Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μα ρωτήσω κάτι που σίγουρα εχει ειπωθει πριν καιρό,θα το εχω διαβάσει,αλλα δεν το θυμάμαι.

Ο πιο γρήγορος τροπος για να παρεις ρευμα απο την ΔΕΗ, σε σπιτι ενοικιαζόμενο,που εκοψε το ρευμα η προηγούμενη ενοικιάστρια ποιος ειναι? Τηλεφωνικά ή απο το site ή απο κατάστημα Δεη?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 minutes ago, xraxra said:

Καλησπέρα. Μα ρωτήσω κάτι που σίγουρα εχει ειπωθει πριν καιρό,θα το εχω διαβάσει,αλλα δεν το θυμάμαι.

Ο πιο γρήγορος τροπος για να παρεις ρευμα απο την ΔΕΗ, σε σπιτι ενοικιαζόμενο,που εκοψε το ρευμα η προηγούμενη ενοικιάστρια ποιος ειναι? Τηλεφωνικά ή απο το site ή απο κατάστημα Δεη?

Ευχαριστώ

Από κατάστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostas314 είπε

Γ1 μπηκα σημερα, θα κατσω εδω με τους πολλους οσο κραταει ο πολεμος

Εγώ ξέρω πως ότι ανεβαίνει (ακριβαίνει) δεν κατεβαίνει (φθηναίνει) κι ας προσπαθεί να μας πείσει για το αντίθετο ο Μαρίνος.

Spoiler

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, marmagia είπε

Από κατάστημα 

Και προφανώς δεν εχει τον ορο που εχει το e contract που ελεγε καποιος φίλος πριν 4 σελίδες? Οτι αναλαμβανεις παλιές οφειλές κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, xraxra said:

Και προφανώς δεν εχει τον ορο που εχει το e contract που ελεγε καποιος φίλος πριν 4 σελίδες? Οτι αναλαμβανεις παλιές οφειλές κλπ?

δεν το θυμάμαι αυτό. υποθέτω ότι θα το έχει όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, xraxra είπε

Και προφανώς δεν εχει τον ορο που εχει το e contract που ελεγε καποιος φίλος πριν 4 σελίδες? Οτι αναλαμβανεις παλιές οφειλές κλπ?

οι παλιές οφειλές είναι στο ΑΦΜ , όχι στην παροχή , έχει αναλυθεί

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

οι παλιές οφειλές είναι στο ΑΦΜ , όχι στην παροχή , έχει αναλυθεί

Οποτε εφοσον κανουμε εμεις νεα συνδεση,δεν μας,αφορα ουτε παιρνουμε πάνω μας, οποιαδήποτε οφειλή οποιουδηποτε άλλου αφμ. Ειτε του ιδιοκτήτη, ουτε οποιουδήποτε ενοικιαστή. Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xraxra είπε

Οποτε εφοσον κανουμε εμεις νεα συνδεση,δεν μας,αφορα ουτε παιρνουμε πάνω μας, οποιαδήποτε οφειλή οποιουδηποτε άλλου αφμ. Ειτε του ιδιοκτήτη, ουτε οποιουδήποτε ενοικιαστή. Σωστά?

σωστά , αλλά αν υπάρχουν οφειλές έχει τύχει στη ΔΕΗ  (και σε μένα προσωπικά αρκετά παλιότερα) να αρνούνται νέα σύμβαση αν δε γίνει διακανονισμός φεσιών . Με λίγα καντήλια και προσευχές στο διευθυντή λύνεται άμεσα

επομένως θέλει λίγο το νου σας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xraxra είπε

Καλημερα. Βισμα για να μην αργήσει πολύ να ξανασυδέσει το ρεύμα?

Οι επανασυνδέσεις εκτελούνται σχετικά γρήγορα απ'τον ΔΕΔΔΗΕ... αλλά αν έχεις βύσμα παίρνουν τηλέφωνο το συνεργείο και έρχονται επιτόπου. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οι επανασυνδέσεις εκτελούνται σχετικά γρήγορα απ'τον ΔΕΔΔΗΕ... αλλά αν έχεις βύσμα παίρνουν τηλέφωνο το συνεργείο και έρχονται επιτόπου. 😛

Καλημέρα. Δυστυχώς δεν υπάρχει βίσμα διότι εγώ ειμαι επαρχία,και το διαμέρισμα κέντρο Αθήνας. Εχεις εμπειρία,πόσο περιπου θα κάνουν (συνηθως) μετα την αιτηση επανασύνδεσης που θα κάνουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οι επανασυνδέσεις εκτελούνται σχετικά γρήγορα απ'τον ΔΕΔΔΗΕ... αλλά αν έχεις βύσμα παίρνουν τηλέφωνο το συνεργείο και έρχονται επιτόπου. 😛

Καλημερα... Δεν ειναι και ευκολο να παρουν τηλεφωνο  το συνεργειο... Πηγαινουν  με την σειρα τους...

Μόλις τώρα, xraxra είπε

Καλημέρα. Δυστυχώς δεν υπάρχει βίσμα διότι εγώ ειμαι επαρχία,και το διαμέρισμα κέντρο Αθήνας. Εχεις εμπειρία,πόσο περιπου θα κάνουν (συνηθως) μετα την αιτηση επανασύνδεσης που θα κάνουμε? 

Γινεται το πολυ σε 2-3 μερες οταν γινει η συμβαση στην ΔΕΗ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xraxra είπε

Εχεις εμπειρία,πόσο περιπου θα κάνουν (συνηθως) μετα την αιτηση επανασύνδεσης που θα κάνουμε? 

Για αίτηση σήμερα σε κατάστημα, Παρασκευή η Δευτέρα λογικά.

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν ειναι και ευκολο να παρουν τηλεφωνο  το συνεργειο... Πηγαινουν  με την σειρα τους...

 

Στον ΔΕΔΔΗΕ δε πιάνει το βύσμα, το ακούσαμε κι αυτό.. 😄

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μιλάτε για επανασύνδεση, και για να μην ανοίγω νέο θρέντ, ξέρετε μηπως που κάνω αίτηση για νέα σύνδεση (νέο μετρητή στην ίδια μονοκατοικία που χώρισα στα δύο και εχω τελειωσει τις διαδικασίες με πολεοδομία και εφορία) και πόσος χρόνος περιπου χρειάζεται μέχρι να έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...