Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, mick22 είπε

Την επομενη μερα, χθες, ελαβα ιμεηλ με επισυναπτομενη τη συμβαση και τελος.
Ουτε προειδοποιητικα ειχα απο τη ΔΕΗ. Με το τηλεφωνο (επιασα γραμμη αμεσως) γινεται αμεσα η μεταβιβαση σε Γ1

ακριβως τα ιδια και εγω. απο χθες γυρισα σε γ1 με ενα τγμηκεφωνημα σε μια εργασιμη. εχει αλλαξει ηδη και το ebill

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός που από στο home open. Από τα 90 που υποτίθεται είχα επιδότηση στο κράτος πέσαμε στα 12. Ο λογαριασμός από τα 70 κάθε μήνα στα 100. Τι δούλεμα τρώμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2023 στις 12:26 ΜΜ, UlveRz είπε

Παιδια ερωτηση για Γ1 

α) Υπάρχει έκπτωση συνέπειας για εγκαιρη πληρωμη ή ξερω γω πάγια κλπ;

β) Κρίνετε από την εμπειρια σας ή τις γνώσεις σας ότι ειναι συμφέρον για έναν καταναλωτη να έχει μηνιαίο λογαριασμό και όχι διμηνο εναντι + τετράμηνο εκαθαριστικο;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός που από στο home open. Από τα 90 που υποτίθεται είχα επιδότηση στο κράτος πέσαμε στα 12. Ο λογαριασμός από τα 70 κάθε μήνα στα 100. Τι δούλεμα τρώμε?

Καπου το τυράκι τελειώνει και πίσω φαίνεται η φάκα 🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, achilles_g_ είπε

Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός που από στο home open. Από τα 90 που υποτίθεται είχα επιδότηση στο κράτος πέσαμε στα 12. Ο λογαριασμός από τα 70 κάθε μήνα στα 100. Τι δούλεμα τρώμε?

Άστα να πάνε και εδώ τα ίδια. Δούλεμα κανονικότατο όπως έχουν μάθει όλα τα χρόνια. Επιδότηση από τα λιντλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, achilles_g_ said:

Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός που από στο home open. Από τα 90 που υποτίθεται είχα επιδότηση στο κράτος πέσαμε στα 12. Ο λογαριασμός από τα 70 κάθε μήνα στα 100. Τι δούλεμα τρώμε?

Μας ψεκάζουν κιόλας?

Η επιδότηση ποτέ δεν ήταν σταθερό ποσό ανά λογαριασμό όπως νομίζεις, ανά κιλοβατώρα που καταναλώνεις είναι, και το ύψος της επιδότησης αλλάζει κάθε μήνα. Επίσης για να πήγες στο open προφανώς ήσουν σε κάποιο enter ή online με εντελώς διαφορετικές χρεώσεις, περίεργο θα ήταν να σε χρέωναν ακριβώς τα ίδια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Σήμερα εκδόθηκε ο λογαριασμός που από στο home open. Από τα 90 που υποτίθεται είχα επιδότηση στο κράτος πέσαμε στα 12. Ο λογαριασμός από τα 70 κάθε μήνα στα 100. Τι δούλεμα τρώμε?

Aνεβασε το λογαριασμο να δουμε που σε δουλευουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Μας ψεκάζουν κιόλας?

Η επιδότηση ποτέ δεν ήταν σταθερό ποσό ανά λογαριασμό όπως νομίζεις, ανά κιλοβατώρα που καταναλώνεις είναι, και το ύψος της επιδότησης αλλάζει κάθε μήνα. Επίσης για να πήγες στο open προφανώς ήσουν σε κάποιο enter ή online με εντελώς διαφορετικές χρεώσεις, περίεργο θα ήταν να σε χρέωναν ακριβώς τα ίδια.

Κάποιους σίγουρα τους ψεκάζουν , κάποιοι ψεκ στο τέλος δικαιώνονται. Το πρόγραμμα που ήμουν όπως σωστά λες, έχει σταματήσει εδώ και μήνες. Οι καταναλώσεις μου όσο καιρό είμαι στο open δεν έχουν σημαντικές αποκλίσεις, αν είχαν θα το έγραφα. H κατανάλκωση μου είναι 250 KWh ημερήσιες και 80 νυχτερινές ανά μήνα.  Το post αφορούσε στο ότι μειώθηκε η κρατική επιδότηση λόγω της μείωσης των τιμών φυσικού αερίου και πετρελαίου. Η μείωση αυτή δεν φτάνει ποτέ στον καταναλωτή.

 

51 λεπτά πριν, Arkin είπε

Άστα να πάνε και εδώ τα ίδια. Δούλεμα κανονικότατο όπως έχουν μάθει όλα τα χρόνια. Επιδότηση από τα λιντλ. 

Κι εσύ ψεκ σαν κι εμένα ε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, achilles_g_ said:

Κάποιους σίγουρα τους ψεκάζουν ,

Α μάλιστα, όπως δουλεύει επιλεκτικά κάποιους η ΔΕΗ (πχ δουλεύει μόνο εσένα και όχι εμένα) έτσι ψεκάζουν επιλεκτικά κάποιους, κοίτα να δεις που έχει φτάσει η τεχνολογία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

παω να αλλαξω σε Γ1...και ρωταει Τύπος μετρητή: μερα ή νυχτα? θελω να βαλω νυχτα σωστα?

Σε ρώτησε.. Μονοφασικό η Τριφασικό; Αλλιώς μέρα και νύχτα μαζί αν έχεις τέτοιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Σε ρώτησε.. Μονοφασικό η Τριφασικό; Αλλιώς μέρα και νύχτα μαζί αν έχεις τέτοιον

δεν με ρωτησε για τριφασικο καπου....και δεν εχω. επιλογη για μερα και νυχτα δεν υπαρχει εδω μονο 1 ή το αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

δεν με ρωτησε για τριφασικο καπου....και δεν εχω. επιλογη για μερα και νυχτα δεν υπαρχει εδω μονο 1 ή το αλλο...

Άρα είναι  το σύνολο.. Δεν γίνεται να είναι μόνο νύχτα.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...