Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια βοήθεια παιδιά,έχω χελώνα από την ΔΕΗ αλλά από μέσα έχει αφαιρεθεί ο μετρητής,το ακίνητο ήταν κλειστό περίπου 10 χρόνια.τι χρειάζεται για να μπει μετρητής ξανά και να γίνει επανασύνδεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, kioo είπε

Μια βοήθεια παιδιά,έχω χελώνα από την ΔΕΗ αλλά από μέσα έχει αφαιρεθεί ο μετρητής,το ακίνητο ήταν κλειστό περίπου 10 χρόνια.τι χρειάζεται για να μπει μετρητής ξανά και να γίνει επανασύνδεση?

Διαδικασία από την αρχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2023 στις 11:57 ΠΜ, MariosX είπε

Καλημέρα παιδιά, 

Ποια προγράμματα και πάροχοι συμφέρουν αυτή την περίοδο; 

Είδα λίγο τα προγράμματα της ΔΕΗ: 

- Γ1/Γ1Ν

- Home Online

- myHomeEnter

Επίσης βάση του excel φύλου είδα πως η protergia συμφερει

Απλά δεν ξέρω πως θα κινηθώ, μένω μόνος μου και η κατανάλωση είναι:  1 a/c, 1 λάπτοπ, 1 τηλεόραση, ηχεία, ηλεκτρικό θερμοσίφωνα, σπάνια μαγείρεμα 

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάτι; 

 

Elpedison η πιο οικονομική, 0,11€/ kWh (Απριλίου) χωρίς παγια το μήνα.. Στην ΔΕΗ είναι 0,15€/kWh +3,5€ πάγιο/μήνα.

Επεξ/σία από Raylan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kioo είπε

Μια βοήθεια παιδιά,έχω χελώνα από την ΔΕΗ αλλά από μέσα έχει αφαιρεθεί ο μετρητής,το ακίνητο ήταν κλειστό περίπου 10 χρόνια.τι χρειάζεται για να μπει μετρητής ξανά και να γίνει επανασύνδεση?

Αίτηση στον Δεδδηε.. Να μπει νέος μετρητής.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Raylan είπε

Elpedison η πιο οικονομική, 0,11€/ kWh (Απριλίου) χωρίς παγια το μήνα.. Στην ΔΕΗ είναι 0,15€/kWh +3,5€ πάγιο/μήνα.

Και 0,089 με 5€ πάγιο, το Φυσικό Αέριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, ήγγικεν η ώρα που πέρασε ο χρόνος και μπήκα αυτόματα στο myHomeOpen μετά από το Enter+ που μας πήγε σχετικά καλά (έχουμε μεγάλη κατανάλωση γενικά), οπότε η ερώτηση είναι, μπορώ να πάω σε κάτι καλύτερο (μιλάω για εντός ΔΕΗ πάλι) ή κάθομαι σε αυτό -αναγκαστικά και μη- να δω πώς πάει ως κυμαινόμενο;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, StandardTen είπε

Καλησπέρα παίδες, ήγγικεν η ώρα που πέρασε ο χρόνος και μπήκα αυτόματα στο myHomeOpen μετά από το Enter+ που μας πήγε σχετικά καλά (έχουμε μεγάλη κατανάλωση γενικά), οπότε η ερώτηση είναι, μπορώ να πάω σε κάτι καλύτερο (μιλάω για εντός ΔΕΗ πάλι) ή κάθομαι σε αυτό -αναγκαστικά και μη- να δω πώς πάει ως κυμαινόμενο;

Ευχαριστώ πολύ.

Το οπεν είναι ελαφρώς καλύτερο απο το Γ1 στις μεγάλες καταναλώσεις, επίσης σου δίνει και επιπλέον έκπτωση 2% αν ενεργοποιήσεις παγια εντολή. 

Τα σταθερά μην τα κοιτάς καθόλου, είναι πανάκριβα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή είναι νέος στο Γ1, εκπροθεσμη εξόφληση λογαριασμού προσθέτει τόκους υπερημερίας τπτ τέτοιο;;

Επίσης υπάρχει κάποιο κίνητρο να πληρώνει κάποιος νωρίτερα λογαριασμό δλδ κάποια έκπτωση;

Τέλος είναι προτιμότερο να έρχεται μηνιαίος λογαριασμός ή δίμηνο+ δίμηνο;;

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα 

εχει τελειωσει το home enter+ και ειμαι πλεον στο open ,

ξερει κανεις αν μπορω να φυγω σε αλλο παροχο οποτε θελω; η εχει κ αυτο καποια ποινη αποχωρησης;

δεν εχω υπογραψει κατι η συμφωνησει απλα μετα τη ληξη του home με πηγε στο open αυτοματα.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Kyrriakos είπε

καλησπερα 

εχει τελειωσει το home enter+ και ειμαι πλεον στο open ,

ξερει κανεις αν μπορω να φυγω σε αλλο παροχο οποτε θελω; η εχει κ αυτο καποια ποινη αποχωρησης;

δεν εχω υπογραψει κατι η συμφωνησει απλα μετα τη ληξη του home με πηγε στο open αυτοματα.

ευχαριστω

Μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις, χωρίς ποινή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikosbt είπε

καλύτερο απο Γ1/open για καταναλώσεις <500kw/μήνα (edit έχει και 2% έκπτωση με πάγια)

μπήκε και στο excel

μετά το 12μηνο πάει σε open και έξτρα χρέωση greenpass

επίσης δεν είναι για ΚΟΤ

edit2 κλασσική άχρηστη ΔΕΗ , στους ειδικούς όρους λέει δεν είναι για ΚΟΤ , στον τιμοκατάλογο λέει οτι είναι και για ΚΟΤ

Επεξ/σία από korakios
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...