Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, miliko είπε

Και σε αλλους συμβαινει αυτο η μονο σ εμενα; Εχω νυχτερινο τιμολογιο και με χρεωνουν σε λογαριασμο εναντι ολες τις κιλοβατωρες στο κανονικο τιμολογιο

νυχτερ.jpg

 

3 ώρες πριν, korakios είπε

νορμάλ είναι , στο άλλο νήμα , κοινωνικό τιμολόγιο ΚΟΤ  για απορίες, αν διαβάσεις τελευταίες σελίδες θα καταλάβεις

συνέχεια εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    3586

  • washcloud

    1106

  • ekrepali

    1008

  • takoulou

    793

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδια αυτη η παγια χρεωση που εχει σε ολους τους λογαριασμους τι ειναι???
δεν ξερω αν το εχει ρωτησει και καποιος αλλος πριν και εχω χασει την απαντηση..
αλλα δεν ειναι στανταρ ποσο, σαν παγιο, ειναι χρεωση οτι να 'ναι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, verylife78 είπε

ρε παιδια αυτη η παγια χρεωση που εχει σε ολους τους λογαριασμους τι ειναι???
δεν ξερω αν το εχει ρωτησει και καποιος αλλος πριν και εχω χασει την απαντηση..
αλλα δεν ειναι στανταρ ποσο, σαν παγιο, ειναι χρεωση οτι να 'ναι!!!!

πάγιο λογαριασμού = (ημέρες περίοδου κατανάλωσης) επι (πάγιο μηνός) δια (τριάντα ημέρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

πάγιο λογαριασμού = (ημέρες περίοδου κατανάλωσης) επι (πάγιο μηνός) δια (τριάντα ημέρες)

και το παγιο μηνος τι ειναι??

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, είμαι απο τους τυχερούς που χάρη σε αυτό το νήμα προλαβα το φθηνό κλειστο συμβόλαιο 2 ετών οόπου τελειώνει τον δεκέμβριο του 2023

Θα ήθελα τα φώτα σας μιας και γνωρίζεται αρκετά

Λόγω ανέγερσης νέου σπιτιού και ανάγκης δημιουργίας νέου συμβολαίου ηλεκτρόδοτησης-νέα παροχή-εργοταξιακή.

1. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει? και τι θα μου προτείνατε να κάνω? ΔΕΗ κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα είτε άλλο πάροχο?

2. Μπορώ την νέα παροχή να την ενσωματώσω στην υπάρχουσα παροχή-συμβολαιο όπου έχω το φθηνό My home online?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ilion10 είπε

Καλησπέρα στην παρέα, είμαι απο τους τυχερούς που χάρη σε αυτό το νήμα προλαβα το φθηνό κλειστο συμβόλαιο 2 ετών οόπου τελειώνει τον δεκέμβριο του 2023

Θα ήθελα τα φώτα σας μιας και γνωρίζεται αρκετά

Λόγω ανέγερσης νέου σπιτιού και ανάγκης δημιουργίας νέου συμβολαίου ηλεκτρόδοτησης-νέα παροχή-εργοταξιακή.

1. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει? και τι θα μου προτείνατε να κάνω? ΔΕΗ κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα είτε άλλο πάροχο?

2. Μπορώ την νέα παροχή να την ενσωματώσω στην υπάρχουσα παροχή-συμβολαιο όπου έχω το φθηνό My home online?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

σε εργοταξιακό δε γίνεται

το συμβόλαιο που υπέγραψες προβλέπει τη μεταφορά της σύνδεσης όταν το κάνεις οικιακό , η ΔΕΗ όμως θα αρνηθεί , επομένως αν έχεις όρεξη να το τραβήξεις μέσω ΣτΚ , Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή και ΡΑΕ το προχωράς

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

σε εργοταξιακό δε γίνεται

το συμβόλαιο που υπέγραψες προβλέπει τη μεταφορά της σύνδεσης όταν το κάνεις οικιακό , η ΔΕΗ όμως θα αρνηθεί , επομένως αν έχεις όρεξη να το τραβήξεις μέσω ΣτΚ , Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή και ΡΑΕ το προχωράς

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Σε εργοταξιακό,γνωρίζει κάποιος τι ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tsiou9 είπε

Καλησπέρα, ύστερα από ένα χρόνο στη ΔΕΗ my home online με 17 λεπτά, ήρθε η ώρα να αλλάξω γιατί λήγει. Υποθέτω πρέπει να κάνω αλλαγή συμβολαίου άμεσα, αν δε θέλω να πληρώσω 54 λεπτά την κιλοβατορα που έχουν στο τιμολόγιο του προγράμματος στο site. Είναι καλή ιδέα να μεταβώ στο my home open? 

Αρχικά μόλις τελειώσει το κλειστό πρόγραμμα (αν δεν κάνω λάθος) σε πάνε κατευθείαν σε myhome open. Τα κλειστά προγράμματα πλέον έχουν απαγορευτικές τιμές..

Τώρα αν δέν σε πάει αυτόματα έχεις 2 επιλογές. Αν χαλάς πάνω απο 500KwH πάς στο MyHome open ενώ για λιγότερες απο 500 κοιτάς Γ1/Γ1Ν οικιακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω σωστα οτι ολοι οι συνδρομητες ΔΕΗ αν δεν δηλωσουν κατι αλλο, μετα την ληξη του συμβολαιου τους πηγαινουν στο ΔΕΗ Myhome Open ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ritualistic είπε

Καταλαβαινω σωστα οτι ολοι οι συνδρομητες ΔΕΗ αν δεν δηλωσουν κατι αλλο, μετα την ληξη του συμβολαιου τους πηγαινουν στο ΔΕΗ Myhome Open ?

Με μια μικρή επιφύλαξη στο open πάνε μόνο όσοι έχουν λάβει ενημερωτική επιστολή, υπάρχουν κάποιοι εδώ που ισχυρίζονται ότι δεν την έλαβαν και μετά τη λήξη παρέμειναν στο online/enter αλλά με τις τρέχουσες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2023 στις 10:04 ΜΜ, korakios είπε

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο) , κοιτάς φύλλο επαγγελματικά κυμαινόμενα , θα σου βγάλει ετήσιες τιμές αναλογικά με τιμές Φεβρουαρίου , πιο χαμηλά είναι ιστορικό τιμών

για άλλους πάροχους στο άλλο νήμα ,

για πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις περι ΔΕΗ , εδώ

μιας και έχεις επαγγελματικό τσέκαρε απαραίτητα και το

https://www.insomnia.gr/forums/topic/791952-αναδρομικά-έξτρα-επιδοτήσεων-μικρομεσαίων-επιχειρήσεων-φούρνων-αγροτικών-τιμολογίων-φεβρουάριος-νοέμβριος-2022/?do=getNewComment

Καλησπέρα,

Το excel είναι ενημερωμένο με τις σημερινές τιμές;

Αυτό που μου κατεβάζει εμένα έχει τελευταία ενημέρωση 5/12/2022, δεν έχει αλλάξει τίποτα από τότε;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, katekar είπε

Αυτό που μου κατεβάζει εμένα έχει τελευταία ενημέρωση 5/12/2022, δεν έχει αλλάξει τίποτα από τότε;

5/12/2022 είναι το φύλλο με τα σταθερά οικιακά , δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι μιας και εδώ και καιρό δε συμφέρουν και σπάνια τα τσεκάρω

 κάθε φύλλο έχει και την αντίστοιχη , ξεχωριστή , ημερομηνία ενημέρωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Με μια μικρή επιφύλαξη στο open πάνε μόνο όσοι έχουν λάβει ενημερωτική επιστολή, υπάρχουν κάποιοι εδώ που ισχυρίζονται ότι δεν την έλαβαν και μετά τη λήξη παρέμειναν στο online/enter αλλά με τις τρέχουσες τιμές.

Με μια άλλη μικρή επιφύλαξη, εφόσον δεν είναι συστημένη η επιστολή, πως μπορεί να αποδειχθεί ότι την λάβαμε;
Αμ πως, μόνο εκείνοι θα το παίζουν τρελίτσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...