Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

 

 

Χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής?

electricon οικιακό 365 χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής.

0.0659 ευρώ/kwh με 0.15 ευρώ/ημέρα πάγιο  και δεν ήταν προσφορά.

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

electricon οικιακό 365 χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής.

0.0659 ευρώ/kwh με 0.15 ευρώ/ημέρα πάγιο  και δεν ήταν προσφορά.

Τότε η ΔΕΗ είχε πάγιο 0.01€ την ημέρα.

Όποιος είχε καταναλώση άνω των 300 κιλοβατώρων το 4μηνο, συνέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panostagaras είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΧΩ ΤΟ MYHOMEONLINE ΤΟ ΟΠΟΊΟ ΛΗΓΕΙ

20/12/2023 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΒΛΕΠΩ 20/11/2024

ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ??

Έχει γίνει σε άλλον 1 συμφορουμήτη, αλλά εκείνος έχει το φτηνό online με 0.095 και τον συμφέρει που ανανεώθηκε κατά λάθος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έχει γίνει σε άλλον 1 συμφορουμήτη, αλλά εκείνος έχει το φτηνό online με 0.095 και τον συμφέρει που ανανεώθηκε κατά λάθος.

 

κι εγω αυτο εχω. Καλό θα ηταν να το αναναιωναν αλλα μπα .... γραφει Ημερομηνία λήξης 08/12/2023

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται στο σταθερό online που δίνουν τώρα η τιμή να παραμένει στα 0,539Ε όταν το Γ1 είναι κοντά τρεις φορές κάτω 0,15/0,2 με και χωρίς επιδότηση;

Καταλαβαίνω κάτι λάθος ή υπολογίζουν σε κάτι που εμάς μας διαφεύγει και θα εκτοξεύσει τις τιμές στο κοντινό μέλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Πως γίνεται στο σταθερό online που δίνουν τώρα η τιμή να παραμένει στα 0,539Ε όταν το Γ1 είναι κοντά τρεις φορές κάτω 0,15/0,2 με και χωρίς επιδότηση;

Καταλαβαίνω κάτι λάθος ή υπολογίζουν σε κάτι που εμάς μας διαφεύγει και θα εκτοξεύσει τις τιμές στο κοντινό μέλλον;

Φυλάνε τον κώλο τους και επιβάλλουν αυτό που θέλουν να πουλήσουν τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Έχει γίνει σε άλλον 1 συμφορουμήτη, αλλά εκείνος έχει το φτηνό online με 0.095 και τον συμφέρει που ανανεώθηκε κατά λάθος.

Και σε μένα τα ίδια.

Κανονικά λήγει Αύγ' 23, αλλά εδώ και κάτι μήνες εμφανίζει λήξη Νοε '24!

Προφανώς μέχρι Αύγουστο κάνω την πάπια και μετά να ρωτήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, ekrepali said:

Έχει γίνει σε άλλον 1 συμφορουμήτη, αλλά εκείνος έχει το φτηνό online με 0.095 και τον συμφέρει που ανανεώθηκε κατά λάθος.

 

και μένα το σύστημα και ο λογαριασμός 19/11/24 λέει αλλά στο τέλος πιστεύω θα το λήξουν σωστά το 2023 δυστυχώς

1 hour ago, turbat0s said:

Και σε μένα τα ίδια.

Κανονικά λήγει Αύγ' 23, αλλά εδώ και κάτι μήνες εμφανίζει λήξη Νοε '24!

Προφανώς μέχρι Αύγουστο κάνω την πάπια και μετά να ρωτήσω?

Μην ρωτήσεις τίποτα  και τους ξυπνήσεις θα έλεγα. Έτσι και αλλιώς αν λήξει θα σε πάνε αυτόματα στο κυμαινόμενο 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, turbat0s είπε

Και σε μένα τα ίδια.

Κανονικά λήγει Αύγ' 23, αλλά εδώ και κάτι μήνες εμφανίζει λήξη Νοε '24!

Προφανώς μέχρι Αύγουστο κάνω την πάπια και μετά να ρωτήσω?

 

26 λεπτά πριν, marmagia είπε

και μένα το σύστημα και ο λογαριασμός 19/11/24 λέει αλλά στο τέλος πιστεύω θα το λήξουν σωστά το 2023 δυστυχώς

Μην ρωτήσεις τίποτα  και τους ξυπνήσεις θα έλεγα. Έτσι και αλλιώς αν λήξει θα σε πάνε αυτόματα στο κυμαινόμενο 

Αν ήμουν στη θέση σας δε θα έκανα τίποτα. Αν συνεχίσουν να χρεώνουν 0.095 μετά τη κανονική ημερομηνία λήξης, τότε θα βγείτε κερδισμένοι.

Αν χρεωθείτε με 0.05, τότε κάνετε αμφισβήτηση και λέτε ότι υπάρχει συστεμικό λάθος (λανθασμένη ανανέωση χωρίς να υπογράψετε) κι ότι σας είχαν ενημερώσει τηλεφωνικώς ότι μετά τη λήξη του προγράμματος θα πηγαίνατε αυτόματα στο Οpen.

Απλά φροντίστε να δίνετε στο ebill μηνιαίες ενδείξεις (τους μήνες που δε μετρά ο ΔΕΔΔΗΕ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, ekrepali said:

 

Αν ήμουν στη θέση σας δε θα έκανα τίποτα. Αν συνεχίσουν να χρεώνουν 0.095 μετά τη κανονική ημερομηνία λήξης, τότε θα βγείτε κερδισμένοι.

Αν χρεωθείτε με 0.05, τότε κάνετε αμφισβήτηση και λέτε ότι υπάρχει συστεμικό λάθος (λανθασμένη ανανέωση χωρίς να υπογράψετε) κι ότι σας είχαν ενημερώσει τηλεφωνικώς ότι μετά τη λήξη του προγράμματος θα πηγαίνατε αυτόματα στο Οpen.

Απλά φροντίστε να δίνετε στο ebill μηνιαίες ενδείξεις (τους μήνες που δε μετρά ο ΔΕΔΔΗΕ).

Spoiler

Λέγοντας για δεδδηε έχει κολλήσει η σελίδα τους; Εμένα πέρασαν πριν κανα 10 ήμερο και μπήκα σήμερα με αριθμό παροχής να δω ποτέ είναι ακριβώς η επόμενη περίοδος μετρήσεων για να το γράψω στο ημερολόγιο μου και με αφήνει να καταχωρήσω ενδειξεις. Δοκίμασα με 3 παροχές σε διαφορετικές περιοχές/ χρόνο λήψης ενδείξεων και σε όλες δέχεται καταχώρηση. Τυχαίο; Κόλλησε;

 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, marmagia είπε

Λέγοντας για δεδδηε έχει κολλήσει η σελίδα τους; Εμένα πέρασαν πριν κανα 10 ήμερο και μπήκα σήμερα με αριθμό παροχής να δω ποτέ είναι ακριβώς η επόμενη περίοδος μετρήσεων για να το γράψω στο ημερολόγιο μου και με αφήνει να καταχωρήσω ενδειξεις. Δοκίμασα με 3 παροχές σε διαφορετικές περιοχές/ χρόνο λήψης ενδείξεων και σε όλες δέχεται καταχώρηση. Τυχαίο; Κόλλησε;

Εδώ και 2 μήνες συμβαίνει αυτό τουλάχιστον.

Το είχα ξαναγράψει πιο πίσω εδώ και πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, turbat0s said:

Εδώ και 2 μήνες συμβαίνει αυτό τουλάχιστον.

Το είχα ξαναγράψει πιο πίσω εδώ και πολύ καιρό.

Ω είχα χάσει αρκετές σελίδες από αυτό το τοπικ και δεν το είδα. Περαν από το κόλλημα κε τις ημερομηνίες να φανταστώ δεν λαμβάνεται υπόψιν καν η μέτρηση; Το δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, marmagia είπε

Το δοκίμασες;

Τον προηγούμενο μήνα το δέχτηκε ναι.

Προχτες δοκίμασα, για πλάκα, έβαλα μέτρηση και βγάζει μήνυμα ότι "η καταχώρησή σας θα ληφθεί υπόψη για τον λογαριασμό που θα εκδοθεί τον Μάιο", κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ακουσει άλλος κανείς για καινούργιο πρόγραμμα που θα βγει αρχές Απριλίου (ΔΕΗ for all η κάπως έτσι) με καλύτερη τιμή από το Γ1;

αυτά μου ανέφεραν στην ΔΕΗ σήμερα που πήγα για να αλλάξω το online σε Γ1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...