Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, korakios είπε

καλύτερο απο Γ1/open για καταναλώσεις <500kw/μήνα (edit έχει και 2% έκπτωση με πάγια)

μπήκε και στο excel

μετά το 12μηνο πάει σε open και έξτρα χρέωση greenpass

επίσης δεν είναι για ΚΟΤ

edit2 κλασσική άχρηστη ΔΕΗ , στους ειδικούς όρους λέει δεν είναι για ΚΟΤ , στον τιμοκατάλογο λέει οτι είναι και για ΚΟΤ

Είναι και για ΚΟΤ το πρόγραμμα αλλά λέει δε δίνει την επιβράβευση myhome4all αν έχεις ΚΟΤ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Είναι και για ΚΟΤ το πρόγραμμα αλλά λέει δε δίνει την επιβράβευση myhome4all αν έχεις ΚΟΤ. 

πάντως δεν έχω καταλάβει πως την υπολογίζει αν πετύχεις το 15% μείωσης

στο excel δεν τη συμπεριλαμβάνω πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

πάντως δεν έχω καταλάβει πως την υπολογίζει αν πετύχεις το 15% μείωσης

στο excel δεν τη συμπεριλαμβάνω πάντως

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως αν πετύχεις το 15% της μείωσης, σου επιστρέφουν τη διαφορά 0,216-0,16 της κλίμακας της ΔΕΗ για τις kwh που υπερβαίνουν τις 500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως αν πετύχεις το 15% της μείωσης, σου επιστρέφουν τη διαφορά 0,216-0,16 της κλίμακας της ΔΕΗ για τις kwh που υπερβαίνουν τις 500.

δλδ πάει στα 0,16 συνολικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2023 στις 11:45 ΠΜ, fragma είπε

Επειδή μιλάτε για επανασύνδεση, και για να μην ανοίγω νέο θρέντ, ξέρετε μηπως που κάνω αίτηση για νέα σύνδεση (νέο μετρητή στην ίδια μονοκατοικία που χώρισα στα δύο και εχω τελειωσει τις διαδικασίες με πολεοδομία και εφορία) και πόσος χρόνος περιπου χρειάζεται μέχρι να έρθει;

Στον ΔΕΔΔΗΕ το παίζουν εξουσία και σου βγάζουν την πίστη!

Μιλάς με το γραφείο της περιοχής όπου είναι το ακίνητο, βρίσκεις ηλεκτρολόγο, που μάλλον έχεις ήδη, και σε κατατοπίζουν.

Καλό κουράγιο.

Εμείς κλείνουμε 2 μήνες που μας παιδεύουν και μόλις σήμερα κλείσαμε τηλεφωνικά ραντεβού (10 μέρες δεν απαντούσε κανείς στα τηλέφωνα) για να υπογράψουμε συμβόλαιο για μετατροπή από εργοταξιακό σε μόνιμο. Πότε θα γίνει βέβαια κανείς δεν ξέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/03/2023 at 11:45, fragma said:

Επειδή μιλάτε για επανασύνδεση, και για να μην ανοίγω νέο θρέντ, ξέρετε μηπως που κάνω αίτηση για νέα σύνδεση (νέο μετρητή στην ίδια μονοκατοικία που χώρισα στα δύο και εχω τελειωσει τις διαδικασίες με πολεοδομία και εφορία) και πόσος χρόνος περιπου χρειάζεται μέχρι να έρθει;

Spoiler

κοιτά είμαι στη φάση που προσπαθώ να βάλω δυο ρολόγια σε κάποια εξοχικά στην επαρχία. Μου είπαν να στείλω αυτή την αίτηση με μειλ στο μειλ που είναι της μορφής περιοχη@deddie.gr μαζί με βεβαίωση σύνδεσης σε δίκτυα κοινής ωφέλειας από τον μηχανικό, Ε9, οικοδομική άδεια για να κάνουν προεπισκόπηση της αίτησης και να μου πουν ναι ναι μπαίνει ρολόι τόσο το κόστος. αυτό θα γίνει ΕΙΠΑΝ σε 12 εργάσιμες. Μετά δε γλιτώνω το ταξιδάκι να πάω να υπογράψω και να πληρώσω και μετά άγνωστο πόσο καιρόθα κάνουν. ακούω 2 μήνες; ακούω 3 μήνες; ελπίζω Ιούλιο Αύγουστο να το έχω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, SB_1957 είπε

Στον ΔΕΔΔΗΕ το παίζουν εξουσία και σου βγάζουν την πίστη!

Μιλάς με το γραφείο της περιοχής όπου είναι το ακίνητο, βρίσκεις ηλεκτρολόγο, που μάλλον έχεις ήδη, και σε κατατοπίζουν.

Καλό κουράγιο.

Εμείς κλείνουμε 2 μήνες που μας παιδεύουν και μόλις σήμερα κλείσαμε τηλεφωνικά ραντεβού (10 μέρες δεν απαντούσε κανείς στα τηλέφωνα) για να υπογράψουμε συμβόλαιο για μετατροπή από εργοταξιακό σε μόνιμο. Πότε θα γίνει βέβαια κανείς δεν ξέρει!

Καλημέρα.. Δυστυχώς στον Δεδδηε έχουν μείνει πολυ λίγοι  ελάχιστοι Δοιηκητικοι υπάλληλοι.. Και δεν προλαβαινουν να απαντήσουν στα τηλέφωνα.. Γίνεται ο χαμός.. Και μάλιστα τώρα που βγήκε παλι μια εθελουσία θα φυγουν και άλλοι.. Ο μέσος όρος ηλικίας είναι πανω απο 55...Οπως υπάρχει και μεγάλη έλλειψη τεχνικών... Γιατί δείνουν λίγα χρήματα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε κι η ΔΕΗ να κάνει διακοπές παροχών για μικροποσά; Χρωστούσε ένας γνωστός μου 110 ευρώ... τον πήρανε τηλέφωνο τη 10η μέρα μετά τη λήξη να του το υπενθυμίσουν, κι ότι σε 5 μέρες θα ενημερώσουν τον ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Δυστυχώς στον Δεδδηε έχουν μείνει πολυ λίγοι  ελάχιστοι Δοιηκητικοι υπάλληλοι.. Και δεν προλαβαινουν να απαντήσουν στα τηλέφωνα.. Γίνεται ο χαμός.. Και μάλιστα τώρα που βγήκε παλι μια εθελουσία θα φυγουν και άλλοι.. Ο μέσος όρος ηλικίας είναι πανω απο 55...Οπως υπάρχει και μεγάλη έλλειψη τεχνικών... Γιατί δείνουν λίγα χρήματα.. 

Αυτό δεν δικαιολογεί την αγένεια, αλλά και την συχνή απουσία από το γραφείο τους. 

Και αν όντως υπάρχει έλλειψη προσωπικού η ηλεκτρονική διεκπεραίωση θα επιτάχυνε την διαδικασία.

Αλλά επιμένουν στα χειρόγραφα και στη φυσική παρουσία. 

Αυτό βέβαια είναι πρόβλημα σε όλο το άμεσο και έμμεσο δημοσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άρχισε κι η ΔΕΗ να κάνει διακοπές παροχών για μικροποσά; Χρωστούσε ένας γνωστός μου 110 ευρώ... τον πήρανε τηλέφωνο τη 10η μέρα μετά τη λήξη να του το υπενθυμίσουν, κι ότι σε 5 μέρες θα ενημερώσουν τον ΔΕΔΔΗΕ.

Νομιζω παει με αριθμο λογαριασμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Αυτό δεν δικαιολογεί την αγένεια, αλλά και την συχνή απουσία από το γραφείο τους. 

Και αν όντως υπάρχει έλλειψη προσωπικού η ηλεκτρονική διεκπεραίωση θα επιτάχυνε την διαδικασία.

Αλλά επιμένουν στα χειρόγραφα και στη φυσική παρουσία. 

Αυτό βέβαια είναι πρόβλημα σε όλο το άμεσο και έμμεσο δημοσιο.

Τα έχουν  ήδη πολυ ηλεκτρονικά.. Μάλιστα συνήθως δεν απαντούν στο τηλέφωνο.. Αλλά σε email.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άρχισε κι η ΔΕΗ να κάνει διακοπές παροχών για μικροποσά; Χρωστούσε ένας γνωστός μου 110 ευρώ... τον πήρανε τηλέφωνο τη 10η μέρα μετά τη λήξη να του το υπενθυμίσουν, κι ότι σε 5 μέρες θα ενημερώσουν τον ΔΕΔΔΗΕ.

Αυτο ειναι καλο σε προστατεύει απο υπερχρεώσεις που στο μέλλον δεν θα μπορείς να πληρωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...