Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, nikos_abel είπε

Με μια άλλη μικρή επιφύλαξη, εφόσον δεν είναι συστημένη η επιστολή, πως μπορεί να αποδειχθεί ότι την λάβαμε;
Αμ πως, μόνο εκείνοι θα το παίζουν τρελίτσα;

Προφανώς δεν μπορεί να αποδειχθεί, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση πως θα μας βοηθήσει αν το παίξουμε "τρελίτσα"?

Πχ στην δική μου περίπτωση το online που έχω με 0,17 και 0,13 λήγει 31/05/2023, την περασμένη βδομάδα μου ήρθε η επιστολή, και από 01/06 θα πάω στο open, τι κέρδος θα έχω αν ισχυριστώ ότι ποτέ δεν έλαβα την επιστολή? Να καταφέρω να πληρώνω 0,45 και 0,48 την κιλοβατώρα αντί για περίπου 0,16 και 0,11 που - πιθανόν - θα την πληρώνω στο open?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Πχ στην δική μου περίπτωση το online που έχω με 0,17 και 0,13 λήγει 31/05/2023, την περασμένη βδομάδα μου ήρθε η επιστολή, και από 01/06 θα πάω στο open, τι κέρδος θα έχω αν ισχυριστώ ότι ποτέ δεν έλαβα την επιστολή? Να καταφέρω να πληρώνω 0,45 και 0,48 την κιλοβατώρα αντί για περίπου 0,16 και 0,11 που - πιθανόν - θα την πληρώνω στο open?

το δικό μου λήγει 05/04. Έχει έρθει σε όλους το περιβόητο ραβασάκι εκτός από εμένα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, userAnon είπε

το δικό μου λήγει 05/04. Έχει έρθει σε όλους το περιβόητο ραβασάκι εκτός από εμένα? :)

Όχι, είναι κιάλλοι εδώ που δεν το έχουν λάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Προφανώς δεν μπορεί να αποδειχθεί, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση πως θα μας βοηθήσει αν το παίξουμε "τρελίτσα"?

Πχ στην δική μου περίπτωση το online που έχω με 0,17 και 0,13 λήγει 31/05/2023, την περασμένη βδομάδα μου ήρθε η επιστολή, και από 01/06 θα πάω στο open, τι κέρδος θα έχω αν ισχυριστώ ότι ποτέ δεν έλαβα την επιστολή? Να καταφέρω να πληρώνω 0,45 και 0,48 την κιλοβατώρα αντί για περίπου 0,16 και 0,11 που - πιθανόν - θα την πληρώνω στο open?

Λοιπόν το ενημερωτικό αυτό δεν έχει να κάνει. Έχω μιλήσει. Λήγει το πρόγραμμα. Τέλος και μετά σε πετάει αυτόματα στο open.

Δεν είναι άσχημο πρόγραμμα 

Αλλά το να το παίξεις τρελιτσα δεν θα σε βοηθήσει κάπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, prokpapa είπε

Λοιπόν το ενημερωτικό αυτό δεν έχει να κάνει. Έχω μιλήσει. Λήγει το πρόγραμμα. Τέλος και μετά σε πετάει αυτόματα στο open.

Δεν είναι άσχημο πρόγραμμα 

Αλλά το να το παίξεις τρελιτσα δεν θα σε βοηθήσει κάπου 

Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο σίγουρος για το ότι σε πετάει αυτόματα στο open, και αυτό επειδή κάποιοι στο συγκεκριμένο θέμα έγραψαν ότι δεν τους ήρθε επιστολή και μετά τη λήξη παρέμειναν στο online/enter αλλά με τις τρέχουσες τιμές.

Όσο για το "έχω μιλήσει", οι προφορικές διαβεβαιώσεις έχουν μηδενική αξία.

Σε αυτό με την τρελίτσα όμως συμφωνούμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινή καταμέτρηση 458 ημερήσιο 179 νυκτερινό πρόγραμμα open ΔΕΗ ελέω air conditioner λειτουργια 24/7για θέρμανση δεν μπορώ να πω και άσχημα.Ποσο να υπολογίζω τον λογαριασμό οεεεοοο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Andytse13 είπε

Σημερινή καταμέτρηση 458 ημερήσιο 179 νυκτερινό πρόγραμμα open ΔΕΗ ελέω air conditioner λειτουργια 24/7για θέρμανση δεν μπορώ να πω και άσχημα.Ποσο να υπολογίζω τον λογαριασμό οεεεοοο?

Αν ανεβάσεις τον προηγούμενο λογαριασμό θα σου πούμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nikos_abel είπε

Με μια άλλη μικρή επιφύλαξη, εφόσον δεν είναι συστημένη η επιστολή, πως μπορεί να αποδειχθεί ότι την λάβαμε;
Αμ πως, μόνο εκείνοι θα το παίζουν τρελίτσα;

Μέσα στον μήνα πριν λήξει το online που είχα με καλέσανε να με ρωτήσουνε εάν είχα λάβει την επιστολή. Οπότε είναι κύριοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, korakios είπε

5/12/2022 είναι το φύλλο με τα σταθερά οικιακά , δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι μιας και εδώ και καιρό δε συμφέρουν και σπάνια τα τσεκάρω

 κάθε φύλλο έχει και την αντίστοιχη , ξεχωριστή , ημερομηνία ενημέρωσης

Καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο σίγουρος για το ότι σε πετάει αυτόματα στο open, και αυτό επειδή κάποιοι στο συγκεκριμένο θέμα έγραψαν ότι δεν τους ήρθε επιστολή και μετά τη λήξη παρέμειναν στο online/enter αλλά με τις τρέχουσες τιμές.

Όσο για το "έχω μιλήσει", οι προφορικές διαβεβαιώσεις έχουν μηδενική αξία.

Σε αυτό με την τρελίτσα όμως συμφωνούμε :)

Εγω με πρώην online με πήγαν όντως στο open όταν έληξε και μετά πήγα μόνος μου Γ1Ν

 

11 ώρες πριν, prokpapa είπε

Ρε παιδιά ποια είναι η διαφορά γ1 με open;;;

Μικρότερο πάγιο το Γ1, συμφέρει για κατανάλωση μέχρι 500 kWh αλλα είναι μικρές οι διαφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Προφανώς δεν μπορεί να αποδειχθεί, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση πως θα μας βοηθήσει αν το παίξουμε "τρελίτσα"?

Για ακριβώς το παρακάτω, το έχω ξανακούσει.

17 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο σίγουρος για το ότι σε πετάει αυτόματα στο open, και αυτό επειδή κάποιοι στο συγκεκριμένο θέμα έγραψαν ότι δεν τους ήρθε επιστολή και μετά τη λήξη παρέμειναν στο online/enter αλλά με τις τρέχουσες τιμές.

Πρακτικά τελικά δε με συμφέρει να μείνω στο online, για μερικές ώρες που το σκεφτόμουν είχα χάσει τα 0,17 και έκλεισα με τα 0,23.
Να μην πω ότι τελικά την πάτησα γιατί έχασα σχεδόν 1 μήνα από τα επιδόματα του power pass...

Αλλά αν είναι να κρατούσα τα 0,23 για άλλο ένα διάστημα, ίσως να μου έβγαινε θετικά - αν και με τα προεκλογικά
πιθανόν να κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...