Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, skiace είπε

πιστευετε πως ειναι συμφεροτερο αυτή την στιγμή να αλλάξω το online με 0,23 (ισχύει μέχρι Ιούλιο 23) σε Γ1 ;

εδώ και πάαααααρα πολλούς μήνες

βέβαια αν παει 1€/kw , μη βαράς 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, korakios είπε

εδώ και πάαααααρα πολλούς μήνες

βέβαια αν παει 1€/kw , μη βαράς 😛

εννοειται πως δεν θα βαρεσω, αφού εγώ ζήτω την γνώμη σας.

και κάπου εδώ θα αρχίσουν πάλι τα διλήμματα μεταξύ ΔΕΗ και ιδιωτικών παροχών για καταναλώσεις μέχρι Η300/Ν100/μήνα.

έχεις κάποια πρόταση εκτός της προτροπής, κοιτά το (εξαιρετικό) excel μου ; 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2023 στις 2:05 ΜΜ, Joshua21 είπε

Α μάλιστα, όπως δουλεύει επιλεκτικά κάποιους η ΔΕΗ (πχ δουλεύει μόνο εσένα και όχι εμένα) έτσι ψεκάζουν επιλεκτικά κάποιους, κοίτα να δεις που έχει φτάσει η τεχνολογία!!!

Αδωνη εσύ ;

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Συμβόλαιο myhome Enter + , από Φλεβάρη '22 μέχρι πριν ένα μήνα.

Θυμόμουν ότι έπρεπε να πάρω επιστροφή την εγγύηση των 100 €, που είχα πληρώσει όταν έκανα το συμβόλαιο, εφόσον έβαζα πάγια πληρωμή με κάρτα, όπως έγινε εξαρχής και όλες οι πληρωμές έγιναν με αυτό τον τρόπο.
Δεν την πήρα ποτέ.

Έληξε το συμβόλαιο και πέρασα στο myHome Open χωρίς να έχω πάρει καμία επιστροφή και θέλω να κάνω καταγγελία στην ΡΑΕ.

Ξέθαψα το συμβόλαιο που είχα υπογράψει και βλέπω ότι λέει μόνο για έκπτωση 50€ στον πρώτο λογαριασμό, Ειδικοί όροι τιμολόγησης, 3. Προωθητικές εκπτώσεις. Ούτε καν αυτό δεν πήρα.

Ερωτήσεις:
1. πως θα αποδείξω στην ΡΑΕ ότι υπήρχε το τυράκι για την την επιστροφή των 100€, εφόσον δεν υπάρχει στο συμβόλαιο? Θυμάμαι λάθος και είχα μόνο την έκπτωση των 50€;
2. αυτό το Green Pass, που μου φόρεσαν χωρίς να με ρωτήσουν, έχει χρέωση; Διαβάζω σε προηγούμενες σελίδες οδηγίες πως να το ξεφορτωθούμε. Σε κάθε περίπτωση δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
3. Παίρνω αύριο τηλέφωνο και ζητάω μεταφορά σε Γ1, σωστά;

 

Αν έχει κάποια σημασία, δεν έλαβα καμία ενημέρωση για το νέο πρόγραμμα που με ενέταξαν, πάλι καλά που έμπαινα εδώ, που και που και είχα διαβάσει για αυτό το μυστήριο Open, που δεν υπάρχει στην σελίδα με τα διαθέσιμα προγράμματα.

Επίσης, έχει υπάρξει ηλεκτρονική αλληλογραφία με ΔΕΗ, για την επιστροφή των 100€, 2 φορές, στις 22 Αυγούστου μου έγραψαν: " Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας ενημερώνουμε πως το αίτημά σας για επιστροφή της εγγύησης λόγω πάγιας εντολής τακτοποιήθηκε." ενώ στις 10 Γενάρη μου απάντησαν: "Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας ενημερώνουμε πως το αίτημά σας έχει προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα και θα ενημερωθείτε εκ νέου. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στον Καλημέρα Ελλάδα  ανέφερε αυτό που είχα πει σε προηγούμενα post. Ότι αν και έχουν πέσει οι διεθνείς τιμές, οι καταναλωτές δεν είδαν μείωση. Και λίγο πολύ οι ομιλητές συμφώνησαν ότι η φθηνή ενέργεια θα αργήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ένα μήνα περίπου επέστρεψα στο Γ1 μετά από 12 μήνες στο enter+.

Μετά την πρώτη έκδοση λογαριασμού ψιλοπαρομοια πράγματα είδα σε σχέση πχ με ένα χρόνο πριν, δλδ παρόμοια τιμή κλπ.. το θέμα μου είναι:

α) Υπάρχει έκπτωση συνέπειας για εγκαιρη πληρωμη ή ξερω γω πάγια κλπ;

β) Κρίνετε από την εμπειρια σας ή τις γνώσεις σας ότι ειναι συμφέρον για έναν καταναλωτη να έχει μηνιαίο λογαριασμό και όχι διμηνο εναντι + τετράμηνο εκαθαριστικο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Σήμερα στον Καλημέρα Ελλάδα  ανέφερε αυτό που είχα πει σε προηγούμενα post. Ότι αν και έχουν πέσει οι διεθνείς τιμές, οι καταναλωτές δεν είδαν μείωση. Και λίγο πολύ οι ομιλητές συμφώνησαν ότι η φθηνή ενέργεια θα αργήσει. 

Τι εννοείς? Έχει έρθει!

Υπάρχει σήμερα εταιρεία που έχει το ρεύμα σε τιμή προ ενεργειακής κρίσης. 

ποσο περιμένεις να πάει ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Λαθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Τι εννοείς? Έχει έρθει!

Υπάρχει σήμερα εταιρεία που έχει το ρεύμα σε τιμή προ ενεργειακής κρίσης. 

ποσο περιμένεις να πάει ?

Ποια είναι αυτή που πουλάει 0,0659 ευρώ/kwh? Γιατί τόσο πλήρωνα στην elin προ κρίσης για 2 χρόνια.

Τώρα η φθηνότερη είναι 80% ακριβότερη από τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

 

 

16 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

 

 

16 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Ποια είναι αυτή που πουλάει 0,0659 ευρώ/kwh? Γιατί τόσο πλήρωνα στην elin προ κρίσης για 2 χρόνια.

Τώρα η φθηνότερη είναι 80% ακριβότερη από τότε.

Χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. θελω να αλαξω την εταρια στο σπιτι στο χωριο παλι σε δεη γιατι ο παππους μου εχει αλλαξει 5 παροχους τον τελευταιο χρονο,

Σκευτομαι να τον παω στο απλο τι Γ1Ν με λογαριασμο με ταχυδρομο και το κλασσικο με λογαρισμο ανα 2μηνο.

υπαρχει καποιος λογος να μπω στην διαδικασια για καποιο αλλο προγραμμα της δεη η να φτιαξω ebil με παγια εντολη κτλ, το μονο που ειδα για παγια εντολη ειναι μια εκπτωση 2%.

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...