Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, kapsala είπε

Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός

ανέβασέ τον τότε , όχι κομμάτια , ολόκληρο χωρίς προσωπικά στοιχεία

19 λεπτά πριν, kapsala είπε

έναντι και πέρα από ότι έχουν χρεώσει 680 κβ ενώ το μήνα δε καίμε πάνω από 200-250,

να δίνεις εσύ την ένδειξη

19 λεπτά πριν, kapsala είπε

δεν έχει καθόλου κρατική επιδότηση.

θα φανεί όταν δούμε λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

52 λεπτά πριν, korakios είπε

ανέβασέ τον τότε , όχι κομμάτια , ολόκληρο χωρίς προσωπικά στοιχεία

να δίνεις εσύ την ένδειξη

θα φανεί όταν δούμε λογαριασμό


 

80756B2F-902A-418D-9D13-99D260AF2818.jpeg

E1647B9F-A7EE-477F-AE45-976F73B0E6AA.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kapsala είπε


 

80756B2F-902A-418D-9D13-99D260AF2818.jpeg

E1647B9F-A7EE-477F-AE45-976F73B0E6AA.jpeg

Λοιπόν , είσαι σε πανάκριβο σταθερό που δεν εφαρμόζονται ΤΕΜ (επιδότηση)

πες μας αν το επέλεξες ο ίδιος ή είχες πιο μπροστά το φθηνό enter και έλήξε

Αν είχες φθηνό enter πόσταρε ημερομηνία ενεργοποίησης

Αν για λόγο που δε μπορώ να σκεφτώ επέλεξες απο μόνος σου να μπεις τώρα στο enter με αυτές τις τιμές άμεσα άλλαξέ το σε Γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

Λοιπόν , είσαι σε πανάκριβο σταθερό που δεν εφαρμόζονται ΤΕΜ (επιδότηση)

πες μας αν το επέλεξες ο ίδιος ή είχες πιο μπροστά το φθηνό enter και έλήξε

Αν είχες φθηνό enter πόσταρε ημερομηνία ενεργοποίησης

Αν για λόγο που δε μπορώ να σκεφτώ επέλεξες απο μόνος σου να μπεις τώρα στο enter με αυτές τις τιμές άμεσα άλλαξέ το σε Γ1

Καταρχάς σε ευχαριστώ παρά πολύ. Είναι νέα σύνδεση και όταν είδε τις τιμές είχαν περίπου την ίδια χρέωση το Γ1 και αυτό, θεώρησα ότι και αυτό έχει την επιδότηση, και ξεκάθαρα από βλακεία επέλεξα αυτό. 
δεν ξέρω πως προέκυψαν τα 667 κβ όταν το προηγούμενη μήνα η παλιά σύνδεση του σπιτιού είχε 190κβ και πιο πριν ο τετράμηνης εκκαθαριστικός είχε 1050ξβ. 
Σε κάθε περίπτωση έκανα βλακεία και θα τη πληρώσω. Πάω άμεσα να το κάνω Γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kapsala είπε

Καταρχάς σε ευχαριστώ παρά πολύ. Είναι νέα σύνδεση και όταν είδε τις τιμές είχαν περίπου την ίδια χρέωση το Γ1 και αυτό, θεώρησα ότι και αυτό έχει την επιδότηση, και ξεκάθαρα από βλακεία επέλεξα αυτό. 
δεν ξέρω πως προέκυψαν τα 667 κβ όταν το προηγούμενη μήνα η παλιά σύνδεση του σπιτιού είχε 190κβ και πιο πριν ο τετράμηνης εκκαθαριστικός είχε 1050ξβ. 
Σε κάθε περίπτωση έκανα βλακεία και θα τη πληρώσω. Πάω άμεσα να το κάνω Γ1

Δηλώνεις μόνος σου την κατανάλωση απο τον μετρητή? Εαν όχι καλύτερα να γραφτείς να την δηλώνεις εσύ γιατί αλλιώς βάζουν στα έναντι κατά προσέγγιση την περσινή κατανάλωση της ίδιας περιόδου. Εμένα να φανταστείς τώρα που μετακόμισα σε νέο σπίτι έβαζαν την περσινή κατανάλωση που έκανε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης! Ζήτω η τρέλα!

Επεξ/σία από PhoneKiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kapsala είπε

δεν ξέρω πως προέκυψαν τα 667 κβ

είναι έναντι άρα θα επιστραφούν στην εκκαθάριση , γενικά πλέον τα έναντι έρχονται φουσκωμένα  γιαυτό να δίνετε ένδειξη

αν έκανες σε κατάστημα την αίτηση προσπάθησε να παραπονεθείς που δε σε προειδοποίησαν μπας και πάρεις τίποτα

2 λεπτά πριν, PhoneKiller είπε

γιατί αλλιώς βάζουν στα έναντι κατά προσέγγιση την περσινή κατανάλωση της ίδιας περιόδου. Εμένα να φανταστείς τώρα που μετακόμισα σε νέο σπίτι έβαζαν την περσινή κατανάλωση που έκανε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης!

λόγω του οτι οι απώλειες δικτύου είναι αυξημένες (και ρευματοκλοπές) ,βάζουν αρκετά παραπάνω σε έναντι ,δλδ επιπλέον περσινής κατανάλωσης , είναι γενικό το φαινόμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

είναι έναντι άρα θα επιστραφούν στην εκκαθάριση , γενικά πλέον τα έναντι έρχονται φουσκωμένα  γιαυτό να δίνετε ένδειξη

αν έκανες σε κατάστημα την αίτηση προσπάθησε να παραπονεθείς που δε σε προειδοποίησαν μπας και πάρεις τίποτα

λόγω του οτι οι απώλειες δικτύου είναι αυξημένες (και ρευματοκλοπές) ,βάζουν αρκετά παραπάνω σε έναντι ,δλδ επιπλέον περσινής κατανάλωσης , είναι γενικό το φαινόμενο

Εκανα αίτηση ηλεκτρονικα. Θα μιλήσω μαζί τους από Τρίτη αλλά δε είμαι αισιόδοξος. Θα αλλάξω όμως άμεσα σε Γ1. Τώρα που κατάλαβα ότι δεν έχει επιδότηση το συγκεκριμένο πρόγραμμα ειναι ξεκάθαρα ληστεία. Επίσης είχα γραφτεί να δίνω μετρήσεις αλλά δε μου ήρθε sms όπως παλιά και αμέλησα να δω ποτέ είναι να δώσω τις μετρήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα, τέλος Φεβρουαρίου λήγει το home enter+ και με ειδοποίησαν ότι θα μεταβω στο home open. Έχω κοτ β και νυκτερινό και η κατανάλωση μου είναι 2000 kwh την τετραμηνία. Η ερωτηση μου είναι ποιο πρόγραμμα να επιλέξω ,  Home open ή Γ1Ν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vali είπε

 Καλησπέρα, τέλος Φεβρουαρίου λήγει το home enter+ και με ειδοποίησαν ότι θα μεταβω στο home open. Έχω κοτ β και νυκτερινό και η κατανάλωση μου είναι 2000 kwh την τετραμηνία. Η ερωτηση μου είναι ποιο πρόγραμμα να επιλέξω ,  Home open ή Γ1Ν

τιμή μηνός επι κιλοβάτ μήνα συν πάγιο ,

δεν είναι κάτι δύσκολο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kapsala είπε


 

80756B2F-902A-418D-9D13-99D260AF2818.jpeg

E1647B9F-A7EE-477F-AE45-976F73B0E6AA.jpeg

Ωραίο προγράμμα διάλεξες

2 ώρες πριν, PhoneKiller είπε

Δηλώνεις μόνος σου την κατανάλωση απο τον μετρητή? Εαν όχι καλύτερα να γραφτείς να την δηλώνεις εσύ γιατί αλλιώς βάζουν στα έναντι κατά προσέγγιση την περσινή κατανάλωση της ίδιας περιόδου. Εμένα να φανταστείς τώρα που μετακόμισα σε νέο σπίτι έβαζαν την περσινή κατανάλωση που έκανε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης! Ζήτω η τρέλα!

Η ΔΕΗ είναι στο όνομα ΣΟΥ η είχαμε να λέμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το my dei είναι off λόγω αναβαθμίσεις συστημάτων μέχρι την Τρίτη. Όσοι έχουν την παλιά εφαρμογή της dei μπαίνει κανονικά. Μόλις δοκίμασα και κατέβασα και τον λογαριασμό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lazarnik είπε

Το my dei είναι off λόγω αναβαθμίσεις συστημάτων μέχρι την Τρίτη. Όσοι έχουν την παλιά εφαρμογή της dei μπαίνει κανονικά. Μόλις δοκίμασα και κατέβασα και τον λογαριασμό μου. 

Το είδα κι εγώ...και από υπολογιστή δουλεύει ρολόι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι όποτε και να μπώ στο site του ΔΕΔΔΗΕ και δηλώσω τον αριθμό παροχής, μου επιτρέπει να καταχωρήσω τις ενδείξεις του ρολογιού.

(Για παράδειγμα 23/2/23 μου βγήκε ο τελευταίος εκκαθαριστικός και ακόμη και τώρα που γράφω μου επιτρέπει το site να βάλω ενδείξεις. Ποιο το νόημα?)

Θυμάμαι κάποτε ήταν συγκεκριμένες οι μέρες που μπορούσα να το κάνω και όλες τις υπόλοιπες το σύστημα σου έριχνε πόρτα. 

Έχει αλλάξει κάτι ή εγώ έχω "χάσει" κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι όποτε και να μπώ στο site του ΔΕΔΔΗΕ και δηλώσω τον αριθμό παροχής, μου επιτρέπει να καταχωρήσω τις ενδείξεις του ρολογιού.

(Για παράδειγμα 23/2/23 μου βγήκε ο τελευταίος εκκαθαριστικός και ακόμη και τώρα που γράφω μου επιτρέπει το site να βάλω ενδείξεις. Ποιο το νόημα?)

Θυμάμαι κάποτε ήταν συγκεκριμένες οι μέρες που μπορούσα να το κάνω και όλες τις υπόλοιπες το σύστημα σου έριχνε πόρτα. 

Έχει αλλάξει κάτι ή εγώ έχω "χάσει" κάτι?

Ισχύει και εγώ το παρατήρησα. Και επίσης αν βάλεις ένδειξη σε ημερομηνία η οποία είναι κοντά σε αυτή που έχει δηλωθεί από τον δεδδηε ότι θα έρθει άνθρωπος να μετρήσει σου γράφει ότι αν δεν γίνει έλεγχος από τον δεδδηε μέχρι τις τάδε του μήνα(εμένα έλεγε ο λογαριασμός 20/2 έλεγχος και στο σαιτ του δεδδηε έλεγε 23/2) θα ληφθεί υπόψιν η δικιά σας ένδειξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...