

Δεν έχω όμως ακόμη νεότερά και στο mydei εμφανίζονται ακόμη ενεργοποιημένες οι πρόσθετες υπηρεσίες. Πως προτείνετε να συνεχίσω; 

Επεξ/σία από popopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτο το myhome 4all τι δαφορα εχει απο το Γ1

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/myhome-4all/

σαν τι άλλο να έχει απο αυτά που γράφει στο site ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

σαν τι άλλο να έχει απο αυτά που γράφει στο site ?

Δεν καταφερα να δω κατι για αυτο ρωτησα ..Δεν ηξερα οτι υοαρχει και μου το ειπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν καταφερα να δω κατι για αυτο ρωτησα ..Δεν ηξερα οτι υοαρχει και μου το ειπαν

έχει τις τιμές και τους όρους κανονικά στο site , διάβασε απο εδώ και τα επόμενα 3-4 ποστς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουσιαστικά είναι παραπλήσια. Η διαφορά τους είναι:

το for all είναι για όσους κάνουν χαμηλή κατανάλωση (έως 500 κιλοβατώρες) την ημέρα, γιατί αν κάνεις παραπάνω την ημέρα σε συμφέρει το Γ1

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/sygkrisi-proionton/?products=512582,16303

 

Επεξ/σία από vision
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vision είπε

Ουσιαστικά είναι παραπλήσια. Η διαφορά τους είναι:

το for all είναι για όσους κάνουν χαμηλή κατανάλωση (έως 500 κιλοβατώρες) την ημέρα, γιατί αν κάνεις παραπάνω την ημέρα σε συμφέρει το Γ1

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/revma/sygkrisi-proionton/?products=512582,16303

 

Μάλλον τον μήνα θέλεις να πεις και οχι την ημέρα. 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μάλλον τον μήνα θέλεις να πεις και οχι την ημέρα. 

ναι σόρρυ το μήνα

με τις εγγυήσεις στη ΔΕΗ τι γίνεται αν φύγει κανείς απ' αυτούς; Γνωρίζει κανείς; Δανεικά κι αγύριστα; Φαντάζομαι δε σου επιστρέφουν τίποτα πίσω. Είμαι στη ΔΕΗ εδώ και κάτι χρόνια και είχα δώσει εγγύηση (δεν θυμάμαι πόσο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vision είπε

ναι σόρρυ το μήνα

με τις εγγυήσεις στη ΔΕΗ τι γίνεται αν φύγει κανείς απ' αυτούς; Γνωρίζει κανείς; Δανεικά κι αγύριστα; Φαντάζομαι δε σου επιστρέφουν τίποτα πίσω. Είμαι στη ΔΕΗ εδώ και κάτι χρόνια και είχα δώσει εγγύηση (δεν θυμάμαι πόσο).

Στα γυρίζουν κανονικά και με πολύ απλό τρόπο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, vision είπε

ναι σόρρυ το μήνα

με τις εγγυήσεις στη ΔΕΗ τι γίνεται αν φύγει κανείς απ' αυτούς; Γνωρίζει κανείς; Δανεικά κι αγύριστα; Φαντάζομαι δε σου επιστρέφουν τίποτα πίσω. Είμαι στη ΔΕΗ εδώ και κάτι χρόνια και είχα δώσει εγγύηση (δεν θυμάμαι πόσο).

Εμένα μου την επέστρεψαν στον τελικό που λόγω της εγγύησης βγήκε αρνητικός και μου τα έβαλαν σε τραπεζικό λογαριασμό. Μου έφαγαν και τρία ευρώ γιατί η μεταφορά έγινε από άλλη τράπεζα.

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, vision είπε

ναι σόρρυ το μήνα

με τις εγγυήσεις στη ΔΕΗ τι γίνεται αν φύγει κανείς απ' αυτούς; Γνωρίζει κανείς; Δανεικά κι αγύριστα; Φαντάζομαι δε σου επιστρέφουν τίποτα πίσω. Είμαι στη ΔΕΗ εδώ και κάτι χρόνια και είχα δώσει εγγύηση (δεν θυμάμαι πόσο).

Στον τελευταίο εκκαθαριστικό λογαριασμό γίνεται συμψηφισμός της εγγύησης. Το ποσό της εγγύησης που είχες δώσει αναγράφεται στους λογαριασμούς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελικός λογαριασμό συνήθως είναι χρεωστικός ειδικά αν η παροχή είναι παλιά που οι εγγυήσεις ήταν πολύ μικρές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...