Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, fragma είπε

Επειδή μιλάτε για επανασύνδεση, και για να μην ανοίγω νέο θρέντ, ξέρετε μηπως που κάνω αίτηση για νέα σύνδεση (νέο μετρητή στην ίδια μονοκατοικία που χώρισα στα δύο και εχω τελειωσει τις διαδικασίες με πολεοδομία και εφορία) και πόσος χρόνος περιπου χρειάζεται μέχρι να έρθει;

Πρώτα πρώτα χρειάζεσαι δύο σχέδια για το παλιό και το νέο από ηλεκτρολογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, fragma είπε

Επειδή μιλάτε για επανασύνδεση, και για να μην ανοίγω νέο θρέντ, ξέρετε μηπως που κάνω αίτηση για νέα σύνδεση (νέο μετρητή στην ίδια μονοκατοικία που χώρισα στα δύο και εχω τελειωσει τις διαδικασίες με πολεοδομία και εφορία) και πόσος χρόνος περιπου χρειάζεται μέχρι να έρθει;

Στον Δεδδηε.. Εκεί 👉.. 

Πάνω από 20 μέρες αν έχεις έτοιμα όλα τα χαρτιά.. ΥΔΕ,  κτλπ

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 29/03/2023 at 11:45, fragma said:

Επειδή μιλάτε για επανασύνδεση, και για να μην ανοίγω νέο θρέντ, ξέρετε μηπως που κάνω αίτηση για νέα σύνδεση (νέο μετρητή στην ίδια μονοκατοικία που χώρισα στα δύο και εχω τελειωσει τις διαδικασίες με πολεοδομία και εφορία) και πόσος χρόνος περιπου χρειάζεται μέχρι να έρθει;

Στον ΔΕΔΔΗΕ κάνεις αίτηση για διαχωρισμό παροχών, υπόψιν όμως ότι το πιο σημαντικό δικαιολογητικό είναι "βεβαίωση τμ για διαχωρισμό" από τον Δήμο, από αυτό να ξεκινήσεις μια και εκτός από προϋπόθεση είναι το πιο χρονοβόρο και δύσκολο.

Εντελώς ενδεικτικά στον δικό μου Δήμο η διαδικασία ξεκινά περίπου 20 ημέρες μετά την αίτηση, την βεβαίωση την πήρα 1,5 μήνα μετά.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsigrito είπε

Τελικά τώρα που έληξε το my home.online και μας έβαλε στο open , το κρατάω ή παίρνω τηλ για Γ1Ν?

 

Ποιες οι διαφορές?

Υπαρχει κατι απο τις διαφορες που υπαρχουν και δεν το καταλαβες και ρωτας ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios Μα πόσο άχρηστοι δικηγόροι. 😄

Απορρίφθηκαν οι αγωγές κατά της ρήτρας αναπροσαρμογής της ΔΕΗ

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

καθόλου άχρηστοι , λεφτά πήρανε απο κόσμο και αυτοί , καλά να πάθουνε οι πελάτες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, korakios είπε

καθόλου άχρηστοι , λεφτά πήρανε απο κόσμο και αυτοί , καλά να πάθουνε οι πελάτες τους

Σωστός, αλλά θα μπορούσανε τουλάχιστον να ασχοληθούν και με τη μη έγκαιρη ειδοποίηση. Να έβγαζαν τουλάχιστον οι πελάτες μια πενιχρή αποζημίωση (την αξία της ρήτρας για 1-2 μήνες).

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Σωστός, αλλά θα μπορούσανε τουλάχιστον να ασχοληθούν και με τη μη έγκαιρη ειδοποίηση. Να έβγαζαν τουλάχιστον οι πελάτες μια πενιχρή αποζημίωση (την αξία της ρήτρας για 1-2 μήνες).

έτσι κι αλλιώς τα λέγαμε το προηγούμενο καλοκαίρι όταν πήγαν εξαρχής να βγάλουν τη ρήτρα παράνομη αντί να εστιάσουν στις παραβάσεις του κώδικα προμήθειας . Δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα στο συγκεκριμένο φόρουμ αλλά δεν έχει και νόημα , Παλιά ιστορία ήταν , τώρα έκλεισε

Ontopic , τουλάχιστον θα επανέλθει σε λίγους μήνες  ο τρόπος υπολογισμού με τη ρήτρα και δε θα χρειάζεται κάθε μήνα να φτιάχνω το excel 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, korakios είπε

Τουλάχιστον θα επανέλθει σε λίγους μήνες  ο τρόπος υπολογισμού με τη ρήτρα και δε θα χρειάζεται κάθε μήνα να φτιάχνω το excel 

Θα βρουν τρόπο οι πάροχοι να σε κρατήσουν απασχολημένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2023 στις 2:44 ΜΜ, skiace είπε

εχει ακουσει άλλος κανείς για καινούργιο πρόγραμμα που θα βγει αρχές Απριλίου (ΔΕΗ for all η κάπως έτσι) με καλύτερη τιμή από το Γ1;

αυτά μου ανέφεραν στην ΔΕΗ σήμερα που πήγα για να αλλάξω το online σε Γ1.

Πήγα χθες σε κατάστημα για αλλαγή ονόματος λογαριασμού και όταν μου είπαν αν θέλω να παραμείνω στο ίδιο πρόγραμμα, μου ανέφεραν ότι υπάρχει πλέον και το for all που είναι παρόμοιο με το Γ1 και αναμένεται να εμφανιστεί στην σελίδα της ΔΕΗ τις επόμενες ημέρες. Χωρίς όμως η υπάλληλος να μπορέσει να μου δώσει ακριβείς πληροφορίες για τις διαφορές...

Αναμένουμε λοιπόν για να δούμε τι εστί for all..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, 

Ποια προγράμματα και πάροχοι συμφέρουν αυτή την περίοδο; 

Είδα λίγο τα προγράμματα της ΔΕΗ: 

- Γ1/Γ1Ν

- Home Online

- myHomeEnter

Επίσης βάση του excel φύλου είδα πως η protergia συμφερει

Απλά δεν ξέρω πως θα κινηθώ, μένω μόνος μου και η κατανάλωση είναι:  1 a/c, 1 λάπτοπ, 1 τηλεόραση, ηχεία, ηλεκτρικό θερμοσίφωνα, σπάνια μαγείρεμα 

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάτι; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις πως είναι σα να έρχεται κάποιος και να ρωτάει πως θα πάνε οι μετοχές στο χρηματιστήριο. Άλλοι θα σου πούνε πάνε στο πιο φθηνό, άλλοι πάνε στη σταθερότητα της ΔΕΗ. Η απόφαση είναι δική σου όμως. Δε μπορεί κανείς να ξέρει πως θα είναι οι τιμές τους επόμενους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, yazidis είπε

Να ξέρεις πως είναι σα να έρχεται κάποιος και να ρωτάει πως θα πάνε οι μετοχές στο χρηματιστήριο. Άλλοι θα σου πούνε πάνε στο πιο φθηνό, άλλοι πάνε στη σταθερότητα της ΔΕΗ. Η απόφαση είναι δική σου όμως. Δε μπορεί κανείς να ξέρει πως θα είναι οι τιμές τους επόμενους μήνες.

Τα συμβόλαια fixed, δεν ισχύουν; 

Γιατί θυμάμαι σε ενα προηγούμενο συμβόλαιο που είχα, η KWA άλλαζε κανονικά η τιμή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MariosX είπε

Τα συμβόλαια fixed, δεν ισχύουν; 

Γιατί θυμάμαι σε ενα προηγούμενο συμβόλαιο που είχα, η KWA άλλαζε κανονικά η τιμή της.

Τα συμβόλαια fixed που για την ΔΕΗ είναι το Home Online και Home Enter έχουν σταθερές τιμές της τάξεως των 0,50+€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...